Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jaký televizor by jste si vybrali

Hlasujících
713. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • plazma Panasonic

195 27.35%
  • plazma Samsung

33 4.63%
  • plazma LG

32 4.49%
  • LCD Sony

56 7.85%
  • LCD LG

97 13.60%
  • LCD SHARP

27 3.79%
  • LCD Hyundai

0 0%
  • LCD Samsung

160 22.44%
  • LCD Panasonic

56 7.85%
  • LCD Philips

40 5.61%
  • LCD Grundig

0 0%
  • LCD Sencor

3 0.42%
  • LCD Toshiba

10 1.40%
  • LCD Changhong

3 0.42%
  • LCD ECG

1 0.14%
Strana 52 z 245 PrvníPrvní ... 242505152535462102152 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 766 až 780 z 3663

Téma: Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)

Je tu pořád Avatar uživatele Ladys
    Registrace
    Apr 2009

Koukam ze se s jeste nerozhodnul, ...dej cenovej limit a vyberem ti lepsi

Jinak z techtou dvou asi tu Sonku.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Nov 2008

HX800 chvália, ale zvedavý by som bol aj na kvalitu E30.

Je tu pravidelně Avatar uživatele tesla15
    Registrace
    Mar 2010

Tož. Nejprve mi TVP musí umožnit seřízení. Vyšší kategorie pro ČB obraz možnost nastaví 2x R, 2x G, 2x G. Barevný zisk 2x R, 2x G, 2x G.. Dále Gama.Zde seznáte již 36 možností + Gama. Mnou popisovaný profes. MONITOR PANASONIC TH-85VX200 má ještě další možnosti včetně kolorimetrického trojúhelníku. Nu a, když neuznáváte profesinalitu ani zde, tak se nedivme jaké výrobky jsou nám vnucovány.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: OLED-LCD listy firefox.jpg 
Zobrazení: 122 
Velikost: 84.4 KB 
ID: 12001   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 16096.jpg 
Zobrazení: 137 
Velikost: 209.2 KB 
ID: 12002   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 1.jpeg 
Velikost: 85.5 KB 
ID: 12004   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 17.jpeg 
Zobrazení: 139 
Velikost: 116.4 KB 
ID: 12007   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 29.jpeg 
Zobrazení: 133 
Velikost: 113.3 KB 
ID: 12008  

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od klimek Zobrazit příspěvek
    Víte Karle v první řadě si musíme ujasnit o čem tady diskutujeme.Naše téma je téma subjektivní.
    Vy píšete o přirozeném obrazu,ale co to je.Vy se domníváte,že existuje nějaký objektivní
    přirozený obraz?To je samozřejmě nesmysl,vy nazýváte pouze přirozeným obrazem obraz,který
    se vám líbí.Zajisté mohu teoreticky diskutovat o tom,jestli má tráva svou "přirozenou" zelenou
    barvu,ale prakticky je to nesmysl,protože nikdo neví jakou barvu měla ve skutečnosti při natáčení
    filmu.
    Proto nejlepší obraz je ten,který se nám nejvíc líbí.Co si musíme ujasnit.
    Já tyto názorové problémy znám s "laděním" audio řetězce.Už 25 let se s několika kamarády
    dohadujeme,který zvuk je ten správný.Objíždíme High-End výstavy se svýma naposlouchanýma
    CD-čkama.A ještě nikdy jsme se neschodli.Jeden má málo basů,druhý ostré výšky,třetí málo
    detailů atd.
    Je to trochu jako kdyby jsme se dohadovali kdo znás má nejhezčí manželku.Ale k věci.

Jak už jsem psal,audio řetězec se může "dolaďovat" praktický celý život,ale co ladíte na televizi
    půl roku to opravdu nechápu.
    Aby jsme si ještě rozumněli,já mluvím o nekvalitním materiálu,nikoliv signálu.Tím mám na mysli,že
    mám výborný SAT signál,ale materiál,který je tímto vynikajícím signálem přenášen stojí mnohdy
    za h....o.Většinou jsou největší rozdíly ve filmech.Přenos ze studia je většinou v pořádku a na HD
    je výborný.
    Ja jsem reagoval a tvrdim,nejen ja,ze obraz na LCD nejde nastelovat jak stare dobre CRT,plasma +- jde,podle me je to technologii.Vubec nejde o nejakou objektivitu(objektivni podani obrazu),o kvalite se muze x lidi hadat(a tu hada)donekonecna.Jednou jsem cetl clanek,ze po profesionalnim nastaveni(kalibraci)obrazu se to 99% lidi nelibi,ze si musi 14 dni zvykat.Proste ten obraz, ktery se libi vetsine,nema s prirozenym podanim moc spolecneho.Tim jste asi myslel ten"šmrnc obrazu".Ja osobne jsem mel problem s ostrosti na LCD a celym donastavenim asi proto,protoze jsem mel predtim plasmu.Me osobne se zda,ze plasma ma prostorovejsi,hlubsi obraz(2D) jak LCD, koukam porad po obchodech a snazim se sam sebe presvedcit o tom ze nemam pravdu.Proste i ma starenka ma plastictejsi obraz jak ma 650 a to i dnes je slusne LCD.Tim ale vubec nerikam ,ze je obraz na LCD nekoukatelny,jen mu proste podle me neco chybi.Je to krasne videt pri zaberech na vetsi vzdalenost,treba pri znelce na am.ser.Kriminalka Miami.A verte ze je mam poradne porovnany vedle sebe a na stejnem signalu.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Přesně tohle se stalo mý mámě. Je jí 72 let, takže TV a podobným věcem vůbec nerozumí. Její CRT televize se odporoučela z tohoto světa, a tak si zakoupila tv Samsung (to jí poradili příbuzní, co též bydlí tam, kde máma - já bydlím 160km daleko).
    Po nějaké kratší době mi volala, jak jí příbuzenstvo poradilo (do té doby jsem vůbec netušil, že se chystá koupit TV) - no už bylo vymalováno a Samsung měla doma. Měla tam technika z obchodu, odkud jí přivezli tu TV a ten jí seřídil obraz. No a máma si mě telefonem stěžovala, že ten obraz je divnej, musí mít pořád stáhlé žaluzie a i tak toho moc nevidí. Takže jsem po nějaké době při jarní dovolené tam zajel a na to seřízení jsem jen třeštil zrak. To neseřizoval technik, ale barvoslepý se šedým zákalem současně a ještě snad šilhal. Celý jsem to musel překopat ke spokojenosti. Samozřejmě, když jsem zajel do menu, tak jsem viděl, jak to ten odborník totálně rozšteloval.
    ....ale já už pár desetiletí říkám: Co si sám neudělám, to nemám.

Chápu tento extrémní příklad se starou ženou,starší lidé mají opravdu problémy i tam kde je
    mladý člověk nevidí.Já osobně tedy nepotřebuji ani technika ani půl roku na seřízení televize.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od Karel129 Zobrazit příspěvek
    Ja jsem reagoval a tvrdim,nejen ja,ze obraz na LCD nejde nastelovat jak stare dobre CRT,plasma +- jde,podle me je to technologii.Vubec nejde o nejakou objektivitu(objektivni podani obrazu),o kvalite se muze x lidi hadat(a tu hada)donekonecna.Jednou jsem cetl clanek,ze po profesionalnim nastaveni(kalibraci)obrazu se to 99% lidi nelibi,ze si musi 14 dni zvykat.Proste ten obraz, ktery se libi vetsine,nema s prirozenym podanim moc spolecneho.Tim jste asi myslel ten"šmrnc obrazu".Ja osobne jsem mel problem s ostrosti na LCD a celym donastavenim asi proto,protoze jsem mel predtim plasmu.Me osobne se zda,ze plasma ma prostorovejsi,hlubsi obraz(2D) jak LCD, koukam porad po obchodech a snazim se sam sebe presvedcit o tom ze nemam pravdu.Proste i ma starenka ma plastictejsi obraz jak ma 650 a to i dnes je slusne LCD.Tim ale vubec nerikam ,ze je obraz na LCD nekoukatelny,jen mu proste podle me neco chybi.Je to krasne videt pri zaberech na vetsi vzdalenost,treba pri znelce na am.ser.Kriminalka Miami.A verte ze je mam poradne porovnany vedle sebe a na stejnem signalu.

Myslím že jste mě správně pochopil.Vnímání televizního obrazu je velmi subjektivní záležitost.
    Pokud bych vzal v úvahu mou 4 roky starou LCD telku v ložnici,tak bych neměl vůbec žádný problém vám dát za pravdu,ta opravdu nejde nastavit.Absolutní nedostatek kontrastu.
    Buď mám černé plochy bez kresby a nebo zase bílé.
    Ale u nové LED LCD jsem naprosto spokojen,vnímám obraz jako jsem ho viděl předtím na CRT-čku.
    Snad opravdu s vyjímkou velmi nekvalitního materiálu.

Registrace
    Mar 2010

Přidám se k diskusi. Kdyby sluch byl pouze o jeden řád ještě lepší, budeme slyšet trávu růst. To, že jezdíte s CD po výstavách mne mrzí, já posuzuji dle SACD a DVD audio. Dříve vynil. CD 48 kHz, dvojité vzorkování 96kHz, DVD audio 192 kHz. SACD oproti analog originálu pouze o -6dB. Krom uší vnímáme i tělem, takže jsem již hluchý ale na první poslech seznám co nehraje. Mám stále zaposlouchané repro CABASSE La Sphére, ty opravdu hrají ( pouze 3 500 000 Kč. basák °52 cm výkon 1 000 W.) i mimo místnost. Mé pořadí: poslech místnost, záznam, repro, zesilovač. Slušné kabely. V porovnání je zvuk složitější, přepnutím je prodleva, nutno několikrát opakovat. U TV zastavím obraz (příkl. foto i záznam) a mohu dlouhodobě srovnávat, v pohodě diskutovat.
    Připojené soubory Připojené soubory

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od tesla15 Zobrazit příspěvek
    Přidám se k diskusi. Kdyby sluch byl pouze o jeden řád ještě lepší, budeme slyšet trávu růst. To, že jezdíte s CD po výstavách mne mrzí, já posuzuji dle SACD a DVD audio. Dříve vynil. CD 48 kHz, dvojité vzorkování 96kHz, DVD audio 192 kHz. SACD oproti analog originálu pouze o -6dB. Krom uší vnímáme i tělem, takže jsem již hluchý ale na první poslech seznám co nehraje. Mám stále zaposlouchané repro CABASSE La Sphére, ty opravdu hrají ( pouze 3 500 000 Kč. basák °52 cm výkon 1 000 W.) i mimo místnost. Mé pořadí: poslech místnost, záznam, repro, zesilovač. Slušné kabely. V porovnání je zvuk složitější, přepnutím je prodleva, nutno několikrát opakovat. U TV zastavím obraz (příkl. foto i záznam) a mohu dlouhodobě srovnávat, v pohodě diskutovat.
    Některým vyjádřením nerozumím.Např.To, že jezdíte s CD po výstavách mne mrzí, já posuzuji dle SACD a DVD audio.
    Také nevím,jak se dá posuzovat kvalita televize při zastaveném obraze.

Registrace
    Mar 2010

Je to " celkem jednoduché ". Velký orchestr přes 110 dB. To znamená velkou dynamiku kterou v žádném případě z CD nemůžete dostat. Další, která předváděcí místnost je upravena pro požadavky kladené na kvalitní zvuk? Dále, posuzovat a vychutnat nutno být nikým nerušen, mít možnost sám alespoň části skladeb si zaposlouchat a opakovat. Je pravdou, mladá generace obvykle poslouchá " hudbu dum,dum a nemá zaposlouchán pravý koncert. Pro mne je CD dobrá závodní jídelna, vinyl nedělní oběd od manželky. A kncerty ze Satelita jako brava, brava 3D sklouben kvqalitní obraz s kvalitním zvukem přináší do domácnosti zcela jiný požitek. ( ovšem zobrazovač od 50"). ... K zastavenému obrazu: nahrávky pořizuji přístrojem ReelBox na bázi linux kde nedochází ke ztrátám, nahrávky bez převodníku. Tudíž v plné kvalitě i krokující či zastavený obraz. Možnost kabelem HDMI současně do 8smi TVP, krásně lze obrazy porovnávat. Nepouštím rybyčky, vodu, oheň a pod, to jsou zavádějící obrazy neboť nevím jaká je realita. Oproti pěkné dívce na které vynikne pleť. atd. Nutno vidět.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Snímek.jpg 
Velikost: 508.1 KB 
ID: 12024  
    Připojené soubory Připojené soubory

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Je to " celkem jednoduché ". Velký orchestr přes 110 dB.
    By ma zaujimalo, kedy realne pocuvas pri tejto hlasitosti a ci pri nej vnimas aj tony, ktore maju hlasitost povedzme 10-15db.

Dnes, ked je tak malo kvalitnych nahravok, ze aj frekvencny rozsah AudioCD luxus. Obzvlast pri tej komprimovanej hudbe, ktora sa dnes natlaci, aby to malo "sound". Pritom dynamika je v ri.i.

Je tu pravidelně Avatar uživatele SlavoF
    Registrace
    Jun 2008

zas mi to tu pripadá jak mlátenie prázdnej slamy, textu na čítanie večer v posteli , a keď to tak zbežne pozerám nič ma nezaujalo a pravdu povediac ani nepátram po hlavnej myšlienke

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Citace Původně odesláno od klimek Zobrazit příspěvek
    Chápu tento extrémní příklad se starou ženou,starší lidé mají opravdu problémy i tam kde je
    mladý člověk nevidí.Já osobně tedy nepotřebuji ani technika ani půl roku na seřízení televize.
    Tím si chtěl říci, že je ti zřejmě také tolik, ale jseš dokonalej a moje 72 letá mámá je blbá, protože to nedokáže? Ano? A tím půl roku jsi chtěl sdělit co? Že jsem to šteloval půl roku?
    (a mohl by ses vrátit k svému původnímu nicku Antonín)
    Naposledy upraveno uživatelem Ivo Mašek: 01-07-2011 v 07:25

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Tím si chtěl říci, že je ti zřejmě také tolik, ale jseš dokonalej a moje 72 letá mámá je blbá, protože to nedokáže? Ano? A tím půl roku jsi chtěl sdělit co? Že jsem to šteloval půl roku?
    (a mohl by ses vrátit k svému původnímu nicku Antonín)

Pane Mašek,naprosto špatně jste mě pochopil,to přece nebyla žádná invektiva proti
    vaší matce ani vám.Myslel jsem to naprosto dobře ve smyslu o kterém jsme psali,tedy že
    opravdu existují lidé,především starší generace,kteří technika potřebují.Má matka by si s tím
    také neporadila,ale tím o ní přece neříkám,že je blbá.Poznámka o půl roce se vztahovala k případu
    o kterém tady mluvil jiný člověk.Myslel jsem,že čtete všechny články a budete vědět na co
    poukazuji.A když píši staří lidé,myslím generaci mých rodičů(přes 70 let).

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Dobrý, beru to.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Je to " celkem jednoduché ". Velký orchestr přes 110 dB. To znamená velkou dynamiku kterou v žádném případě z CD nemůžete dostat. Další, která předváděcí místnost je upravena pro požadavky kladené na kvalitní zvuk? Dále, posuzovat a vychutnat nutno být nikým nerušen, mít možnost sám alespoň části skladeb si zaposlouchat a opakovat. Je pravdou, mladá generace obvykle poslouchá " hudbu dum,dum a nemá zaposlouchán pravý koncert. Pro mne je CD dobrá závodní jídelna, vinyl nedělní oběd od manželky. A kncerty ze Satelita jako brava, brava 3D sklouben kvqalitní obraz s kvalitním zvukem přináší do domácnosti zcela jiný požitek. ( ovšem zobrazovač od 50"). ... K zastavenému obrazu: nahrávky pořizuji přístrojem ReelBox na bázi linux kde nedochází ke ztrátám, nahrávky bez převodníku. Tudíž v plné kvalitě i krokující či zastavený obraz. Možnost kabelem HDMI současně do 8smi TVP, krásně lze obrazy porovnávat. Nepouštím rybyčky, vodu, oheň a pod, to jsou zavádějící obrazy neboť nevím jaká je realita. Oproti pěkné dívce na které vynikne pleť. atd. Nutno vidět.
    Trochu jste mě svým článkem překvapil.Velký orchestr je opravdu nejnáročnější oblast
    reprodukované muziky.Ale nejde ani tak o horní mez dynamiky ,jako o dynamický ROZSAH.
    To znamená,že nahrávka může mít vrchol 95 dB,ale důležité je,že může mít spodek 70dB.
    Například jiné druhy hudby můžou mít rozsah také pouhých 5 dB,co se často dělá záměrně a potom
    mluvíme o kompresi dynamiky.

To znamená dynamický rozsah 25dB.Hlavně velké a rychlé kolísání mezi minimem a maximem těchto
    velkých rozsahů je náročné na audio řetězec,hlavně tedy na zesilovač,jeho rychlost a rezervu výkonu,což spolu samozřejmě souvisí.Samozřejmě že z fyzikálních parametrů nemůžete zaznamenat
    na CD dynamiku 110dB,ale ono to ani není nutné,protože v obýváku by jste 110 dB ani nemohli
    poslouchat,to jsou decibely pneumatického kladiva.CD zvládá dynamiku okolo 98 dB,což je naprosto
    dostačující.SACD a DVD-audio jsou z principu opravdu schopny zaznamenat dynamiku okolo 110 dB,
    to je pravda,ale pouze proto nebyly tyto systémy vyvinuty.
    Ale jestli vám jde v muzice především o dynamiku,potom nerozumím vašemu přirovnání s jídlem.
    Protože dynamika vinylu se pohybuje někde okolo 70dB.Kdyby vás zajímala přesná čísla,tak to
    určitě jde dohledat na netu.Nevím jaké máte zkušenosti s SACD a DVD-audio,ale mohu vás
    ujistit,že už jsme s kamarády slyšeli kvanta nosičů a fyzikální možnosti nosiče,vám nezaručují
    kvalitní nahrávku,tu vám zaručí pouze odpovědná práce zvukaře.Já jsem slyšel spoustu SACD,které
    z daleka nedosahovali kvality dobře udělaného CD-čka.To samozřejmě není chyba nosiče.
    Ztrátové komprese typu MP3 nepoužívám,proto se o nich nebudu zmiňovat.
    Pěkný den.

Podobná témata

1. koupili byste tuto lcd?
    Od DeNNI85 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-11-2013, 11:13
  2. Koupili byste si multimediální centrum?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-08-2011, 06:58
  3. Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?
    Od Karel Polívka v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2478
    Poslední příspěvek: 03-01-2011, 15:45
  4. Koupili byste si OLED televizor?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-11-2010, 18:51
  5. Koupili byste LCD/PLAZMU z prodejní plochy?
    Od blazas11 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-10-2009, 17:12