Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jaký televizor by jste si vybrali

Hlasujících
713. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • plazma Panasonic

195 27.35%
  • plazma Samsung

33 4.63%
  • plazma LG

32 4.49%
  • LCD Sony

56 7.85%
  • LCD LG

97 13.60%
  • LCD SHARP

27 3.79%
  • LCD Hyundai

0 0%
  • LCD Samsung

160 22.44%
  • LCD Panasonic

56 7.85%
  • LCD Philips

40 5.61%
  • LCD Grundig

0 0%
  • LCD Sencor

3 0.42%
  • LCD Toshiba

10 1.40%
  • LCD Changhong

3 0.42%
  • LCD ECG

1 0.14%
Strana 51 z 245 PrvníPrvní ... 41495051525361101151 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 751 až 765 z 3663

Téma: Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)

Je tu pořád Avatar uživatele Ladys
    Registrace
    Apr 2009

Precti si poradne o cem psal a pak zjistis, ze jeho mnou vybrana veta s tim absolutne nesouvisi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele tesla15
    Registrace
    Mar 2010

Neustálé théma černá mi připadá srovnatelné se spotřebou. Nechám se rád poučit. Proč zásadně u Plazmy se uvádí statický a u LCD/LED //až na výjimky// dynamický kontrast? ( Vím, že ani sebelepší TVP na reálnou přírodu kontrastem zdaleka nestačí ).To další, kontrast je dán poměrem Č/B. Nesplním-li zásadní podmínku 11% B, 59% G, 30% R nemohu dosáhnout ČB, tudíž nemohu dosáhnout max. kontrast. Mne dostupná info v kolorimetrickém trojůjelníku uvádí cca 1/3 u LCD možnosti oproti PLAZMĚ a CRT. Jinak můj článek byl veden jako souhlas majiteli PLAZMY kterou si nechal profesionálně seřídit. Dále, mám porovnání i u PLAZEM, kdy hodně černá působí více při filmech, naproti ne zcela černá vyníká při záběrech sportu a přírody. Nic není dokonalé. //( pro porovnání mám k dispozici profes. 50" monitor PIONEER ).

Registrace
    Mar 2010

Má reakce jako souhlas GARB 7 ohledně profes. seřízení.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od Karel129 Zobrazit příspěvek
    Ledku nastavit jako CRT?? to ani nahodou.A zajimalo by me co se mysli tim "šmrncem".Jestli vysoky kontrast a podsviceni nastavene tak, aby to bylo vyumelkovane a ne prirozene ,tak to pak jo.Z vlastni zkusenosti muzu rict,ze nastavit plasmu me trvalo 2-3 tydny,ale LCD 1/2 roku.Ledku jo,ale ty z nejvyssich trid a na perfektni zdroj signalu,coz u 95% nejde,myslim to na co se nejvice koukame.
    A abych se drzel tematu,tohle je zajimavej typ na TV "co bych si koupil kdyby......" http://www.moderatorka.cz/svetovy-un...nim-6780x4320/ tam by slo urcite prehrat to "zajimave" rozliseni z tematu Pansonic VT...

Víte Karle v první řadě si musíme ujasnit o čem tady diskutujeme.Naše téma je téma subjektivní.
    Vy píšete o přirozeném obrazu,ale co to je.Vy se domníváte,že existuje nějaký objektivní
    přirozený obraz?To je samozřejmě nesmysl,vy nazýváte pouze přirozeným obrazem obraz,který
    se vám líbí.Zajisté mohu teoreticky diskutovat o tom,jestli má tráva svou "přirozenou" zelenou
    barvu,ale prakticky je to nesmysl,protože nikdo neví jakou barvu měla ve skutečnosti při natáčení
    filmu.
    Proto nejlepší obraz je ten,který se nám nejvíc líbí.Co si musíme ujasnit.
    Já tyto názorové problémy znám s "laděním" audio řetězce.Už 25 let se s několika kamarády
    dohadujeme,který zvuk je ten správný.Objíždíme High-End výstavy se svýma naposlouchanýma
    CD-čkama.A ještě nikdy jsme se neschodli.Jeden má málo basů,druhý ostré výšky,třetí málo
    detailů atd.
    Je to trochu jako kdyby jsme se dohadovali kdo znás má nejhezčí manželku.Ale k věci.

Jak už jsem psal,audio řetězec se může "dolaďovat" praktický celý život,ale co ladíte na televizi
    půl roku to opravdu nechápu.
    Aby jsme si ještě rozumněli,já mluvím o nekvalitním materiálu,nikoliv signálu.Tím mám na mysli,že
    mám výborný SAT signál,ale materiál,který je tímto vynikajícím signálem přenášen stojí mnohdy
    za h....o.Většinou jsou největší rozdíly ve filmech.Přenos ze studia je většinou v pořádku a na HD
    je výborný.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od tesla15 Zobrazit příspěvek
    .Nutno vidět jako oko průměrného pozorovatele. ( z 20 ti techniků pouze dva jsme se barevně shodly, muži velký problém mezi R a G, většinou B zvládají dobře ).

Tomu příliš nerozumím,proč by mi měl nějaký techik,který má určitě také svůj subjektivní názor
    na kvalitu obrazu,nastavovat mou televizi.Každá televize má nějaké nastavení od výrobce a já
    potom můžu zkoušet,jestli se mi jiné nastavení nebude líbit více.Už i má žena vnímá obraz jinak než já.
    Ale její názor musím vzít v úvahu,pokud se tedy chceme společně dívat na televizi.Ale názor
    technika mě vůbec nezajímá,ten se se mnou dívat nebude.Už jsem kolikrát použil různá
    oficiální nastavovací DVD-čka,ale při normálním programu jsem to stejně zase přeladil.
    To je jako kdybych si vybíral manželku podle toho,jak se líbí kamarádům.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Nesplním-li zásadní podmínku 11% B, 59% G, 30% R nemohu dosáhnout ČB, tudíž nemohu dosáhnout max. kontrast. Mne dostupná info v kolorimetrickém trojůjelníku uvádí cca 1/3 u LCD možnosti oproti PLAZMĚ a CRT..

Jsem trochu zmaten.Jestli jsem něco za těch 25 let "ladění" audia pochopil,tak je to fakt,že
    technické údaje nehrají a to platí i u video techniky.Samozřejmě údaje jsou výborné pro první
    základní seznámení s přístrojem,ale nakonec se dívám na televizi a ne na technické parametry.
    Co je tedy vlastně důležitější,perfektní technické parametry nebo subjektivní dojem.
    Vy by jste si snad koupil televizi,která by měla nejlepší technické parametry,ale nelíbil by se vám její obraz?

Registrace
    Apr 2009

Citace Původně odesláno od klimek Zobrazit příspěvek
    To je jako kdybych si vybíral manželku podle toho,jak se líbí kamarádům.
    Ono se to bude zdat mozna absurdni, ale mnohdy vybirame veci dle mineni jinych nebo dle nejakeho proudu.Veskere okoli nas ovlivnuje a i kdyz konecne rozhodnuti udelame my, mnohdy nas k nemu dovedl uplne nekdo jiny

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Má reakce jako souhlas GARB 7 ohledně profes. seřízení.

Za prvé,co to je profes.seřízení.Za druhé,když budu mít subjektivní pocit,že se obraz po
    profes.seřízení zhoršil,tak se na to budu dívat dál?Protože profes.seřízení je to správné seřízení?

Profes.seřízení je také pouze hledání nastavení parametry v menu,nebo to snad znamená
    otevření televize a zásah do hardwaru?Pokud je to ta první varianta,tak na co potřebuji technika,
    když si bude hrát s ovladačem,jako to mohu udělat sám?

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od Ladys Zobrazit příspěvek
    Ono se to bude zdat mozna absurdni, ale mnohdy vybirame veci dle mineni jinych nebo dle nejakeho proudu.Veskere okoli nas ovlivnuje a i kdyz konecne rozhodnuti udelame my, mnohdy nas k nemu dovedl uplne nekdo jiny

Zajisté,ale každý člověk je jiný,někteří lidé dokonce přebírají názory jiných,protože si nedokáží
    utvořit názor vlastní.
    Úplně vidím tu situaci před sebou.Ano pane techniku,myslím že máte pravdu,vy jste přece
    profík,tak když říkáte,že tento obraz je to nejlepší co z televize jde dostat,tak to bude pravda.

Registrace
    Apr 2009

Citace Původně odesláno od klimek Zobrazit příspěvek
    Úplně vidím tu situaci před sebou.Ano pane techniku,myslím že máte pravdu,vy jste přece
    profík,tak když říkáte,že tento obraz je to nejlepší co z televize jde dostat,tak to bude pravda.
    Takhle opit rohlikem se necha opravdu clovek, ktery nevi co chce a hlavne danou vec ani evidentne nepotrebuje kdyz o tom nic nevi.

Neni to o tom ze by nemeli vlastni nazor, spise o tom ze jsou lini si neco sami zjistit.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

profík,tak když říkáte,že tento obraz je to nejlepší co z televize jde dostat,tak to bude pravda
    Přesně tohle se stalo mý mámě. Je jí 72 let, takže TV a podobným věcem vůbec nerozumí. Její CRT televize se odporoučela z tohoto světa, a tak si zakoupila tv Samsung (to jí poradili příbuzní, co též bydlí tam, kde máma - já bydlím 160km daleko).
    Po nějaké kratší době mi volala, jak jí příbuzenstvo poradilo (do té doby jsem vůbec netušil, že se chystá koupit TV) - no už bylo vymalováno a Samsung měla doma. Měla tam technika z obchodu, odkud jí přivezli tu TV a ten jí seřídil obraz. No a máma si mě telefonem stěžovala, že ten obraz je divnej, musí mít pořád stáhlé žaluzie a i tak toho moc nevidí. Takže jsem po nějaké době při jarní dovolené tam zajel a na to seřízení jsem jen třeštil zrak. To neseřizoval technik, ale barvoslepý se šedým zákalem současně a ještě snad šilhal. Celý jsem to musel překopat ke spokojenosti. Samozřejmě, když jsem zajel do menu, tak jsem viděl, jak to ten odborník totálně rozšteloval.
    ....ale já už pár desetiletí říkám: Co si sám neudělám, to nemám.

Registrace
    Apr 2009

kdyby jsi vcas informoval mati o svem konicku, jiste by se obratila na tebe

Ale ja to same vnimam u sveho okoli, vetsina je proste "zblbla" reklamni masirkou a tim kdo co ma doma.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

kdyby jsi vcas informoval mati o svem konicku, jiste by se obratila na tebe
    Ale to ona ví. Jenže s těmi staršími lidmi je problém. Prostě najednou něco nejde a teď honem co s tím. Tak zavolala bráchovi (ten na tom s věkem není o moc líp), a tak "moudré" hlavy rozhodly a druhý den se jelo honem rychle vybírat. mě se zavolalo, až když už byl klid a TV doma. To je u starších lidí naprosto normální (a to jinde se dějou horší vylomeniny)

Registrace
    Mar 2010

Dobrý den pane Mašek. Vlastně mi dáváte zapravdu, TVPod ČB po barvy a GAMU nemůže seřizovat každý. Musí dobře barevně vidět - zde se bere v úvahu oko PRŮMĚRNÉHO POZOROVATELE. Za další, vědět co vlastně dělám a další postup. Nikdá nemohu TVP seřizovat na FILM, odlišně barevně KODAK, FUJI,atd. Nutno mít profesionální záběry na které se mohu spolehnout ( monoskop je na barvu O.). Kvalitně na rozdíl to stačí nelze seřídit na jedno posezení. ALE, 40% mužů oproti 2% žen má skutečně snížen barvocit. S takovými opravdu nemá smysl ani diskutovat. Který chlap se zajímá o barvy jako ženy při nákupu látky? ( bordo, lila,pomeranč, meruňka atd-.). Zdali pak zde píšíci si dali změřit zrak na barvy???? Mám k dispozici jednoduchý barevný test a bez nadsázky, bezchybně je opravdu málokterý muž.(hlavně mezi R a G. Modrou zvládne téměř každý a bez porovnání ji pokládá za bílou. A to je hlavní problém, PLEŤOVÁ BARVA má malý obsah modré, ta potom převažuje. Myslím, že v zájmu objektivity by zde píšíci měly postoupit barevný test. To, že to někomu vyhovuje je jeho věc, já bych se v takovém případě barevné diskuzi nezůčastňoval. To nelze brát jako napadání, vrozená vlastnost. A Váš případ, ač 72 letá paní vidí zřejmě barevně lépe než mnozí mladší. Mě je ještě více, po odstr. šedého zákalu opět OK. Ještě Hezký pozdrav. M.Dv. senior.

Je tu pořád
    Registrace
    Nov 2008

Aký máte názor na tieto 2 TV:

Panasonic TX-L42E30E vs. Sony KDL 40HX800

Dakujem.

Podobná témata

1. koupili byste tuto lcd?
    Od DeNNI85 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-11-2013, 11:13
  2. Koupili byste si multimediální centrum?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-08-2011, 06:58
  3. Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?
    Od Karel Polívka v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2478
    Poslední příspěvek: 03-01-2011, 15:45
  4. Koupili byste si OLED televizor?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-11-2010, 18:51
  5. Koupili byste LCD/PLAZMU z prodejní plochy?
    Od blazas11 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-10-2009, 17:12