Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Jaký televizor by jste si vybrali

Hlasujících
705. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • plazma Panasonic

194 27.52%
  • plazma Samsung

33 4.68%
  • plazma LG

32 4.54%
  • LCD Sony

53 7.52%
  • LCD LG

97 13.76%
  • LCD SHARP

27 3.83%
  • LCD Hyundai

0 0%
  • LCD Samsung

157 22.27%
  • LCD Panasonic

56 7.94%
  • LCD Philips

39 5.53%
  • LCD Grundig

0 0%
  • LCD Sencor

3 0.43%
  • LCD Toshiba

10 1.42%
  • LCD Changhong

3 0.43%
  • LCD ECG

1 0.14%
Strana 241 z 242 PrvníPrvní ... 141191231239240241242 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 3,601 až 3,615 z 3624

Téma: Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)

Nováček
    Registrace
    May 2017

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    LOL
    a preco to jednoducho nekupis na Slovensku z alza.sk / hej.sk za 1150eur, (pises po slovensky, predpokladam, ze nemas dovod to kupovat cez CZ alzu).
    Inak nakoniec to padlo na 32 990 CZK s kuponom na zlavu 5000, tzn. 27 990 CZK. Takže počkať sa oplatilo a Sony Bravia KD 55XF9005 je doma. Na farbách nič nespoznám, takže na prípadnú reklamáciu nemám "výbavu". Jediný problem bol, že mi to nebralo zvuk na jednom vstupe z Blue-ray prehrávača, ale pošahovanie s káblami pomohlo.

Inak obraz na DVD - pekný, ale vidieť chyby (očakávane), TV aj HD - upscaling, ale chyby. Ale video aspoň v 1080p alebo Netflix UHD totálna pecka. Mal som obavy z pohybu, ale ten je plynulý a bez chýb. Takže ďakujem za radu, páni.

Inak čo som z videí a pod nepochopil je na čo presne je ten HDMI ARC connector.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

HDMI (ARC) je plnohodnotny HDMI vstup, no naviac vracia naspat audio do AVR, takze nemusis pouzivat dalsi (opticky) kabel na prepojenie audia, pokial ho chces dostat naspat z TV do AVR (napriklad pri pouziti interneho tunera / playera v TV a pod).

Takze ak pouzivas AVR, optimalne je ho zapojit prave do vstupu HDMI (ARC).

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Ovšem použitelné pouze pro zvuk z TV, ostatní zařízení musí být připojena přes AVR a na něm vstupy přepínat, protože ARC bandwith nestačí ani na 7.1, o bezztrátovém komprimovaném zvuku nemluvě, DolbyTHD nebo DTS HDMA nejede ani v surroundu. Stejně tak myslím nefachá LipSync.

NETFlix má údajně i věci v DolbyAtmos, tak nevím, jak by se to dalo z TV dostat.

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

jelikož také mám zájem o tuto TV Sony KD55xF9005 a ještě mám v současné době plazmu Panasonic 42PX80 (11let), chtěl bych se zeptat "nihata" jaký má obraz z pozemní TV v SD vysílání, zda ten obraz je alespoň jako u plazmy. že není tak "máznutý" jako u ostatních LED TV.Samozřejmě, že nejvíce budu sledovat HD programy, ale prosil bych nihata o vyjádření , zda je to sledovatelný i v SD.

Nováček
    Registrace
    May 2017

Citace Původně odesláno od allfin Zobrazit příspěvek
    jelikož také mám zájem o tuto TV Sony KD55xF9005 a ještě mám v současné době plazmu Panasonic 42PX80 (11let), chtěl bych se zeptat "nihata" jaký má obraz z pozemní TV v SD vysílání, zda ten obraz je alespoň jako u plazmy. že není tak "máznutý" jako u ostatních LED TV.Samozřejmě, že nejvíce budu sledovat HD programy, ale prosil bych nihata o vyjádření , zda je to sledovatelný i v SD.
    Dobrý deň,
    ospravedlňujem sa. Skontroloval som si diskusiu až teraz. Mám malý balíček od NETBOXu(kabelovka) - vačšina kanálov je HD, prešiel som nejaké, o ktorých som si myslel, že sú SD a zdalo sa mi to nemáznuté a znesiteľné (nastavenie v TV mám na opravovanie digitálnych a analógých chýb na auto). Na youtube som pozeral aj videá v 360/480p kvalite a bolo to desné. Na aplikácie však mám koli autentickému obrazu vypnuté opravovanie chýb. Nastavenie podľa odporúčaní z ratings. ( )

Neviem vyhodnotiť, či to bude lepšie ako Vaša plazma. U mňa bol upgrade zo zhruba 11 rokov starého LCD, ktoré malo uhlopriečku 55 cm. Kvalita vstupu však hraje veľa (HD HBO GO vs UHD Netflix), ALE v porovnaní s low-endovým Samsungom, ktorý má švagor je táto telka úplne inde. Čierna je skvelá, pohyb plynulý - moje nadšenie trvá.

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

Děkuji Ti MOC za odpověď.Pokud bych zakoupil využiji tento návod nastavení.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Jinak jsem se chtěl zeptat nevíte jak jsou na tom philips oled s androidem 55OLED803 a 65OLED873 psali nějakých hrozných problémech s firmwarem,jsou lepší nežli LG?Díky
    Ps: Přítelkyně má tel samsung galaxy s7 s oled displayem a třech letech začíná být na bílé barvě pod horní stavovou lištou vidět celoplošně závoj nebo takový nádech a a i viditelné obrysy spodních ikon ona si samozřejmě ničeho nevšimla tak mně napadlo u té televize degraduje obrazovka u oled i celoplošně do lehce červeného nádechu na bílé barvě i když se střídají kanály a vyhybáme se statickému obrazu?
    Naposledy upraveno uživatelem cimrosek: 21-04-2019 v 19:48

Nováček Avatar uživatele Rock992
    Registrace
    Sep 2015

Zdravim chalani.Chcel by som poprosit o radu pri vybere novej telky. TV sa bude vyuzivat okrem sledovania programov, hlavne na bluray filmy,4K a hranie PS4 hier.

Cena do 2000€

Zatial vyberam z tychto dvoch:

LG 65SM8600 ....Nanocell displej

LG OLED65C8PLA ....Oled

Za vsetky rady vopred dakujem.
    Naposledy upraveno uživatelem Rock992: 18-09-2019 v 11:09

Je tu pravidelně Avatar uživatele dogs
    Registrace
    Dec 2009

Zdravím všechny přítomné, koukám po nové TV a pořád jsem nevím co koupit.

Vím že by to měla být asi 65" - měl jsem vyhlédnutou Sony KD-65XF9005, kvůli obrazu a Androidu, ale má LAN jen 100Mbps, což bohužel trochu limituje 4K streamy.
    Android mě vyhovuje, používám Kuki, Sledování, Netflix, HBO Go apod.
    Takže přemýšlím koupit levnější 65" a vyřešit to krabičkou např, Nvidia Shield TV 2019, ale trochu tápu, nějak nevím co vybrat.

Koukal jsem na tyhle modely:

Samsung QE65Q60R
    Philips 65PUS8204/12 / ta nikde ale zatím není

Samsung UE65RU8002
    Philips 65PUS7304

Pokud někdo pomůže, respektive podělí se s názorem budu moc rád

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

100 Mbps limituje 4k streamy? Kde jsi na tom byl? Kvalitnii 4k streamy maji kolem 25Mbps, ale vlezou se i do 80/100Mbps. Netflix ma cca. 8-16Mbps. Sice lze spachat kompresi i s vyssim datovym tokem, ale k cemu?
    Naposledy upraveno uživatelem RoPo: 31-10-2019 v 22:22

Registrace
    Dec 2009

Jednoduše, vidím co tam teče na portu v mikrotiku. Věř mi, že si to dokáže vzít i 150, samozřejmě nemyslím Netflix. O to ale nejde, ptal jsem se na něco jiného.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Vybrané Philipsy jsou 50/60Hz. QE65Q60R umí nativně přehrát max 80Mbps, 100Mbps umí řada Q900.
    Zeptám se tedy jinak, co (jakou aplikaci) chceš v TV pouštět, aby byla schopna s daným HW TV přehrát datový tok vyšší jak 100Mbps ?

Opravdu vysoké datové toky se nepřehrávají v TV, ale v externím "přehrávadle" připojeném přes HDMI. Proto 100Mbps LAN V TV je dostačující (navíc s využitím bufferu, který se může přednaplnit daty). Sic TV umějí i 5Ghz WiFi pásmo ve standardu IEEE 802.11ac, ale otázkou je zda-li na to mají výkonný síťový HW, aby se dokázalo připojit např. rychlostí 867 Mbps/1.27 Gbps/1.69 Gbps k routeru/AP.

Registrace
    Dec 2009

Díky za info o těch Philipsech, to jsem si nevšiml.

Právě že jsem psal, radši použiji externí "přehrávadlo", teď spíše jde o to jestli se vyplatí zaplatit Sony nebo vzít levnější Samsung.

Přes wifi by to teoreticky mělo jít, ale přesně jak píšeš, ten HW to asi nebude dávat. Ale můžu pak vyzkoušet, síť na to mám.

Nováček
    Registrace
    Nov 2019

Dobrý den všem televizním fandům, už několik dnů googlím a stále se nemůžu rozhodnout. Vybírám 49" TV do 30 000kč. Po velkém bádání a zjišťování všech možných informací mám 3 finalisty: LG 49SM9000, SONY KD 49XG9005 a Samsung QE49Q70R. Jenže kterou vybrat? Cca 70% času poběží na HD programy přes kabel od UPC, 20% času budu využívat na na filmy, online, youtube, Sport a 10% na hraní her na PS4, zanedlouho PS5... Sedím 1,5 až 2m před obrazovkou, TV bude v obývacím pokoji, který mám s KK a jídelním stolem, je fajn kdyby bylo dobře vidět z různých částí obývacího pokoje. Pro tento případ by byl lepší IPS panel co má LG, ale všude čtu že kvalitnější při přímém pohledu je určitě VA, kterým disponuje SONY i Samsung. Samsung je prý nejlepší TV v této velikosti dle RTINGS.com, ale není tam přímé srovnání s konkrétními modely LG a SONY a navíc má jen 50Hz panel, kdežto právě LG a SONY májí 100Hz, což samozřejmě preferuji. LG má NanoCell display, což je podobné jako QLED, jen novější technologie. Všechny telky mají Direct LED podsvícení, a srovnání těchto TV jsem nikde nenašel, možná proto že 49 palců dnes moc netáhne, spíše 55, ale to už mi přijde moc veliké, navíc při zachování kvality už jsou cenovky někde jinde. Na druhou stranu si říkám že řeším zbytečnosti, ať vyberu jakoukoliv TV z těchto tří, tak bude obraz super, alespoň ve srovnání s aktuálním 9 let starým 100Hz FHD Samsungem UE40C6000. Děkuji za vaše názory, případně doporučení jiné TV v této velikosti.

Nováček
    Registrace
    Nov 2019

Prosím o radu ohledne TV
    Dobry den.chtel bych poprosit o radu jakou tv vybrat do 15 000 Kc .
    doted jsem pouzival tuto tv : samsung UE49KU6452UXXH se kterou jsem byl naprosto spokojeny
    zatim jsem narazil na tyto bohuzel. Jen 50hz

Sony Bravia KD-55XF7596
    Samsung UE55RU7172
    Samsung UE49RU7372

za vsechny rady a tipy predem moc dekuji

Podobná témata

1. koupili byste tuto lcd?
    Od DeNNI85 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-11-2013, 11:13
  2. Koupili byste si multimediální centrum?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-08-2011, 06:58
  3. Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?
    Od Karel Polívka v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2478
    Poslední příspěvek: 03-01-2011, 15:45
  4. Koupili byste si OLED televizor?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-11-2010, 18:51
  5. Koupili byste LCD/PLAZMU z prodejní plochy?
    Od blazas11 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-10-2009, 17:12