Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jaký televizor by jste si vybrali

Hlasujících
713. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • plazma Panasonic

195 27.35%
  • plazma Samsung

33 4.63%
  • plazma LG

32 4.49%
  • LCD Sony

56 7.85%
  • LCD LG

97 13.60%
  • LCD SHARP

27 3.79%
  • LCD Hyundai

0 0%
  • LCD Samsung

160 22.44%
  • LCD Panasonic

56 7.85%
  • LCD Philips

40 5.61%
  • LCD Grundig

0 0%
  • LCD Sencor

3 0.42%
  • LCD Toshiba

10 1.40%
  • LCD Changhong

3 0.42%
  • LCD ECG

1 0.14%
Strana 21 z 245 PrvníPrvní ... 1119202122233171121 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 301 až 315 z 3663

Téma: Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)

Je tu pravidelně Avatar uživatele SlavoF
    Registrace
    Jun 2008

pokiaľ nechceš mať TRVALO prepnutý pomer na 4:3 /čo by som sa vééľmo čudoval/ tak to ani nerieš
    toť názor čo si chcel
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

To tam nemáš letter box? Aby se ti na monitoru automaticky zobrazoval rozměr, kterým je vysíláno. takže to automaticky přepne na 4:3, nebo 16:9., podle toho, v jakém rozlišení to pouští vysílatel.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

No práve to chcem používať tak že keď je 4:3 tak to beží s pruhami po stranách, keď je 16:9 tak samozrejme že to chcem mať na plnú obrazovku. Ale manuál od samsungu tvrdí že aj vysielanie 4:3 sa má pozerať na plnú obrazovku kôli tomu aby nedošlo k vypáleniu obrazovky - čo pri lcd nechápem...- a mňa priamo vytáča keď vidím čapaté tváre.... preto som sa pýtal či môže dôjsť k vypáleniu obrazovky na lcd led.....

Takže to mám nastavené tak že keď je 4:3 tak mám pruhy po stranách, keď je 16:9 tak na plný obraz. Žiaľ už hned v prvý deň som si všimol že sa vysielal film síce v 4:3 ale s pruhami hore a dole, ale nebolo to plných 16:9 - nerozumiem prečo.... V tomto má "obývačkový" philips navrch pretože ten automaticky dokáže zväčšiť obraz tak aby využil čo najviac svoju obrazovku bez skreslenia obrazu.... taká funkcia u samsungu nie je.

Je tu pořád Avatar uživatele garb7
    Registrace
    Dec 2008

No a o tom to je není TV jako TV a pokud mám doma Philipse tak bych ho koupil zase ale tedy menšího a i tak může dojít k tomu , že funkce byt časem vylepšené nebudou splnovat moje představy ( zvyky z větší TV) Tak holt podrobně prozkoumej možnosti té UE32C6000 a pokud to nebude umět s klidem bych ji vrátil a poohlédl se jinde.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Je to úplne v pohode - primárne je to určené pre manželku do kuchyne ako kulisa... Áno mohol som zobrať rovnakého philipsa - ani som cenu nepozeral ale podľa mňa to vide na stejno. Proste pre pestrosť som zvolil toto. Zatiaľ v podstate spokojnosť, na použitie v kuchyni až až. Hlavne nech sa to nekazí a nemusím o tom vedieť pár rokov. Ale ako som písal ak sa niekto rozhoduje medzi uvedenými modelmi tak môžem s vlastnej skúsenosti poradiť čo sa mi viac páči a prečo...

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Takže to mám nastavené tak že keď je 4:3 tak mám pruhy po stranách, keď je 16:9 tak na plný obraz.
    Takhle to nech, nic jiného s tím při dostupných možnostech TV stejně neuděláš. A vůbec si s tím nelam hlavu, už vůbec ne kvůli vypalování obrazu.

Registrace
    Jun 2008

no, pokecali ste a došli ste k tej prvej odpovedi, čo som na to dal

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2009

Citace Původně odesláno od robo27 Zobrazit příspěvek
    Včera som si nainštaloval nový TV do kuchyne a jedná sa o Samsung UE32C6000. V manuále ma prekvapilo že sa neodporúča pozerať vysielanie v pomere strán 4:3 - kôli vypaľovaniu obrazovky. Myslel som si že uvedené je problém len pri plazmách a nie pri lcd led.
    Ja si zase myslim, ze tento odsek z manualu bude totozny vo vsetkych manualoch Samsung-u ci uz to bude LCD alebo PDP.

Jednoducho COPY - PASTE.

Nováček
    Registrace
    Mar 2011

I kdyby to byla plazma .... to jde, aby se černá barva vypálila? Protože letterboxy (jak jsem si všimnul) barvama moc nehýří

Je tu pořád
    Registrace
    Nov 2010

sa asi vypali ten zvysok

Nováček
    Registrace
    Mar 2011

aha .... takže 4:3 se vypálí ale při roztažení na 16:9 se nevypálí

Nováček
    Registrace
    Mar 2011

mimochodem, aby tady zase zaznělo něco k tématu:

po koupi Samsung UE40C6000 mám zhruba tyto postřehy (po cca měsíci):

negativa:
    1. pozorovací úhly stojí úplně za ho*no.
    "Šednutí" obrazu nastává už při cca 30ti stupních, to znamená, že i na kraji sedačky už je to pozorovatelné.
    Stíny (například záhyby u kabátů nebo obleků) jsou "ztvárněny" zelenými flekanci.

2. barvy jdou často do fialova ... například u záběrů džungle, která by měla být celá zelená, probleskují okraje listů do fialova.
    Asi nejhorší jsem to pozoroval na Primě u "Cesty domů" nebo "Prostřeno" (možná je to smart feature televize, aby lidi odradila od sledování podobných pořadů )
    U HD programů to je o poznání lepší.

3. clouding tam je ... ale ten mi vadí asi nejméně. Paradoxně se to tady rozpitvává nejvíce, což mě docela zaráží, protože první 2 body (hlavně ten druhý) se mi zdají mnohem důležitější

pozitiva:
    1. Z usb to zatím přečetlo všechno, zkusil jsem mkv s .srt titulkama a šlapalo to dobře
    2. SD programy mi přijdou upscalované lépe než na CRT a to i přesto, že je televize o 20cm větší (vlastně i víc, protože okraje jsou menší než u crt). (i když upscaling je samozřejmě spíše záležitost Technisat receiveru)
    3. zvuk je snesitelný a čitelný (což u crt philips nebyl)

Závěr:
    "Přechodu" z crt nelituji, HD programy vypadají moc pěkně, navíc se obraz netřepe. Barevné podání mi hodně vadí, ale na druhé straně je mi televize "fyzicky" příjemnější než crt. Nebliká, zmizel efekt rybího oka a philips pixel plus (pokus o upscaling na crt) nebyl moc povedený (i když na svou dobu určitě revoluční a lepší než prokládané scanlines).

Dotazy na zkušené:
    Je to barevné podání vlastností a)samsungu b)konkrétního panelu (mám CN01) nebo c)obecně LCD panelů?
    Jsou na tom jiné (LCD, LED) lépe?

(Mimochodem, uvažoval jsem i o Plazmě, ale to blikání je děs běs, přes to nejede vlak! Toho jsem si zažil u crt až až)

Registrace
    Jun 2008

"Jaký typ TV byste si v současnosti koupili? 2"
    na mieste xronos-a by som teraz obetoval tých poo..tych 500€ za plazmu a potom by mohol velmi jadnoducho nájšť odpoveď na všetky svoje otázky , možno by bol veľmo prekvapený
    ale niekedy sa to fakt inak nedá
    ( HD programy vypadají moc pěkně je jasné aj bez toho, a doplnam možno lepšie ako na plazme, to jo )

Nováček
    Registrace
    Mar 2011

no ono po pravdě, kdyby to fungovalo, tak bych to pětikilo dal, to není zas tak moc ... ale jak píšu výše v poslední větě, tak žádnou blikačku nechci!

ad HD programy: ony na plazmách vypadají "hůře" než na lcd? jak to?
    to potom vhledem k faktu, že koukám převážně na HD, tak by mi plazma asi ani takto moc nepomohla

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2007

Myslim ze to, o tech plasmach, byla spise recese.

Strana 21 z 245 PrvníPrvní ... 1119202122233171121 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. koupili byste tuto lcd?
    Od DeNNI85 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-11-2013, 11:13
  2. Koupili byste si multimediální centrum?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-08-2011, 06:58
  3. Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?
    Od Karel Polívka v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2478
    Poslední příspěvek: 03-01-2011, 15:45
  4. Koupili byste si OLED televizor?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-11-2010, 18:51
  5. Koupili byste LCD/PLAZMU z prodejní plochy?
    Od blazas11 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-10-2009, 17:12