Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jaký televizor by jste si vybrali

Hlasujících
713. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • plazma Panasonic

195 27.35%
  • plazma Samsung

33 4.63%
  • plazma LG

32 4.49%
  • LCD Sony

56 7.85%
  • LCD LG

97 13.60%
  • LCD SHARP

27 3.79%
  • LCD Hyundai

0 0%
  • LCD Samsung

160 22.44%
  • LCD Panasonic

56 7.85%
  • LCD Philips

40 5.61%
  • LCD Grundig

0 0%
  • LCD Sencor

3 0.42%
  • LCD Toshiba

10 1.40%
  • LCD Changhong

3 0.42%
  • LCD ECG

1 0.14%
Strana 201 z 245 PrvníPrvní ... 101151191199200201202203211 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 3,001 až 3,015 z 3663

Téma: Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)

Nováček Avatar uživatele jirijezek@seznam.cz
    Registrace
    Jan 2013

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    Na druhej strane, 8 rocna HD ready plazma nieje dnes ziadnen zazrak, to sa neda s P65ST50 absolutne porovnavat.
    Tak nakonec se budu rozhodovat mezi jetou P65ST50 a novou SONY KDL-55W805C z eshopu. Vyzkouším a popřípadě vrátím a vezmu P65ST50.
    Nechci šetřit elektriku za cenu horšího obrazu
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

Citace Původně odesláno od cinci Zobrazit příspěvek
    Zdravím,

Rozmýšľam nad kúpou nového televízora a kedže som naposledy telku kupoval pred skoro 10 rokmi som trochu zmätený co mam vlastne kúpiť.

Rozmýšľam nad: LG 49UF8007
    Panasonic TX-50DS630E
    Sony KDL-55W807C
    Samsung UE50KU6072U
    Samsung UE49K6372S

Vsetko je to zhruba jedna cenová relácia, každý ma svoje plus aj svoje minus.
    Ale kedže som sa o výrobcov televízorov už dávno nezaujímal nemám žiaden prehlad a poruchovosti výrobcov, priateľskom menu, operacnych systémov a pod., a ani o takej blbosti ako sa na prvý pohlaď moze zdať: diaľkove ovladace.
    Mate niekto skúsenosti z uvedenými typmi? Všetko su to modely 2015.,

Dakujem

4 dni som mal moznost porovnavat u mna doma v obyvacke vedla seba
    Samsung UE55KU6072U a tu vychvalovany Samsung UE55J6282 a tak ti poviem, ze z 10 ludi, ktorí boli u mna na navsteve 10 nerozoznalo, ktory z tych dvoch tv je Uhd a ktory full hd. Obraz ci uz na hd alebo sd programoch zo skylinku bol rovnako dobry na oboch. Ba dokonca viacerym z nich vratane mna pripadal obraz prave na samsung ue 55KU6072U o nieco ostrejsi a menej rozmazany. Kazdopadne je teda najlepsie zajst do predajne, vziat si tam vlastnu nahravku na usb flash, vybrat si to co najviac sadne tvojim ociam a neriadit sa len tym co si precitas na forach.
    Nehovoriac o tom, ze dalsi vychvalovany 100 Hz Panasonic TX-50DS630E je uplna katastrofa. Obraz aj dizajn. Ten som mal moznost vidiet v NAY a nebral by som ho ani zadarmo
    Naposledy upraveno uživatelem xz69: 01-11-2016 v 21:56

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od xz69 Zobrazit příspěvek
    o nieco ostrejsi
    Zavisi na nastaveni tychto TV. Vsetko sa da "doostrit" (to nieje ziadny problem, prave naopak, preferujem(e) nedoostreny obraz, tak aky poskytuje zdroj), ale fyzicky 50/60Hz panel "zrychlit" nevies. Tieto v tychto UHD TV zarucene mazu viac, ako 100/120Hz panel vo FHD TV, takze otazka skor znie, co a ako si porovnaval. Vacsina ludi riesi (a porovnava) hlavne staticky obraz, paradoxne opak je pri TV najdolezitejsi - teda pohyb/motion a jeho processing.

Ktory TV si si nakoniec nechal?

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

Porovnaval som pohyblivy obraz a nastavoval som vsetko co sa dalo tak aby som z oboch tv dostal v ramci moznosti najlepsi obraz. Kazdopadne auto motion rate musel byt na oboch tv vypnuty, inak to sem tam s obrazom sklbalo a to priblizne na oboch modeloch rovnako. Mne osobne nevyhovovalo vlastne nastavenie na 1.. 2.
    PS: nechal som si nakoniec samsung UE55KU6072U

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Mám dotaz ohledně pořízení druhé TV, prosím o Váš názor.
    Potřebuji druhou TV do jiného pokoje. Moje hlavní TV je cca 5 let stará plasma Panasonic TX-50GT30, s kterou jsem po obrazové stránce spokojen. Žánry sport, film, příjem Skylink, většina nabídky v HD. Jediná slabost plazmy je slabší jas za denního světla, ale to mě moc netrápí - přes den se na TV nedívám - není čas. Sledovací vzdálenost TV cca 3,20m.

Jako druhou TV mám vyhlédnutou opět Panasonic (věrnost značce, vyhovuje mi obrazové podání včetně ovládání TV) a to typ TX-50DX780 (58DX780).

Dotaz: Dokáže dnes moderní LCD plně nahradit Plazmu? Mám velké nároky na pohyblivou ostrost, přirozené barevné podání včetně těžko definovatelné "hloubky" obrazu, který umí Plazma stále lépe, než LCD - alespoň se mi to tak jeví. Mám také trochu obavu z přepočtu HD na UHD.

Jsem z malého města, nikde v mém okolí není elektro s mou TV v této cenové hladině a v běžném elektru běží UHD smyčka bez možnosti si nechat předvést kvalitní příjem ze satelitu.

Vzhledem k tomu, že bych rád v hlavním pokoji větší uhlopříčku a do druhého pokoje se naopak větší než 50" nevejde, vycházejí mi tyto tři možnosti:

1) Koupím TX-58DX780 a 50" plazmu přesunu do druhého pokoje. Pokud bude LCD horší než plazma, budu velmi zklamán, jelikož do druhého pokoje se mi vejde maximálně velikost 50" a již nebudu moci TV prohodit zpět.
    2) Když koupím TX-50DX780 a bude srovnatelná s plazmou, budu opět zklamán, že jsem nekoupil 58" jako hlavní TV.
    3) Koupit TX-50DX780 jako druhou TV do druhého pokoje a jako hlavní stále nechat plazmu s kterou jsem spokojen. Plazma doufám ještě nějaký čas vydrží (má relativně málo natočených TV hodin) a hlavní TV řešit za cca 3 roky, kdy může být situace s technologiemi TV zcela jiná než dnes.

Děkuji za Vaše doporučení....

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Na Tvůj dotaz odpovídal Vivid o stránku zpět v #3000.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2010

No to sa prave rozni. Nedavno som absolvoval nieco podobne s opacnym vysledkom. Skoncilo to kupou plazmy z bazaru.
    Kazdopadne ked ti sluzi ta plazma tak si nejaky rok-dva pockaj na oled. Alebo kup uz teraz, len to nebude za dvacku.

Registrace
    Jan 2013

Citace Původně odesláno od Ryan Giggs Zobrazit příspěvek
    Kazdopadne ked ti sluzi ta plazma tak si nejaky rok-dva pockaj na oled. Alebo kup uz teraz, len to nebude za dvacku.
    Nejsem blázen, abych kupoval OLED, když je na trhu s nabídkou jen jedna značka. Není konkurenční prostředí, je vysoká cena.Navíc ta značka mi není moc sympatická, to se raději budu dívat do krbu

---------- Doplněno v 10:04 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:01 ----------

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli tady někdo není z Plzně a nejbližšího okolí na kalibraci televize, kterou si koupím.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Citace Původně odesláno od jirijezek@seznam.cz Zobrazit příspěvek
    Nejsem blázen, abych kupoval OLED
    To byla zřejmě reakce na můj příspěvek...

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    Na Tvůj dotaz odpovídal Vivid o stránku zpět v #3000.
    Omlouvám se, zrovna tuto stránku jsem nějak minul....
    Přesto stále nemám jasno, ale spíše se přikláním k mému body 3).

Registrace
    Jan 2013

Našel jsem stránky, které vám mohou pomoci a nemusíte se dále ptát. Jde o to jestli tam jsou pravdivé informace
    http://www.displayspecifications.com/en

Svého favorita jsem našel, ještě se přemluvit, abych dal 39 tis.Kč za televizi
    http://www.displayspecifications.com/en/model/eafd141
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 02-11-2016 v 11:20

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2010

Na tej stranke maju obcas nejaku chybu, tak na to pozor.

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Karel286 Zobrazit příspěvek
    Omlouvám se, zrovna tuto stránku jsem nějak minul....
    To bola reakcia na ineho uzivatela, v kazdom pripade, GT30 nieje ziadny outsider, nechal by som si ju, obzvlast ak nespominas, ze ti nevadi jej kmitanie (najma viditelne pri nativnom 24p vstupe).

Naše reakcie sa obvykle týkajú používania TV pre filmový materiál, preto je (pre mňa) na prvom mieste korektné zobrazenie 24p signálu pre kritické sledovanie. Až sekundárne je bežné sledovanie TV signálu (50i). Toto však je pri každom užívateľovi iné, napríklad sú užívatetelia, ktorí si do svojho TV 24p zdroj nikdy nepustia. Chystám aj obsiahlejšiu reakciu na príspevok od xz69, ktorú doplním neskôr.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 03-11-2016 v 01:09

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

tak nechcem Vám do toho chalani moc kecať, ale do výberu byť Vami zaradím taký malý zázrak za ľudové prachy a to je značka Hisence. Modely M7900/M7000/M5500 sú viac, ako dobrou alternatívou k "high triede". Dokonca sú doporučené viac, ako napr. Sony, alebo Samsung. Na jar budúceho roka budú dávať do modelov Quantum dot od Sama ( 1000 nit. ), ale vo výsledku to bude za 1/2 prachy. Do konca roka má spadnúť cena súčasného modelu M7900 v 75" na 2400 Eur, čo si myslím je dobrý kauf. 65" M5500 kúpite za 1100 Eur, M7000 v 65" za 1400 Eur. Tv sa montujú v CZ. Plná podpora 4K, H265, VP9, priamo na tatranke tlačítko Youtube, Netflix, samozrejme v 4K. Byť Vami , na prechodné obdobie idem do toho.

Registrace
    May 2009

jarino> To vyzera byt dalsia Cina (nic proti), nejake odborne recenzie?

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

recenzie napr. hdguru. Ono na recenzie aj tak kašlať, tak či tak dnes nemáš čo vybrať. Kupodivu mazanie pohybov je dnes už relatívne zmáknuté aj na 60 Hz sračkách, v podstate aj tak nič iné ani nekúpiš za rozumné prachy. Buď budeš čakať ďalších 5 rokov na nejakú referenciu za 10 000 Eur, alebo kúpiš dnes slušnú triedu za 1-1500 Eur napr. v 65" 4K. Tak či tak budeš ešte pár rokov odkázaný na 4K youtube, pokiaľ máš vlastnú tvorbu + občas nejaký film, dokument v 4K, nie je na čo čakať. Na vysielanie v 4K zabudnime ešte pekne dlho. Nuž doba mení aj mňa a dnes kupujem aj to, čo by som pred rokmi zmietol zo stola. Teraz sa mi plaví niekde po mori 4K player Beelink GT1 za 40 Euro , a asi to tak vidím, že zoberiem aj 4K TV , asi to bude ten spomínaný Hisence , kľudne aj M5500 v 65". Súčasný 65" FHD Sam skončí asi v jednej detských izieb. Serem na to, že je to len 60 Hz sračka, má to 10 bit panel a kopec sračiek okolo. Obraz je fajn, hlavne podanie farieb je myslím nad dnešné pomery. Full CZ/Sk servis a podpora. 2 roky záruka + 3 roky záruka gratis. No neber to.
    Možno kľudne aj odtiaľto :
    https://www.alza.sk/65-hisense-h65m5...catid=18854702

Podobná témata

1. koupili byste tuto lcd?
    Od DeNNI85 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-11-2013, 11:13
  2. Koupili byste si multimediální centrum?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-08-2011, 06:58
  3. Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?
    Od Karel Polívka v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2478
    Poslední příspěvek: 03-01-2011, 15:45
  4. Koupili byste si OLED televizor?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-11-2010, 18:51
  5. Koupili byste LCD/PLAZMU z prodejní plochy?
    Od blazas11 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-10-2009, 17:12