Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jaký televizor by jste si vybrali

Hlasujících
713. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • plazma Panasonic

195 27.35%
  • plazma Samsung

33 4.63%
  • plazma LG

32 4.49%
  • LCD Sony

56 7.85%
  • LCD LG

97 13.60%
  • LCD SHARP

27 3.79%
  • LCD Hyundai

0 0%
  • LCD Samsung

160 22.44%
  • LCD Panasonic

56 7.85%
  • LCD Philips

40 5.61%
  • LCD Grundig

0 0%
  • LCD Sencor

3 0.42%
  • LCD Toshiba

10 1.40%
  • LCD Changhong

3 0.42%
  • LCD ECG

1 0.14%
Strana 154 z 245 PrvníPrvní ... 54104144152153154155156164204 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,296 až 2,310 z 3663

Téma: Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

ES6800, akorát pohlídat clouding.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2013

a co 6710 to je vlastně co? třeba 65xx akorát bílej rám? A chápu dobře že od65xx je tedy lepší než et5e? Clouding?
    Naposledy upraveno uživatelem babista: 21-04-2013 v 13:22

vsp vsp je offline
    Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od MM2000 Zobrazit příspěvek
    Majitelia Samsung UE40F6xxx pripadne UE40ES6xxx prosim pomoc.

Chystám sa vymeniť svoj postarší LE40A656 za niečo novšie ale riešim jeden problém.
    Moj starý Samsung má v menu "picture size" položku "len vyhladať". Pri tomto nastavení prepnem na Markízu a pozerám 16:9. Prepnem na JOJ plus a pozerám priateľov na 4:3. Začne reklama, prepne sa na 16:9.
    Ako som však videl na predajni, nové Samsungy túto položku vôbec nemajú ?! Pri skúšaní na predajni kde bolo naladené DVB-T vysielanie sa cez menu "picture size" dalo "natrdo" nastaviť 16:9 alebo 4:3 (a niekoľko bežných ale zbytočných zoomovacich režimov - úplná perla je INTELIGENT2 ktorej ja hovorím DEMENT2). Ak stanica zmenila formát vysielania alebo som prepol na inú stanicu vysielajúcu v inom formáte, obraz som musel ručne prepnút na správny formát.
    Kedže patrím k ľuďom, ktorí radšej budú mať po stranách čierne pásy než sa pozerať na roztiahnuté ksichty, toto nekonečné prepínanie by ma privádzalo k zúrivosti *
    Takže moja otázka znie: Je tento problém iba pri DVB-T vysielaní, alebo musíte stále prepínať na správny formát obrazu aj pri iných zdrojoch signálu ako satelit, káblovka atd.
    (pre úplnosť ja mám káblovku na optike a set-top box mám pripojený cez HDMI)
    Na D modelu se to v defaultu chova takto dementne, protoze vetsina lidi pry nechce cerne pruhy ... Ale jde nastavit Automaticky format a pak se to prepina jak ma. Myslim ze na F modelu to bude uplne stejne... A na prodejne se nenamahaji to nastavit, pokud vubec vedi vo co go, vetsina lidi a to an na infolince treba upc (outsourcovana infolinka) nevedela vo co go...

Nováček
    Registrace
    Mar 2013

Chtěl bych se zeptat zda se dá v servisním menu zjistit počet hodin, kolik tv hrála?

Existuje nějaká degradace led televizí např. po 1000 odehraných hodinách?

Předem díky

Registrace
    Feb 2011

Ad 1) většinou ano
    Ad 2) ano, ale 1000 hodin pro LCD nic není, přesné číslo ale nelze říct (ale bude řádově vyšší). Navíc si TV v čase samy upravují parametry, aby to eliminovaly.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 23-04-2013 v 13:51

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

U samsungu to jde jednoduše zjistit v servisním menu položka "paneltime" Mně tam svítí 2598hodin po cca roce a bez problémů (LED serie D5500)

Je tu občas Avatar uživatele LuckyCat
    Registrace
    Mar 2013

a k žíadným zmenám v obraze nedošlo? ani k zmene nastavenia obrazu?

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od kiklhorn Zobrazit příspěvek
    Díky za tipy,
    U Philipsu jsem nenašel žádnou možnost externího ovládání, a Sony vypadá že neumí timeshift. (Na svých stránkách mlčí, podle http://sony.podberi-tv.ru/price/podb...5hx955/12.html nemá.) Jestli ano, tak mne prosím vyveďte z omylu. Ono vůbec u Sony by se hodil slovník názvů funkcí.

Podle současné nabídky přístrojů mám asi přehnané požadavky.

Právě jsem objednal do HTPC kartu TBS6985 + phoenix, než to přijde tak konečně vyřeším parabolu a podívám po nějakém "velkém monitoru" který umí dnešní XXXHz kouzla s obrazem i z externího vstupu a budu ho krmit z HTPC.
    Takže skončím s 4x DVB-S2 + 4x DVB-T2 tunery, což pokryje jakékoliv požadavky na nahrávání a sledování nejen v celé domácnosti ale i na mobilu. Zatím kvůli SW ještě bez PiP, ale to se časem vyřeší.

Poradíte mi něco pokud své požadavky změním na
    1) velkou obrazovku (60"+) bez cloudingu
    2) co nejlepší zpracování signálu z externího vstupu, hlavně SD a případně i s tou automatickou úpravou hlasitosti.

Díky.
    Mám 60" na cca 3,5m a je mi malá. Je to jedna z posledních CCFL podsvícených a se zpracováním SD nemám problém. Vím že třeba ČT24 nebo Prima Zoom nevypadá zblízka hezky, ale z těch 3,5m se to kostičkování stírá resp.ho tolik nevnímám. HD televizní vysílání z těch 3,5 metru samozřejmě vypadá lépe, ale kouknu-li se zblízka, tak je to pěkná mazanice. Pustím-li si však Blu-ray (a né jen nějaké 2GB emkávéčko), tak to si sedací vak přisunu klidně na 2m před TV a pořád je obraz super. Nahrávání, timeshift, sledování TV na tabletu nebo sledování na jiné TV mi řeší Windows Media Centrum.

A co bych doporučil - mám sice Samsung ale je tam Sharp panel a šel bych do něj znovu, takže se pokoukávám po modelech přímo od Sharpu - LC-70LE835E nebo LC-80LE645E. Jinak včera jsem na veletrhu MOBITEX byl na stánku s realizací obývacího pokoje a tam měli nového 80" Full HD Sharpa LC-80LE857E. Seděl jsem od TV asi 3,5 metru. Už to není Full LED podsvícení, ale jenom EDGE, nicméně na nějaké bližší prozkoumávání nebyl čas, vyzkoušel jsem jen pozorovací úhly a bylo to srovnatelné s tím, co mám doma. Osobně bych šel do loňských modelů, snad půjdou s cenou dolů až uvedou modely nové.

Hlasitost reklam mě také se... štve, ale jelikož se většinou dívám na nahraný pořad či timeshift, tak to přeskočím.

Nováček
    Registrace
    May 2010

Na Sharpe funguje automatická hlasitosť bez problémov.Treba si ale dať pozor na clouding a kúpiť panel s aspoň 400Hz.Ja mám 200Hz a niektoré rýchle scény nestíha.A čo ma vytáča je DO, ktorým treba s presnosťou snipera mieriť na tv.Zlatý Panasonic.

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od crysis81 Zobrazit příspěvek
    Treba si ale dať pozor na clouding a kúpiť panel s aspoň 400Hz
    V tom případě si nekoupíš žádnou TV, 400Hz LCD panel pro TV neexistuje.

Nováček
    Registrace
    May 2010

Myslel som clouding na prijateľnej úrovni,edge led bez cloudingu je samozrejme sci-fi.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

než to tu sklouzne k nějakým výrokům, kteří je pak budou chtít vzít zpět a ono už to nebude možný, tak ohledně těch "frekvencí":
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Sn%C3%A...3%A1_frekvence

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2010

V současné době jsou dostupné max. 200Hz LCD tv v nejvyšších řadách. 800Hz a tomu podobné hodnoty vyjadřují PMR (Perfect Motion Rate), CMR (Clear Motion Rate) atp. S obnovovací frekvencí panelu (snímků) to nemá nic společného.
    Řešilo se to dostatečně dlouho už tady:
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...-rate-u-LED-TV

Je tu pravidelně Avatar uživatele jaydoo
    Registrace
    Nov 2004

No ale podľa Jarina nic také neexistuje!

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2013

Ahoj prosím Vás mužů se někde dočíst něco o Philips 46PFL5527K/12 je to 100hz jak je to s pohyby atd. Teď ji mají v akci v Okey za 16tisíc díky

Podobná témata

1. koupili byste tuto lcd?
    Od DeNNI85 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-11-2013, 11:13
  2. Koupili byste si multimediální centrum?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-08-2011, 06:58
  3. Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?
    Od Karel Polívka v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2478
    Poslední příspěvek: 03-01-2011, 15:45
  4. Koupili byste si OLED televizor?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-11-2010, 18:51
  5. Koupili byste LCD/PLAZMU z prodejní plochy?
    Od blazas11 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-10-2009, 17:12