Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jaký televizor by jste si vybrali

Hlasujících
713. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • plazma Panasonic

195 27.35%
  • plazma Samsung

33 4.63%
  • plazma LG

32 4.49%
  • LCD Sony

56 7.85%
  • LCD LG

97 13.60%
  • LCD SHARP

27 3.79%
  • LCD Hyundai

0 0%
  • LCD Samsung

160 22.44%
  • LCD Panasonic

56 7.85%
  • LCD Philips

40 5.61%
  • LCD Grundig

0 0%
  • LCD Sencor

3 0.42%
  • LCD Toshiba

10 1.40%
  • LCD Changhong

3 0.42%
  • LCD ECG

1 0.14%
Strana 10 z 245 PrvníPrvní ... 891011122060110 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 136 až 150 z 3663

Téma: Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)

Je tu pořád Avatar uživatele garb7
    Registrace
    Dec 2008

Tak nejlépe Panasonic TX-P42G20 jsou od 17500,-.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Pro ty co chtějí TV na antenní vysílání - nejlevnější co přehrává mkv. filmy s DTS přepínáním a v LCD, u těch levných LED je podle mého špatné podsvícení. Kvůli případnému přechodu na DVB-T2.

Pro ty co chtějí TV na Satelit atd. - tak ať se třeba koupí ledku za 150Litru , nebo LeXXc670 ale neví jak to bude stou novou sat. kartou ice irdeto

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Aha. Máme UPC. Takže koukám další věc, o které jsem neměl tušení, co je třeba. Zdá se, že nejschůdnější bude asi tedy ten box PVR (Kaon KCF-B3000 HCO), co pronajímají za 151,- měsíčně. Oproti tomu DVB-C zabudovaném v TV přímo má alespoň HDD, kde se dá nahrávat, obdobu tohoto máme u staré telky, ale jen tedy DVR.
    Za předpokladu, že bych to tedy vyřešil tak, jak píši, jakou TV bys doporučoval? Stále plasmu, třeba už bez DVB-C, anebo by se dalo uvažovat spíše o něčem jiném?
    JInak tedy omlouvám se, že se pořád na něco ptám, ale nečekal jsem, že je to taková věda

Registrace
    Dec 2008

Neboj nejsi jedinej já taky mám sat.přímač s HDD a tam v klidu a jednoduše nahraju i dvě věci souběžně a nemusím se omezovat až mě to přestane bavit nebo naštve pořeším kartu do TV a bude, jenže já chci vidět něco jiného než žena a tak si to nahraji a pak v klidu přehraju s rychlo posuvem přes reklamy.

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Ja jsem koupil Sony 46EX505 za 28 000,-
    nyní jen ve stručnosti:

Pozitiva:
    P1 - konečně: tato TV je tichá (nebzucí, nepíská nevrčí) ! (pokud vytahnu podsviceni min na 8 z 10 tak ani nebrumí)
    P2 - pleťové barvy celkem OK, dá se jim věřit
    P3 - zpracování pohybu (Motionflow: střední + zprac.pohybu: FILM1) pro mé oči výtečné ! a pro mé oči snad i lepší než Panas plazmy
    P4 - ostrý obraz nepostrádající detaily (=subjektivně dle mých očí a vím, že v rozporu s tím, co tvrdí jiné recenze)

Negativa:
    N1 - ad P1 pokud stáhnu podsvícení pod 8 z 10 pak mírně brumí - což se nedá za chodu ani vnímat, poznám to jen, pokud je ticho a TV ještě běží a pak vypnu TV .... a je "ještě větší ticho"

N2 - PRUHY !! nevím uda je to problém tohto kusu nebo ne, ale při některých ! specifických odstínech (např tmavo-zeleno-šedá), pokud je touto barvou vyplněna větší plocha, pak je zřetelné nerovnoměrné podsvícení - cca 5 cm široké horiozontální pruhy s menším podsvícením (a z tho 2 poněkud výraznější) asi jak ccfl trubice nestejně svítí. Většinou to pozorovatelné není, ale když taková plocha nastane a navíc kamera švenkuje vertikálně, pak se to zcela viditelně projeví (dost nepěkné) Ani nevím, jak se tato vada jmenuje. Někde jsem četl, že EX5 tpí na "bending" obrazu, ale to si představuji nějak jinak..

N3 - nelze nikterak dosáhnout sytých tmavých barev, jaké jsem viděl např na některých vyšších typech Philipsu, tj. není to žádný barevný vibrantní orgasmus, ale koukat se na to celkem dá (pro srovnání: plazmu Panasonic S10 jsem vracel take kvuli barvám, na které jsem koukat nemohl)

N4 - černá je vskutku jen LCDčkově černá a potmě to je znát Měl jsem chvíli plazmy Panasonic (které jsem vrátil), a ty černily o trochu lépe, ale u totoho Sony to je prý na LCD docela dobré tj. asi to není negativum této SONY ale spíše jen negativum LCD technologie

N5 - prokreslení tmavých oblastí: totožně s N4

N6 - pozorovací úhel, tam kde je obraz "stopro" je snad jen tak 20 stupnu.. pak už obraz trochu světlá...ale také kupodivu se zlepší prokreslení tmavých oblastí...
    ----------------------------

Pozn.:
    Homogenita podsvetlení ? Nevím (N2 to je asi něco jiného).
    Pokud je zobrazována jednolitá (N2-neproblémová) barva tak se to zdá OK, jen z bližšího po(d)hledu už světlají horní růžky, protože se na ně už kouká z většího úhlu

Nastavení obrazu? stále už druhý měsíc laboruji a optimalizuji (sondu bohužel nemám),
    je tam toho co nastavovat docela hodně a proto zatím nepíšu svůj setup, ale jen rychlou radu: opravdu je potřeba (alespon u teploty obrazu Teplý 1+2) velmi stáhnout zelenou a to cca -16 resp. i víc přes minus dvacet
    Naposledy upraveno uživatelem zmrd05: 27-02-2011 v 19:52

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Jarkh Zobrazit příspěvek
    Aha. Máme UPC. Takže koukám další věc, o které jsem neměl tušení, co je třeba. Zdá se, že nejschůdnější bude asi tedy ten box PVR (Kaon KCF-B3000 HCO), co pronajímají za 151,- měsíčně. Oproti tomu DVB-C zabudovaném v TV přímo má alespoň HDD, kde se dá nahrávat, obdobu tohoto máme u staré telky, ale jen tedy DVR.
    Za předpokladu, že bych to tedy vyřešil tak, jak píši, jakou TV bys doporučoval? Stále plasmu, třeba už bez DVB-C, anebo by se dalo uvažovat spíše o něčem jiném?
    JInak tedy omlouvám se, že se pořád na něco ptám, ale nečekal jsem, že je to taková věda
    Stále Plazmu a stále od Panasonicu a stále HD ready. Nejlíp řadu X20. TV se dneska kupuje doslova na pár (2) let, takže není co řešit.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od garb7 Zobrazit příspěvek
    Neboj nejsi jedinej já taky mám sat.přímač s HDD a tam v klidu a jednoduše nahraju i dvě věci souběžně a nemusím se omezovat až mě to přestane bavit nebo naštve pořeším kartu do TV a bude, jenže já chci vidět něco jiného než žena a tak si to nahraji a pak v klidu přehraju s rychlo posuvem přes reklamy.
    To já bych nahrával a nahrával a stejně bych se pak na nic nepodíval

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    Stále Plazmu a stále od Panasonicu a stále HD ready. Nejlíp řadu X20. TV se dneska kupuje doslova na pár (2) let, takže není co řešit.
    Heh. No tak to abych si tedy s takovou opravdu nic nekupoval. Nová TV na 2 roky, to je poněkud zbytečné ji vůbec kupovat. Předpokládám, že to bylo myšleno hlavně tak, že za tu dobu technologie opět pokročí, telka snad má výdrž delší dobu, než zmíněné 2 roky.
    JInak tedy pokud bych se měl držet řady X20, v rámci mnou zvolené max. velikosti připadá zřejmě v úvahu jen http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V...trackInfo=true nebo http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V...trackInfo=true .

Ve specifikaci jsem však nenašel možnost LAN připojení na síť (pokud tím není myšleno Viera link), možnost přehrávání videa přes USB tam taky není, což je škoda.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Jarkh Zobrazit příspěvek
    Heh. No tak to abych si tedy s takovou opravdu nic nekupoval. Nová TV na 2 roky, to je poněkud zbytečné ji vůbec kupovat. Předpokládám, že to bylo myšleno hlavně tak, že za tu dobu technologie opět pokročí, telka snad má výdrž delší dobu, než zmíněné 2 roky.
    JInak tedy pokud bych se měl držet řady X20, v rámci mnou zvolené max. velikosti připadá zřejmě v úvahu jen http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V...trackInfo=true nebo http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V...trackInfo=true .

Ve specifikaci jsem však nenašel možnost LAN připojení na síť (pokud tím není myšleno Viera link), možnost přehrávání videa přes USB tam taky není, což je škoda.
    Dneska je všechno zboží dělané na to, aby vydrželo max. pod dobu záruky a dost. Jsme v kapitalismu, tak se nediv. Ta TV navíc zastará i po technické stránce (jak správně píšeš), takže už proto bych vzal co jsem psal a za 2 nebo 3 roky se uvidí co dál.
    Pokud jde o přehrávač multimédií, tak si kup něco externího a s TV propoj přes HDMI. To bych fakt neřešil přímo v TV, tam je rozhodující hlavně kvalita obrazu a ne serepetičky okolo.

Registrace
    Dec 2008

Ano životnost není žádný zázrak ale co mám dva známí s 37PX8 jsou i dnes v pohodě a nová TV by zas tolik toho nového nepřinesla stejně mají sat.přímač jsou nato zvyklý a počítám dokud budou funkční a nebude oprava jen maličkost, nová TV nebude, mají jiné starosti než mít novou in TV.

Registrace
    Mar 2004

Dřívě vyrobené TV jedou v pohodě, ale to co sjíždí z linek dneska, je už všechno stejný šrot s životností jak jsem psal výše. Samozřejmě pokud TV vydrží déle a není potřeba ji z nějakého důvodu měnit, tak pro uživatele jenom dobře.

Je tu pravidelně Avatar uživatele SPAWN
    Registrace
    May 2009

Zdroj: http://www.digizone.cz/clanky/panaso...any-design-tv/

''
    Konečné závěry nechme na naše testy, i když si troufnu říci, že už dnes je zřejmé, že televizní novinky pro rok 2011 ukáží sílu téhle firmy, která je po pádu Pioneeru a po odkoupení jeho technologie jediným výrobcem, od kterého má smysl kupovat kvalitní „plazmu“. Vrcholová řada VT bude nepochybnou doménou i v letošním roce a je zřejmé, že se jí nikdo nepřiblíží ani na dohled. Ostatně není tu ani nikdo, kdo by vůbec mohl. Další výrobci totiž vnímají plazmy jen jako doplňkový sortiment.''

Je tu pořád
    Registrace
    Nov 2010

sakra, keby som ja to blikanie nevidel tak uz mam vybrate ...

Je tu pravidelně Avatar uživatele jaydoo
    Registrace
    Nov 2004

Citace Původně odesláno od zmrd05 Zobrazit příspěvek
    Ja jsem koupil Sony 46EX505 za 28 000,-
    nyní jen ve stručnosti:

Pozitiva:

Negativa:

N2 - PRUHY !! nevím uda je to problém tohto kusu nebo ne, ale při některých ! specifických odstínech (např tmavo-zeleno-šedá), pokud je touto barvou vyplněna větší plocha, pak je zřetelné nerovnoměrné podsvícení - cca 5 cm široké horiozontální pruhy s menším podsvícením (a z tho 2 poněkud výraznější) asi jak ccfl trubice nestejně svítí. Většinou to pozorovatelné není, ale když taková plocha nastane a navíc kamera švenkuje vertikálně, pak se to zcela viditelně projeví (dost nepěkné) Ani nevím, jak se tato vada jmenuje. Někde jsem četl, že EX5 tpí na "bending" obrazu, ale to si představuji nějak jinak..

N4 - černá je vskutku jen LCDčkově černá a potmě to je znát Měl jsem chvíli plazmy Panasonic (které jsem vrátil), a ty černily o trochu lépe, ale u totoho Sony to je prý na LCD docela dobré tj. asi to není negativum této SONY ale spíše jen negativum LCD technologie

N6 - pozorovací úhel, tam kde je obraz "stopro" je snad jen tak 20 stupnu.. pak už obraz trochu světlá...ale také kupodivu se zlepší prokreslení tmavých oblastí...
    ----------------------------

Nastavení obrazu? stále už druhý měsíc laboruji a optimalizuji (sondu bohužel nemám),
    je tam toho co nastavovat docela hodně a proto zatím nepíšu svůj setup, ale jen rychlou radu: opravdu je potřeba (alespon u teploty obrazu Teplý 1+2) velmi stáhnout zelenou a to cca -16 resp. i víc přes minus dvacet
    N2 - v novsich typoch EX510/515 to je vylepšené.
    co sa tyka nastavenia obrazu, pokoukaj tu
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...t=25446&page=6
    su tam nejake poznatky.

Je tu pořád
    Registrace
    Nov 2008

EX510/515? Nie náhodou EX710/715?

Strana 10 z 245 PrvníPrvní ... 891011122060110 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. koupili byste tuto lcd?
    Od DeNNI85 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-11-2013, 11:13
  2. Koupili byste si multimediální centrum?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-08-2011, 06:58
  3. Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?
    Od Karel Polívka v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2478
    Poslední příspěvek: 03-01-2011, 15:45
  4. Koupili byste si OLED televizor?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-11-2010, 18:51
  5. Koupili byste LCD/PLAZMU z prodejní plochy?
    Od blazas11 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-10-2009, 17:12