Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jaký televizor by jste si vybrali

Hlasujících
710. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • plazma Panasonic

195 27.46%
  • plazma Samsung

33 4.65%
  • plazma LG

32 4.51%
  • LCD Sony

53 7.46%
  • LCD LG

97 13.66%
  • LCD SHARP

27 3.80%
  • LCD Hyundai

0 0%
  • LCD Samsung

160 22.54%
  • LCD Panasonic

56 7.89%
  • LCD Philips

40 5.63%
  • LCD Grundig

0 0%
  • LCD Sencor

3 0.42%
  • LCD Toshiba

10 1.41%
  • LCD Changhong

3 0.42%
  • LCD ECG

1 0.14%
Strana 202 z 244 PrvníPrvní ... 102152192200201202203204212 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 3,016 až 3,030 z 3647

Téma: Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    Súčasný 65" FHD Sam skončí asi v jednej detských izieb
    Len aby to nekoniec nedopadlo naopak - nova TV skonci v detskej izbe a F6400 ostane v obyvacke Vyrobcovia tlacia UHD, 10bit panely, ale kolke z tychto low-cost TV vie nativne prehrat 24p film bez pulldownu? Samsung rozhodne nie (k tomuto sa este vratim).
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    May 2009

Zopar detailov, k prispevku #3012.

Ako som uz uviedol, najvacsi problem modelov s 60Hz panelmi je ich neschopnost prehravat 24p zdroj signalu bez puldown efektu. Videa su teda prehravane pri 60Hz refreshi panelu a nevyzeraju "plynule". Kadencia snimkov je tak povediac "trhana". Toto je moj zakladny poziadavok pre "MovieReady" TV. A kedze z konciaceho segmentu FHD pomaly vypadavaju pouzitelne (a relativne lacne) 100/120Hz panely, ktore s tymto obvykle nemali problem, treba na to upozornit.

Nahrada vo forme zakladnych UHD panelov nieje preto adekvatna, aj ked sa tak na prvy pohlad (a pri beznom testovani TV vysielania) moze zdat.
    Samozrejme, aj toto uz vyrobcovia ciastocne poriesili, ked je v tychto modeloch k dispozicii interpolacia snimkov (MCFI) pri filmovom rezime do urovne nativneho refreshu panela (t.j. 50 resp 60 fps)). Video material interpolovany samozrejme nieje.

Tu je zoznam testovanych TV zoradenych podla toho, ci vedia 24p bez judderu. Moze to sluzit ako zakladny odrazovy mostik.

Dalsia (s tym suvisiaca) vec, je motion blur - teda "mazanie obrazu". Ak si porovname adekvatne panely (vsetky, okrem jedineho testovaneho IPS v rozmere 55") FHD 100/120Hz vs UHD 50/60Hz, vsetky su pri testoch horsie hodnotene (Motion).

1) http://www.rtings.com/tv/reviews/sam...comparison_199
    2) http://www.rtings.com/tv/reviews/sam...comparison_199
    3) http://www.rtings.com/tv/reviews/sam...comparison_199

A celkovo, staci si pozriet zoradenu tabulku, 100/120Hz panely su vzdy lepsie hodnotene, ako ich "pomalsi" kolegovia. To je dovod, preco vzdy odporucam(e) TV osadene tymito panelmi oproti lacnym UHD modelom. Motion blur je totiz odvekym nepriatelom LCD (obzvlast pri *VA paneloch).

MCFI (algoritmy, interpolujuce snimky)*:
    Nic nieje dokonale a rovnako sa to potvrdzuje v tejto oblasti. Vyssie uvedene TV od Samsungu maju zial nedostatok (pretrvavajuci este z davnych vekov a doteraz optimalne nevyrieseny), ze pri detekcii signalu zobrazuju obcas artefakty, ktore vyzeraju ako efekt vypadnuteho snimku (ci dvoch ). Oko to vnima ako jemne sklbnutie. Prijemne to nieje, hlavne ak sa to deje pri urcitych typoch signalu casto. Obykle len pri TV vysielani (teda 50 snimkovych zdrojoch), 24p zdroje su OK.
    Moze za to zrejme algoritmus, ktory analyzuje zdroj (video/film material) a rozhoduje sa aky dopocet aplikovat. V rozpravkach som si to vsimol vzdy pri zaciatku panning sceny aj niekolkokrat za jeden diel, inokedy vsak nic ani za niekolko hodin pri inom zdroji.

Tu je zopar mojich testovacich videi, ktore som si na tento ucel pripravil na testovanie (ak by to niekoho zaujimalo).

Samozrejme, vyriesit to ide k spokojnosti aj celkovym vypnutim MCFI (neviem ako v novych seriach, moja "H" seria ma neopraveny bug, ze po restarte TV ale korektne 24p zdroj neprehra, len s pulldown judderom, pokym nevojdem do nastaveni a neprepnem MCFI on/off. Neviem ako su na tom novsie rady. Taktiez som zistil, ze vyssie uvedene lepsie TV zvlada vtedy, ak sa jej posle zdroj signalu priamo ako 50i, nie 50p).

*Pri vyssie uvedenom hovorim len o nativnom vkladani snimok, nie LED Motion Plus (t.j. nejaka forma PWM blikania LEDiek, ktore okrem znizenia intenzity podsvietenia panelu mali robit dojem cistejsiebo looku, alternativne v kombinacii s nejakou formou BFI). Toto vzdy odporucam v menu Motion Plus vypnut.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 03-11-2016 v 00:40

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2010

Na Hisense pozor! Tie zahranicne recenzie su sice oslavne, ale je to na zahranicne modely. U nas sa pod rovnakym oznacenim predavaju casto uplne ine TV.
    Napr. model M7000 je vonku 100 Hz, QD, HDR, 10 bit s pokrocilejsim lokal stmievanim. Ten "nas" M7000 je lacny 50 Hz, 8bit bez HDR.
    Takze nemusi byt vsetko zlato co sa blysti.

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek

MCFI (algoritmy, interpolujuce snimky)*:
    Nic nieje dokonale a rovnako sa to potvrdzuje v tejto oblasti. Vyssie uvedene TV od Samsungu maju zial nedostatok (pretrvavajuci este z davnych vekov a doteraz optimalne nevyrieseny), ze pri detekcii signalu zobrazuju obcas artefakty, ktore vyzeraju ako efekt vypadnuteho snimku (ci dvoch ). Oko to vnima ako jemne sklbnutie. Prijemne to nieje, hlavne ak sa to deje pri urcitych typoch signalu casto. Obykle len pri TV vysielani (teda 50 snimkovych zdrojoch), 24p zdroje su OK.
    Moze za to zrejme algoritmus, ktory analyzuje zdroj (video/film material) a rozhoduje sa aky dopocet aplikovat. V rozpravkach som si to vsimol vzdy pri zaciatku panning sceny aj niekolkokrat za jeden diel, inokedy vsak nic ani za niekolko hodin pri inom zdroji.

Tu je zopar mojich testovacich videi, ktore som si na tento ucel pripravil na testovanie (ak by to niekoho zaujimalo).

Samozrejme, vyriesit to ide k spokojnosti aj celkovym vypnutim MCFI (neviem ako v novych seriach, moja "H" seria ma neopraveny bug, ze po restarte TV ale korektne 24p zdroj neprehra, len s pulldown judderom, pokym nevojdem do nastaveni a neprepnem MCFI on/off. Neviem ako su na tom novsie rady. Taktiez som zistil, ze vyssie uvedene lepsie TV zvlada vtedy, ak sa jej posle zdroj signalu priamo ako 50i, nie 50p).

*Pri vyssie uvedenom hovorim len o nativnom vkladani snimok, nie LED Motion Plus (t.j. nejaka forma PWM blikania LEDiek, ktore okrem znizenia intenzity podsvietenia panelu mali robit dojem cistejsiebo looku, alternativne v kombinacii s nejakou formou BFI). Toto vzdy odporucam v menu Motion Plus vypnut.
    Ano suhlasim, nemoze byt vzdy vsetko dokonale a clovek musi robit kopromisy .. inak by si kazdy z nas kupoval tv za 3000e nabity vsetkym moznym, aj funkciami, ktore nepotrebuje a nikdy nevyuzije. Je teda potrebne zamerat sa na to, na co bude tv prioritne pouzivany. Ako si sam napisal, ak niekto nepotrebuje sledovat stahovane filmy v 24p a bude tv pouzivat trebars len s 50i povedzme so skylinkom, rozdiel v kvalite obrazu na 100 hz a 50 hz tv nezbada. Mal som moznost presvedcit sa o tom na vlastne oci

Vid dalsi priklad, ked si niekto kupi tv a prioritne by chcel na nom hrat pc hry.
    Kupi si povedzme viackrat aj v tejto teme doporucovany Panasonic TX-50DS630E, vychvaleny len kvoli tomu, ze sa niekde na nete objavilo info o tom, ze ma 100hz panel a pritom tv bude na hry pri input lagu cca 70 msec skoro nepouzitelny

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od xz69 Zobrazit příspěvek
    inak by si kazdy z nas kupoval tv za 3000e
    K tomu dodam, ze ani vyssie modely TV Samsung toto nemaju vyriesene. Otestovane na rade JU8500 a prejavuje sa to totozne. Pokial budem mat moznost, zistim, ako su na tom aktualne K-modely so 100/120Hz panelmi.

Citace Původně odesláno od xz69 Zobrazit příspěvek
    rozdiel v kvalite obrazu na 100 hz a 50 hz tv nezbada
    AK nebiem do uvahy testovacie patterny (ktore ihned odhalia kvality TV), da sa to vidiet na beziacich titulkovych pasoch pri konci niektorej z relacii, taktiez pri sportoch, kde to pri svenkoch vidiet. Samozrejme, prejavuje sa tu urcita citlivost jedinca na konkretnu zlozku obrazu (t.j. kazdemu vadi a prekaza nieco ine a kazdy si primarne vsima nieco ine). Ja som sa nemohol divat na nedavne hokejove zapasy Svetoveho pohara, ktore sa prenasali z Kanady a vysielali u nas pri 50i. Ten pulldown bol pre mna zabijak, ked som sa o tom bavil v praci s kolegami, pozerali na mna ako na debila, ze co riesim.

Alebo uz cisto zo zabavy stiahnut si nieco taketo, a pozriet si, ako dokonale zvlada TV pohyb (zdroj je v 1080@60p)

Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 03-11-2016 v 12:14 Důvod: doplneny odkaz na video

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Ryan Giggs Zobrazit příspěvek
    Na Hisense pozor! Tie zahranicne recenzie su sice oslavne, ale je to na zahranicne modely. U nas sa pod rovnakym oznacenim predavaju casto uplne ine TV.
    Napr. model M7000 je vonku 100 Hz, QD, HDR, 10 bit s pokrocilejsim lokal stmievanim. Ten "nas" M7000 je lacny 50 Hz, 8bit bez HDR.
    máš veľmi zlé informácie,dokonca sú to dezinformácie,čo si napísal

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2010

Vieš to aj vysvetliť, či len kričiš do vetra?

Tu maš o tom temu kde sa to rozobera. https://www.avforums.com/threads/his...hread.2018360/

Aj keď si pozrieš stranky Hisense z rôznych krajin, tak to nejako nesedi. Tak to asi dezinformacia nebude.
    Naposledy upraveno uživatelem Ryan Giggs: 03-11-2016 v 16:09

Registrace
    Jul 2007

Vieš to aj vysvetliť, či len kričiš do vetra?.
    človeče. dáš tu nejaké odkazy, ktoré dokazujú opak toho, čo tvrdíš. Anglicky zjavne nevieš, mýliš si písmená M a MU ( čo sú ale úplne iné modely ). Tu máš UK, IT, CZ, DE špecifikáciu M7000 :
    http://www.displayspecifications.com/en/model/bf1d5f0
    https://hisense.com.au/product/65-uled-tv-series-7/
    http://hisense.de/tv/show/h65m7000/
    http://www.hisenseitalia.it/televiso...k700-h65m7000/
    tuto majú omylom 10 bit panel, ale je to 8 bit + FRC
    http://hisense.cz/wp-content/uploads...H65M7000-1.pdf

No a keby si nebol za vola, ako je to aj na avmánií, tak HDR podpora prišla cez upgrade FW v septembri tohoto roka na všetky UHD modely 2016. Do septembra bolo HDR len na papieri !
    Nuž a ďalej. Quantum dot prinesie Hisence až v roku 2017, keďže sa len pred 3 týždňami dohodli so Samsungom.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2010

Co je to uled?

A FW moze priniest podporu HDR, len to by pan musel o tom nieco vediet vsak? Do tych nasich modelov moze priniest tak akurat schopnost prehrat HDR. Tazko ti to asi bude vediet HDR zobrazit ked na to nie je vybaveny hardverovo. Takze zostane na papieri aj nadalej.
    Kto je tu potom za vola...
    Naposledy upraveno uživatelem Ryan Giggs: 04-11-2016 v 05:29

Registrace
    Jul 2007

načo tu zbytočne spamuješ ? O HDR som si svoje už dávno napísal, tak si to pohľadaj. Toto vlákno je o výbere TV a ja som dal alternatívu, myslím veľmi rozumnú. Tak to tu zbytočne nekaz.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2010

Ja len ze tie odkazy s tvojim tvrdenim velmi nekoresponduju. Ja to tu vraj kazim, ale ze ty tu zavadzas je ok?
    Info na tej ceskej stranke velmi s ostatnymi nekoresponduju.
    A ze som upozornil na nezrovnalosti je kazenie coho? Tvojho ega?
    Naposledy upraveno uživatelem Ryan Giggs: 04-11-2016 v 05:55

Je tu pořád Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    No a keby si nebol za vola, ako je to aj na avmánií
    - jarino1978, už zase začínaš ? Brzdi troška...

Tip na M7900 v 75" uhlopriečke za 2400 EUR je parádny, vyberám 4K telku a uvedený model zaradím do výberu.

Nováček
    Registrace
    Nov 2016

Ahojte, uz ma celkom bolia oči z citania vasich prispevkov, je tu toho fakt vela tak sa rovno budem pytat.
    Dnes mi odisla Panasonic P50GT30 , mal som ju 5 rokov. rano zapnem a nic, 7 krat blika cervena dioda a tma. odpalena doska TNPA5335.
    Mala naozaj skvely obraz, co ovplivnuje moj dalsi vyber.

Takže: cena do 1300eur+-, velkost 55", 100hz panel,tuner S2,FHD no radsej UHD,
    prijem Skylink, som filmovy maniak ) takze kazdy vecer nieco stiahnem 720,1080; obraz je pre mna najdolezitejsi....., zvuk ma netrapi mam soundbar

budem vdacny za kazdy typ s komentom no mam rad Panasonic a Samsung(plazmu som mal ako hlavne TV a deti maju Samsung 32"UEH5770- super maly TV.)

pozeram cca z 4m.

dakujeeeeeem

Jozef
    Naposledy upraveno uživatelem dracul77: 12-11-2016 v 22:33

Nováček
    Registrace
    Nov 2016
    Naposledy upraveno uživatelem dracul77: 12-11-2016 v 23:46

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    Pokial budem mat moznost, zistim, ako su na tom aktualne K-modely so 100/120Hz panelmi.
    Ak by to bolo pre niekoho zaujimave, ani aktualne K modely nemaju vyrieseny tento problem, detailne rozoberany v mojich prispevkoch vyssie. Dnes otestovane vzorky v showroome na jednom z top modelov rady K. Vysledok je rovnaky, ako pri predchadzajucich radach.

Podobná témata

1. koupili byste tuto lcd?
    Od DeNNI85 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-11-2013, 11:13
  2. Koupili byste si multimediální centrum?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-08-2011, 06:58
  3. Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?
    Od Karel Polívka v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2478
    Poslední příspěvek: 03-01-2011, 15:45
  4. Koupili byste si OLED televizor?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-11-2010, 18:51
  5. Koupili byste LCD/PLAZMU z prodejní plochy?
    Od blazas11 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-10-2009, 17:12