Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávače DVD/Blu ray: zapojeni dvd k tv s dvb-t a dvb-s

Neregistrovaný (0)|2.1.2011 21:05
Tazatel: Ondra

Znění dotazu: Dobry den,
mohli byste mi, prosim, poradit, jak zapojit Panasonic DVD Rekorder DMR-EX83 k Panasonic TV TX-P42G15E (ma dvb-t a dvb-s tuner a vieara link, Q link funkci) tak, aby bylo mozne na DVD nahravat programy prijimane televizi (at uz DVB-T, tak DVB-S)? Bohuzel ani jeden z manualu takove propojeni neukazuje. I pres pouziti HDMI a 2 scartu se mi to povedlo maximalne do faze, kdy jsem na DVD prijimal zvuk...

Predem dekuji,

Technika, které se dotaz týká: tv, dvd
vivid.sk (11472)|2.1.2011 21:10
Pokial ti TV von neposiela cez SCART video, tak to nenahras nijako.
Niet sa ale comu cudovat, TV prijima digitalny signal, nie je dovod ho posielat naspat do SCARTu.

Pokial samotna TV neumoznuje nahravat na ext medium, tak smola, pomoze len dalsi externy DVB-T tuner s funkciou PVR. Nastastie, je to dnes lacne riesenie, a nahravanie bude bez straty kvality (na rozdiel od DVD rekordera).

DVD rekorder mozes nasledne poslat do vecnych lovist :)
Pitomec (10211)|2.1.2011 21:45
[quote=Neregistrovaný;319462]Tazatel: Ondra

Znění dotazu: Dobry den,
mohli byste mi, prosim, poradit, jak zapojit Panasonic DVD Rekorder DMR-EX83 k Panasonic TV TX-P42G15E (ma dvb-t a dvb-s tuner a vieara link, Q link funkci) tak, [COLOR=red]aby bylo mozne na DVD nahravat programy prijimane televizi (at uz DVB-T[/COLOR], tak DVB-S)? Bohuzel ani jeden z manualu takove propojeni neukazuje. I pres pouziti HDMI a 2 scartu se mi to povedlo maximalne do faze, kdy jsem na DVD prijimal zvuk...

Predem dekuji,

Technika, které se dotaz týká: tv, dvd[/quote]Ten rekordér má přímo DVB-T tuner, takže proč bys měl nahrávat výstup z TV? 9-) To má význam akorát u DVB-S a k tomu si pořiď externí receiver.
panasonic650 (1124)|4.1.2011 15:02
Anglicka verzia manualu to ma popisane na strane 60 pri TV. Rekorder nahravanie na strane 25, zapojenie str 40. Potrebujes k tomu "fully wired 21-pin Scart cable" vid strana 8. Good luck.

[quote=vivid.sk;319465]Pokial ti TV von neposiela cez SCART video[/quote]
Urcite posiela ;)