Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Druhý televizor

marklukes (5)|2.1.2011 20:58
Mám kabelovou televizi a koupili jsme druhý televizor, který jsme připojili pomocí nějaké rozdvojky k tomu prvnímu (takže jde kabel ze zdi k rozdvojce k prvnímu televizoru a odtud pokračuje další kabel k druhému). Na obou televizích došlo k výraznému zhoršení obrazu (zrní to). Nevím, co s tím, poradíte?
Pitomec (10211)|2.1.2011 21:37
[quote=marklukes;319458]Mám kabelovou televizi a koupili jsme druhý televizor, který jsme připojili pomocí [COLOR=red]nějaké rozdvojky[/COLOR] k tomu prvnímu (takže jde kabel ze zdi k rozdvojce k prvnímu televizoru a odtud pokračuje další kabel k druhému). Na obou televizích došlo k výraznému zhoršení obrazu (zrní to). Nevím, co s tím, poradíte?[/quote]To sis odpověděl víceméně sám. Event. k tomu přičíst ještě mizerný kabel a amatérské zapojení konektorů, což bývá obvykle taky příčinou.
marklukes (5)|2.1.2011 21:57
Moc nechápu, jak jsem si odpověděl (rozdvojku mi doporučili v konzumu s televizema)...


Uploaded with ImageShack.us
Pitomec (10211)|2.1.2011 22:11
Už jenom ta účastnická šňůra na vstupu do rozbočovače je humus, protože kromě útlumu jako prase má prakticky nulový stínění. A smysl toho rozbočovače (mimochodem úplný noname z Číny, byť aspoň v kovovým provedení), kde je F konektor redukovaný na IEC, taky moc nechápu - logičtější by bylo dát rozbočovač na F konektory přímo k účastnické zásuvce a vést sólo koaxiální kabely (ne prádelní šňůry!) do TV. Nebo aspoň rozbočovač na F konektory k první TV a kabeláž udělat celou novou a pořádně.
marklukes (5)|2.1.2011 22:20
JSem laik, takže nepoznám, jestli kabel, co mi prodají v krámu je humus nebo ne, jestli má útlum nebo stínění. Můžu se zeptat, co je to F konektor a IEC?
Šlo by nějak prosím pro úplného laika popsat, co dělat, aby to přestalo šumět? Pokud bych šel koupit nová kabel, tak bych stejně nevěděl co chtít´, abych nekoupil stejný šunt, jaký mám. Díky.
Pitomec (10211)|2.1.2011 22:31
To, co je nahoře na obrázku s tou převlečnou matkou, je F konektor. To ostatní na obrázku jsou IEC konektory. V první fázi bych vyměnil ten kabel od zásuvky k rozbočovači - ovšem za klasický koax. typu Belden H125, na který si necháš někde v prodejně dát koncovky (celokovové nebo aspoň kvalitně stíněné). Pokud jde o ten rozbočovač, tak to už by bylo moc složitý vysvětlování jak ho nahradit za F provedení (když to nikdy nedělals). Možná by taky stálo za to, aby ten rozvod k druhé TV udělal někdo z kabelovky, kterou máš...
marklukes (5)|2.1.2011 22:34
Jo, zkusím ten nový kabel. Díky moc za rady.
rudlus (539)|2.1.2011 23:21
prva a zasadna chyba je ta ze signal rozbocuje x-metrov od zasuvky v stene .to je podla mna ta najvacsia chyba..rozbocovac treba napichnut priamo do zasuvky ucastnickej
-samozrejme to kovove cudo co sa tvari ako hybridny rozbocovac.tak nim urcite nie je...dalsia vec na vymenu...
-a co sa tyka kablov...myslim ze nema doma plazmu za 100 tis a v druhej izbe dalsiu ...staci koax.bezny na montaz sat.
-dalsia chyba je v tom prechode z F na iec..nechapem naco...dalsia kopa odporu..kup si koncovky za 3 sk klasicke a tie si napajkuj na ten koax..
ta rada s fkami je asi zbytocna ked ma rozbocovac a aj iny asi nekupi-s iec koncovkami...naco prechody...
Pavel_tempx2 (829)|3.1.2011 11:10
jak píše Pitomec, několik metrů Beldenu (koax. kabel), kvalitní rozbočovač s Fkama, na ten Belden našroubovat (nalisovat) Fka, na druhé strany (u TV) dát IEC konektory (redukce)...

problém taky samozřejmě může být v zásuvce a ve špatném signálu, takže zajít (zavolat) do kabelovky a případně si nechat přeměřit zásuvku nebo rovnou nechat udělat druhou...
Karel129 (503)|3.1.2011 15:41
Pan asi mysli analogovou kabelovku,protoze u Dvb-C si myslim, ze je to skoro jedno,jestli je kvalitni koax a rozbocovac.Mluvim z vlastni zkusenosti,protoze kdybych tu dal fotku na muj provizorni a letity bastl(kdysi jsem to provizorne na zkousku zapojil vsim co jsem doma nasel a pak uz to zustalo),tak bych si asi od vas dost schytal.9-)
marklukes:Pokud prejdes na digitalni prijem(tva kabelovka ho nema,nebo spise TV nema Dvb-C tuner?)tak nemusis nic menit.U pozemniho Dvb-t bych to asi vymenil, ten je vice nachylnej na silu signalu.
Pitomec (10211)|3.1.2011 16:00
Moc jedno to není, protože sice nevidíš šum a event. nějaké rušení, ale zato se objevují výpadky, které činí obraz a zvuk nepoužitelným. A žes měl štěstí a ten signál "nějak prolezl", to buď jenom rád (on ten důvod může být i v tom, že analog se v kabelovce většinou šíří na nižších frekvencích než digitál, takže i všechny nekvalitní spoje apod. se projeví víc. Zase má signál menší útlum).
Karel129 (503)|3.1.2011 16:05
No sila signalu je vetsinou 100% a vypadky,ani nevim co to slovo znamena.:)Ja uz to chtel tolikrat dat doporadku,ale bohuzel(nebo spis bohudik) se ridim timhle"Co jede, do toho radsi nevrtat".
P.S.Uroven bit.chyby vetsinou 0.Vic to neukazuje,slape to takze me vic ani nezajima. Je to primo v TV,set-top-box nemam.
Pitomec (10211)|3.1.2011 16:14
Síla signálu, navíc ukázaná na set-top-boxu, je celkem bezpředmětný údaj, protože se z toho nedozvíš ani chybovost a další věci. Ale hlavně, že to funguje 8-)