Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih a práce s videem: Grabování videa

Neregistrovaný (0)|2.1.2011 16:07
Tazatel: FAJI

Znění dotazu: Zdravím!
Chtěl bych převést staré záznamy(sport) na VHS do digitálního stavu na DVD.K tomuto účelu jsem si koupil SilverCrest USB Video Grabeer. Po nainstalování programu Power director 7 a ovladačů jsem přes USB 2 zachytával video i audio.Vše vypadalo v pořádku až do té doby,než jsem si zach.video přehrál v rekordéru DVD!! Zde je vidět jak obraz kmitá(duchuje) a to tím více,čím je rychlejší pohyb na daném záběru! Když na snímku pohyb není,tak je to bez kmitání. Zvuk je v pořádku.Po podrobnější prohlídce jsem toto kmitání našel již v souboru MPEG v počítači po zachycení videa. Původně jsem myslel,že mám špatné nastavení programu.Zkoušel jsem to přes kompozitní signál video,přes signál S-video i přes Scart na PAL B,D,I a H-rozlišení 720x576 ale výsledek byl stejný.
Mám: Windows XP 3 PRO,Intel Core 2 Duo T5250 1500 MHz,Mobile Intel(R)965 Express Chipset Family,1 GB DDR2 a 3x USB 2. Když jsem zkoušel dostat video do počítače z digitální kamery Sony TRV 270 E přes kartu Firewire,tak to bylo v pořádku!! Mohu tuto kameru použít jako převodník analog-digital z video přehrávače? Lze tuto kameru upravit pomocí softwaru,jako to má kamera SONY TRV 285 E ?
Prosím Vás,můžete mi někdo poradit,co s tím? Předem děkuji
Jirka

Technika, které se dotaz týká: USB Video Grabeer
Sony TRV 270 E
Pitomec (10211)|2.1.2011 16:11
Kamera neumí převod analog>>digitál, takže buď koupit nějaký kvalitní externí převodník (Canopus ADVC-55) nebo DVD rekordér, kde to přímo vypálíš.
Wintermute (265)|2.1.2011 19:43
Podle popisu bych příčinu tipoval na otočené pořadí půsnímků (top/bottom first). Docela častý problém. Předpokládám, že zachytáváš do 576i a DV AVI, nebo MPEG2. Pro změnu pořadí půsnímků v MPEG2 bez ztráty kvality existuje utilita.
panasonic650 (1124)|4.1.2011 14:47
[quote=Wintermute;319434]Podle popisu bych příčinu tipoval na otočené pořadí půsnímků (top/bottom first).[/quote]
Tiez by som tak tipoval.... Inac co je zaujimave.. tak obcas sa to sprava podobne aj v TV vysielani nejakej reportaze.

mozno podobny problem http://forum.videohelp.com/threads/329352-do-I-have-a-field-order-problem?p=2040248

FAJI: Posli obrazok alebo zdrojovy subor... par sekund.
FAJI (0)|5.1.2011 09:56
Tak předem všem,kteří se mi snaží pomoci,velice děkuji!Teď k tématu. Mám rekordér DVD- LG s harddiskem(kde mám také staré záznamy uloženy ve VOBu),ale tam je omezen střih a úprava videa.Jistě všichni víte jak až 10 let staré záznamy analogovými a digitální kamerou pořízené v tělocvičně za špatného osvětlení(florbal) vypadají! Proto je chci převést do počítače a tam je trochu upravit!
Asi máte pravdu v tom,že je to způsobeno špatným pořadím půlsnímků. Toto mně přivedlo na web: JeCh Webz od Vládi z Plzně,kde obsáhle popisuje zpracování videa a ty jeho ukázky jsou totožné s tím,co to video provádí mně! Uvádí tam svoje osvědčené postupy a programy,bohužel mezi nimi není žádný,který mám nainstalován já! Musel bych všechno přeinstalovat a to se mi zatím nechce. Zkoušel jsem přes USB Video Grabeer pracovat s dodaným programem Power Director zachytávat video do .mpg (do.avi mi tento program odmítl zachytávat s tím,že mám málo místa na HDD) s profilem výchozím( MPEG-2) 720x576-25 snímků,kvalita DVD HQ i s profilem vlastním MPEG-2 a výsledek je zhruba stejný jako pokus přes USB Video Grabeer (AF 9035 Analog Capture Filter) do programu Pinnacle Studio 9 do souboru .avi ! Odkazy do nápovědy a souborů v angl. mi skoro nic neříkají,protože je mi 70 let a za tu dobu jsem se anglicky nenaučil! Také v tomto diskuzním fóru neumím poslat Sceenshoty ani část videa! Potřeboval bych Vaše mailové adresy,kde bych si s tím již poradil.Také píšeš,že existuje utilitka,která by mi pomohla.Kde ji mám hledat a jak se jmenuje? Jirka
Pitomec (10211)|5.1.2011 11:49
Pokud máš soubor v MPG uložený na HDD, tak s ním lze pracovat ve Womble MPEG Video Wizard DVD (existuje i v CZ lokalizaci) a výsledkem je korektní DVD-Video.
Neregistrovaný (0)|7.1.2011 15:23
[quote=panasonic650;319876]Tiez by som tak tipoval.... Inac co je zaujimave.. tak obcas sa to sprava podobne aj v TV vysielani nejakej reportaze.

mozno podobny problem http://forum.videohelp.com/threads/329352-do-I-have-a-field-order-problem?p=2040248

FAJI: Posli obrazok alebo zdrojovy subor... par sekund.[/quote]

Jsem neregistrovaný a TV FREAK mě dál nepustí-můj Email// [email]ji.fajtl@seznam.cz[/email]