Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nettop nezvládne přehrát full HD videa i přes VGA akceleraci

gonsa (208)|2.1.2011 13:55
Dobrý den,

po dlouhém zvažování, čtení různých recenzí které mě vlastně i přesvědčily, jsem si
zakoupil k Full HD TV LG 37LE5500 tento nettop:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000600000012NV&Search=barebone&SearchType=1
, který jsem doplnil o 250 GB
disk a budu ještě dokupovat 1 GB paměť abych měl k dispozici dohromady 2 GB.
Nainstaloval jsem tedy na nettop windows 7 a začal jsem zkoušet. Neočekávám od toho
zařízení v podstatě nic jiného než přehrávání multimédií (nahrazení xtreamera)
samozřejmě hlavně Full HD videa + možnost využití internetového prohlížeče včetně
přehrávání videí z internetových archívu našich a zahraničních TV + youtube a podobné
weby opět včetně HD videa.
Nainstaloval jsem si velmi povedený program uritě vám dobře známý XBMC a to v
nejnovější verzi 10. je úplně super sedět pohdlě v křesle a pomocí bezdrátové
klávesnice + myši tento program ovládat, je to velice povedený program. Na první
pohled jsem byl tedy spokojen a to i s odezvou systému a šel jsem tedy vyzkoušet
první HD testovací videa..A tady nastalo zklamání :-( I přesto, že jsem si pročetl
plno recenzí kde psali, že není problém s využitím grafické karty respektive
akcelerace HD videa za pomocí grafické karty rozjet bez sekání a trhání při přehrávání.
Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv nebo třeba
Planet_Earth_From_Pole_to_Pole_1080p_sample se neskutečně sekali a dokonce přehrávání
samsung dema skončilo modrou obrazovkou :-(.
našel jsem si na webu asi jeden z nejlepších a nejucelenějších návodů, jak co
nastavit apod: tady:
http://highdef.cz/menu/navody/akcelerace.HD/akcelerace.HD.videa.grafickou.kartou_part1.php

a postupoval jsem krok za krokem. Bohužel výsledek nebyl vůbec pozitivní, videa se
stále sekají i přesto,že využití CPU je max na 40-50 % a přímo program MPC-HomeCinema
mi ukazuje že při přehrávání videa je využito výkonu grafické karty (DXVA).Nemám
nainstalován žadný balík kodek packu,jelikož ten program má kodeky v sobě,mám nejnovějši net framework i derct X a fakt nechápu co ještě udělat jinak ?
Zkoušel jsem přehrávat HD video i v tom XBMC, bohužel se stejným výsledkem i přesto,že mám DXVA2 zapnuto ! Nechápu to zvlášť s ohledem na to,že vytížení CPU je opravedu max těch 50 %. Mohl by být problém,že mám pouze 1GB paměti ? A jak si dokoupím ten druhý modul, tak to bude již OK ? Na různých fórech sem mj. četl příspěvky hodně uživatelů, kteří dokonce i na jednojádrovém Atomu s pomocí grafické karty rozehrály snad vše (právě včetně samsung ocean dema a dalších složitých), takže vážně nechápu proč mám problém :-( Jinak některé HD videa z youtube se sice nekostičkují ale jedou trhaně, není to až tak šílené ale jde to poznat, mám opět zapnutou akceleraci pomocí grafiky..
Máte prosím někdo nějaký tip co mám ještě vyzkoušet, nastavit aby bylo vše OK ?
Děkuji Vám za pomoc
vivid.sk (11472)|2.1.2011 17:43
Vytazenie CPU urcite nesmie byt 50%, kedze sa to prehrava za pomoci GPU. Obvykle tak okolo 10-20% (v zavislosti od rychlosti CPU).

Kedze si videl bluescreen, problem by som hladal v ovladacoch a ich aktualnosti. Skus nainstalovat aktualne. Tvoja grafika (Nvidia 9400) by akcelaraciu mala zvladnut.

Taktiez mozes vyskusat nainstalovat CoreAVC 2.0, ten vie akcelerovat za pomoci CUDA (v MPC-HC treba vypnut interne dekodery pre AVC), mal by si vidiet zelenu ikonku dole ako tray icon (pri instalacii treba povolit zobrazovanie tray icon).

P.S. na Win7 je 1GB ram naozaj zalostne malo. Ale na prehravanie videa by to taky aspekt mat nemalo (ak je nejaka RAM volna), pozri si kolko mas volnej pamate po nastartovani, pripadne ukonci vsetky ostatne programy (hlavne tie, ktore sa sami nacpu pri starte do tray), ktore nepotrebujes.
Wintermute (265)|2.1.2011 19:31
Tak testovat na extrémních klipech (1080p H264 40mbit apod.) a očekávat bezchybnost je v první řadě dost mimo realitu v případě nettopu.

Tady bych doporučil stáhnout utilitu GPU-Z, spustit a sledovat zda dochází k vytěžování grafiky při přehrávání. Pak sáhnout po prověřených dekodérech H264, tedy CoreAVC 2.0 (CUDA, trial), nebo video dekodér vytažený z Cyberlink PowerDVD9/10 (DXVA1+2, google).
gonsa (208)|2.1.2011 19:37
Tak, udělal jsem novou čistou instalací win 7, takže teď bude vše znovu instalovat..Myslím si ale,že ta modrá obrazovka nejspíše nebude souviset s ovladačemi,jelikož mám aktuální:
260.99_desktop_win7_winvista_32bit_international_whql.exe
a čipset mám
15.51_nforce_ion_winvista_win7_32bit_whql.exe
aktuálnější ovladače jsem nenašel.
Po přeinstalaci, zatím nemám moc programů nainstalovaných a vždy vše standartně vypínám kromě antiviru aby se mi nic nespouštělo po startu. Mám volných 365 MB Ram.
Jinak zkusím pak ještě ten CoreAVC 2.0 a podívám se na vytížení jednotlivých jader CPU..

Zatím děkuji
gonsa (208)|2.1.2011 19:43
[quote=Wintermute;319429]Tak testovat na extrémních klipech (1080p H264 40mbit apod.) a očekávat bezchybnost je v první řadě dost mimo realitu v případě nettopu.[/quote]

Tak pokud třeba tento člověk nekecá, tak zase mimo realitu to vážně není a těch názoru jsem četl více.
vivid.sk (11472)|2.1.2011 20:43
Samsung Oceanic prehras cez tu grafiku. Ja mam Nvidia Geforce 9500 GT a nie je ziadny problem (minimalne s pol rokam starymi drivrami ide aj to).
gonsa (208)|3.1.2011 10:20
Tak jsem nainstaloval znovu systém, nejnovější ovladače grafiky,nejnovější directy..Pokud spustím na youtube HD video,celá obrazovka začne ihned blikat,skiončí to modrou smrtí,chyba dle dmp:

MODULE_NAME: nvlddmkm

IMAGE_NAME: nvlddmkm.sys
VIDEO_TDR_FAILURE


DEFAULT_BUCKET_ID: GRAPHICS_DRIVER_TDR_FAULT

CUSTOMER_CRASH_COUNT: 1

BUGCHECK_STR: 0x116

PROCESS_NAME: System

nalezl jsem si celkem hodně informací ohledně této chyby,někdo tvrdí,že jsou třeba nové ovladače (mě nepoomohlo),někdo tvrdí že je to přehřívaním grafiky (mám 69 stupňů ale u tohoto nettopu je to normální, tam nejde přidat žádné jiné chlazení, či udělat nějaký zásah) a navíc se to stane ihned po spuštění videa a ne po zátěži,někdo tvrdí,že je třeba neoficiálních ovladačů a někdo tvrdí,že je zapotřebí přejmenovat jeden soubor v ovladačích grafiky,budu zkoušet..Kdyby jste náhodou někdo měli prosím radu co dělat tak mi zkuste poradit, jsem naštván,že zrovna já musím mít s nettopem potíže :-(
Wintermute (265)|3.1.2011 12:59
Zkusil bych prostě jiné ovladače, o kus starší a pak nejnovější (Nvidia Quadro Driver 265.90 WHQL - po úpravě .inf budou fungovat i na 9400GT).

Co jiného s tím.

Já osobně teda na desktopu s 9600GT a HW akcelerací H264 1080p nikdy podobnou chybu ovladače nezažil a to jsem těch ovladačů vystřídal opravdu dost. Teploty ovšem do 50 stupnů...
vsp (704)|3.1.2011 15:46
a není potom lepší na internet net book a na multimedia xtreamer? :-)

já jen že ty promarněné člověkohodiny za to laborování asi nestojí...
gonsa (208)|3.1.2011 16:18
[quote=;][/quote]
Netbook ma malý displej a určitě je lepší se dívat na ten net už na Full HD TV než na prťavý displej..Ano je složité stále s něčím laborovat ale když si přečtu X testů, všude tyto zařízení vychvalují, že přehrají HD video za pomocí grafické karty,že není vůbec žádný problém, tak očekávám, že zrovna já nebudu první člověk, kterému to nejde..To je jako kdyby jste si koupili já nevím pračku, za účelem,že Vám vypere vešekeré prádlo (všude 8m potvrdili,že veškeré prádlo vypere)a doma jste zjistil, že vypere pouze třeba trička...
Já nečekal od tohoto zařízení zázraky ale pokud to má být HTPC, tak očekávám,že přehraje něco víc než jen mp3.
vsp (704)|4.1.2011 07:05
pokud to tvrdil prodejce, tak rozpor s kupní smlouvou a adie...

každej ví, že na i386 platformě musí být výkon 10nasobný (podobně i spotřeba), než na specializované platformě, nejhorší jsou skládačky a toho času co na tom člověk nechá, to si může rovnou koupit něco hotového (pokud není student s neomezenými časovými zdroji).

htpc jsem měl, značkový, v době, kdy vyšla vista, a šlo rychle pryč, windows a multimedia, to je jako windows v autě a v telefonu, poněkud neohrabané, přesto to někteří chtějí a chválí (kdoví proč, je to běs)...

s tou velikostí . já mám stejně velký netbook i TV, protože netbook je blíž na stole než ta TV takže velikost obrazovky je srovnatelná
vomic (671)|4.1.2011 09:59
nainstaluj si live XBMC verzi která nepotřebuje Windows a pojede ti to v pohodě. Mám stejné Prestigio a nemám žádný problém s HD filmy.

odkaz na poslední live verzi: http://www.xbmcfreak.nl/en/xbmcfreak-livecd-10-00-maverick-v2/
SPAWN (744)|4.1.2011 12:23
[quote=vsp;319774]pokud to tvrdil prodejce, tak rozpor s kupní smlouvou a adie...

každej ví, že na i386 platformě musí být výkon 10nasobný (podobně i spotřeba), než na specializované platformě, nejhorší jsou skládačky a toho času co na tom člověk nechá, to si může rovnou koupit něco hotového (pokud není student s neomezenými časovými zdroji).

htpc jsem měl, značkový, v době, kdy vyšla vista, a šlo rychle pryč, windows a multimedia, to je jako windows v autě a v telefonu, poněkud neohrabané, přesto to někteří chtějí a chválí (kdoví proč, je to běs)...

s tou velikostí . já mám stejně velký netbook i TV, protože netbook je blíž na stole než ta TV takže velikost obrazovky je srovnatelná[/quote]

Prodejce nikde nepise ze mu to prehraje FULL HD. Psal jsem prodejci, a on mi odepsal ze 1080p to neprehraje.

HTPC a na tom provozovat OS VISTA to nebyla dobra volba spise XP. Jinak mam telefon na ktrem jede OS Windows a reknu ti ze nemam problem narozdil od Symbionu. Jeste jsem nemel tu cest s Androidem ktery je pry vyborny OS.
vsp (704)|4.1.2011 14:04
tehdy byla vista novinkou, ostatni htpc (profesionalne vyrobeny) mely XPcka... navic to bylo jeste v dobe analogoveho vysilani a ten tuner mel mizerny obraz... Zratka drive jsem venoval desitky hodin hledani reseni a ted uz na to se... a beru overena reseni

Tak ty jsi u WinMobile? 6.5? A zkousel jsi Iphone? Symbian 3 s vhodnym HW take neni spatny jako lowendovy telefon, co umi skoro vse, ale jako dotykac bych volil IP4 ci android (podle ucelu).

Apple tezi z unifikace a kombinace HW-SW jede skoro idealne a tech aplikaci...

----

ad prodejce - to je jako si koupit mercedes limuzinu na orbu pole, pokud to v specifikaci neni, udela to jen malokdo, ze?
Pytkin (7947)|4.1.2011 14:16
co tu riesite hluposti .. presne tento ION tu mam na stole a lieta to .. len netreba pouzivat hluposti ako windows .. treba tam dat XBMC live , ako tu uz dako pisal ... A CPU ide na 10% pri 1080p .. vsetko riesi grafika ..
vsp (704)|4.1.2011 14:20
on tazatel chtel surfovat po webu

i samsung pres netplayera mi ukazuje web stranky, ale zda se ze jen screenshot, jako vyrenderovanou stranku do obrazku nebo co, ale jak rikam, surfovat na televizi se mi moc nezda

XBMC live - proc live? jak dlouo to bootuje a kolik to bere proudu v rezimu NAS?
Pytkin (7947)|4.1.2011 17:54
no live je linuxova verzia .. bootuje to chvilu .. a prud neviem kolko to berie .. na nasej ulici je prudu dost .. neriesime to .. a ziaden mod nas to nema .. bud to ide alebo to je vypnute ..
vivid.sk (11472)|4.1.2011 17:58
[quote=Pytkin;319923]no live je linuxova verzia .. bootuje to chvilu .. a prud neviem kolko to berie .. na nasej ulici je prudu dost .. neriesime to .. a ziaden mod nas to nema .. bud to ide alebo to je vypnute ..[/quote]

Vzdy bootovat masinu do ineho prostredia koli pozretiu filmu tiez nie je bohvieco.
Pytkin (7947)|4.1.2011 18:00
vivid : jak do ineho prostredia ? sak nic ine na tom nettope neni nainstalovane .. len to XBMC ..
vivid.sk (11472)|4.1.2011 18:03
V Tvojom pripade ano. Ale predpokladal som, ze gonsa chce mat plnohodnotny PC, nie len prezerac filmov/obrazkov/fotiek a predpoved pocasia (=XBMC).

Ono totiz pod Win7 funguje XBMC rovnako dobre a s podporou DXVA2. Problem je len s tymi drivrami
(osobne som skusal na troch Win7 a vsade HW akceleracia fungovala spravne (zhodou okolnosti s roznymi grafikami Nvidia/ATI/Intel 4500HD))
Pytkin (7947)|4.1.2011 18:24
ja sice nevidim , naco je dobre pozerat internet na televizore , ked ho mam na telefone , na ipade , na notebooku .. preferujem jednoucelove zariadenia .. cize od mediaplaayeru ocakavam , aby playoval media .. a malo kedy s tym mam problem ..

kto chce univerzalny kombajn , nech sa trapi s univerzalnostou ..
gonsa (208)|4.1.2011 23:35
Tak jsem rád, že se tady rozvinula poměrně zajímavá diskuze, nečekal jsem ani tolik reakcí..Mi to připadá po přečtení některých názorů (nejen tady na fótu), že jsem snad divný co chci od nettopu, znovu připomínám, že toto zařízení jsem si vybral po zvážení, přečtní, shlédnutí různých recenzí apod.
Ano každý může mít milión různých názorů, že net se dá spouštět třeba na mobilu (malý displej) na netboku (malý displej), notebooku (neholduji přenosným PC) a já nevím na čem ještě..Ono to neí jen o sledování interneru na TV ale nezapomeňte, že archívy televizních stanic, prostě přes XBMC nerozjedete (nebo se pletu ?). Takže z toho důvodu, jsem chtěl mít možnost i net.prohlížeče. Jak říkám, jde o pohodlnost, sednout si s klávesnici v ruce na pohovku a už si vše řídím, multimédia,internet apod., nejsem v ničem omezen a vše si vychutnávám na full hd televizi. Nevím ale s mobilem nebo notebookem v ruce mi to moc nepřipadá pohodlné (jistě NTB si spojím s TV), jenže pak ho budu odpojovat pro účely, pro které e NTB pořizje, takle mám připojenou mašinku u TV a už se nemusím nic starat, uznejte, že s NTB by to nebylo ono..
Jinak jsem si nainstaoval ovladače grafiky 196.21 (dodáváné k nettopu) a zatím musím zaklepat, přehrál jsem přes XBMC všechny náročná HD videa, které se mi předtím sekaly bez problému,zatížení CPU v relaci 10-40 %, v průměru tak na 20 %. Takže zdá se,že jsem to vyřešil starší verzi ovladačů, tak doufám,že nebude problém do budoucna. Zkusím nainstalovat ještě ten Media Player Classic - Home Cinema zda to bude OK i v něm..Videa včetně HD videí mi jedou bez problémů (alespoň zatím) na youtube,v archívu ČT, prima archív taky OK ale trhá se mi Nova, takže to je jedinný problém,který ještě přetrvává, snad přijdu ješti na toto a bude to OK.
Jinak všem co se mi snažili pomoci děkuji..Jinak sem přidali tu gigovou paměť navíc, v odezvě systému to jde vážně poznat, možná i ta paměť má na tom trochu zásluhy, těžko říct...
Pytkin (7947)|5.1.2011 00:51
gonsa : na xtreameri bezi vacsina archivov stanic .. na XBMC som to neskusal .. ale principialne by to malo fungovat tiez ..
vsp (704)|5.1.2011 10:45
pokud tam je hotovy nejaky rozhrani (reagujici na povely z DO) pro zpracovani datovych rss...
vomic (671)|5.1.2011 10:51
[quote=Pytkin;319940]ja sice nevidim , naco je dobre pozerat internet na televizore , ked ho mam na telefone , na ipade , na notebooku .. preferujem jednoucelove zariadenia .. cize od mediaplaayeru ocakavam , aby playoval media .. a malo kedy s tym mam problem ..

kto chce univerzalny kombajn , nech sa trapi s univerzalnostou ..[/quote]

Naprostý souhlas, tohle podepisuji a defakto i všechny ty předchozí Pytkinovi posty!
matusco (376)|5.1.2011 14:40
[quote=vomic;320162]Naprostý souhlas, tohle podepisuji a defakto i všechny ty předchozí Pytkinovi posty![/quote]

:-D
Inu, chlape,... Ked sa tak pozeram do tvojho podpisu... Vies, ze ma to ani neprekvapuje? :-)

Inac PEACE.

Kto chce "univerzalny kombajn", nech ma univerzalny kombajn. Kto chce sekacku, rezacku, mlatacku, viazacku,... nech si ich rovnako kupi. Kazdy podla svojich potrieb a moznosti.

Problem vznikne vtedy, ked chce niekto "univerzalny kombajn" a chce s tym zvladnut niekolko tisic hektarov. Alebo ked ma niekto pidi-travnik 5x5 metrov a vedla neho zahradnu chatku 10x5 metrov s XY-kusami zahradnej techniky...


Myslim, ze zakladatel tohoto vlakna nechce vela. Chce len, aby mu jeho PC, ktory je predavany ako PC - sluzil ako PC. Nikde v popise daneho zariadenia som nevidel, ze je urcene vyhradne pre pripojenie na PC monitor a instalaciu XBMC live, resp. ze vsetko ostatne je len "univerzalny kombajn".
IeMeL (95)|5.1.2011 18:04
[quote=vivid.sk;319933]Ono totiz pod Win7 funguje XBMC rovnako dobre a s podporou DXVA2. [/quote]

S týmto celkom nesúhlasím. XBMC mám na Zotacu HD-ND01. HDD mám rozdelený na dve partície, na jednej je XBMC distribúcia, na druhej mám W7 s XBMC. Pri prehrávaní fullHD filmov síce naozaj fungujú obe verzie rovnako dobre, no akonáhle začnete počas prehrávania robiť nejaké iné úkony (napr. zrýchlený presun vzad/vpred, skok vpred/vzad, skok do menu, atď.) XBMC vo W7 má značné problémy (aj s DXVA2). Obraz sa mu rozsype na cca 2 - 5 sec. Linuxová verzia s týmto nemá absolútne žiadny problém a aj reakcie XBMC na pokyny z klávesnice počas prezerania filmu sú rýchlejšie. W7 má proste veľkú réžiu.
Browsovanie v linuxovej verzii sa však dá jednoducho vyriešiť ukončením rozhrania XBMC (exit), spustením XWindows (startx) a v danom jednoduchom grafickom rozhraní používať Firefox. Ten je nutné ale najskôr doinštalovať (sudo apt-get install firefox).

V mojom prípade (dve partície) je samozrejme možné kedykoľvek v prípade potreby "prebootovať" z linuxovej XBMC distribúcie do W7.
vivid.sk (11472)|5.1.2011 18:13
[quote=IeMeL;320338]W7 má proste veľkú réžiu.
[/quote]

Je to mozne. Ja som problemy spomalenia na dnesnych notebookoch nejako nepozoroval (dual core/i3/i7), ale je mozne, ze na slabsich masinach (Atom) to bude lenivsie.

A co sa tyka rozsypania obrazu, to som si vsimol pri zrychleni (len pri HW akceleracii). Ale nebiem to ako bug, kedze grafika na toto nieje celkom urcena, zadalsie takto predsa nikto filmy nepozera.

Ocenujem, ze vo verzii 10.00 uz konecne funguje seekovanie (pri pouziti sipok), namiesto standardneho zrychlenia.
IeMeL (95)|5.1.2011 22:20
[quote=vivid.sk;320339]... , zadalsie takto predsa nikto filmy nepozera.[/quote]

Mal som na mysli "seekovanie", kláves F (forward) a R (rewind), pre plynulý ale zrýchlený posun vo filme. Viacnásobným stlačením uvedených kláves sa rýchlosť zvyšuje. Toto si myslím sa používa pomerne bežne, keď chce niekto nájsť vo filme nejakú sekvenciu.

Ešte upresním, aby som niekoho nezavádzal, o plynulý plynulý pohyb ide samozrejme len smerom dopredu (F). Smerom dozadu (R) ide vždy o skoky, pričom ale v linuxovej distribúcii XBMC na rozdiel od win verzie XBMC, tieto posuny nie sú sprevádzané nepríjemným artefaktami v obraze, ani pomalou odozvou (hovorím o HW, ktorý mám, teda chipset NVIDIA ION, procesor Atom 330).

[quote=vivid.sk;320339]Je to mozne. Ja som problemy spomalenia na dnesnych notebookoch nejako nepozoroval (dual core/i3/i7), ale je mozne, ze na slabsich masinach (Atom) to bude lenivsie.
[/quote]

No ja som odskúša Core 2 Duo 2,8 GHz s grafikou NVIDIA Quadro FX 770M a obraz sa pri spomínaných aktivitách v XBMC pod W7 rozsypáva.
gonsa (208)|6.1.2011 11:02
[quote]Myslim, ze zakladatel tohoto vlakna nechce vela. Chce len, aby mu jeho PC, ktory je predavany ako PC - sluzil ako PC. Nikde v popise daneho zariadenia som nevidel, ze je urcene vyhradne pre pripojenie na PC monitor a instalaciu XBMC live, resp. ze vsetko ostatne je len "univerzalny kombajn".[/quote]


Přesně tak, jsem rád, že aspoň někdo chápe smysl mého vlákna :-) a chápe, že nechci po tom zařízení něco nemožného respektive něco co je jasné, že nezvládne..Kdybych psal,že chci po nettopu aby mi spustil nejnovější hry s high detaily tak chápu,že si klepete na čelo, že nejsem asi zdráv ale pokud chci nettop na to na co byl zřízený, tak si myslím, že je vše OK. A že nechci mít v obýváku milión doplňků, je asi taky normální..Všude se píše, že je nettop vhodný pro kancelářskou práci +na přehrávání multimédií do obýváku k TV. Nic víc,nic míň.
vomic (671)|7.1.2011 07:52
[quote=gonsa;320530]Všude se píše, že je nettop vhodný pro kancelářskou práci +na přehrávání multimédií do obýváku k TV. Nic víc,nic míň.[/quote]


Proboha, však to taky umí!
... Jen halt samostatně (liveXBMC) to umí mnohem lépe a svižněji než dohromady (windows+xbmc).
Prostě si jen musíš zvolit svou prioritu tedy jestli prvotřídní přehrávač medií nebo ultralevnýho všeuměla ... za vše se platí v tomto případě za všeuměla platíš horším výkonem pod Windows.

ps: jednoduchá rada jak mít oboje relativně kvalitní je udělat dual instalaci na rozdělený HDD těch 30 sec na přebootování do toho co potřebuješ je rozhodně to nejmenší zlo
vsp (704)|7.1.2011 08:56
a s woknama to neumi poradne treba TVtunerem posilat obraz na tv, v nejakem okne?

A co satelitni karta, uz XBMC anebo Media Center ve W7 umi?
Pytkin (7947)|8.1.2011 01:55
no hlavne mne pride blazon , kto plati gatesovi za windows , ked tam moze mat zadarmo linux ..
gonsa (208)|9.1.2011 00:14
A existuje nějaký návod jak tedy nainstalovat XBMC na flešku, když nemám v nettopu dvd mechaniku ? Abych mohl tedy botovat rovnou z flešky ?
gonsa (208)|10.1.2011 22:11
Takže přidám tady zkušenost z LIVE verzí XBMC a instalací na flešku..
nejdříve jsem si vypálil obraz XBMC 10 na CD, pak jsem z cd nabootoval a vyskočila na mě nabídka zda chci spustit LIVE verzi z cd a nebo nainstalovat..Zkusil jsem nejdřív LIVE verzi z CD, nejenže strašně dlouho trvalo než se to vůbec načte do prostředí XBMC ale pak mi to hlásilo ještě chybu s přístupem na síť (mám síťový disk WD ).
Poté jsem instaloval systém na flešku,instalace dopadla dobře a začal tedy boot XBMC z flešky. Objevila se obrazovka kde jsem měl zadat heslo (mimochodem to mě taky nehorázně štve, že se heslo musí zadávat a že to nejde někde nastavit tak aby to heslo prostě nechtělo, já linuxu nerozumím, takže těm co ví jak se zbavit toho aby systém nechtěl heslo se omlouvám) a než jsem zadal heslo, tak se začal naplno točit ventilátor od CPU a začalo se objevovat milion chyb, tak jsem flešku vytáhnul a ve windowseh jsem se chtěl podívat co je na flešce za soubory, windows mi ale žádné soubory neukázal a hlásil,že je třeba flešku zformátovat, to má zkušenost z XBMC z flešky..Bohužel nikde na netu neexistuje nějaký návod jak nainstalovat XBMC jinak než z LIVE CD přímo z BOOT obrazovky PC jako třeba tento:
http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

Jenže tady je problém,že to chce zadat cestu k souboru live-repack.zip a bohužel XBMC 10 se dá stáhnout jen ve verzi ISO..Na stránkách XBMC jsem našel jen repack verzi XBMC 9.11, tak to s tím programem ještě zkusím..
Takže já jsem zatím bohužel nespokojen, takže poprosím uživatele, kteří tedy používají XBMC bez toho aniž by měli v PC operační systém a použvají ho z flešky aby mi když tak zkusili pomoci.

Děkuji
Pytkin (7947)|11.1.2011 00:56
a nemozes bootnut to LIVE CD a nainstalovat to na tu flashku ? na harddisk to ide v pohode ..
vomic (671)|11.1.2011 08:58
lidi prostě normálně nainstalujte to XBMClive na Flashku uplně stejně jako by jste ho instalovali na HDD (v případě instalace z flashky potřebujete tedy dvě flasky jednu s instalačkou druhou kam to nainstalujete), pak si v Biosu zvolte first one boot z Flasky, second z HDD kde máte okna.
Pak stačí při startu buď zvolit v boot manageru z čeho nabootovat nebo nechatpro xbmc flashku zasunutou v USB nebo pro Windows flasku jen vytáhnout z USB .
gonsa (208)|11.1.2011 10:29
[quote=Pytkin;322309]a nemozes bootnut to LIVE CD a nainstalovat to na tu flashku ? na harddisk to ide v pohode ..[/quote]
[quote=vomic;322334]lidi prostě normálně nainstalujte to XBMClive na Flashku uplně stejně jako by jste ho instalovali na HDD ...[/quote]



Však tak jsem to udělal. Bootnul jsem LIVE CD a tam jsem dal vybrat instalaci na disk, vybral jsem si flešku, vše se ninstalovalo ale při spuštění to chtělo heslo jak jsem psal výše a pak z ničeho nic se začalo vypisovat plno chyb a chladič CPU řval jak kráva (v životě jsem ho neslyšel tak řvát).
Zkusil jsem tedy jak jsem pal výše ten prográmek co jsem našel a repack verzi XBMC 9.11 a už semi to krásně spouští z flešky a funguje i síť...jenže je tam jiný problém ,nemá to tak propracované pluingy(scripty) jak verze 10 a plno jich tam nefunguje, takže bych potřeboval sehnat i repack verzi XBMC live 10, kdyby jste věděli kde to stáhnout tak prosím písněte..Na stránkách XBMC jak už jsem psal jsem našel pouze ISO obraz a s tím ten program nespolupracuje...
vomic (671)|12.1.2011 14:14
doporučuji verze z http://www.xbmcfreak.nl

Jinak doufám při instalaci v linuxu dáváte usera i heslo: xbmc
gonsa (208)|12.1.2011 21:19
Děkuji vyzkouším..Je toho strašně hodně, to si každý dělá trochu odlišnou verzi XBMC ? prosím tě a existuje nějaká stránka pro lamy aby člověk věděl, jak jednoduše přidat např. pluingy do ČT,streamu apod.)Mám totiž XBMC nainstalované i přímo v nettopu ale archív ČT mi nejede a nikde není přesný návod, někde jsem četl, že to dokonce nefunguje..
Dále nevím jak docíiit toho,když mám nainstalován CSFD pluing aby se mi u filmů zobrazoval ten popis, vůbec se mi totiž žádné byť anglické popisy neukazují...Je nějaký návod jak se naučit s XBMC v češtině ?
Díky

EDIT:
Tak aktuálně nemám pro změnu problém s ČT archívem, který mi jede ale nejede mi youtube (verze pluingu 2), video to najde,zobrazí náhledy ale když to má přehrát tak jen černá obrazovka..
A co se týče XBMC LIVE z flešky (tam je verze youtube 1.74 tuším), tak tam mi to nezobrazí ani náhledy a vyhodí to chybu...
Zjišťuji, že to XBMC není zase tak super jak by se na první pohled zdálo..Je normální že nějaký script jednou funguje,pak zase ne ?

Jinak otázka asi hlavně na Vomic když má Prestigio ION také,, vyřešil si nějak hlučný ventilátor ?Je pravda, že jsem nesledoval TV ještě z dálky a nettop mám pořád u PC a u ucha a večer je to nepříjemné, z té dálky to nebude možná tak hrozné ale v biosu je nějaká regulace, jenže nevím si s tím rady jak to nastavit, tak kdyby si mi když tak s tím prosím helfnul..Díky

EDIT 2 :
Vím,že budu vypadat asi jako velký blb ale te´d se rozjel i youtube. Otázka tedy zůstává: JE NORMÁLNÍ, že je XBMC tak nestabilní co se týče fungování jednotlivách pluingů či scriptů či jak to nazvat ?
vomic (671)|13.1.2011 09:01
[quote=gonsa;322846]

EDIT 2 :
Vím,že budu vypadat asi jako velký blb ale te´d se rozjel i youtube. Otázka tedy zůstává: JE NORMÁLNÍ, že je XBMC tak nestabilní co se týče fungování jednotlivách pluingů či scriptů či jak to nazvat ?[/quote]

spíš mě přijde, že máš nestabilní net, mě všechny scripty co používám fungují bezproblémů --- naopak XBMC mám velice stabilní.

Nicméně zrovna script Youtube už dlouho nepoužívám ale co si pamatuji když jsem ho zkoušel neměl jsem žádný problém :)

Jina větrák u Prestigia bohužel je hlučný.

Instalace plugunů je hrozně easy: stačí na flasku stáhnout zip pluginu a v xbmc dát přidat plugin z zip nebo si prostě v xbmc dát volbu přidat plugin a vybrat si ze seznamu nabízených pluginů. (netvrdím ale že každý plugin je plně fukční na nejnovějším linuxu)

CSFD: musíš na hlavním adresáři s filmama nastavit obsah a vybrat v obsahu scrapper tedy CSFD. Pak jeste zatrhni volbu aktualizovat knihovnu po spuštění a bude to fungovat. Popis a vše o filmu filmu se ti zobrazí po zmáčknutí info na ovladači.

Jinak pokud tomu moc nehovíš doporučuji používat odzkoušené release verze xbmc co jsou na offiko webu.