Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosím pomoc s formátem mini dv

xmarek2 (22)|2.1.2011 12:25
Zdravím
střihám video z tchánových 60in. Sám jsem natáčel na HI-8. Bratranec taky natáčel, tak aby bylo video bohatější poprosil jsem ho aby mi poštou poslal svojí kazetu. (bydlí na Slovensku) Kazeta mi došla, jenže já stojím před neřešitelnym problémem. Je to kazetka mini-dv a já nevim jak její obsah přetáhnout do PC. Absolutně nikdo z mých známých nemá takovou kameru. Ptal jsem se v krámech kde ty kamery na mini dv prodávají, jestli by bylo možno si to u nich přes kameru přetáhnout do noťasu. Prej nepřichází v úvahu. Neměli by jste nějaký nápad? Existuje nějaká redukce z mini dv na HI 8??
díky, Jirka
Pave1 (4279)|2.1.2011 12:32
Podívej se podle místa bydliště po nějakých profesionálech poblíž (co točí svatby apod drobné živnostníky), jistě ti za pár drobných kazetu přetáhnou na tvůj disk, pokud tedy ještě používají páskové kamery.

Správný postup by byl požádat majitele kamery, aby to natáhl do PC - nejlépe třeba do klipů max po cca 4,3GB (ve formátu, ve kterém kamera natáčela, záleží i na sw, ve kterém budeš střihat, do jakého typu souboru, ale DV komprese je široce podporovaná), pak ti třeba poslal datové nosiče (např. 4ks DVD placky s daty s DV originálem).
Pitomec (10211)|2.1.2011 15:53
[quote=xmarek2;319321]Zdravím
střihám video z tchánových 60in. Sám jsem natáčel na HI-8. Bratranec taky natáčel, tak aby bylo video bohatější poprosil jsem ho aby mi poštou poslal svojí kazetu. (bydlí na Slovensku) Kazeta mi došla, jenže já stojím před neřešitelnym problémem. Je to kazetka mini-dv a já nevim jak její obsah přetáhnout do PC. Absolutně nikdo z mých známých nemá takovou kameru. Ptal jsem se v krámech kde ty kamery na mini dv prodávají, jestli by bylo možno si to u nich přes kameru přetáhnout do noťasu. Prej nepřichází v úvahu. Neměli by jste nějaký nápad? Existuje nějaká redukce z mini dv na HI 8??
díky, Jirka[/quote]Redukce samozřejmě žádná neexistuje, ale taky se mně moc nezdá, že by v Příbrami neexistoval nikdo s DV kamerou, který to do PC přetáhne...
MartasKP (710)|2.1.2011 16:36
[quote=Pitomec;319369]Redukce samozřejmě žádná neexistuje, ale taky se mně moc nezdá, že by v Příbrami neexistoval nikdo s DV kamerou, který to do PC přetáhne...[/quote]

Asi si tam uz vsichni koupili levne AVCHD kamery :-E:-E
vivid.sk (11472)|2.1.2011 17:16
[quote=xmarek2;319321]Ptal jsem se v krámech kde ty kamery na mini dv prodávají, jestli by bylo možno si to u nich přes kameru přetáhnout do noťasu. Prej nepřichází v úvahu. [/quote]


nie je to celkom pekne, co napisem ale moznost tu je:
jednu si kup cez webshop, sprav co potrebujes (snaz sa nic nerozbalovat a vsetko nechat v povodnom stave) a do 14 dni ju kludne vrat.
Pitomec (10211)|2.1.2011 18:45
A doufej, že ti někdo vrátí peníze :D
MartasKP (710)|2.1.2011 20:58
[quote=vivid.sk;319386]nie je to celkom pekne, co napisem ale moznost tu je:
jednu si kup cez webshop, sprav co potrebujes (snaz sa nic nerozbalovat a vsetko nechat v povodnom stave) a do 14 dni ju kludne vrat.[/quote]

Ty teda tady navadis k vecem :D ale pres ten e-shop uz toho moc nekoupis ... bohuzel uz jsou to pomerne drahy srandy ... ale dobrej napad :D
Pavel_tempx2 (829)|3.1.2011 11:01
a nebo na aukro a koupit nějakou miniDV kamerku, která to zvládne
shimpi (108)|6.1.2011 10:59
kup si to i se střižnou !!!!.-)))) super nabídka:-)) viz.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25890
vivid.sk (11472)|6.1.2011 11:11
[quote=shimpi;320528]kup si to i se střižnou !!!!.-)))) super nabídka:-)) viz.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25890[/quote]


treba este chvilku, pockat....ako tak pozeram na tie poklesy ceny, o chvilku to bude zadarmo :)
shimpi (108)|6.1.2011 12:53
psychicky už níž nemůžu jít:-) příští tejden to dám na Aukro, kde ale nikdo neocení, že tyhle dvě věci spolu perfektně fungujou a v tom je ten největší potenciál. Když ani tam neuspěju, tak to možná věnuju do nějakýho děcáku, třeba sem tam zrodí novej "Forman", to mě bude hřát na srdci víc, než těch pár grošů co za to chci.
mirekv (7169)|6.1.2011 14:40
xmarek2: já bych Ti záznam klidně udělal, ale už půl roku kameru nemohu najít!