Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Silvestr a pyrotechnika

Jiří Piškula (30)|31.12.2010 10:22
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Silvestr a pyrotechnika[/SIZE]



Každoročně je závěr roku spojen s větším počtem výjezdů hasičů i záchranářů. Nezřídka za to může manipulace s pyrotechnikou, která k oslavám konce roku neodmyslitelně patří. Velkou roli hraje to, že lidé jsou kolem půlnoci často podnapilí.

  • Odpalujete o Silvestru pyrotechniku? Pokud ano, jakou?
  • Vadí vám její používání podnapilými lidmi?
  • Jak si představujete ideálně stráveného Silvestra?

Napište nám svůj názor, zapojte se s ostatními do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Ivo Mašek (10205)|31.12.2010 10:47
[quote]
Odpalujete o Silvestru pyrotechniku? Pokud ano, jakou?

[/quote]
Nekupuji a neodpaluji. Kupují a odpalují jiní a já se rád zadarmo podívám :-D
[quote]
Vadí vám její používání podnapilými lidmi?

[/quote]
Ani nevím. Asi je mi to fuk (pokud to neodpalují v baráku). A pokud si utrhnou přitom prsty - tož blbost blbců něco stojí.
[quote]
Jak si představujete ideálně stráveného Silvestra?
[/quote]
Dříve jsme si objednávali stůl v příslušné restauraci. Dnes už doma
MartasKP (710)|31.12.2010 17:51
[quote=Jiří Piškula;318807]
Odpalujete o Silvestru pyrotechniku? Pokud ano, jakou?
Vadí vám její používání podnapilými lidmi?
Jak si představujete ideálně stráveného Silvestra?
[/quote]

Protoze jsem si z nedostatku zabavy poridil pred ctyrmi lety synka,tak Silvestra travim vetsinou v praci,protoze jsou pro me prednejsi vanoce a tudiz uz vice nez 4 roky jsem nekoupil ani raketu :-E

Co se ostatnich tyce je to jejich vec,pokud mi to neodpalujou pod zadkem nebo autem. Jestli jim to utrhne prst nebo celou ruku,je to vetsinou chyba pri manipulaci a nebo smejd od vetnamcu,coz je totez. O pyrotechnice,strelivu a vybusninach neco malo vim a proto narozdil od tech hrdinu bez mozku mam k temto vecem respekt a proto mam vsechny prsty :-E a to nerikam,ze jsem si s tim nikdy nehral.
ČR (0)|31.12.2010 19:59
Chci si jen v klidu sedět u pc, ale nějací idioti tam bouchaj od rána petardy. Bouchnou dvě a pak za pár hodin další. Tito idioti by si to měli nechat na půlnoc. Pes akorát štěká.
geronimoh (2327)|31.12.2010 20:15
Pyrotechniku nekupuju, ani neodpaluju.
Pokud lidi odpalují rakety s pěkným optickým efektem, tak se rád podívám, ale proč je potřeba odpalovat dělobuchy, to nechápu a pejsci to taky nemají moc v lásce. Že jsou ti odpalující na silvestra o půlnoci v náladě mi nevadí.
Ideálně strávený silvestr si představuju v dobré, spíš menší společnosti, klidně i doma
SPAWN (744)|31.12.2010 21:19
Nerikam ze jsem nikdy ty rakety, petardy neodpaloval :-) ale jak cas plynul tak jsem si uvedomil ze by bylo vhodnejsi trochu se zamyslet kolik to stoji co vyleti do luftu a mame stoho jen sekundovy zazitek. Ja bych byl radeji kdyby se to co vyleti do nebe radeji investovalo smysluplneji do deckych domovu a lidem kteri to potrebuji. Ale jak uz vsichni tusite ne kazdy je vanocni andel. :-(

Vsem preji v novem roce GMMXIE hoden stesti, zdravi, klidu a osobni pohody v klubu nadsencu a pratel audio & video TVFREAK. :D
MartasKP (710)|31.12.2010 21:36
Cestou do prace jsem si pripadal,ze jedu pres tankovou strelnici. Sama dira a ze vsech stran vystrely :-E ... osobne proti tomu nic nemam,pokud se ti co maji spoustu zbytecnych penez na tuto zabavu.Zacina mi to vadit,pokud to ti bezmozci odpalujou mezi davem lidi,hazou pod auta a odpalujou proti barakum. Kdysi davno byvale manzelce pristala nejaka ta prskavka pod kocarkem. Bohuzel jsem u toho nebyl,jinak bych to cedecko ( rozumej CD-[COLOR=red]ROM[/COLOR]) zaslapal do zeme. Samozrejme je to pro psi strasny trauma.
Ivo Mašek (10205)|31.12.2010 21:40
Když jsem ještě byl školou povinný a chodil do obecné, tak se z oken házely maximálně prskavky (ohňostroje tehdy zařizovaly Lidové Milice - nedělám si legraci, to je fakt), a jedna sada prskavek spadla na služební GAZ s plátěnou střechou. Část střechy vzplála a poté to samo zhaslo, ale díra ve střeše už byla.
MartasKP (710)|31.12.2010 21:41
Jeste jsem zapomel :

[FONT=Times New Roman][COLOR=red][COLOR=blue]STASTNY NOVY ROK[/COLOR] vsem navstevnikum TVF a jejich rodinam. A TVF hodne spokojenych navsevniku.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=#ff0000][/COLOR][/FONT]
:BB:B-):BB:B-):BB:B-):BB:B-):BB:B-):BB:B-):BB:B-):BB:B-):BB:B-)
píďa_m (716)|1.1.2011 13:54
- Odpalujete o Silvestru pyrotechniku? Pokud ano, jakou?
ano, ale jen vlastní výroby. Nesnáším dělobuchy a granáty a navíc nechci plašit zvěř v lese už tak dost vystresovanou pyrotechnikou z města za lesem. Na silvestra vyrábím pouze rakety a dýmovnice. Jediné bum ( MartasKP, neboj žádné HMTD jen na bázy KMnO4+Al) jsem dal do včera největší odpálené rakety aby byl větší efekt.
Rakety jsem teď vyrobil celkem 3 (27,35 a 50cm = délka palivové komory). Nad palivovou komorou je nástavec ve kterém je slož která je třaskavá a dýmová,takže když k ní dohoří palivo samotné rakety (ve výšce ca. 1km), tak to udělá světelné efekty, jako u ohňostroje.
Nesnáším házení jakékoliv pyrotechniky ve městě prepubertálnímy trdly co za to utrácej všechny peníze (jako někteří spolužáci) a plašej lidi a psy. Přitom kdyby dávali pozor při chemii, tak ví, že si to mohou velice snadno vyrobyt sami ze surovin z drogerie. (prosím nepište mi o návod).

- Vadí vám její používání podnapilými lidmi?
ano, vadí mi podnapilí lidi co dělají cokoliv co otravuje okolí..

- Jak si představujete ideálně stráveného Silvestra?
doma s rodiči a kamarády při dokončování výroby raket a jiných blbostí a hraní společenských her.
mirekv (7169)|3.1.2011 17:57
Takovou tu bouchací ne, byl jsem svědkem, že kamarád málem přišel o oko. Takže římské svíce apod. Ovšem měli byste to zažít na Pradědu (pro neznalé - nejvyšší hora v ČR).
MartasKP (710)|4.1.2011 20:35
[quote=mirekv;319655]Takovou tu bouchací ne, byl jsem svědkem, že kamarád málem přišel o oko. Takže římské svíce apod. Ovšem měli byste to zažít na Pradědu (pro neznalé - [COLOR=red]nejvyšší hora v ČR[/COLOR]).[/quote]

ze by CR byla nova zkratka pro moravu? :confused: :-D
mirekv (7169)|4.1.2011 21:07
MartasKP
Sněžka = 1602m + asi 10m nové poštovny = 1612m.
Praděd = 1492m + 145m věž je 1637m.
Navíc Sněžka je poloviční hora, protože je dělená s Polskam.
MartasKP (710)|4.1.2011 22:32
a praotec Cech byl vlastne taky Moravak a nevystoupil na Rip,ale na sv.Kopecek :-E:-E .... je mi to jasny ... nadmorska vyska by se mela merit podle nejvyssiho bodu,nikoliv ale masivu :-E:-E ... mate stesti,ze jsme se rozdelili,nevim,jak byste dohaneli ten kilacek Gerlachu :-E:-E:-)-
mirekv (7169)|5.1.2011 08:27
Nejen Gerlach, ale dalších 50 kopců na Slovensku. S tím praotcem Čechem to je pravda, napřed byl na sv. kopečku. Na Řípu se pak posléze setkal s praotcem Němcem a praotcem Cikánem! :D
Co se týká ohňostrojů, nejkrásnější byl rok 2000 na Pradědu, kdy byl výhled desítky kilometrů do kraje. Ivo, s těmi LM máš pravdu, u nás se to konalo vždy 7. listopadu na výročí VŘSR souběžně s lampionovým průvodem.
MartasKP (710)|5.1.2011 10:47
Chtel jsem ti na to neco vtipneho odpovedet,ale mohl bych tu vyprovokovat nacionalisticky vasne. Ne vzdy je vtip pochopen spravne a ne kazdy ma smysl pro humor :-E

Pouzil bych pamatna slova Roberta Zaruby "... prepisujte dejiny,praotec Cech byl vlastne praotec Morava a Praded je nejvyssi kopec v Cechach ...":-E:rolleyes:
mirekv (7169)|5.1.2011 11:07
MartaKP:
Já nejsem nacionalista, na Slovensku a jinde mám dost kamarádů. Proč ne vtipného odpovědět, vždyť to taky nemyslím až tak vážně. Jinak podle posledních průzkumů byl praotec Čech před návštěvou Kopečku ještě na Uhlířském vrchu u Bruntálu, tady se mu ale nelíbilo, vadilo mu, že se tu těží bahno a jsou tu zubaté žáby, tak šel do Čech.
Jinak Čechy a Morava jsou dohromady Česko, resp ČR, Čechy na Moravu netahej!
Pitomec (10211)|5.1.2011 11:37
Tři zlaté vlasy Děda Praděda B-)
praded.jpg
Ivo Mašek (10205)|5.1.2011 12:04
Praotec Čech měl hlavně zůstat někde na jihu a ne se cpát někam do doby ledový k mamutům (i když předpokládám, že jako správného humanistu a mírotvorce ho všichni vyháněli a tak mu holt nezbylo nic jiného :-D )
Míru zdar
píďa_m (716)|5.1.2011 13:01
z mojí oblíbené enciklopedie:
praotec.jpg
mirekv (7169)|5.1.2011 13:53
píďo, enc[COLOR=Red]y[/COLOR]klopedie.
Jinak kdo ví, jak to bylo, záznamy se přenášely ústně, písemné doklady jsou dost pozdějšího data.
MartasKP (710)|5.1.2011 14:44
[quote=mirekv;320169]MartaKP:
Jinak Čechy a Morava jsou dohromady Česko, resp ČR, [COLOR=red]Čechy na Moravu netahej[/COLOR]![/quote]

Kdo by tam sel :-E ... ale co mame delat,kdyz uz skoro vsichni jsou v Praze. Oni si dali pauzu cestou ze Slovenska :-E .... kdysi se rikalo,ze Moravaciiii jsou lini Slovaciii co nedosli do Prahy :-E ... a ted uz je tady mame :-E:-E:-E