Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

h264

Lemmiwinks (26)|29.12.2010 19:42
Potřebuji dostat video v co nejlepší kvalitě na net (YT apod.). Z pinnacle studio exportuji HDV 1920 x 1080. Poté video má několik giga. Jsem začátečník a s tímhle se teprve seznamuji. Jen jsem zjistil, že nejlepší bude převést video na formát h264. Nevím jak postupovat, jaký program použít apod.

Doufám, že mi někdo poradí.
MartasKP (710)|29.12.2010 21:12
A PS neumi exportovat video v H264?
Lemmiwinks (26)|29.12.2010 22:01
[quote=MartasKP;318505]A PS neumi exportovat video v H264?[/quote]

To mě nenapadlo, projel jsem ho a pokud nemá jiné označení, tak tam není.

Já video vždy exportoval v mpeg2 a teď jsem v nabídce exportu PS narazil na "windows media" a ty možnosti vypadají slibně, musím ozkoušet. Ale označení h264 tam není.
ai (2993)|29.12.2010 22:36
Hledej to pod mp4 nebo mpeg4 , je to vpodstate jedno a totez, je to sice kontejner, ale jako video je h.264 a zvuk je vetsinou AAC. Pinnacle ale nemam, jeste je teoreticky mozne, ze se to musi dokoupit, nevim.
MartasKP (710)|29.12.2010 22:43
Je mozny,ze je to jedna z tech vychytavek PS,ktere ho delaji tak levnym. Ze pokud chces mit kvalitni striznu,musis si k tomu spoustu veci dokoupit a cena pak roste.
Nicmene PS14 by mel zvladat uz AVCHD jestli se nepletu a tak by tam H264 meli davat snad standartne.
Ivo Mašek (10205)|30.12.2010 08:28
Pokud je legálně zakoupen produkt Pinnacle, tak tam je možnost se u nich zaregistrovat a z toho pak lecos vyplývá :-) (Pinnacle tedy nemám, ale tohle vím od majitelů této značky)
MartasKP (710)|30.12.2010 10:44
Ja kdyz jsem pred lety mel PS10,tak se mi podarilo se zaregistrovat bez problemu.Nevim,jak moc byl legalni,dostal jsem ho od znamyho ale nikoliv origo instalacku. Nicmene vetsina veci se u nich musela kupovat az ruzne opravy atd.
Nevim,jak moc se u Pinnacelu polepsili,ale vzpomel jsem si,ze ten seting vystupu byl vcelku komplikovanej. Moc moznosti na nastaveni tam nebylo.
Lemmiwinks (26)|30.12.2010 11:28
Mám legálně zakoupený PS 11 ultimate, také jsem se kdysi registroval, ale nic pořádného mi z toho "nevyplývalo" byl tam seznam různých efektů, formátů apod. a všechny krom jednoho, který byl zdarma, stáli minimálně jeden dolar. Což pro mě v tu dobu bylo něco nepochopitelného, zakoupil jsem si, na tu dobu, nejnovější a nejobsáhlejší verzi ultimate, ale přesto tam toho hodně chybělo a měl jsem si to dokupovat?
Nevím jak to mají nové verze já se pořád pachtím v 11 a novou si kupovat nechci a když už mám legální jedenáctku nechci stahovat z netu novější verzi...
MartasKP (710)|30.12.2010 11:41
To je presne ono. Oni ti nabizeji za bezkonkurencni penize editacni SW,ale zapomenou k tomu dodat,ze je to to samy co MovieMaker od MS kterej je zadarmo a pokud chces neco vice,musis si doplatit a pak se dostavas na penize jako za EDIUS Neo2. Navic vetsinu tech jejich bonusovych balicku nevyuzijes,protoze jsou to hrozny kyce. Misto aby ti umoznili pridat treba dalsi stopy muzes si dokoupit dalsich 200 prechodu :-E ... a to se vyplati :-E:-E
versys (12)|30.12.2010 15:42
PS 14 UC mpeg4 umí a nabízí ještě 8 dalších možností v tomto formátu..
ai (2993)|30.12.2010 16:16
[quote=Lemmiwinks;318591]Nevím jak to mají nové verze já se pořád pachtím v 11 a novou si kupovat nechci a když už mám legální jedenáctku nechci stahovat z netu novější verzi...[/quote]
Mel bys vedet, ze to jsou i moznosti takoveto:
Venku jsou free programky, ktere enkoduji h.264, od nejjednodussiho Ipodme, Ripbot264, Staxrip, Handbrake, Megui a zrejme jeste vice.

Je to na tobe jak se s tim popasujes, muzes exportovat uncompressed video z Pinnaclu, jestli to jde a pouze nejaky kratke video, je to obrovske mnozstvi dat. Nebo exportuj video s Hufyuv kodekem, Lagarith, podle toho jake jsou moznosti v tom Pinnacle. Vtip je v tom neztratit na kvalite moc.

A pak tyto exporty nacist do tech free enkoderu, enkoduji velice dobre.
Pave1 (4279)|1.1.2011 18:58
Kup si nějakou knížku o digitálním videu, nebo se podívej ke mně na stránky videoproduce.cz do videokurzu (odkazy jsou dole pod úvodem, v dílu "TV základy" se podívej na pasáž o kompresích). Ale není to čtení pro netechnické typy a úplné začátečníky, pro ty je lepší nějaká kniha o digitálním videu.

Jinak stručně pohledej v manuálu, zda můžeš exportovat do H264 (exportní "preset pro YT" programy na doma mívají). Velikost souboru souvisí s nastaveným datovým tokem, pro YT ho sniž na nějakých 5-6Mbps a podle délky ukázky to bude ok.

Můžeš použít nouzově i např. export do wmv (v HD rozlišení s podobným dat. tokem).