Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Střih a práce s videem: Jak dostat teletextove titulky z tv nahravky do PC

Neregistrovaný
    Guest

Tazatel: AMRIK

Znění dotazu: Zdravím, potřeboval bych poradit, jak vygenerovat teletextové titulky z TV nahrávky (záznam ve formátu TS). Na TV to šlape v pohodě. Nebo alesoň zobrazit titulky v PC.
    Díky.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2009

V prehravaci s podporou DVD-Video formatu ... mel by to zvladat PowerDVD a nebo NeroVision ... a nebo ty titulky natvrdo pridat do videa,coz je dosti pracne a neni moznost je vypnout.

AMRIK
    Guest

Pridat natvrdo do videa by mi nevadilo, muzu vedet jak? Diky moc.

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Zobrazit mimo jiné i teletextové titulky z nahrávky v TS umí VLC přehrávač.

Prosím nekódovat titulky přímo do videa, to je řešení z minulého století a na pěst.
    Titulky, pokud si dobře pamatuji, dokáže vytáhnout a převést do formátu sub nebo srt ProjectX.

AMRIK
    Guest

Diky za odpovedi,

DVDPower to nezvládl (nebo to neumim nastvit), stáhl jsem VLC player, ale nenabidne se mi v titulkach teletext ... jen open file

nebude probém v tom, že mi to recorder nahraje ve formatu 000.dvr a ja to prevedu do mpg? Ale dvr mi to ani nenacte.

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od AMRIK Zobrazit příspěvek
    nebude probém v tom, že mi to recorder nahraje ve formatu 000.dvr a ja to prevedu do mpg? Ale dvr mi to ani nenacte.
    Jo to bude problém. V .mpg už žádný teletext ani titulky nejsou, ty se vytratily při konverzi... Chce to ponechat v původním formátu, tzn. TS.

AMRIK
    Guest

Citace Původně odesláno od Wintermute Zobrazit příspěvek
    Jo to bude problém. V .mpg už žádný teletext ani titulky nejsou, ty se vytratily při konverzi... Chce to ponechat v původním formátu, tzn. TS.
    Jenze zaznam je sice ve formatu TS - tj. obshuje titulky a teletext - na TV to normalne slape, ale pripona souboru je .dvr a to mi VLC nenacte ... ;o( Diky za pomoc.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2009

Sice s titulkama nemam zkusenosti,ale zkousel si spoustet IFO soubor v te TS slozce? ... IFO obsahuje vsechny podpurny soucasti jako je menu apod.
    BTW ... s VLC mam podobny zkusenosti,naopak NERO vision mi IFO prehraje jako v DVD prehravaci a jakes takes to zvladne i windows mwdia player

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od AMRIK Zobrazit příspěvek
    Jenze zaznam je sice ve formatu TS - tj. obshuje titulky a teletext - na TV to normalne slape, ale pripona souboru je .dvr a to mi VLC nenacte ... ;o( Diky za pomoc.
    Divné, VLC si zpravidla poradí se všemi běžnými formáty - tedy pokud se nejedná zrovna o nějakou proprietární exotiku výrobce konkrétního nahrávače.

Ještě bych zkusil .dvr přejmenovat na .ts a znovu předhodit VLC. Kdyby nepomohlo, tak nastudovat co je .dvr zač a jak jej převést na obvyklý .ts. Znovu odkážu na starý dobrý ProjectX.

Citace Původně odesláno od MartasKP Zobrazit příspěvek
    Sice s titulkama nemam zkusenosti,ale zkousel si spoustet IFO soubor v te TS slozce? ... IFO obsahuje vsechny podpurny soucasti jako je menu apod.
    BTW ... s VLC mam podobny zkusenosti,naopak NERO vision mi IFO prehraje jako v DVD prehravaci a jakes takes to zvladne i windows mwdia player
    Tazatel nepracuje s DVD-Video formátem (TS <> VIDEO_TS), takže nemá ani IFO.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2009

Tak to jsem nejak prehlidl,jsem si toho vsiml az ted ze nejde o VIDEO_TS

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Wintermute Zobrazit příspěvek
    Divné, VLC si zpravidla poradí se všemi běžnými formáty - tedy pokud se nejedná zrovna o nějakou proprietární exotiku výrobce konkrétního nahrávače.

Ještě bych zkusil .dvr přejmenovat na .ts a znovu předhodit VLC. Kdyby nepomohlo, tak nastudovat co je .dvr zač a jak jej převést na obvyklý .ts. Znovu odkážu na starý dobrý ProjectX.

Tazatel nepracuje s DVD-Video formátem (TS <> VIDEO_TS), takže nemá ani IFO.
    ...demuxovat podle PIDů TS-stream umí už dávno i Womble, a na rozdíl od ProjectX dobře... Ten DVR (Digital Video Recording) soubor stačí jen přejmenovat na TS a s jako takovým pracovat.

Nevím jak u tebe, ale u mne si DMB ukládá na hadr současně s každým TS i "informační" soubor EIT... a IFO není nic jiného, jen hexadecimální informace o tom, jak s daným program streamem uvnitř VOBu zacházet.

Podobná témata

1. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 05-11-2011, 09:22
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-09-2011, 17:16
  3. Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 11-02-2011, 05:08
  4. Střih a práce s videem: Titulky v azbuce
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 21-12-2010, 12:41