Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Požadavky na PC

Andre2 (69)|26.12.2010 13:46
Tak jsem se konečně rozhoupal a pořídil jsem si kamerku pod stromeček, nechtěl jsem jít zrovna do HD kamery, abych nemusel dělat upgrade PC, ale vypadá to, že ani s SD kamerou mě to nemine.
Zkoušel jsem nějaké editace (proseděl jsem u toho dvě noci) a musím říct, že se stávajícím PC je to slabota - včera jsem konvertoval 20min videa do DVD 2 hodiny, takže takhle by to moc nešlo…
Vypadá to, že nás domácí video docela chytlo a časem bude nejspíš nějaká slušná HD kamerka, proto bych rád nachystal PC pro práci s HD formáty.

Potřeboval bych nějaké doporučení na optimální požadavky na PC, výkon čistě jen na editaci videa (na hry mám PS3), aby to celkem odsejpalo…

Nepohrdnu ani konkrétním odkazem do shopu.

Díky
MONYS (460)|26.12.2010 15:33
[quote=Andre2;317576]Tak jsem se konečně rozhoupal a pořídil jsem si kamerku pod stromeček, nechtěl jsem jít zrovna do HD kamery, abych nemusel dělat upgrade PC, ale vypadá to, že ani s SD kamerou mě to nemine.
Zkoušel jsem nějaké editace (proseděl jsem u toho dvě noci) a musím říct, že se stávajícím PC je to slabota - včera jsem konvertoval 20min videa do DVD 2 hodiny, takže takhle by to moc nešlo…
Vypadá to, že nás domácí video docela chytlo a časem bude nejspíš nějaká slušná HD kamerka, proto bych rád nachystal PC pro práci s HD formáty.

Potřeboval bych nějaké doporučení na optimální požadavky na PC, výkon čistě jen na editaci videa (na hry mám PS3), aby to celkem odsejpalo…

Nepohrdnu ani konkrétním odkazem do shopu.

Díky[/quote]Podívej se na http://www.živě.cz horní lišta počítače tam jsou návrhy pc sestav na jakoukoliv činnost
Pitomec (10211)|26.12.2010 16:32
[quote=Andre2;317576]Tak jsem se konečně rozhoupal a pořídil jsem si kamerku pod stromeček, nechtěl jsem jít zrovna do HD kamery, abych nemusel dělat upgrade PC, ale vypadá to, že ani s SD kamerou mě to nemine.
Zkoušel jsem nějaké editace (proseděl jsem u toho dvě noci) a musím říct, že se stávajícím PC je to slabota - včera jsem konvertoval 20min videa do DVD 2 hodiny, takže takhle by to moc nešlo…
Vypadá to, že nás domácí video docela chytlo a časem bude nejspíš nějaká slušná HD kamerka, proto bych rád nachystal PC pro práci s HD formáty.

Potřeboval bych nějaké doporučení na optimální požadavky na PC, výkon čistě jen na editaci videa (na hry mám PS3), aby to celkem odsejpalo…

Nepohrdnu ani konkrétním odkazem do shopu.

Díky[/quote]Hlavně napiš kolik na to máš peněz.
MartasKP (710)|26.12.2010 19:09
[quote=Pitomec;317600]Hlavně napiš kolik na to máš peněz.[/quote]

Toto uz neni otazkou penez ... na strih SD se vejdes do 5k (bez monitoru) .... samozrejme musis pocitat s tim,ze je to opravdu [COLOR=Red]LOW[/COLOR]est -[COLOR=Red]END[/COLOR]
Pri prechodu na HDV bys investoval znovu.
Dulezitejsi je,co mas za soft. Corel zvladne AVCHD i na dvoujadru (podle zkusenosti lidi tady na foru),EDIUS je taky HW nenarocnej,pak ADOBE ti sezere minimalne dvoujadro a 3 GB RAM.
Pitomec (10211)|26.12.2010 19:24
Za 5t.Kč koupíš tak monitor :D a i průměrný PC na střih SD musí mít např. víc HDD, výkonný CPU a dost paměti. Samozřejmostí je pak slušnější MB a vůbec všechny komponenty značkovější a ne úplný noname shity 8-)
Andre2 (69)|26.12.2010 19:57
Právě nechci po přechodu na HDV znova kupovat počítač (nejde ani tak o peníze, ale jen ta představa všechno znova instalovat a nastavovat mě děsí)

Peníze do toho dám kolik bude potřeba.

Pokud jde o SW, tak jsem zkoušel doted celkem 4:
Origo ke kameře - na úpravu samotného videa pro začátečníka celkem OK, ale nelze editovat audio, takže jsem to hned zavrhnul.

Pinnacle VideoSpin (je zadara) - práce v něm celkem příjemná, funkce OK, ale výstup z něj bída. Nevím, jestli jsem něco dělal špatně, ale video trhané (ve střihu) a kvalita obrazu nic moc.

Adobe Premiere Elements 2.0 - vzledem k HW mého PC jsem tady moc neuspěl, ale vypadá to slibně.

Ulead VideoStudio 11 - tady je můj HW cca někde těsně pod hranicí min požadavků toho SW, ale dočasně se s tím dá pracovat. Prostředí OK, funkcí dostatečně, jen bych si představoval jemnější rozlišení ve stopáži.

Budu zkoušet ještě dál...

Tohle zvládne HD v Adobe?
http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/197784-hp-pavilion-a6655sc.html
Pitomec (10211)|26.12.2010 20:00
Peněz do toho dáš kolik bude potřeba a odkaz je na zgarb za ani ne 10t.Kč 9-)
Andre2 (69)|26.12.2010 20:12
Je to málo na HD?

Nemám nějaký finanční strop, ale nechci do toho dávat víc než bude nutné, protože všichni víme, že investice do PC je snad ta nejhorší možná :) A nemám taky v úmyslu si tady zřizovat filmové studio.
Pitomec (10211)|26.12.2010 20:19
Za 20t.Kč se už se s odřenýma ušima něco poskládat dá. A ono u toho PC na zpracování videa zase není taková nutnost pořád něco upgradovat (vyjma CPU, kde čím vyšší výkon, tím kratší doba renderingu). Já dělám SD na 3,5 roku starým stroji a šlape úplně v pohodě (ani s HD není problém, byť už to déle trvá, to je jasný).
Andre2 (69)|26.12.2010 21:08
[quote=Pitomec;317672]Za 20t.Kč se už se s odřenýma ušima něco poskládat dá.[/quote]

No, tohle jsem moc slyšet (teda číst) nechtěl, protože já si to stavět určitě nebudu a hlavně nevím z jak výkonných komponent. Nejsem úplný PC amatér, dřív jsem celkem přehled měl, ale poslední dobou (5-7let) se tomu už moc nevěnuju.

Když bych se bavil třeba o tom Corelu, tak ten stroj z toho mého odkazu by měl být dostatečný ne? Až na blu-ray páličku.

http://www.corel.com/servlet/Satellite/gb/en/Product/1175714228541#tabview=tab4
MartasKP (710)|26.12.2010 21:43
[quote=Pitomec;317672]Za 20t.Kč se už se s odřenýma ušima něco poskládat dá. A ono u toho PC na zpracování videa zase není taková nutnost pořád něco upgradovat (vyjma CPU, kde čím vyšší výkon, tím kratší doba renderingu). Já dělám SD na 3,5 roku starým stroji a šlape úplně v pohodě (ani s HD není problém, byť už to déle trvá, to je jasný).[/quote]

Nedes tady lidi se sestavama za desitky tisic. Do 10k postavis s prehledem komp na strih SD videa ... naco jsou ti ty mraky GB pameti? ... nejdulezitejsi je procesor a MB s FW ... ja osobne jsem si vystacil s 1GB RAM a jednojadrem Athlon 64 3000+ a s odrenyma usima mi to skousne i 720p ... ten rendering je sice delsi,ale SD beha v pohode.

BTW si vcelku i protirecis ... za kolik bys dneska poridil ten tvuj 3,5 roku starej komp :-D

Jen proilustraci
CPU za 2.2k
MB 2.3k
RAM 0.7k
GPU 1.5k
HDD 1.0k

pokud k tomu budes kupovat dalsi HDD a CASE,tak max 2k a jses na 10k ... ty ceny jsou orientacni +/- nejaka stovka a je to na soc. 1156
Kde mas tech tvojich 20k :BB:
MartasKP (710)|26.12.2010 21:48
[quote=Andre2;317651]Právě nechci po přechodu na HDV znova kupovat počítač (nejde ani tak o peníze, ale jen ta představa všechno znova instalovat a nastavovat mě děsí)

Peníze do toho dám kolik bude potřeba.

Pokud jde o SW, tak jsem zkoušel doted celkem 4:
Origo ke kameře - na úpravu samotného videa pro začátečníka celkem OK, ale nelze editovat audio, takže jsem to hned zavrhnul.

Pinnacle VideoSpin (je zadara) - práce v něm celkem příjemná, funkce OK, ale výstup z něj bída. Nevím, jestli jsem něco dělal špatně, ale video trhané (ve střihu) a kvalita obrazu nic moc.

Adobe Premiere Elements 2.0 - vzledem k HW mého PC jsem tady moc neuspěl, ale vypadá to slibně.

Ulead VideoStudio 11 - tady je můj HW cca někde těsně pod hranicí min požadavků toho SW, ale dočasně se s tím dá pracovat. Prostředí OK, funkcí dostatečně, jen bych si představoval jemnější rozlišení ve stopáži.

Budu zkoušet ještě dál...

Tohle zvládne HD v Adobe?
http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/197784-hp-pavilion-a6655sc.html[/quote]

V tom HW ti muzu vrele dopotucit EDIUS Neo2 ... je to orezana sestricka EDIUS 5,ale vcelku dost dobra a nenarocna na HW. Za cca cenu Pinnacle studia udelas mnohem vice parady. Nevim,jak narocny je Vegas,ale je dosti rozsiren,ale co jsem slysel bez plug-inu tretich stran nic moc. Ale jak rikam,nemam zkusenosti.Dost lidi tady doporucuje Corel.
Andre2 (69)|26.12.2010 21:53
Kolega Pitomec měl ale na mysli stroj na střih HDV, ale díky moc za kreativní příspěvěk.
Ivo Mašek (10205)|26.12.2010 21:54
[quote]Pro zpracování videa a vůbec pro práci s videem jsou vhodné více-jádrové procesory a pro některé formáty je dokonce čtyř jádrový procesor vyžadován (AVCHD 1920).
Důležitou podmínkou je také použití vhodného chipsetu. Většina chipsetů Intel by měla vyhovovat. Ostatní chipsety (VIA, SIS, nVidia) mohou dělat potíže ale i u nich se dají najít verze, které fungují uspokojivě.
Grafická karta by měla mít kvalitní overlay (funkce starající se o přehrávání videa), navíc pokud má větší paměť a podporu 3D výpočtu, urychlí to výpočet efektů.
Není dobré používat on-board IDE-RAID řadiče disků (přímo se to nedoporučuje). Jejich použití vede k výpadkům při nahrávání nebo exportu.
Zvuková karta by neměla sdílet přerušení s jiným zařízením, jinak dojde k chybám při synchronizaci videa a zvuku. Současné zvukové karty integrované na boardech jsou většinou poměrně kvalitní a měly by postačovat.
Nestabilitu systému a zpomalení práce mohou způsobovat další nainstalované programy (Office, hry, ...)
Výborné je použít pro práci s editací videa 2 disky (jeden pro dočasné soubory a druhý pro výstup)
Z výše uvedeného vyplývá, že pro opravdu rychlou a spolehlivou editaci videa je dobré používat systém určený jenom pro tuto činnost. Ve všech ostatních případech se člověk nesmí divit, že mu to či ono nejde tak jak by si představoval...[/quote]
Lépe bych to nenapsal
jarino1978 (8045)|26.12.2010 21:59
na HD video kludne stačí rokmi a časom overená zostava :
- dual core 5 600 +
- 4 GB RAM
- vstavaná grafika, je jedno, či ATI/NVIDIA
- 500 GB SATA

Čiže akákoľvek dnešná priemerná zostava.

Na editáciu odporučím Corel Video Studio Pro X3, lacný, kvalitný a možno jediný SW, ktorý vie dokonale SMART RENDERING AVCHD...
Pitomec (10211)|26.12.2010 22:25
[quote=MartasKP;317707]Nedes tady lidi se sestavama za desitky tisic. Do 10k postavis s prehledem komp na strih SD videa ... naco jsou ti ty mraky GB pameti? ... nejdulezitejsi je procesor a MB s FW ... ja osobne jsem si vystacil s 1GB RAM a jednojadrem Athlon 64 3000+ a s odrenyma usima mi to skousne i 720p ... ten rendering je sice delsi,ale SD beha v pohode.

BTW si vcelku i protirecis ... za kolik bys dneska poridil ten tvuj 3,5 roku starej komp :-D

Jen proilustraci
CPU za 2.2k
MB 2.3k
RAM 0.7k
GPU 1.5k
HDD 1.0k

pokud k tomu budes kupovat dalsi HDD a CASE,tak max 2k a jses na 10k ... ty ceny jsou orientacni +/- nejaka stovka a je to na soc. 1156
Kde mas tech tvojich 20k :BB:[/quote]Na takové sra*ce bys nedělal ani ty 9-) :D Pokud se budeme bavit skutečně o PC na editaci videa, tak jenom HDD musí být min. 3x (systém+zdrojové soubory+vyrenderované soubory). CPU za 2.200Kč ani neotevře náhled v časové ose a pochopitelně součástí sestavy musí být třeba i kvalitní zdroj, což jsou všechno náklady navíc.

Pokud jde o můj PC, tak k tomu by ti nestačilo ani 30.000Kč :D
jarino1978 (8045)|26.12.2010 22:27
[quote=Andre2;317732]Tak něco?

http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/197879-hp-pavilion-a6537c.html[/quote]

stačí v pohode, ale aj tak zbytočne drahé. naviac s XP. Daj si poskladať NO NAME zostavu a kúp si k nej W7.
Pitomec (10211)|26.12.2010 22:27
[quote=Andre2;317732]Tak něco?

http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/197879-hp-pavilion-a6537c.html[/quote]
Na video běž do Core i7, to fakt nemá smysl plichtit s nějakou vykopávkou a navíc v patici, která je takřka minulostí.
MartasKP (710)|26.12.2010 22:32
[quote=Andre2;317695]
Když bych se bavil třeba o tom Corelu, tak ten stroj z toho mého odkazu by měl být dostatečný ne? Až na blu-ray páličku.

http://www.corel.com/servlet/Satellite/gb/en/Product/1175714228541#tabview=tab4[/quote]

Ja osobne bych asi ten AMD procesor tam moc nedaval,je fakt,ze usetris,ale je to takovej radiator ... az Phenom II byly povedenejsi diky lepsi technologii (myslim ze tento je 65nm a rada II je 45nm)
4GB nejsou na skodu,ale vystacis si s 2GB,zato bych pridal trochu pameti na grafice aspon aby mela 256 MB. Nektery strizny to doslova vyzaduji a tu pamet vyuzijes spis u grafarny.
Ivo Mašek (10205)|26.12.2010 22:34
Kdysi platilo, že na práci s videem patří Intel. Možná je to dnes už jedno, ale stejně se té dřívější poučky držím dodnes. (a jak čtu dole přítomné usery, je mi jasné, že minimálně jeden s tím bude hrubě nesouhlasit :-D )
MartasKP (710)|26.12.2010 22:44
[quote=Pitomec;317735]Na video běž do [COLOR=Red]Core i7[/COLOR], to fakt nemá smysl plichtit s nějakou vykopávkou a navíc v patici, která je takřka minulostí.[/quote]

Zbytecne vyhozeny penize zejmena na SD ... bohate vystaci jakykoliv procesor na soc.1156

Samozrejme,ze se da sestavit multimedialni delo na i7 za 30k+,ale mato pro amaterske strihani cenu?
Kdyz dvoujadro na soc.1156 ti odvede stejnou praci ... nepredpokladam,ze bude tazatel delat projekty s deseti VA stopama a v nich maraky efektu aby renderoval celou noc (a proc ne)

Pocesor na 1156,2GBRAM,grafarna dejme tomu s CUDA (do budoucna pro HD) a pameti minimalne 512MB a HDD pro zacatek postaci i 160GB (da se potom dokoupit dalsi nebo externi)

[quote=Ivo Mašek;317739]Kdysi platilo, že na práci s videem patří Intel. Možná je to dnes už jedno, ale stejně se té dřívější poučky držím dodnes. (a jak čtu dole přítomné usery, je mi jasné, že minimálně jeden s tím bude hrubě nesouhlasit :-D )[/quote]

Me tehdy tvrdili pravy opak a ja vul je poslechl :D ... dneska mam uz k vytapeni bytu radiatory a tak pri obmene PC uz jen INTEL :D
jarino1978 (8045)|26.12.2010 22:46
tak ja napr. s tým nesúhlasím :D

Na AMD som bežal bez problémov aj pri DV a HDV a bežím s ním teraz neviem či 2 alebo 3 roky na AVCHD.

Ale vážne. Na AVCHD stačí naozaj priemerná zostava ( napr. aj tá, čo som uviedol ), pretože nepredpokladám, že kolega nebude siahať po SW typu Vegas PRO alebo EDIUS 6. Inak ja napr. nemám problém ani s Vegasom a Ediusom, všetko ide pekne hladko a svižne ( kľudne aj 150 min v timeline = napr. z 300 files ). Samozrejme so stúpajúcim bordelom na HDD bude klesať výkon každej zostavy, tak na to pozor.
vivid.sk (11472)|26.12.2010 22:54
Ak low-cost, tak kludne nejaky i3, tam su 2 jadra, ale 4 thready a to naozaj pomoze pri vypoctoch. (a ostatne uz napisal MartasKP)
Pitomec (10211)|26.12.2010 22:58
[quote=MartasKP;317744]Zbytecne vyhozeny penize zejmena na SD ... bohate vystaci jakykoliv procesor na soc.1156

Samozrejme,ze se da sestavit multimedialni delo na i7 za 30k+,ale mato pro amaterske strihani cenu?
Kdyz dvoujadro na soc.1156 ti odvede stejnou praci ... nepredpokladam,ze bude tazatel delat projekty s deseti VA stopama a v nich maraky efektu aby renderoval celou noc (a proc ne)

Pocesor na 1156,2GBRAM,grafarna dejme tomu s CUDA (do budoucna pro HD) a pameti minimalne 512MB a HDD pro zacatek postaci i 160GB (da se potom dokoupit dalsi nebo externi)[/quote]Tak může jít do i5, ale šlo spíš o to, že do jeho (v odkazu uvedené) LGA775 už rozhodně ne.

A na těch min. 3x HDD trvám, protože kdo někdy dělal s videem a prováděl rendering (Smart) a měl jeden HDD, tak dobře ví co to je za opruz 9-)
MartasKP (710)|26.12.2010 23:16
[quote=Pitomec;317753]Tak může jít do i5, ale šlo spíš o to, že do jeho (v odkazu uvedené) LGA775 už rozhodně ne.

A na těch min. 3x HDD trvám, protože kdo někdy dělal s videem a prováděl rendering (Smart) a měl jeden HDD, tak dobře ví co to je za opruz 9-)[/quote]

jasne 775 je uz historicka zalezitost a za dva roky,pokud by chtel novy CPU uz asi nic nekoupi ... byl by to takovy jak jsem uvedl LOWest-END,ten soc.1156 je kompromis a cokoliv dvou/ctyr jadro je reseni (zalezi na financni situaci)
Co se tyce HDD ... ja jsem leta behal na jednom SATA HDD a nemel jsem problem.Ted uz mam 2 a rozdil jsem nepozoroval pri mem amaterskem bastleni :-E

Pokud tazatel rekne,kolik penez je ochoten do PC investovat,pak se muzeme dohadovat ... ja myslim,ze mame vsichni pravdu a ze hlavni pravdou je,cim vykonejsi CPU,cim rychlejsi HDD a cim lepsi grafarna,tim rychlejsi rendering.
Pitomec (10211)|26.12.2010 23:23
[quote=MartasKP;317760]jasne 775 je uz historicka zalezitost a za dva roky,pokud by chtel novy CPU uz asi nic nekoupi ... byl by to takovy jak jsem uvedl LOWest-END,ten soc.1156 je kompromis a cokoliv dvou/ctyr jadro je reseni (zalezi na financni situaci)
Co se tyce HDD ... [COLOR=red]ja jsem leta behal na jednom SATA HDD a nemel jsem problem.Ted uz mam 2 a rozdil jsem nepozoroval pri mem amaterskem bastleni[/COLOR] :-E

Pokud tazatel rekne,kolik penez je ochoten do PC investovat,pak se muzeme dohadovat ... ja myslim,ze mame vsichni pravdu a ze hlavni pravdou je,cim vykonejsi CPU,cim rychlejsi HDD a cim lepsi grafarna,tim rychlejsi rendering.[/quote]Tos musel poznat každopádně, protože když je třeba hodinový projekt a renderuješ 13GB dat, tak je sakra rozdíl jestli to swapuje na jednom HDD nebo se plynule kopíruje z disku na disk jiný!
Alf (888)|27.12.2010 07:54
Suhlasím s Pitomcem (CPU i HDD). To, že dnes stříhá v SD ještě neznamená, že za půl roku nebude stříhat v HD. PC většinou každý kupuje na několik let a počítat s tím, že se pak na něm udělá upgrade je dosti scestné. Kolik BFU ho dělá?
Můj i7-860 (BTW je do patice 1156) se zapnutým HT se při renderingu AVCHD dokáže docela zapotit, takže s nějakým dvoujádrem od AMD to musí být docela sranda...:D
vivid.sk (11472)|27.12.2010 09:19
[quote=Pitomec;317765]Tos musel poznat každopádně, protože když je třeba hodinový projekt a renderuješ 13GB dat, tak je sakra rozdíl jestli to swapuje na jednom HDD nebo se plynule kopíruje z disku na disk jiný![/quote]

13gb je absolutne nic pri dnesnych rychlych diskoch*. Ak to ma renderovat hodinu, ten disk se vyslovene loudá.

Treba mat na pamati, ze Win 7 podstatne viac (a lepsie) cashuje a optimalnejsie vyuziva (celu) pamat oproti XP. Takze cim viac pamate, tym lepsie. Taktiez zavisi od bufferingu programu, ktory spracuva video. Teda v konecnom dosledku nemusi byt ziadny rozdiel (alebo zanedbatelny) oproti pouzitiu viacerych diskov.

*Dnes nieje problem kupit disk so 64MB vyrovnavacou cache
Pitomec (10211)|27.12.2010 11:19
Ten rendering je obvykle tzv. Smart, tj. renderuje se jenom to, co je změněné a zbytek se prostě překopíruje v původní podobě. Takže pracovat na jednom HDD (a ještě nedejbože který je zároveň systémový) je totální masochismus...
Pave1 (4279)|27.12.2010 12:01
Já teda úrovně videa upravuju vždy, takže u mě render přepočítává vždy vše.

Minimálně bývá zapotřebí upravit rozsah jasové složky (oříznout drobné přepaly, kterým se u malých kamer u méně důležitých částí scény nejde prakticky vyhnout), často ale dělám i nějaké drobné jasové a barevné korekce obrazu.

Ale osobně mohu jen doporučit pravidlo jeden fyzický disk na systém a běžné drobnosti a dva rychlé disky na video (zdrojáky vs rendery), alespoň pro ty lidi, kteří zpracovávají video pravidelně. Pokud jde o několik malých věcí do roka, tak stačí disky dva (systém, video a data na druhém disku).
Andre2 (69)|27.12.2010 17:06
Obeslal jsem několik prodejců s požadavky na PC, tak uvidíme jejich nabídky. Jen doufám, že to nebude až po novém roce.
Pitomec (10211)|27.12.2010 17:47
To si snad složíš sám, ne? :eek:
Alf (888)|27.12.2010 19:26
Prodejci Ti poradí jistě velmi dobře. Předpokládám, že 9 z 10 navrhne CPU AMD a jeden 2TB HDD :-D.
MartasKP (710)|27.12.2010 20:28
[quote=Andre2;317941]Obeslal jsem několik prodejců s požadavky na PC, tak uvidíme jejich nabídky. Jen doufám, že to nebude až po novém roce.[/quote]

Nezapomen,ale ze prodejsi jsou jen prodejci a malo z nich ma zkusenosti se strihem videa a vetsina chce jen vydelat.
Pak hlavne koukej na HW pozadavky strizny,tam muzes par tisic usetrit. Pokud bys do budoucna uvazoval o HD (jakoze dnes je to uz temer nezbytna vec) tak musis par korun pridat a i zde je rozdil HDV je mene narocny format nez AVCHD. Tam musis sahnout k vykonejsimu CPU a graficek karte.
Pitomec (10211)|27.12.2010 21:04
GK zase není tak klíčová, hlavně ten CPU.
MartasKP (710)|27.12.2010 21:10
[quote=Pitomec;317988]GK zase není tak klíčová, hlavně ten CPU.[/quote]
CPU je samozrejme NBR. ONE a grafarna s CUDA je NBR. TWO :-) ... myslim,ze zejmena u AVCHD ji pak ocenis.
Pak az jsou nekde vzadu pameti a disky.
Nekdo by jeste na prvni pricku dal zdroj
:-)-
Pitomec (10211)|27.12.2010 21:50
[quote=MartasKP;317990]CPU je samozrejme NBR. ONE a [COLOR=red]grafarna s CUDA[/COLOR] je NBR. TWO :-) ... myslim,ze zejmena u AVCHD ji pak ocenis.
Pak az jsou nekde vzadu pameti a disky.
Nekdo by jeste na prvni pricku dal zdroj
:-)-[/quote]To znám, ale jednak to nefunguje na všechny efekty a taky ne v každým softu a hlavně ne u ATI, takže pro mě třeba pasé. Zatímco výkonný CPU zužitkuješ všude. Mimochodem HW akcelerace přes GK už tady byla i před 10 roky (měl jsem to v Hollywood FX), ale nějak to uplatnění nenašlo 8-)
MartasKP (710)|27.12.2010 21:57
[quote=Pitomec;318002]To znám, ale jednak to nefunguje na všechny efekty a taky ne v každým softu a hlavně ne u ATI, takže pro mě třeba pasé. [COLOR=red]Zatímco výkonný CPU zužitkuješ všude[/COLOR]. Mimochodem HW akcelerace přes GK už tady byla i před 10 roky (měl jsem to v Hollywood FX), ale nějak to uplatnění nenašlo 8-)[/quote]

CPU urcite,taky jsem napsal,ze je nejdulezitejsi ... nekde snad i tady jsme resili ATI vs. NVIDIA a ATIny byly zavrzeny jako nevhodne pro praci s videem (zeptej se me,co mam v pocitaci :-D ) ... osobne s CUDA zkusenost nemam,ale rozdil v cene tam uz neni az tak zavratnej.
Pitomec (10211)|27.12.2010 22:11
Já dělám s videem už dost dlouhou dobu a kromě asi roku, kdy jsem měl Matroxe, používám jedině ATI. NVidia byla dobrá tak na hry, ale tuším dneska nemá šanci ani u tohoto 9-) :D
MartasKP (710)|28.12.2010 12:41
To mi taky doporucovali,kdyz jsem PC poruzoval,ze pro video jen ATI,ze NVIDIA je herni grafarna,pak nekde tady mi zase doporucovali NVIDII
Neco podobneho je INTEL vs. AMD. Tady je asi jednoznacna volba INTEL AMD je schopen konkurovat pouze Phenom II,zbytek jsou jen topna telesa.
Pitomec (10211)|28.12.2010 13:15
Tak o Intelu netřeba diskutovat a není to jenom CPU, ale i chipset.
SPAWN (744)|28.12.2010 14:01
Topne teleso? :-) To si nezazil asi Prescott. :D To byl panecku teprve radiator. :D

U mne je to takto:
CPU Intel
GPU ATI
Mainbord ASUS
RAM ALL
HDD WD
Zdroj enermax & fortron
Ivo Mašek (10205)|28.12.2010 14:13
Asi vám sem pošlu jedno, už staré, povedené video od Tom's Hardware z testování procesorů AMD a INTEL :) To se tu ale pozabíjíme :D
MartasKP (710)|28.12.2010 16:37
[quote=SPAWN;318163]Topne teleso? :-) To si nezazil asi Prescott. :D To byl panecku teprve radiator. :D

U mne je to takto:
CPU Intel
GPU ATI
Mainbord ASUS
RAM ALL
HDD WD
Zdroj enermax & fortron[/quote]
Nemusim mit vsechno :-E ... co se ty sestavy tyce,tak ja nemam spatny zkusenosti s HDD Seagate.

[quote=Ivo Mašek;318166]Asi vám sem pošlu jedno, už staré, povedené video od Tom's Hardware z testování procesorů AMD a INTEL :) To se tu ale pozabíjíme :D[/quote]

Sup sem s tim :-E
Pave1 (4279)|28.12.2010 16:57
HW pro střih se skládá podle používaného sw. Např. pro media composer (avid) je standardem Intel procesor + grafika nVidia (Quadro).

Osobně taky preferuji tuhle dvojici, nikdy s ní nebyl při práci s videem nebo grafikou problém (preferuje ji i práce s Computer Graphic CG, naopak ATI grafárny byly odjakživa herní .-) ).

Ještě doplním, že právě ATI karty měly množství "udělátek a filtrů" pro optimalizaci zobrazení her (pro práci s videem většinou šlo o zobrazování náhledů pomocí DirectX), naopak karty nVidia preferovaly perfektní práci pomocí openGL (které preferovaly pro náhledy profi grafické a střihové programy).
Ivo Mašek (10205)|28.12.2010 16:58
Ne nedám (kdo je na SHW v klubu inteláků, má možnost ho tam vidět - tam jsem ho dával). tady by byl flame jako prase a já bych byl původcem. No, to bych tedy dopadl :-D
Alf (888)|30.12.2010 18:44
OPĚT jsem zaváhal, po přečtení některých spotů v tomto threadu, jestli nejsem blbej, když se mi v šuplíku válí NVidia (GTS 250) a v PC je ATIna (HD 4850)...
OPĚT jsem Nvidii strčil do PC místo ATIny...
OPĚT jsem zjistil, že jsem blbej, že jsem to udělal, protože jsem ztratil hromadu času laborováním a efekt žádný (zvýšení výkonnnosti v SV 10b +- nulové, barevné podání a možnosti nastavení horší)...:-k
Pave1 (4279)|30.12.2010 22:47
Děláš chybu, když jen tak něco zkoušíš.

Psal jsem, že je třeba se podívat na stránky (výrobců) střihového sw, abys zjistil, zda sw spolupracuje lépe s ATI nebo nVidia, nebo mu to je dokonce jedno. Já hry nehraju, tak mi výkon solidní grafiky od nVidia stačí (a co se týče barevného podání, tak se na nVidia kartách koriguje v broadcastu, tak asi nebude problém v nich).
jarino1978 (8045)|30.12.2010 23:07
zasa sa tu bavíme o niečom, čo je úplne od veci. Myslíte si, že ten dotyčný bude šúpať strižnu v triede Edius, Vegas ? Takže celá táto debata je úplne už o niečom inom, pre dotyčného s nulovou výpovednou hodnotou.
Osobne si myslím, že sa tu zbytočne zveličujú veci, ktoré majú od reality značne ďaleko. Ale ak chcete, každá poloprofi, resp. profi strižňa podporuje ATI/NVIDIA grafické karty ( to je jedna téma mimo zmyslov ), popritom grafika nemá vôbec podstatný vplyv na výslednú nedajbože kvalitu videa, len okrajovo má vplyv na rýchlosť renderu. To sú skôr mýtusy, ako pravda. Kto chce, nech si skúsi porovnať a nech zoberie do ruky stopky a nech merá.
Dotyčnému úplne s nadlimitom stačí priemerná zostava, netreba žiaden nadupaný HW, zvlášť na HDV. Rozdiel v rýchlosti renderu medzi dual/quad core je zanedbateľný, riešiť úsporu o 10% nemá žiaden zmysel...
V prvom rade nech dotyčný si určí jasnú prioritu, že táto zostava sa bude používať na video a nie na somariny z netu, hry a pod. Ak si zaserie HDD somarinami, môže mať aj 64 core CPU, bude to pomalé, ako Duron....