Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Handan CV-5000 - 7000 a kvalita obrazu.

Gante (13)|26.12.2010 11:00
Tak jsem mírně rozčarován tím, jaký
je u těchto přístrojů velký rozdíl v kvalitě obrazu.
Původně jsem měl jen Handan 5000 - obraz nádherně krystalicky čistý.
Koupil jsem si Handan 6000 - obraz o dost horší. Tak jsem si koupil ještě HD 7000 a bohužel,
obraz je taktéž horší. Přitom mám stejné zapojení. Nedalo mi to a zapůjčil jsem si tedy ještě jeden Handan 5000 - obraz horší. Stejné zapojení, stejné nastavení, stejná verze soft. Jak je to možné?
Liší se tedy přístroj od přístroje v kvalitě? Pozná se to hlavně u nějakého textu v obraze. U toho mého původního 5000 je nádherně ostrý, u těch ostatních mírně rozmazaný. Nastavit ostrost se tam nikde nedá, jen kontrast světlá - tmavá. Jsem tedy zklamán. Buď mohu tedy jen přijímat kvalitní obraz přes Handan 5000 bez HD, nebo jen kvalitní HD přes Handan 7000, ale programy které nejsou na 7000 v HD jsou mírně rozmazané. Má s tím někdo podobné zkušenosti?
|Mio| (350)|26.12.2010 12:14
Ze vsech Hanganu leze stejny dekodovany signal, takze problem nastava az po ceste do TV a optimalizaci primo v TV. Takze SCART kabel a nastaveni TV.

Pouze u 7000 je rovnou upscalovany takze pres HDMI se muze lisit.

Uvedom si ze 80% kvality ovlivnuje puvodni vysilany zaznam, takze ohrome zalezi na tom na co zrovna koukas. Obecne treba prima i kdyz ma mirne vyssi datovy tok nez ostatni ceske, ma naprosto nejhorsi kalitu obrazu.

UPC ma celkem solidni datove toky, na kompresnich algorytmech se stale pracuje a optimalizuje, zkousi se x264 pro kopmresi atd., ale nejvic zalezi vstupnim signalu, na velmi kvalitni vstup ma komprese minimalni dopad, ale na spatny vstup ma komprese uz hodne viditelny dopad.


Idealni je mit TV ktera si s tim poradi, vyborne vysledky ma treba muj samsung, ale urcie i dalsi, ze zkusenosti nejhure jsou na tom LG a hodne levne znacky.
Gante (13)|26.12.2010 12:49
Nepochopil jsi to. Zapojím Handan 5000. Nahraju kousek filmu na DVD Rec. Během minuty zapojím Handan 6000, nebo 7000, nebo i ten druhý Handan 5000 a pokračuju v nahrávání toho samého filmu.
Nastavení je totožné, kabely jsou totožné, firmware je totožný, všechno je stejné a přesto je z jiných Handamů obraz o moc horší. Je to viditelné už na TV. Mírně rozmazané. Mělo by to být stejné, ale není!
Pitomec (10211)|26.12.2010 13:29
S Handanem 6000 nemusíš nic nahrávat na jakémsi DVD rekordéru, takže to nahraj přímo na tomto přístroji a pak pusť do TV.
Gante (13)|26.12.2010 13:43
Ach jo, to já přece vím, ale tady nejde o nahrávání, ale o test kvality obrazu!
Zapojím jeden, kvalita perfektní, zapojím jiný, kvalita horší. Stejné kabely, stejná Tv, stejný program, stejné nastavení, vše stejné, ale obraz rozdílný - horší. Mám dva stejné přístroje Handan 5000 / mimo 6000 a 7000/. Oba jsou totožné nastavením. Zapojím stejnými šňůrami jeden a obraz je nádherně čistý, zapojím stejnými šňůrami druhý a obraz je mnohem horší! Udělal jsem testy se všemi třemi typy Handamů a vždy je obraz rozdílný. Jak je to tedy možné? Mělo by to být stejné. Nakonec tedy asi opravdu usuzuji, že se liší stejný přístroj od přístroje kvalitou.
Pitomec (10211)|26.12.2010 16:31
Přístroje se jistě liší kvalitou, ovšem nijak diametrálně to není, když je vnitřek stejný. Každopádně cosi nahrávat a pak porovnávat je nesmysl, jedině připojit všechny přijímače naráz a pokud má TV i PIP, tak to srovnat takto.
Gante (13)|26.12.2010 17:12
[quote=Pitomec;317599]Přístroje se jistě liší kvalitou, ovšem nijak diametrálně to není, když je vnitřek stejný. Každopádně cosi nahrávat a pak porovnávat je nesmysl, jedině připojit všechny přijímače naráz a pokud má TV i PIP, tak to srovnat takto.[/quote]

A to je právě nesmysl. To bys pak mohl napsat, že některý z přístrojů má méně kvalitnější propojovací kabel atd. Tohle je jediný způsob, jak to porovnat. Digitální signál je digitální a měl by být stejný na všech přístrojích, pokud jsou zapojeny stejnými kabely a nastaveny úplně stejně. Bohužel není!
Pitomec (10211)|26.12.2010 19:21
Sice nevím jak nahráváš digitální signál na DVD rekordéru, když se jedná o zakódované DVB-C (a tvůj DVD rekordér na 99% nemá ani DVB-C tuner), ale faktem zůstává, že vyjma Handanu 7000 ty další disponují pouze analogovým výstupem, takže i tak můžu napsat, že kvalita kabeláže má přímý vliv na kvalitu obrazu. Každopádně když to nikdy z nás nevidí, tak je celá debata vhodná akorát na Skládku...
|Mio| (350)|26.12.2010 21:54
Ted jsem to teprve pochopil, ty mas 2x 5000 a z jednoho leze lepsi obraz a z druheho horsi.

Ten ze ktereho leze horsi ma tedy logicky vadny vystup RGB nebo jen blbe prepnuty.

Zkus prepnou TV vystup toho druheho na CVBS, nebo naopak na RGB to by vysvetlovalo ten rozdil v kvalite.

MENU-UŽIV. NASTAVENI-TV VÝSTUP
Gante (13)|26.12.2010 22:50
Díky Mio za postřech, ale psal jsem, že nastavení je totožné, čili i výstup je nastaven stejně.
Pokud by šlo o vadný přístroj, ostatní Handamy, které mám by šly stejně. Nejdou. Rozdíly jsou patrné a markantní. No, nevím, asi to tady nikomu nic neřekne, jelikož pokud vlastníte Handam, tak máte zřejmě jen jeden přístroj a tak by vás ani nenapadlo, že by to mohlo být lepší /či horší/. Nemáte to s čím porovnat a tak to berete tak, jak to je.
Pitomec (10211)|26.12.2010 22:53
Já měl u sebe Handany taky 3 (2x 5000 + 1x 7000) a SD signál přes AV lezl ze všech stejný (a nutno podotknout, že zcela vyhovující).
Gante (13)|26.12.2010 23:04
[quote=Pitomec;317751]Já měl u sebe Handany taky 3 (2x 5000 + 1x 7000) a SD signál přes AV lezl ze všech stejný (a nutno podotknout, že zcela vyhovující).[/quote]

Já netvrdím, že z toho leze špatný signál, ale na velké obrazovce je rozdíl v přístrojích vidět.
Kdyby nebyl, nepsal bych to sem. Jeden je krystalicky čistý, druhý mírně rozmazaný. No, nechám toho, asi jsem tu radši neměl nic psát. Nějak se s tím už sám vyrovnám. Ď.
Pitomec (10211)|26.12.2010 23:18
Krystalicky čistý je z Handanu 7000, když ho propojíš s TV přes HDMI a pustíš nějaký HD program. Jinak bych to chtěl fakt vidět a obzvlášť jak to popisuješ...
|Mio| (350)|27.12.2010 09:25
[quote=Gante;317749]Díky Mio za postřech, ale psal jsem, že nastavení je totožné, čili i výstup je nastaven stejně.
Pokud by šlo o vadný přístroj, ostatní Handamy, které mám by šly stejně. Nejdou. Rozdíly jsou patrné a markantní. No, nevím, asi to tady nikomu nic neřekne, jelikož pokud vlastníte Handam, tak máte zřejmě jen jeden přístroj a tak by vás ani nenapadlo, že by to mohlo být lepší /či horší/. Nemáte to s čím porovnat a tak to berete tak, jak to je.[/quote]

Jelikoz mi tu lezi 4x5000 1x6000 a 1x Kaon, dal jsem si tu praci a vsechny je naladil, ty vystupy jsou stejny, dokonce jsem donutil svuj Samsung to necistit. Zkouseno na Z1, UPC Expres, Prima Cool, nechci aktivovat karty takze na jinych nemuzu. Rozdil neni viditelny ani se starsim firmware a nasledne poslednim, i kdyz tam by mel bejt rozdil.

Fakt si myslim ze je treba vadnej SCART a na jednom z hanganu je silnejsi vystup ktery neni tim utlumem tak poskozenej. Jinak to nedava smysl, to ze bys mel vadnejch vic je nepravdepodobny. Jeste je mozny ze ty koupeny od Licy maji horsi obraz, protoze od UPC mas maximalne 2 pujcene a ty se lisi od tech co lica prodava, i kdyz vyraznejsi rozdily jsou az u tech vyssich.

PS: Heh, skoro uz jsem zapomnel jak je fatalni rozdil mezi integrovanym tunerem a externim boxem.
Pitomec (10211)|27.12.2010 10:03
LICA už pro UPC žádný Handany neprodává a asi ví proč...
|Mio| (350)|27.12.2010 10:17
Ted uz ne, ale nekde je vzit musel :-))
Gante (13)|27.12.2010 11:03
Díky Mio za snahu, pak je tedy asi jen jediné vysvětlení a to, že ten, ze kterého je skvělý obraz byl asi nějak upravovaný původním majitelem /koupeno na Aukru/.
Jen pro srovnání /stejné přístroje, stejné nastavení/:

http://i67.servimg.com/u/f67/11/97/47/64/darek10.jpg
Pitomec (10211)|27.12.2010 11:20
Tys koupil na Aukru Handana i s aktivní kartou? 9-):D
Gante (13)|27.12.2010 11:32
[quote=Pitomec;317844]Tys koupil na Aukru Handana i s aktivní kartou? 9-):D[/quote]

S kartami jsem je koupil, ale nevím, jestli jsou aktivní, protože v naší oblastni není poskytovatelem UPC. Poskytovatel prodává Kaony a dost draho, takže jsem to řešil takto, jelikož Handany samozřejmě jdou i u nás a na aukru se dají pořídit za babku. Kartu mám od našeho poskytovatele - spárovanou s Licou.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2010 12:32
Tak to ten váš poskytovatel má v tom pěkný bordel, v tom guláši karet a přístrojů.
Gante (13)|27.12.2010 12:52
[quote=Ivo Mašek;317872]Tak to ten váš poskytovatel má v tom pěkný bordel, v tom guláši karet a přístrojů.[/quote]

Pane Mašek, nechápu, proč by měl?
Poskytují spárovanou kartu s Licou těm, kteří mají TV s DVB-C tunerem a slotem a nepotřebují tudíž St.box. Pokud chtějí St.box, prodají vám Kaon. Co je na tom za guláš?
Každopádně, tohle je mimo téma a nic to nemění na mém původním dotazu.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2010 13:03
[quote]
Poskytují spárovanou kartu s Licou těm, kteří mají TV s DVB-C tunerem a slotem
[/quote]
To poskytuje přes LICU i UPC a je to zcela normální. Pak ovšem nepotřebuji STB Handan, nebo Kaon. Ovšem tu SMART kartu už nelze spojit s STB (u UPC to není možné a je to tak správné) To, že se někde na aukru dají pořizovat STB a i SMART karty už správné není. U UPC je to vše jejím majetkem (zákazník si to pouze pronajímá). Ono to má i svůj smysl.
Zkuste zavítat na forum UPC a optat se Tomuse. On vám to vysvětlí a zjistíte, že to má logiku
Gante (13)|27.12.2010 13:09
Pane Mašek, ach jo, mám řádně zakoupenou kartu, platím měsíčně dost vysokou částku za zakódované programy, jen jsem si hold pořídil místo nabízeného Kaonu levný Handan. Já tu nediskutuju o tom, jestli je to správné, či ne, ale úplně o něčem jiném.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2010 13:13
[quote]
Pane Mašek, ach jo, mám řádně zakoupenou kartu, platím měsíčně dost vysokou částku za zakódované programy
[/quote]
To je v pořádku. Tu kartu máte SPÁROVANOU s nějakým přístrojem, což alespoň u UPC, to spárování, provádí na dálku (po kabelu) příslušný technik. Alespoň u UPC není možné tuto kartu jen tak si vložit do jiného zařízení - bude nefunkční.
Proto mě zaráží to vaše žonglování s kartami. Což ovšem vysvětluje jiného poskytovatele, kterému to asi nevadí (schválně, jak dlouho na trhu vydrží)
Gante (13)|27.12.2010 13:22
Karta je spárovaná s CA modulem, nikoliv s přístrojem. To je snad logické, jinak by v TV funkční nebyla.
Navíc si myslím, že by si člověk měl mít možnost vybrat, jaký St.box chce, či nechce.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2010 13:27
[quote]
Karta je spárovaná s CA modulem, nikoliv s přístrojem.
[/quote]
Já vím. Však do těch set-top-boxů to také strkáte do modulů (jestli jdou z těch "krabiček" vyrvat, tak to jsem nezkoušel)
[quote]Navíc si myslím, že by si člověk měl mít možnost vybrat, jaký St.box chce, či nechce[/quote]
V tom máte pravdu. tady závidím němcům, že si mohou do obchodu jít zakoupit kabelový STB, jaký jim vyhovuje (a že výběr je opravdu značný - někde jsem tu ty modely v minulosti uváděl)
...no nechme toho. Ale zase si takhle pokecat k odbornému tematu není přece špatný a na škodu :-)
Pitomec (10211)|27.12.2010 14:48
[quote=Gante;317888]Karta je spárovaná s CA modulem, nikoliv s přístrojem. To je snad logické, jinak by v TV funkční nebyla.
Navíc si myslím, že by si člověk měl mít možnost vybrat, jaký St.box chce, či nechce.[/quote]CAM do Handanu nestrčíš a ta kartu, která je s CAM spárovaná, ti v Handanu taky nepojede. Zrovna tak LICA nepáruje jenom karty s přijímači, jenž si zákazník někde sám sehnal. Takže koupit Handana na Aukru jsou vyhozený prachy a použít se z toho dá tak akorát dálkový ovládání.
Pitomec (10211)|28.12.2010 11:43
.....
Gante (13)|4.1.2011 22:47
********************
Pitomec (10211)|5.1.2011 09:11
:D:D:D:D:D
Ivo Mašek (10205)|5.1.2011 09:30
[quote]
Prý je to běžný nešvar rozvodů v panelákových bytech, že se obraz zhorší, objevuje se brum televize a podobně.
[/quote]
Ten rozvod musí být teda v dezolátním stavu a revize se tam asi nedělala 20 let. (pro kabelovku se ovšem stejně nepoužívá)
[quote]
Rozdělovač se prý přímo do přístroje nevkládá, ale dává se mezi kabely signálu.
[/quote]
Ty "oddělovače" se montují (alespoň dříve to tak u kabelových rozvodů bylo) do takové velké "krabice", která třeba u nás je ve sklepě, tam je rozvod kabelovky do jednotlivých bytů. Klíče od ní má příslušný technik UPC. Např. u nás je to tak, že z té krabice vede do každého bytu samostatný koax., tedy ne nějaký pánelákový rozvod bývalé STA (ono to ani dost dobře nejde, přes takový ten panelákový rozvod)
Pitomec (10211)|5.1.2011 11:24
On hlavně galvanický oddělovač řeší úplně jiné věci, než jakýsi "krystalicky čistý obraz" vs. "rozmazaný obraz", jak se tady snaží kdosi tvrdit...
Gante (13)|5.1.2011 19:49
[quote=Pitomec;320178]On hlavně galvanický oddělovač řeší úplně jiné věci, než jakýsi "krystalicky čistý obraz" vs. "rozmazaný obraz", jak se tady snaží kdosi tvrdit...[/quote]

Hele, Pitomec, jdu pryč. Na tvoje arogantní odpovědi už nemám nervy. Vyžer si tohle fórum sám.
Pitomec (10211)|5.1.2011 21:22
Nazdar! A příště víc mysli než začneš psát :-)-