Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

sd karta

trigo112 (1)|25.12.2010 17:50
Zdravim vsetkych odbornikov.
Chcem sa spytat na sd-kartu a rychlost zapisu.Ak XP mod ma zapis 10Mb/s treba pouzit kartu zo zodpovedajucim zapisom?Ak pouzijem kartu s mensou rychlostou zapisu,kvalita videa nebude tak dobra ako pri pouziti karty 10Mb/s.
Dostal som od manzelky Panasonic SDR-S 50,vhodnu kartu este nemam,len taku skusobnu,no a ten obraz je katastrofa.....viem ze aj cela kamera nieje boh vie co,preto sa pytam ci trocha nepomoze karta s rychlejsim zapisom.
Ani trochu sa v kamerach nevyznam,preto sa obraciam na odbornikov.Dakujem za kazdu odpoved.
1hroch (865)|25.12.2010 20:56
Video se na kartu uklada digitalne. Kdyby jsi pouzil kartu s mensi rychlosti zapisu, nez je datovy tok videa, dojde k uplnemu vypadku videa - bud vzdy na chvili nebo natrvalo. Rychlost karty nema vliv na kvalitu videa!
MartasKP (710)|28.12.2010 12:51
[quote=1hroch;317436]Video se na kartu uklada digitalne. Kdyby jsi pouzil kartu s mensi rychlosti zapisu, nez je datovy tok videa, dojde k uplnemu vypadku videa - bud vzdy na chvili nebo natrvalo. [COLOR=red]Rychlost karty nema vliv na kvalitu videa![/COLOR][/quote]

Nechci se tady dohadovat jestli je to pravda nebo ne,ale manzelce se loni podarilo na vanocni besidce ve skolce tocit na kartu :-((( a vysledek byl hruza ... nevim,jestli ta kamera ma defaultne nastavene mensi rozliseni pri zapisu na kartu,nebo se rozliseni nastavuje podle rychlosti zapisu (uprimne jsem po tom nepatral,protoze to nepouzivam) nicmene vysledek byl strasnej.
Kazdopadne se podepisuji pod to,ze rychla karta je nezbytnosti pro zapis videa at uz si kamera upravuje datovy tok podle rychlosti karty ci ne je to nezbytnost.
1hroch (865)|28.12.2010 18:14
Ze by byla kamera tak chytra a testovala si pred pouzitim kartu? A navic pak upravovala datovy tok podle jeji moznosti rychlosti zapisu? To je snad az trochu sci-fi.
MartasKP: Konecne muzes vyzkouset na kartach s ruznou rychlosti a pak se podivat v MediaInfo, ci necem jinem. Ja nevyzkousim, mam jen SDHC Class 4.
janforman (215)|28.12.2010 22:01
[quote=1hroch;318220]Ze by byla kamera tak chytra a testovala si pred pouzitim kartu? A navic pak upravovala datovy tok podle jeji moznosti rychlosti zapisu? To je snad az trochu sci-fi.
MartasKP: Konecne muzes vyzkouset na kartach s ruznou rychlosti a pak se podivat v MediaInfo, ci necem jinem. Ja nevyzkousim, mam jen SDHC Class 4.[/quote]

Tak kamera vždy kouká na to jakej typ karty je vloženej a minimálně Canon rovnou nabídne horší kvalitu záznamu pokud je vložená horší karta než Class 4 (ale postěžuje si)
K tomu že by vypadl obraz by vůbec nemělo dojít (kamera odmítne zápis na příliš pomalou kartu) tohle není HDV :-) karta se slušně ohlásí zařízení.
MartasKP (710)|29.12.2010 09:23
Mozna to je sci-fi ... nechci se hadat,protoze to overeny nemam,ale prislo mi divny,ze kdyz kameru pouziju jako fotak,tak ty fotky jsou mnohem kvalitnejsi nez video a jedinej duvod me napadl ten,ze si kamera otestuje zapisovaci rychlost karty ... konec koncu by to nemusel byt az takovej prblm ... ale rikam,nemam to overeny ... jen me to napadlo :-?
1hroch (865)|29.12.2010 22:15
Dodatecne jsem si uvedomil, ze kazdy HW dnes ma svoji identifikaci pres chip. Kdesi uz tu zaznelo, ze pouziti novych rychlych karet vedlo k opacnemu nez chtenemu efektu, tedy bud vubec neprijmuti karty nebo zapis malou rychlosti.
Z toho by bylo mozno usuzovat na jakousi interni tabulku obsahujici seznam vyrobcu a typu karet v dobe vyroby kamery dostupne, popr. testovane vyrobcem. Podobne jako u CD/DVD mechanik - vlozis pro mechaniku nezname medium, umozni zapis jen nejnizsi rychlosti, v horsim pripade odmitne.
vsp (704)|30.12.2010 03:52
1) udelat test karty na rychlost, tak to dnes ale i pred mnoha lety delalo kdejake pitome zarizeni, to neni zadna inteligence ale nutnost :-) jak to dela tve zarizeni, no to nevim, ale po vlozeni karty by se videlo, co a jak to zarizeni provadi.

2) srovnavat kvalitu motion picture s photo, to je ulet... Kazde zarizeni, i hloupy nejlevnejsi mobil, Nokia, umi treba foto 2048x1536 (na fotaku je uvedeno 3,2Megapixelu, i kdyz to po vynasobeni vychazi presne na 3,00 MPix a ze by tam byl stabilizator jserm si zatim nevsiml :-)) foto, a video z toho sameho cipu/objektivu do max. 640x480 (coz je 0,29Mpix), proc asi? Nastudovat si neco o cipech?

3) identifikace pres cip? Nektere karty kecaji o rychlosti i o sve kapacite (ty z "levneho zdroje"), existuje utilita a otestuje realnou kapacitu i realnou rychlost - H2testw, odhali falesne karty, jak jinak nez realnym testem.
MartasKP (710)|30.12.2010 10:19
[quote=vsp;318556]1) udelat test karty na rychlost, tak to dnes ale i pred mnoha lety delalo kdejake pitome zarizeni, to neni zadna inteligence ale nutnost :-) jak to dela tve zarizeni, no to nevim, ale po vlozeni karty by se videlo, co a jak to zarizeni provadi.

2) srovnavat kvalitu motion picture s photo, to je ulet... Kazde zarizeni, i hloupy nejlevnejsi mobil, Nokia, umi treba foto 2048x1536 (na fotaku je uvedeno 3,2Megapixelu, i kdyz to po vynasobeni vychazi presne na 3,00 MPix a ze by tam byl stabilizator jserm si zatim nevsiml :-)) foto, a video z toho sameho cipu/objektivu do max. 640x480 (coz je 0,29Mpix), proc asi? [COLOR=red]Nastudovat si neco o cipech?[/COLOR]

3) identifikace pres cip? Nektere karty kecaji o rychlosti i o sve kapacite (ty z "levneho zdroje"), existuje utilita a otestuje realnou kapacitu i realnou rychlost - H2testw, odhali falesne karty, jak jinak nez realnym testem.[/quote]

Ucenej z nebe nikdo nespadl ... byla by to vcelku nuda,kdyby jsme vsichni vedeli vsechno :-E ... treba mi to v dalsim prispevku vysvetlis :confused::-E