Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Otázky ohledně LED TV LG37LE5500

gonsa (208)|25.12.2010 15:16
Dobrý den,
pořídil jsem si TV LG 37LE5500 a síťový disk WD My Book Live 2 TB.
Se začátku si TV našla disk a přehrávala s něho veškeré podporované média ale teď když se snažím se na cokoliv podívat tak v nabídce "moje média" na TV mám možnost pouze výběru jednoho dílu z jednoho seriálu a nikde jinde se nedostanu a TV akorát hlásí:v závislosti na podmínkách sítě nemusí síť správně fungovat (tuto hlášku ale hlásila i předtím, kdy jsem vše přehrál)..
Mám zato, že jsem nedělal žádné změny akorát v nastavení síťového disku je položka: "TwonkyMedia", pokud je enabled tak TV najde disk a právě ten jeden soubor, pokud je disabled tak TV nenajde disk vůbec...
Nevíte jak postupovat aby TV opět poznala veškeré média na síťovém disku ? Ostatní zařízení z domácnosti (xbox,xtreamer) se dostanou normálně na disk a přehrávají s něho soubory...
Už jsem restartoval router, síťový disk ale nic nepomohlo. Chystám se ještě kompletně přeinstalovat systém (mám win 7), kvůli toho, že jsem poslední dobou přidával hodně zařízení do domácí síťě tak ať mám raději všude čisto.

Další otázka je jestli náhodou někdo nevíte jak se vrací LG do továrního nastavení (respektive tento typ). V manuálu jsem se tuto informaci bohužel nedočetl.
Další problém ,který ale lze velmi špatně popsat je skutečnost, že TV přehrává filmy ze sítě (a jak se teď dívám i z TV vysílání jakoby trhaně (že by pomalá odezva ?). Když je prostě přejezd kamery z jedné strany na druhou, tak jako by to přejelo zpomaleně. Závěrečné titulky u filmu, dělají to samé, tam je to zpomalení nejvíce viditelné. Celkem mě to vadí, TV je 100 HZ tak se divím, že jsem se s něčím takovým setkal. TV mám teprve tři týdny a zatím jsem si s ní nějak moc nehrál, takže jsem třeba ješt neviděl sportovní zápas..Pokud máte někdo stejný typ televizoru, zkusíte mi prosím poradit ?
Jinak jsem byl ještě zklamán, že když mám zapnut ten inteligentní senzor, který upravuje jas dle světelných podmínek, že je obraz strašně tmavý...

Navíc, když se dívám na TV přes sep top box od UPC (ten základní model jen se scart), tak TV divně vrčí, vůbec to nechápu, pomůže většinou až znovu zapnutí.

Děkuji
psv1 (458)|25.12.2010 20:36
Do továrního nastavení se TV uvede v nabídce MOŽNOSTI v menu (tuším "obnovit výchozí".
Pro eliminaci trhání obrazu zkus aktivovat funkci TruMotion (dole v menu OBRAZ).
Inteligentní senzor je spíše úspora energie, než lepší obraz. Doporučuji neaktivovat.
jarod72pm (841)|25.12.2010 22:41
propojení takové TV přes scart je zvěrstvo!
inteligentní senzor má teoreticky upořit energii ale hodně stmavuje až do tmy takže vypnout a nastavit podsvícení a jas podle sebe - podsvícení 30-50 jednotek a jas 50-70 jednotek ale to už musíš doladit podle sebe (uspora tam bude lepší jak u ekosenzoru)
jinak trumotion na nízké ale hodnoty si můžeš upravit i sám +-1 jednotka
gonsa (208)|25.12.2010 23:21
Děkuji Vám, zítra hned vyzkouším ano scart je zvěrstvo ale nechce se mi platit 150 kč měsíčně za projímání septopboxu..Vyřeším to ca modulem od UPC. I když dle českých stranek můj typ TV DVB-C nemá tak dle specifikací v jiných zemí DVB-C tuner má, bez modulu se mi zobrazí seznam cca 120 programů, bohužel asi všechny jsou kódované..Musekl jsem ale nastavit TV na finsko, doufám,že nebude pak nějaký problém a nebude třeba EPG nepoužitelné...
psv1 (458)|26.12.2010 12:35
Nastav si Švédsko a i EPG bude OK.
Pitomec (10211)|26.12.2010 13:12
Akorát se ne všechny programy naladí automaticky a bude nutné to udělat ručně, jak se tady na webu již zmiňovalo.
gonsa (208)|26.12.2010 20:04
Tak jsem vrátil TV do továrního nastavení a díky toho už pozná TV veškeré soubory na síťovém disku, tak doufám, že to tak zůstane. Opravdu na nastavení FINSKO není čeština u EPG v pořádku, takže zkusím to švédsko (děkuji). Jinak jsem si všiml,že je rozdíl v nabízených internetových službách pokud jsem měl nastaveno česko a pokud finsko. Nastavil sem TruMotion a je zvláštní, že mi to pomohlo při přehrávání seriálu přímo z TV (seriál na síťovém disku), už nejde tak strašně moc poznat to zpomalení při přejezdu z jedné strany na druhou a i titulky na konci seriálů byly OK, pokud jsem ale ten samý seriál přehrával přes xtreamera (opět ze stejného síťového disku), tak mi ten TruMotion vůbec nepomohl, ale v xtreameru nelze nic takového nastavit, tak to vážně nechápu..Možná, že mám jen strašně citlivý zrak a vadí mi to, nebo Vy co máte stejný mode či podobný od LG, setkáváte se s tím zpomalením obrazu také ?
Jinak pokud je na obrazovce černé pozadí, tak jde u této LED TV poznat,že je strašně nerovnoměrné podsvícení, je to v pořádku ? Pokud pak je třeba na obrazce např. osoba v černém saku, tak lze vidět to podsvícení a působí to rušivě, pokud se na to člověk soustředí..
Jinak zatím mnohokrát děkuji za Vaší pomoc.
psv1 (458)|26.12.2010 21:03
Ten TruMotion je třeba nastavit pro každý vstup zvlášť.
Podsvícení je Edge LED, čili nerovnoměrnost je zcela běžná věc.
Ivo Mašek (10205)|26.12.2010 21:07
No, jak u kterého výrobce (proto jsem tu kdysi psal, že se tu zbytečně a k vlastní škodě ochuzujete, když tu propíráte pořád jedny a ty samé výrobce)
psv1 (458)|26.12.2010 21:10
Pardon. Samozřejmě u Sharpu to tak není.
Ivo Mašek (10205)|26.12.2010 21:17
[quote=psv1;317696]Pardon. Samozřejmě u Sharpu to tak není.[/quote]
:-) Já ten problém opravdu nemám. Sharp má odlišnou technologii, má ji patentovanou a LCD obrazovky se dělají jenom v Japonsku. Žádnou licenci od nich nikdo nemá a také ji nedostane. Další věcí, která mě mile překvapila, je úhel pohledu. To jsem ani nečekal. (samozřejmě, že i zde platí rozdíl v modelových řadách)
psv1 (458)|26.12.2010 21:29
Licenci třeba ne, ale používá je kde kdo. Třeba ve 40" Philips, který také nemá problémy s rovnoměrností podsvícení. Ale zase úhly jsou na nich hodně mizerný.
garb7 (1189)|27.12.2010 00:40
[quote=psv1;317703]Licenci třeba ne, ale používá je kde kdo. Třeba ve 40" Philips, který také nemá problémy s rovnoměrností podsvícení. Ale zase úhly jsou na nich hodně mizerný.[/quote]

Obecně bych se s tím neoháněl, pokud dvě TV nerozebereš a fyzicky na panelu nenajdeš shodný označení je to sporadický, ono i jiné podsvícení ty plasty co rozptylují světlo jsou za různou cenu ty nejlevnější mají tendenci se teplem kroutit, je toho dost co panel dělá panelem (teda komplet panel)
psv1 (458)|27.12.2010 10:34
Já netvrdím, že je to stejný panel. Jen ho vyrábí stejný výrobce (Sharp). Kvalita může být samozřejmě odlišná, i když je to z jedné fabriky v Japonsku.
gonsa (208)|27.12.2010 16:32
[quote=psv1;317693]Ten TruMotion je třeba nastavit pro každý vstup zvlášť.
Podsvícení je Edge LED, čili nerovnoměrnost je zcela běžná věc.[/quote]

Díky, také vyzkouším..

Jinak budu objednávat ten ca modul aych nemusl mít septopbox ale dokud ho ještě mám, tak by mě zajímalo proč když sleduju TV přes septopbox, tak je divný zvuk (takový dvojitý ?) a navíc televize strtašně hučí (vrní) i když septopbox vypnu asi to souvisí s tí scart vstupem...nemáte někdo také takovou zkušenost ? Předtím na ECG LCD TV mito nedělalo...
Musím mí dokonce zvuk i na vysoké hlasitosti...V sep top boxu není moc co nastavit...
psv1 (458)|27.12.2010 23:04
STB má taky svoje "volume". Čili to nastav na max. a u TV potom uber na optimální hlasitost.
gonsa (208)|28.12.2010 16:24
To už jsem samozřejmě zkoušel ale i když je STB na max tak byla hlasitost nízká..Ale naštěstí teď přes ty cinče je to OK, už jsem objednal CA modul tak jsem zvědav...
bavorak (1494)|28.12.2010 17:15
aspon vystupna hlasitost nastavit urcite pojde ...