Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

panasonic 42G20E neoPDP a DVB-T signál

karelretik (63)|25.12.2010 13:33
Ahoj, tak jsem si koupil tuto plazmu a lehce řečeno...nadšen nejsem. Přešel jsem na ní ze sony trinitron a je to rozdíl.Řekl bych k horšímu. Připisuji to ale svému signálu DVB-T. Mám svojí anténu směrovou z dob analogu (Hirshman) a ve směru vysílače...Žižkov.... mi nic nebrání ... vzdálenost cca. 30 km. V čem vidím problém: není to moc ostrý a HD signál mi jen kostičkuje. Co mám dělat, abych plně využil možnosti této TV? Nějaký satelit? Netuším jaký (HDMI, jaký reciever, kam směrovat parabolu apod.) Stačí mi jen ty stanice zdarma..ČT1-4, nova, barrandov, prima apod.Jak to řešit co nejlevněji?Nechce se mi moc platit nějaký paušál...Jak by jste to řešili vy?

Jde ten satelit řešit u této tv nějak, abych neměl další zařízení vedle? Kartou apod. Jeden z důvodů zrušení trinitronu byl set top box...

Jak se kalibruje tento TV? Máte nějaké optimální nastavení...barvy, ostrost, jas apod....?
Operator237 (256)|25.12.2010 14:34
Hi
satelitem si moc nepomužeš pokud si nebudeš platit HD programy zadara jsou tam jen 2 tak jak z pozemniho DVB-T.a co jsi cekal lepší obraz než mas ted?DVB-T na CRT TV je ted na max. tak že obraz je tam fakt pekny. a na novych tv nebude dokud neboudou HD programy nativne vysilane.tak se nediv ze ten obraz neni jak jsi čekal.:)
karelretik (63)|25.12.2010 14:55
jasně, tak nějak asi chápu, že musím mít satelit a HD...ale prý i normální SD je třeba ze Sky linku lepší než pozemní DVB-t....jen mě prostě děsí další krabička....:-( nebo neexistuje nějaký hd reciever v šířce 43 cm, že bych to šoupnul do hifi věže?
stev (45)|25.12.2010 15:50
no presne ako kolega pisal o moc lepsi obraz mat nebudes no zmier sa stym ze na tvojom crt bol obraz v sd lepsi ako na tvojej novej plazme jedine ze prejdes na hd vysielanie potom je to o inom
Ivo Mašek (10205)|25.12.2010 15:55
Podstatná je síla a kvalita signálu (při mizerné kvalitě nepomůže ani TV od BeoVision). Dá se to zjistit. Já mám teda Sharp a tam, když zmáčknu na DO tlačítko "i", tak se mi, mimo jiné, objeví i síla a kvalita signálu (je to sice informativní, ale přesto se dá z toho lecos zjistit).
Nějaký takový "čudlík" musí být i u toho Panasonicu.
Pokud je signál nestabilní, "houpe" se, apod., tak to samozřejmě má vliv na kvalitu obrazu. Až tohle dáš do kupy, budeš spokojený, jako velká řada jiných majitelů neCRT televizí.
karelretik (63)|25.12.2010 16:34
kolik má mít procent aby se považoval za "kvalitní" ?
Ivo Mašek (10205)|25.12.2010 16:36
Od 60 procent nahoru a bude excelentní
Ivo Mašek (10205)|25.12.2010 16:44
Ještě to upřesním, abych tě nemystifikoval. některým přístrojům stačí 40 - 50 a vše je v pohodě. U některých je znatený problém s 60 - 70. Záleží na citlivosti tuneru, jaký je použit.
Já u Sharpa pociťuji problém u HBO, kde signál občas klesne pod 40 a obraz se kostičkuje a vlevo v rohu my vylítne nápis: Není signál". U HBO HD mám 99 a samozřejmě perfektní obraz i zvuk. (bohužel, s tím nic neudělám, neb jsem na kabelovce a potíž je mimo můj dosah)
karelretik (63)|25.12.2010 17:54
prosím vás...vím že otravuju...ale fakt mi jde o to zbavit se tý blbý krabičky vedle televize...ať settopbox nebo ted ten satelit...nejde nějak u tý televize využít ten CI slot k příjmu satelitu? Nějakou kartu cs link nebo skylink...netuším, tak mě nekamenujte...někde jsem právě četl, že jo...ale netuším co a jak použít...nebo jediný co jsem ochoten akceptovat je HD reciever (bez HDD apod.) o šířce 43 cm...do hifi věže
Zigáč (231)|25.12.2010 18:06
[quote=karelretik;317383]prosím vás...vím že otravuju...ale fakt mi jde o to zbavit se tý blbý krabičky vedle televize...ať settopbox nebo ted ten satelit...nejde nějak u tý televize využít ten CI slot k příjmu satelitu? Nějakou kartu cs link nebo skylink...netuším, tak mě nekamenujte...někde jsem právě četl, že jo...ale netuším co a jak použít...nebo jediný co jsem ochoten akceptovat je HD reciever (bez HDD apod.) o šířce 43 cm...do hifi věže[/quote]

Jde.. můžeš koupit model 42GT20E nebo model 42V20E, který již v sobě mají integrovaný satelitní tuner a pak nemusíš mít už tu krabičku vedle TV
Ivo Mašek (10205)|25.12.2010 18:33
[quote]
nejde nějak u tý televize využít ten CI slot k příjmu satelitu?
[/quote]
Pokud TV nemá v sobě DVB-S tuner, nelze to nijak obejít bez té "krabičky". Ta CI "škvíra" je ti tam v tomto případě k ničemu.
karelretik (63)|25.12.2010 18:37
[quote=Zigáč;317388]Jde.. můžeš koupit model 42GT20E nebo model 42V20E, který již v sobě mají integrovaný satelitní tuner a pak nemusíš mít už tu krabičku vedle TV[/quote]

díky, ale řeším tu problém konkretního modelu...

to p. mašek: něco usb neexistuje?
Ivo Mašek (10205)|25.12.2010 18:50
[quote]
něco usb neexistuje?
[/quote]
Obávám se, že nikoli. Satelitní příjem (celá ta technologie zpracování) se ještě do USB "krabičky" vměstnat nepodařilo. Alespoň já nevím o ničem takovém.
Jan10 (836)|25.12.2010 18:51
Na dnešních "placatých" televizích je DVB-T SD vysílání paknej "humáč" ... S tím nic nenaděláš. Je to daný především tím, že přenášený obraz je vysílán prokládaně, což je nativní způsob zobrazení na CRT. Navíc CRT má shodné rozlišení jako má DVB-T vysílání, takže odpadá i nutnost upscalingu. Ale hlavní problém je to prokládání - nechápu proč se tímto způsobem vysílá i v HD 1080i, to je pěkná zhovadilost ...
bavorak (1494)|25.12.2010 19:23
este snad taka poznamka. U nas na slovensku ide DVB-T vertikalne a je potrebne otocit antenu o 90 stupnov ...
Pitomec (10211)|25.12.2010 19:30
[quote=Jan10;317397]Na dnešních "placatých" televizích je DVB-T SD vysílání paknej "humáč" ... S tím nic nenaděláš. Je to daný především tím, že přenášený obraz je vysílán prokládaně, což je nativní způsob zobrazení na CRT. Navíc CRT má shodné rozlišení jako má DVB-T vysílání, takže odpadá i nutnost upscalingu. [COLOR=red]Ale hlavní problém je to prokládání - nechápu proč se tímto způsobem vysílá i v HD 1080i, to je pěkná zhovadilost[/COLOR] ...[/quote]Zhovadilost seš ty (za zakládání duplicitních postů) a u TV vysílání je prokládání nutnost, protože k přenosu 1080p bys potřeboval tak velkou šířku pásma/kanálu, že by to nikdo finančně neutáhnul.
Pitomec (10211)|25.12.2010 19:33
[quote=karelretik;317341]Ahoj, tak jsem si koupil tuto plazmu a lehce řečeno...nadšen nejsem. Přešel jsem na ní ze sony trinitron a je to rozdíl.Řekl bych k horšímu. Připisuji to ale svému signálu DVB-T. Mám svojí anténu směrovou z dob analogu (Hirshman) a ve směru vysílače...Žižkov.... mi nic nebrání ... vzdálenost cca. 30 km. V čem vidím problém: není to moc ostrý a HD signál mi jen kostičkuje. [COLOR=red]Co mám dělat, abych plně využil možnosti této TV?[/COLOR] Nějaký satelit? Netuším jaký (HDMI, jaký reciever, kam směrovat parabolu apod.) Stačí mi jen ty stanice zdarma..ČT1-4, nova, barrandov, prima apod.Jak to řešit co nejlevněji?Nechce se mi moc platit nějaký paušál...Jak by jste to řešili vy?

Jde ten satelit řešit u této tv nějak, abych neměl další zařízení vedle? Kartou apod. Jeden z důvodů zrušení trinitronu byl set top box...

Jak se kalibruje tento TV? Máte nějaké optimální nastavení...barvy, ostrost, jas apod....?[/quote]Co máš dělat? Když vynecháme, že ses měl napřed zeptat a pak kupovat, tak jediný co můžeš udělat, je si zvyknout a doufat, že to bude časem lepší. Nebo používat TV pro reprodukci HD materiálů (BD, SAT v HD - těch pár programů, které tam jsou a PC).
karelretik (63)|25.12.2010 20:23
To pitomec: Tak jÁ se tu ptal...kaŽdej mi odpovĚdĚl: JedinĚ plazma (mĚl jsem jeŠtĚ led samsung 40c6000)...tak jsem vzal tu prÝ nej...g20...ale bohuŽel vÝsledek je Špatnej...podle mne vyhozenejch 20000...ted budu muset zase chvÍli pÁtrat a prudit a hledat vŠe okolo dvb-s...takŽe navrhni prosÍm nĚco nej do tak 4000-5000 za sadu na hd pŘÍjem....hdd nepotŘebuji, kdyŽ bude na dvĚ druŽice lÉpe, kdyŽ bude mÍt usb nahrÁvÁnÍ lÉpe....dÍky pitomČe a ost.
Zigáč (231)|25.12.2010 20:48
[quote=karelretik;317392]díky, ale řeším tu problém konkretního modelu...

to p. mašek: něco usb neexistuje?[/quote]

sorry, že jsem ti odpověděl na dotaz.. Já to bejt tebou řeším dohodou s prodejcem a vrácením tohohle modelu a doplacením rozdílu za ten vyšší a dražší typ, ale dělej jak myslíš..
obrazově jsi špatnou TV rozhodně nekoupil jen máš do ní mizernej zdroj signálu...
psv1 (458)|25.12.2010 20:55
Musíš si uvědomit, že jsi stejný signál původně pozoroval na panelu 2-3x menším. Troufám si tvrdit, že pokud by sis sedl od TV tak o 2m dál, byl by obraz stejný, jako na té Sonce.
Jinak řešení špatného signálu je na snadě. Pořiď novou (vhodnější) anténu. Na DVB-T mám velmi dobrou zkušenost s modelem SDA-510. Šlape výborně. Dá se sehnet za 600,- a bude to OK (kostičkování a zamrzání obrazu). Datový tok je samozřejmě daný.
deco (55)|25.12.2010 21:16
K mizernému dvb-t si koupit g20 a nadávat pak na tv no nevím.Za 4000-5000
se dá sehnat HD satelit a pak by jsi viděl jaký obraz umí plazma udělat.
Ivo Mašek (10205)|25.12.2010 21:25
Ta antena není vůbec špatná, obvzláště, když se jedná o typ Hirschmann. O antenách pro DVB-T píšu cosi zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=23366
karelretik (63)|25.12.2010 21:44
[quote=deco;317444]K mizernému dvb-t si koupit g20 a nadávat pak na tv no nevím.Za 4000-5000
se dá sehnat HD satelit a pak by jsi viděl jaký obraz umí plazma udělat.[/quote]

v pohodě, já nenadávám...jen jsem zklamanej...tak nějak už se smiřuju s tím satelitem...máš nějakou radu za sadu do těch 5000,-? asi už je nutný systém irdeto...a asi budu volit skylink...nebo ne?
jarino1978 (8045)|25.12.2010 21:50
[quote=Zigáč;317431]Já to bejt tebou řeším dohodou s prodejcem a vrácením tohohle modelu a doplacením rozdílu za ten vyšší a dražší typ,obrazově jsi špatnou TV rozhodně nekoupil jen máš do ní mizernej zdroj signálu...[/quote]

- to je najlepšia rada. kúp si drahšie a bude to lepšie. to je skôr rada predajcu, ako realistu.
- dotyčný nech sa zmieri s tým, že pocitovo bude HD placka obrazovo na SD horšia, ako fajn CRT

[quote=deco;317444]K mizernému dvb-t si koupit g20 a nadávat pak na tv no nevím.Za 4000-5000
se dá sehnat HD satelit a pak by jsi viděl jaký obraz umí plazma udělat.[/quote]
- ďalší umelec. K tomu DVB-T v podaní CT. Stále lepšie, ako tie mazanice z DVB-S ( okrem CT ). Takže kričať síce treba, ale pravdivo.
- za 4000-5000 Kč kúpiš akurát tak nejaké čínske gumáky a ak si myslíš, že ten HD satelit tu niekoho vytrhne z biedy, tak to sa hlboko mýliš. Pozerať SD s dátovým tokom 2-3 Mbit/s v Mpeg2 dá zabrať aj displeju mobilného telefónu, nie to ešte 42" sklu.
karelretik (63)|25.12.2010 21:52
[quote=Ivo Mašek;317445]Ta antena není vůbec špatná, obvzláště, když se jedná o typ Hirschmann. O antenách pro DVB-T píšu cosi zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=23366[/quote]

ahoj, koukám že tomu tady asi hovíš nejvíc....prosím mám tuhle anténu (tu nahoře:-))
http://www.digizone.cz/clanky/test-set-top-boxu-pri-dalkovem-prijmu-digitalni/
ale mám jí o 90st otočenou...má to vliv?
za druhý....kam jí přesně nasměrovat odtud?na jaký vysílač?
http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@ax=132417856@ay=135957024@at=antena@ad=tady@x=132417792@y=135955232@z=15
děkuju
jarino1978 (8045)|25.12.2010 21:55
[quote=karelretik;317451]v pohodě, já nenadávám...jen jsem zklamanej...tak nějak už se smiřuju s tím satelitem...máš nějakou radu za sadu do těch 5000,-? asi už je nutný systém irdeto...a asi budu volit skylink...nebo ne?[/quote]

to sklamanie je v poriadku, to je pri prechode na HD placky v podaní SD zdrojov normálne. Ako tu bolo myslím už uvedené, od CRT to chce ešte 1m dozadu pri sledovaní. Oproti DVB-S si pri programoch CT, NOVA, PRIMA už moc nepomôžeš, ten rozdiel tam už nie je moc výrazný.
Jediné, čo ti pomôže, je zvoliť vhodnú pozorovaciu vzdialenosť a obrazové vyladenie samotnej TV.
Na prechod do DVB-S budeš potrebovať HD STB v hodnote 8-10 000 Kč, to sú tie, ktoré majú skvelý upscaling ( Vantage HD, Technisat ) , ale zasa si polož otázku, že načo takáto investícia, keď pozerám SD vysielanie a rozdiel nebude moc výrazný.
karelretik (63)|25.12.2010 21:56
[quote=jarino1978;317455]- to je najlepšia rada. kúp si drahšie a bude to lepšie. to je skôr rada predajcu, ako realistu.
- dotyčný nech sa zmieri s tým, že pocitovo bude HD placka obrazovo na SD horšia, ako fajn CRT


- ďalší umelec. K tomu DVB-T v podaní CT. Stále lepšie, ako tie mazanice z DVB-S ( okrem CT ). Takže kričať síce treba, ale pravdivo.
- za 4000-5000 Kč kúpiš akurát tak nejaké čínske gumáky a ak si myslíš, že ten HD satelit tu niekoho vytrhne z biedy, tak to sa hlboko mýliš. Pozerať SD s dátovým tokom 2-3 Mbit/s v Mpeg2 dá zabrať aj displeju mobilného telefónu, nie to ešte 42" sklu.[/quote]

ty jo já nějak nepochopil tvoje odpovědi...promiň v dobrém...ale nevím jestli je to cos napsal pro mne dobré nebo zlé...:-o
jarino1978 (8045)|25.12.2010 21:57
[quote=karelretik;317460]ty jo já nějak nepochopil tvoje odpovědi...promiň v dobrém...ale nevím jestli je to cos napsal pro mne dobré nebo zlé...:-o[/quote]

tie odpovede ale nepatrili tebe, ale tým 2 umelcom, ktorí ťa chcú len zmiasť....
ja som ti už odpovedal pred chvíľkou.
Pitomec (10211)|25.12.2010 22:00
karelretik: HD satelit se ti vyplatí v případě, že budeš sledovat HBO HD, Eurosport HD, Filmbox HD, Discovery a History HD - jinak si moc nepomůžeš, protože obraz bude zhruba identický s DVB-T. Jediný co se satelitem získáš je větší programová nabídka.

A k té Plazmě asi tolik, že na DVB-T sis měl koupit obyčejnou X20E.
karelretik (63)|25.12.2010 22:02
[quote=jarino1978;317459]to sklamanie je v poriadku, to je pri prechode na HD placky v podaní SD zdrojov normálne. Ako tu bolo myslím už uvedené, od CRT to chce ešte 1m dozadu pri sledovaní. Oproti DVB-S si pri programoch CT, NOVA, PRIMA už moc nepomôžeš, ten rozdiel tam už nie je moc výrazný.
Jediné, čo ti pomôže, je zvoliť vhodnú pozorovaciu vzdialenosť a obrazové vyladenie samotnej TV.
Na prechod do DVB-S budeš potrebovať HD STB v hodnote 8-10 000 Kč, to sú tie, ktoré majú skvelý upscaling ( Vantage HD, Technisat ) , ale zasa si polož otázku, že načo takáto investícia, keď pozerám SD vysielanie a rozdiel nebude moc výrazný.[/quote]

no ty mi dáváš...takže myslíš že pořízením satelitního kompletu...třeba
http://www.gisow.cz/satelit/uvod/satelitni-komplety/pro-1-televizor/cz-sk-programy-hd/komplet-allbox-allbox2500hd-skylink-ir-cam-80fe-monoblok-darek-zdarma
si nepomůžu?
deco (55)|25.12.2010 22:04
Jarino -nad tvoje rady tady není,já si myslím ,že každý Hd satelit
třeba se skylinkem je lepší než než mizerny dvb-t signál.A ty umělce
si můžeš odpustit.Hlavně že všechny SD příjmače můžeš propojit s tv
HDMI kabelem,což je dost důležité,
Pitomec (10211)|25.12.2010 22:08
[quote=deco;317465]Jarino -nad tvoje rady tady není,já si myslím ,že [COLOR=red]každý Hd satelit [/COLOR]
[COLOR=red]třeba se skylinkem je lepší než než mizerny dvb-t signál[/COLOR].A ty umělce
si můžeš odpustit.Hlavně že všechny SD příjmače můžeš propojit s tv
HDMI kabelem,což je dost důležité,[/quote]Toto bohužel platí pouze u těch pár skutečných HD stanic a ČT v SD. Další programy typu Nova, Nova Cinema, Barrandov, Prima Cool už nejsou ze satelitu nijak oslňující a mnohdy je to z DVB-T lepší. Prima je pak stejná u obojího.
Zigáč (231)|25.12.2010 22:09
[quote=jarino1978;317455]- to je najlepšia rada. kúp si drahšie a bude to lepšie. to je skôr rada predajcu, ako realistu.
- dotyčný nech sa zmieri s tým, že pocitovo bude HD placka obrazovo na SD horšia, ako fajn CRT
[/quote]

jarino moje rada směřovala k tomu, že pán začal uvažovat o satelitě, ale pokud by byla cesta mít to bez dalšího ovladače a využít Cislot, tak jsem mu řekl toto, jinak vyjímečně souhlasím s tím co píšeš
karelretik (63)|25.12.2010 22:15
[quote=Zigáč;317467]jarino moje rada směřovala k tomu, že pán začal uvažovat o satelitě, ale pokud by byla cesta mít to bez dalšího ovladače a využít Cislot, tak jsem mu řekl toto, jinak vyjímečně souhlasím s tím co píšeš[/quote]

co si myslel tím CI slotem?
deco (55)|25.12.2010 22:17
[quote=Pitomec;317466]Toto bohužel platí pouze u těch pár skutečných HD stanic a ČT v SD. Další programy typu Nova, Nova Cinema, Barrandov, Prima Cool už nejsou ze satelitu nijak oslňující a mnohdy je to z DVB-T lepší. Prima je pak stejná u obojího.[/quote]

Mě šlo hlavně o propojení sat. př. s tv.Protože hdmi kabel u HD příjm. bude asi lepší než scart u sd příjmače.A urážky od některých odborníku jsou naprosto zbytečné,tím nemyslím tebe.
jarino1978 (8045)|25.12.2010 22:20
[quote=karelretik;317464]no ty mi dáváš...takže myslíš že pořízením satelitního kompletu...třeba
http://www.gisow.cz/satelit/uvod/satelitni-komplety/pro-1-televizor/cz-sk-programy-hd/komplet-allbox-allbox2500hd-skylink-ir-cam-80fe-monoblok-darek-zdarma
si nepomůžu?[/quote]

nie nepomôžeš. pravdepodobne sú tvoje pocity dané tým, že si nechal plazmu na rovnakom mieste, ako si mal predtým CRT. CRT si mal v oveľa menšej uhlopriečke, ako máš plazmu. už len nárast uhlopriečky znamená v reále LUPU, pretože oveľa viac tvoje oči vidia artefakty v obraze ( tomu sa hovorí aj tá slávna digitálna kvalita ), ktorých je v digitálnom príjme neúrekom.
Ďalšia vec je tá, že ako tu bolo spomenuté, CRT bola úplne ideálna pre SD vysielanie, každá HD placka si musí vstupný signál upscalovať na fyzické rozlíšenie svojho panela, v tvojom prípade je to 1080 riadkov. Tento proces vždy znamená nárast a lupu artefaktov, čiže každá HD placka týmto len znásobuje artefakty v obraze = kvalitatívny pokles. Ty si mal uvažovať nad tým , akú placku si vybrať a to by som poradil len základnú plazmu s malým HD rozlíšením, ideálne 1024x768. Modely FULL HD ešte viac vedia zvýrazniť artefakty SD zdroja. Ale to je teraz pre teba už mimo témy.

Ak môžeš, pokús sa vyladiť plazmu k svojej spokojnosti, skús stiahnuť v prvom rade ostrosť a hraj sa s korekciami. V druhom rade sa pokús ( ak je to vôbec možné ) natiahnuť tvoju pozorovaciu vzdialenosť o ten 1m dozadu.
bavorak (1494)|25.12.2010 22:22
[quote=karelretik;317458]ahoj, koukám že tomu tady asi hovíš nejvíc....prosím mám tuhle anténu (tu nahoře:-))
http://www.digizone.cz/clanky/test-set-top-boxu-pri-dalkovem-prijmu-digitalni/
ale mám jí o 90st otočenou...má to vliv?
za druhý....kam jí přesně nasměrovat odtud?na jaký vysílač?
http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@ax=132417856@ay=135957024@at=antena@ad=tady@x=132417792@y=135955232@z=15
děkuju[/quote]

odpoviem ti ja, zisti si polarizaciu vasho vysielaca a podla toho natoc antenu. Ta na obrazku je nastavena na vertikalnu a ak je vase vysielanie vo vertikalnej polarizacii a ty ju mas otocenu o 90 stupnov, tak mas velmi zly a slaby signal a preto nejde dobry obraz. No a nasmerovat to treba priamo na vysielac DVB-T :-)
karelretik (63)|25.12.2010 22:25
[quote=bavorak;317474]odpoviem ti ja, zisti si polarizaciu vasho vysielaca a podla toho natoc antenu. Ta na obrazku je nastavena na vertikalnu a ak je vase vysielanie vo vertikalnej polarizacii a ty ju mas otocenu o 90 stupnov, tak mas velmi zly a slaby signal a preto nejde dobry obraz. No a nasmerovat to treba priamo na vysielac DVB-T :-)[/quote]

prosím tě kde je nějaký takový seznam vysílačů?
jarino1978 (8045)|25.12.2010 22:27
[quote=deco;317465] každý Hd satelit
třeba se skylinkem je lepší než než mizerny dvb-t signál.Hlavně že všechny SD příjmače můžeš propojit s tv HDMI kabelem,což je dost důležité,[/quote]
- veľmi sa mýliš. Na tom Skylinku sú v dobrej kvalite len programy CT a tým to končí. A rozdiel medzi DVB-S/T v prípade CT už nie je moc výrazný, potreboval by si už kvalitný STB, aby si dokázal ten rozdiel oveľa viac zvýrazniť v prospech DVB-S

[quote=deco;317471]Mě šlo hlavně o propojení sat. př. s tv.Protože hdmi kabel u HD příjm. bude asi lepší než scart u sd příjmače.[/quote]
- to je tiež mylná informácia.
bavorak (1494)|25.12.2010 22:30
[quote=karelretik;317476]prosím tě kde je nějaký takový seznam vysílačů?[/quote]

http://www.digitalnitelevize.cz/vysilace/
Pitomec (10211)|25.12.2010 22:34
[quote=deco;317471]Mě šlo hlavně o propojení sat. př. s tv.Protože hdmi kabel u HD příjm. bude asi lepší než scart u sd příjmače.A urážky od některých odborníku jsou naprosto zbytečné,tím nemyslím tebe.[/quote]V případě DVB-T je ale tuner už přímo v TV, takže se nemusí propojovat nic 8-)
deco (55)|25.12.2010 22:37
[quote=jarino1978;317477]- veľmi sa mýliš. Na tom Skylinku sú v dobrej kvalite len programy CT a tým to končí. A rozdiel medzi DVB-S/T v prípade CT už nie je moc výrazný, potreboval by si už kvalitný STB, aby si dokázal ten rozdiel oveľa viac zvýrazniť v prospech DVB-S


- to je tiež mylná informácia.[/quote]

No u mě je to hodně znát to propojení.Jinak mám příjmač Topfield 7700,ale pro tebe to asi nebude to pravé ořechové.Já jsem s obrazem spokojenej,ale
proti tobě jsem laik,takže pro mě amen.U nás dvb-t signál 20% horší než analog.
deco (55)|25.12.2010 22:39
[quote=Pitomec;317485]V případě DVB-T je ale tuner už přímo v TV, takže se nemusí propojovat nic 8-)[/quote]

Já ale psal o sat. příjm.
Ivo Mašek (10205)|25.12.2010 22:40
[quote=karelretik;317458]ahoj, koukám že tomu tady asi hovíš nejvíc....prosím mám tuhle anténu (tu nahoře:-))
http://www.digizone.cz/clanky/test-set-top-boxu-pri-dalkovem-prijmu-digitalni/
ale mám jí o 90st otočenou...má to vliv?
za druhý....kam jí přesně nasměrovat odtud?na jaký vysílač?
http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@ax=132417856@ay=135957024@at=antena@ad=tady@x=132417792@y=135955232@z=15
děkuju[/quote]
Jo, to je hiršmanka. Vynikající antena (ve spojení dvou až čtyř kusů se s tím dělá dálkový příjem). Na tom obrázku je otočená o 90°. Tak takhle na Žižkov ne. A takhle ji asi nemáš otočenou ani ty. Píšeš, že máš v dohledu 30km Žižkov. To je idealní, ten vysílač je dostatečný (bydlím 100km od Žižkova a lidi, co tu chytají DVB-T a mají volný prostor na Prahu, což v podhůří nad městem není nic zvláštního, chytají také Žižkov)
Možná by jsi se měl podívat na stav anteny, připojení koaxu, stav koaxu a stav propojů. To je základ k dobrému příjmu.
(já tu hiršmanku měl také a dělal jsem s jednou dálkový příjem Linec ORF_2.program. Analog tehdy.)
I kanály vysílané v SD musíš vidět nerozmazaně. Prostě normálně. Já mám LCD o úhlopříčce 102cm a nemám problém. Ovšem, vybíral jsem vhodného výrobce a model (Samsung, ani LG to tedy u mě vyhrát nemohl)
Pitomec (10211)|25.12.2010 22:49
[quote=deco;317489]Já ale psal o sat. příjm.[/quote]Celou dobu je řeč o kvalitě programů z DVB-S vs. DVB-T, na což jsem taky reagoval.
deco (55)|25.12.2010 23:00
Reakce hodně divná ,když jsi mě informoval o integr. dvb-t tuneru v tv.No nic tady končím ,zbytečnost něco psát.Nad rady Vás odborníku prostě není.
Jinak tazatel psal,pokud jsem dobře četl,že by na konec investoval ač nerad
do satu 4000-5000kč a na to já reagoval.Tím končím.
panasonic650 (1124)|25.12.2010 23:10
[quote=karelretik;317458]ahoj, koukám že tomu tady asi hovíš nejvíc....prosím mám tuhle anténu (tu nahoře:-))
http://www.digizone.cz/clanky/test-set-top-boxu-pri-dalkovem-prijmu-digitalni/
ale mám jí o 90st otočenou...má to vliv?[/quote]
Ak vysielate v Cesku ako na Slovensku tak otocenie o 90 stupnov vplyv ma.
EDIT: Ale vidim ze uz ti poradili... nic to... ;)
Ivo Mašek (10205)|25.12.2010 23:13
Pokud mě paměť neklame, Žižkov vysílá horizontálně. Také všichni okolo mě, co chytají žižkovský vysílač, mají antenu horizontalně (tedy o 90°otočenou, než je na obrázku)
... už jsem to tu psal.
karelretik (63)|26.12.2010 00:06
jestli to dobře podle té mapy chápu...lepší pro mne bude nasměrovat se na Cukrák...ten má výkon 100 něčeho a Žižkov jen 32....je to tak? nebo ten výkon nemá žádný vliv....?
Pitomec (10211)|26.12.2010 10:48
[quote=deco;317499]Reakce hodně divná ,když jsi mě informoval o integr. dvb-t tuneru v tv.No nic tady končím ,zbytečnost něco psát.Nad rady Vás odborníku prostě není.
Jinak tazatel psal,pokud jsem dobře četl,[COLOR=red]že by na konec investoval ač nerad[/COLOR]
[COLOR=red]do satu 4000-5000kč[/COLOR] a na to já reagoval.Tím končím.[/quote]A právě o tom byla celou dobu řeč, jestli mu ten SAT přinese něco pozitivního, aby o něm vůbec uvažoval. Já psal, že rozšíření programové nabídky a pár stanic v HD, ale kvalitu u SD programů rozhodně ne, protože ta je s DVB-T srovnatelná, snad vyjma ČT.