Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HTPC na prehrávanie HD videa po sieti v mini ITX

slamka33 (15)|23.12.2010 21:42
Zdravím,
uvažujem o stavbe HTPC, ktoré bude slúžiť na prehrávanie HD videa po sieti, z domáceho serveru. Zároveň občasné využitie na klasický internet, pustenie internetového rádia, mp3 zo serveru, prezeranie obrázkov, možno nejaká "hra" na pobavenie sa, nepočítam s nejakým drtením FIFA11 ani s non-stop činnosťou ako server (ten mám).
Pripojené to bude zo začiatku priamo k 46" LCD TV cez HDMI - cca mesiac dva.
Neskôr bude pripojené k AV receivru a to ďalej k TV, rovnako cez HDMI.

Moje podmienky, požiadavky:
* mini-ITX - z rozmerových dôvodov - mám 12cm škáru kde sa mi na výšku vopchá rozumná mini-ITX skrinka
* prehrávanie HD videa a mp3 po sieti
* rozlíšenie 1920 x 1080
* zvuk 5.1 v HDMI-out
* nízka spotreba
* tichý chod
* gigová LAN

TV tuner ani žiadne iné rozširujúce karty nepotrebujem, nakoľko mám pripojenie od UPC kde má set-top-box vlastný HDD, takže nahrávam naň.
Cenovo v podstate neobmedzený, no rád čo najlacnejší pre daný účel. Nechcem platiť zbytočne za niečo čo nevyužijem, keď mi rovnakú robotu ponúkne možno aj nejaký základ s onboard CPU kde len prikúpim RAM, HDD použijem zo šuplíka (mám 320GB Samsung 3.5" naviac) a môžem fičať.
Predbežne počítam so skrinkou Eurocase mini ITX WI 05.

Netuším či zvoliť základnú dosku s nejakým CPU onboard pasívne chladeným + pre istotu nejaký tichý 12cm ventilátor (čo mi príde lacnejšie, ale neviem či dostačujúce na prehrávanie HD videa po sieti), alebo všetko zvlášť - základná doska, CPU, chladič (čo sa zas asi trošku predraží, nakoľko keď už, tak kvalitu a za ticho sa platí).
Rovnako netuším či grafika onboard zvláda uvedené, alebo treba pre moje potreby investovať do low-profile karty.

Vďaka za rady.
dodomt (276)|23.12.2010 23:26
Preco nepouzit nieco rovno hotove? Napr.: http://www.asrock.com/nettop/overview.asp?Model=ION%20330HT

dodo