Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Uplná ztráta signálu

Mářa (22)|23.12.2010 10:46
Mám Openbox S7 HD a uplně se mi ztratil signál je na nule.Už včera se na TV nedalo koukat: celí den se to zasekávalo (jako při bouřce) a dnes to nejde vůbec.Do ted v pohodě 90 %.Do Skylinku asi nemá cenu volat problém je asi na straně příjmače.Můžete někdo poradit.Kdyby to nebylo aspon den před svátkama.
geronimoh (2327)|23.12.2010 14:08
Těžko radit na dálku. Zkontroluj, jestli máš dotažené F konektory na přijímači i na LNB konvertoru. Podobný problém se mi za 16-leté období sat.příjmu stal dvakrát - jednou povolený F konektor na LNB (montér ho nedbale omotal izolačkou ) a jednou se mi nějak dostala voda do "jeklu" co na parabole drží LNB a po zamrznutí držák změnil tvar (anténa dodávaná DIGI TV).

PS : Jako první a nejjednodušší zkusit restart přístroje odpojením na 15s od sítě buď vypínačem na zadní straně přístroje, nebo vytažením ze zásuvky, pokud jsi to už nezkoušel, ale pokud se ti signál ztrácel postupně, tak bude problém spíš se signálem z parabolické antény.
Pavel_tempx2 (829)|23.12.2010 15:58
mohlo odejít LNB nebo taky záleží co to je za parabolu, občas se při těch silnějších větrech stává, že se parabola pootočí a už nechytá ten správný směr ;)

zkusil by to v tomhle pořadí:
1) vyměnit konektory na přijímači a případně na parabole
2) jiný přijímač
3) zkusit jestli není povolená parabola
4) jiný LNB
Dagy2 (3153)|23.12.2010 18:21
To Mářa: pritom Geronimoh aj Pavel predpokladajú že samozrejme nie je problém v takej základnej veci ako by bolo zasneženie alebo námraza na parabole a LNB.
geronimoh (2327)|23.12.2010 20:07
[quote=Dagy2;317081]To Mářa: pritom Geronimoh aj Pavel predpokladajú že samozrejme nie je problém v takej základnej veci ako by bolo zasneženie alebo námraza na parabole a LNB.[/quote]

Předpokládám, že "Mářa" ví, že nesmí mít zasněžený LNB konvertor. Jinak dnes na Jižní Moravě nesněžilo a naměřil jsem +8 stupňů Celsia, tak nepředpokládám ani námrazu. :-)
Dagy2 (3153)|23.12.2010 21:01
napísal som to tak, že to je asi málo pravdepodobné, ale jeden nikdy neví - po tom čo človek občas prečíta
Tak mářovi prajem aby problém rýchlo odstránil a nám ostatným bezproblémový príjem po celé Vianoce.
Mářa (22)|24.12.2010 12:40
Konektory jsem dotáhl,zkusil trochu pohýbat monoblokem...ale bez výsledku.No nic.Podle mého lajckého úsudku bude problém but v monobloku nebo přímo v příjmači openbox.Takže to po svádkách vidím na reklamaci páč je to vše pul roku v provozu (a naštěsti jsem to kupoval vše v kamenné prodejně) a mě se ted šiklo aspoň obyčejny pokojový tykadlo-na nějakou to pohádku:-)