Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výměna LNB - není signál - POMOC

Achmed (57)|22.12.2010 19:36
Ahoj,
mám problém při výměně LNB. A předem chci upozornit, že v technických věcech jsem v tomhle směru téměř naprostý laik.

Máme 60cm parabolu s monoblokem pro příjem z jedné družice (české + slovenské programy). Koupili jsme si do domácnosti druhý přijímač s kartou a nový monoblok od Mascomu, který je připraven i pro HD a je pro příjem ze DVOU družic.

Vyměnili jsme teda monoblok a zkusili pustit již zapojený přijímač. Ten ale hlásil "žádný signál". Tady veškeré pokusy o zapojení druhého přijímače zkončili, protože jsme předpokládali, že by to dopadlo stejně. Dnes jsem narychlo mluvil se známým, který do toho vidí víc než já, zmiňoval se o nastavení nějaké položky (diseq?) v menu přístroje, že se má "přepnout z 1 na 2" nebo tak nějak.

Pak se zmínil i o tom, že přinejhorším může být na vině i "malá" 60cm parabola.

První, zapojený přístroj, je Homecast S 3000 CR, druhý, ještě nezapojený, je Humax CRCI 5500.

Může mi, PROSÍM, někdo poradit, co by se mělo v nastavení přístrojů změnit, aby to fungovalo? Případně jak poznám, že mi je malá parabola?

Předem moc děkuju za každou radu!!!
mirekv (7169)|22.12.2010 20:29
Monoblok je název pro LNB pro příjem dvou družic, to, co jste měli dosud, byl single LNB. Monoblok musí být uchycen podle určitého postupu, tedy do úchytu musí být uchycená prava část monobloku z pohledu od paraboly. No a samozřejmě nastavení přijímačů, hlavně diseqc. Nechal bych to celé odborníkovi.
vivid.sk (11472)|22.12.2010 20:31
problem moze byt v dvoch veciach:

predpokladam, ze mas nieco taketo


1) Zle si namontoval LNB na parabole (skus ho uchytit do druhej pozicie)
2) Nemas nastaveny diseqc v prijimaci (tu je riesenie jednouche nalad sa na nejaky kanal, ktory fungoval a skus menit nastavenia Diseqc az dovtedy, pokial kanal pojde. Tych moznosti nie je tak vela).
juurosik (117)|22.12.2010 20:38
[quote=Achmed;316916]Ahoj,
mám problém při výměně LNB. A předem chci upozornit, že v technických věcech jsem v tomhle směru téměř naprostý laik.

Máme 60cm parabolu s monoblokem pro příjem z jedné družice (české + slovenské programy). Koupili jsme si do domácnosti druhý přijímač s kartou a nový monoblok od Mascomu, který je připraven i pro HD a je pro příjem ze DVOU družic.

Vyměnili jsme teda monoblok a zkusili pustit již zapojený přijímač. Ten ale hlásil "žádný signál". Tady veškeré pokusy o zapojení druhého přijímače zkončili, protože jsme předpokládali, že by to dopadlo stejně. Dnes jsem narychlo mluvil se známým, který do toho vidí víc než já, zmiňoval se o nastavení nějaké položky (diseq?) v menu přístroje, že se má "přepnout z 1 na 2" nebo tak nějak.

Pak se zmínil i o tom, že přinejhorším může být na vině i "malá" 60cm parabola.

První, zapojený přístroj, je Homecast S 3000 CR, druhý, ještě nezapojený, je Humax CRCI 5500.

Může mi, PROSÍM, někdo poradit, co by se mělo v nastavení přístrojů změnit, aby to fungovalo? Případně jak poznám, že mi je malá parabola?

Předem moc děkuju za každou radu!!![/quote]
Nepoznám Tvoje STB no skúsim poradiť.
1. Monoblok upevni tak, že spoza paraboly je v držiaku uchytený pravý.
2. Pozri v menu, či máš zapnuté napájanie LNB
3. V menu prejdi do Inštalacia alebo niečo podobné. V pripojení zvol pevná anténa, v zozname satelitov navoľ predtým naladenú Astra3 + Astra1, čo je už teraz ďalšia možnosť Tvojho príjmu. V nastavení prijmu navoľ Astra3, zadaj spravny rozsah frekvencie LNB (9750 - 10600) a teraz skúšaj možnosti zapnutého Diseq 1.2 prepínaním jeho Port 1,2,3 atď, pokiaľ Ti nenabehnú merače sily a kvality signálu. Potom ulož a malo by ísť.
4. To isté opakuj pre Astra1 ibaže merače sily a kvality signálu budú ukazovať pri navolení iného Port.
VlaDamorava (466)|22.12.2010 21:12
[quote=Achmed;316916]

Máme 60cm parabolu s monoblokem pro příjem z jedné družice (české + slovenské programy). Koupili jsme si do domácnosti druhý přijímač s kartou a nový monoblok od Mascomu, který je připraven i pro HD a je pro příjem ze DVOU družic.

[/quote]

Prvotní chyba je ve velikosti paraboly, pro monoblok je doporučená 80 cm. Astra 3A se samozřejmě naladit dá, je v ohnisku, stačí nastavit Diseqc 1.0 na hodnotu B. Astra 1 nebude fungovat. Jedině, že by byl použit Monoblok 4 st.Další problémy s nastavením jsou již popsány.
Pitomec (10211)|23.12.2010 10:10
S tou velikostí je to bez debat, min. 80cm
pcwifi (12)|24.12.2010 11:41
je kouzelny, ze nekteri jedinci nejprv koupi a az pak se radí...trochu prehodit by to scelo ten postup...

PW
Dagy2 (3153)|24.12.2010 16:32
počkaj zajtra a pozajtra. To bude počteníčko
Achmed (57)|26.12.2010 11:43
[quote=pcwifi;317177]je kouzelny, ze nekteri jedinci nejprv koupi a az pak se radí...trochu prehodit by to scelo ten postup...

PW[/quote]

Já zas žasnu nad tím, jak někteří jedinci ZNALÍ technických detailů žasnou nad tím, že pro laika může být zdánlivě jednoduchá věc (výměna LNB, monobloku) ve finále noční můrou. To je jak bych měl CRT TV a ptal bych se dopředu, jestli výměnou za LCD musím dělat to a tamto. Principiélně jednoduchá věc - funkčnost stejná, jde jen o výměnu. Hold každý neví co to obnáší. Proto se raději zeptám až nastane problém. Nebudu zbytečně zatěžovat dotazama, když to není důležité. Bohužel tohle je právě ten opačný případ.
Dagy2 (3153)|26.12.2010 13:04
achmed, zarážajúce je že niekto kúpi napr. nový TV trebárs za 30litrov bez toho že by sa zaujímal už v predajni, načo sú v ňom všetky tie dierky.
Prehlási potom, že má teda ten HD TV ale obraz je na nič a zistil že je tam nejaký otvor či by sa do neho dalo strčiť to úpécéčko čo má sused.
Vtedy zistí, že jeho TV nie je HD ale len HDready, že je káblovka analog a digital od UPC, že je DVB-T a satelitné vysielanie od UPC alebo SkyLink a podobne.
Potom teda dá ďalší dotaz sem, lebo šípi problém. A ešte je nasr... že mu niekto dá odpoveď, že jeho TV sa nedá použiť na nič, len vlastnú DVB-T anténu.
Pritom keby dal dotaz pred kúpou (ak teda je lenivý alebo nemá čas všetko študovať) stačil jeden deň a vedel by všetko ešte pred nezmyselnou investíciou.
To nie je posmievanie, ale konštatovanie že na jednej strane väčšina dotazov smeruje k čo najnižšej cene, na druhej strane sú ľudia schopní vyhodiť peniaze za niečo o čom nevedia načo to slúži a ani nemajú záujem sa o to zaujímať.
Pitomec (10211)|26.12.2010 13:20
[quote=Achmed;316916]Ahoj,
mám problém při výměně LNB. A předem chci upozornit, že v technických věcech jsem v tomhle směru téměř naprostý laik.

Máme 60cm parabolu s monoblokem pro příjem z jedné družice (české + slovenské programy). Koupili jsme si do domácnosti druhý přijímač s kartou a nový monoblok od Mascomu, který [COLOR=red]je připraven i pro HD[/COLOR] a je pro příjem ze DVOU družic.

Vyměnili jsme teda monoblok a zkusili pustit již zapojený přijímač. Ten ale hlásil "žádný signál". Tady veškeré pokusy o zapojení druhého přijímače zkončili, protože jsme předpokládali, že by to dopadlo stejně. Dnes jsem narychlo mluvil se známým, který do toho vidí víc než já, zmiňoval se o nastavení nějaké položky (diseq?) v menu přístroje, že se má "přepnout z 1 na 2" nebo tak nějak.

Pak se zmínil i o tom, že přinejhorším může být na vině i "malá" 60cm parabola.

První, zapojený přístroj, je Homecast S 3000 CR, druhý, ještě nezapojený, je Humax CRCI 5500.

Může mi, PROSÍM, někdo poradit, co by se mělo v nastavení přístrojů změnit, aby to fungovalo? Případně jak poznám, že mi je malá parabola?

Předem moc děkuju za každou radu!!![/quote]A v čem ta příprava spočívá, teda kromě nálepky HD? :D Sorry, ale musel jsem si rýpnout, protože toto je jeden z největších prodejních blábolů co existuje 9-)

Monoblok provozovat s min. 80cm parabolou a v tvém případě to musí být samozřejmě TWIN MONOBLOK (2 družice, 2 výstupy). Pokud jde o nastavení DiseqC, tak to v menu najdeš (byť jsou oba přijímače prehistorické) a důvodem proč to nejede může být špatně nastavená parabola.
rudlus (539)|27.12.2010 19:47
su aj extremnejsie pripady...ked pride clovek do predajne a chce len a len full hd a aspon 42 a ked sa ho clovek spyta aky signal vobec na tom bude kukat tak vam povie ...ved mam tu staru s tym sitom na 50cm crt mam nadherny obraz----a takychto extremov je kopa...
a k tym laikom...ono je to asi o inom...ludia by si chceli vsetko spravit sami len aby usetrili par eur...sami si chcu nastavit parabolu a lnb,sami si chcu vymenit LNB aj ked nevie o tom ani prd a nikdy to nerobil...a potom sa tu len stazuju a otazok o tom istom nie je konca kraja....
clovek to vidi aj okolo seba....otazky typu---A PRECO MI NEJDE STB KED SNEZI A PRECO MI UZ NEJDU PROGRAMY NA SKYLINKU KED MI DOTERAZ 20 DNI ISLI....a podobne-tych mam tuto zimu uz ako na beziacom pase...ludia su uz maximalne lenivy si precita tych par riadkov co dostanu pri kupe samotnej karty....a potom sa len stazuju a nadavaju na predajcu..