Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG BD550 / BD560 / BD570 - rozdíly a zkušenosti

nedelak (39)|22.12.2010 00:34
Sháním přehrávač (ne MM centrum) s co nejlepší podporou přehrávání z USB a zaujaly mě tyto LG.

Snažil jsem se o nich najít alespoň zásadní informace, ale přineslo to akorát zmatek.
Našel jsem, že někomu nejde update firmware, ale když jde, tak opravilo mnoho problémů s přehráváním a už bylo několik aktualizací.

Naopak ale nechápu, v čem se vůbec přehrávače BD 550 a BD 560 liší kromě o trošku vyšší ceny u "vyššího" modelu. BD570 má i wifi, to vím.

BD550 na CZ webu LG vůbec není, tam je jen 560 a 570.
Navíc jsem k němu někde četl, že BD550 prodávaná v ČR neumí stejné věci jako BD550 prodávaný na západě. Prý neumí ani blbosti typu youtube přes LAN.
Ale Datart zas píše, že umí i DLNA, teď cituju jejich web:
"Přehrávejte si nejnovější Blu-ray filmy a užijte si přístup k filmům na YouTube. Produkty LG podporují funkci DLNA, která umožňuje sdílení filmů, fotek, hudby atd. v PC a jejich zobrazení na velké obrazovce. DLNA je norma, kterou používají výrobci spotřební elektroniky za účelem propojitelnosti domácí zábavné techniky a sdílení svých dat přes domácí síť bez složitého nastavování. Odpadá vypalování na disky a nahrávání na paměti USB. Díky DLNA může uživatel televizoru vyhledávat a otevírat soubory podle libosti. K tomu slouží prohlížeč, který umožňuje procházení a zobrazování obsahu, jako kdyby se nacházel u počítače."

Jinde zas píšou, že toto neumí ani BD560 a umí to až BD570.
K BD560 jsem se zas dočetl, že má wifi, podle většiny zdrojů nemá a vůbec neumí. A někde zas píšou, že je wifi ready pro přídavný modul.

BD570 kupovat nebudu, to stojí kolem 4000Kč, zatímco BD550 i 2100Kč a BD560 kolem 2600Kč.

V čem se teda liší a co umí/neumí?

Máte s nimi nějaké zkušenosti a rady, na co si dát pozor, nebo co vás zklamalo?

A ještě jedna věc. Přehrávač bude používán i k přenášení s aparaturou. Dá se přes přední panel (bez dálkáče) ovládat a vybírat skladby z CD, USB a MP3 CD ? Ideálně i jen čudlíky bez obrazu


předem díky za pomoc
nedelak (39)|25.12.2010 18:04
Prosím poraďte mi nějaké jiné fórum, kde se podobné věci řeší a dokáží odpovědět. Tady koukám je to spíš o mm centrech.
Renoise (9)|26.12.2010 11:37
Ahoj, strávil jsem týden výběrem Bluray přehrávače a nakonec pořídil LG BD560, takže pokud máš nějaké dotazy na tělo, můžem popovídat přes ICQ třeba :)

Jinak co jsem hledal rozdíly, připadá mi, že BD 550 a 560 jsou to samé, 550 je americká verze a 560 evropská. Tzn. pokud najdeš v ČR 550ku, jde zřejmě o černý import. Možná se pletu, ale zkus schválně najít oba typy na US a pak na UK nebo CZ verzi stránek LG (http://www.lg.com/us). Vždy najdeš jen jednu z nich.

Celkově jsem spokojený, přehrávač má své mouchy stejně jako všechno, ale i tak bych nejspíš neměnil, zatím jsem nenarazil na nic co by mi vyloženě chybělo (ale mám ho jen něco přes týden).
Wifi nemá a pokud vím ani nemůže. Připojení přes LAN a prohlížení Youtube zvládá.
Vlastně co zmiňuješ to chování jako hudební přehrávač bez obrazu, to myslím nejde a je to teda věco, která mi u něj možná bude chybět. Ono s tím jednoduchým displejem co má by to ani snad nebylo možné.
nedelak (39)|27.12.2010 19:07
díky, přidal jsem si tě na icq.
Ty 550 mají nejen v shopech typu datartu a electrowordu (tam bych se nestandardním typům nedivil), ale i v běžných internetových obchodech.

Klasická CD by to ale mělo přehrát i z předního panelu, ne?
Jak je display kontrastní v noci?

Už tě něco na přehrávači vyloženě štve?
lacesensor (2)|28.12.2010 13:50
Ahoj, můžete mi, prosím, někdo poradit, jak se dostanu na youtube a picassa u BD550...? Nikde v návodu jsem nic nenašel, díky moc za pomoc.
Lukáš
Ivo Mašek (10205)|28.12.2010 14:00
Mělo by to být snad stejný, jako u BD560. (s picassem se ale asi rozluč) BD550 by měl být stejný model, ale ne určen pro Evropu, údajně - co jsem se dočetl
lacesensor (2)|28.12.2010 14:48
Díky za info. Za Boha nikde nemůžu najít možnost k připojení k youtube či kamkoli...mám problém i s registrací DivX, k tomu je třeba podle všeho se taky připojit k webu...můžeš mi, prosím, napsat polopaticky, jak se u 560 připojuješ?
Díky moc
Lukáš
Ivo Mašek (10205)|28.12.2010 15:05
Nemám 560. Zatím louskám info odkud se dá a to potom přesílám i sem. budu jejím majitelem snad do 5 dnů (objednáno už je). takže se s tím potom osobně poperu. V každém případě si to nebudu nechávat pro sebe.
Renoise (9)|28.12.2010 18:53
[quote=lacesensor;318171]Díky za info. Za Boha nikde nemůžu najít možnost k připojení k youtube či kamkoli...mám problém i s registrací DivX, k tomu je třeba podle všeho se taky připojit k webu...můžeš mi, prosím, napsat polopaticky, jak se u 560 připojuješ?
Díky moc
Lukáš[/quote]

Nevím přesně v čem je problém, když jsem přehrávač zapojil a nastavil síť (a aktualizoval firmware), rovnou jsem v menu vybral Youtube a připojilo se to. Zkusmo jsem přehrál 2 videa a bez problémů. Není to něco co bych používal, takže od té doby jsem na to nesáhnul.
Renoise (9)|28.12.2010 19:14
[quote=nedelak;317959]díky, přidal jsem si tě na icq.
Klasická CD by to ale mělo přehrát i z předního panelu, ne?
Jak je display kontrastní v noci?

Už tě něco na přehrávači vyloženě štve?[/quote]

Dobrej tip, přiznávám, že to mě nenapadlo. Asi je to i tím, že jsem audio CD nikdy moc nepěstoval :)
Ano, jako CD přehrávač to fakt funguje i bez TV.
A jako bonus (pro mě) je i to, že když jsem do něj dal dvd s MP3kama, sice musim na TV odnavigovat do složky, ale pak už se dá opět jako u CD skákat mezi skladbama bez TV.

Kontrast displeje je dobrý, možná od něj ale čekáš víc než nabízí. Víceméně ukazuje pouze čas v rámci skladby/filmu. Velmi prostý displej.

Zatím mě štvou akorát detaily.
1) způsob zobrazení seznamu souborů. I náš mnohem starší DVD přehrávač je zobrazoval líp ve smyslu kontrastu na modrém pozadí a poměrně dlouhé názvy. Tady se nic delšího nevejde, takže název skroluje a odskrolovat přes název seriálu přes díl až po název dílu je trochu otrava.
2) po stopnutí filmu a návratu do menu je kurzor hezky na posledním přehraném souboru, ovšem aby bylo možné vybrat titulky pro další film a pak vybrat další film, je nutné stisknout STOP ještě jednou, což hodí kurzor na začátek seznamu v adresáři. To zvlášť u seriálů v kombinaci se skrolujícími názvy nepotěší (=znova hledat kde jsem to byl).
3) opět neexistuje možnost bookmarku .avi jako je to možné u většiny přehrávačů pro Windows. Chápu, není kam to uložit, ale alespoň u připojeného USB zařízení by to mohlo jít, uložit to do nějakého .cfg souboru k filmu pro příště.
4) font titulků nejde nijak nastavit, ocenil bych větší, širší písmo, na druhou stranu mám přehrávač připojený k dost staré 4:3 TV (zatím), takže až bude něco nového širokoúhlého digitálního, určitě tam titulky budou vypadat líp.

Vše je to věc software, takže doufám, že to buď upraví výrobce nebo se najdou šikovné ruce a vznikne nějaký spolehlivý homebrew firmware.

Abych řekl i něco pozitivního, mile mě překvapilo, že umí víc než 2 řádky titulek (to původní neuměl) a že zobrazuje dokonce i symboly (třeba notičky u zpívaného textu :-))
Další příjemné překvapení bylo, že nejen že umí přehrávat z připojeného USB 320GB disku napájeného přes USB, ale že našel i nový 1TB WD disk s vlastním napájením, to jsem totiž někde četl že neumí. A do třetice (což jsem zatím nezkoušel) umí i přehrávat ze zařízení připojených přes USB hub, to už jsem teprv nečekal.

Celkově jsem stále spokojený zákazník :)
Ivo Mašek (10205)|30.12.2010 12:37
Tak jsem dnes zapojil ten zázrak BD560. Mám ho na TV přes HDMI_2., na HDMI_1 mám kabelovou TV. Provizorně jsem přehrávač propojil s routerem na inet (kvůli aktualizaci). Okamžitě po zapnutí přehrávače přes jeho DO se TV automaticky "přepojila" na HDMI_2 a na obrazovce naskočil úvodní snímek / menu (příloha č. 1)
V kolonce "nastavení" jsem provedl úpravy ohledně jazyka a podobných kravinek a nakonec jsem najel na "software" a kliknul na aktualizaci. Po odsouhlasení se z inetu začaly stahovat ovladače a software. Po ukončení tohoto procesu jsem kliknul na "aktualizovat", opět běžel proužek, že se zařízení aktualizuje a potom bylo vše uděláno.
- Verze ovladače: H80591
- Verze SW: BD.8.31.283.C
Toto je poslední verze z dnešního data 30.12.2010
A protože zde byly dotazy na YouTube, tak jsem zajel v základním menu na ikonku "YouTube" a na DO odkliknul. Naskočila úvodní "upozorňovací" tabulka, kterou jsem šipkama posunul na její konec, tam kliknul na odsouhlasení a šup - YouTube bylo na monitoru. Ještě jsem si tam na odzkoušení přehrál jeden náhodný klip a ukončil jsem to.
Kabel pro inet jsem vypnul a smotal. Přehrávač bude sloužit k přehrávání disků.
bd560menu.jpg
nedelak (39)|30.12.2010 16:56
Díky všem za odpovědí. Jsem rád, že se diskuze rozjela.
Včera jsem se byl v ČB v Electrowordu a Datartu podívat na vzhled 550ky. V EW jí prý ten den prodali poslední za 2200, v D. jí měli asi za 2500.
Tak jsem jí dnes objednal v eshopu Datartu za 2200 včetně PHE do práce.
Když se mi bude líbit funkčností, objednám 550 nebo 560 i domu.

Problém je, že mám doma kino a přes 10 let starý AV reciever od Yamahy (typ 393) a ten ještě nemá DD, jen analogové 5.1 vstupy.
DVD přehrávač mám Panasonic S75, což byla výborná mašina. Čistě pro přehrávání DVD samozřejmě. A dodnes šlape jako hodinky, nemluvě o nadčasovém designu a kvalitě zpracování.
Předloni jsem koupil ještě nějaký přehrávač Hyundai DV5H835, který měl jako jediný levný USB vstup pro DivX, HDMI výstup a hlavně samostatný 5.1 výstupy.
Co mě ale na DV5H835 zklamalo, že byl prostě "levný". Nulová podpora (tím žádné upgrade firmware pro nefunkční divx), kostrbaté titulky. Neměl plynulý zoom jako Panasonic, takže nešla pořádně nastavit velikost obrazu. A když jsem nechtěl zapínat kino a jen su pustit něco, šel v TV zvuk jen předních kanálů, takže se to pokaždé musí přepnout v menu.

Dnes už asi žádný přehrávač s možnostmi LG BD550/560, podobnou cenou a analogovým 5.1 neseženu, takže mě stejně asi čeká koupě AV Recieveru. Zatím jsem o tom nic nehledal, vůbec nevím jaký, jestli by stačil třeba Yamaha HTR-3063 za asi 4000,- , ale to teď řešit nebudu, teď po novém roce nechci utrácet pět tisíc za akutně nepotřebné kraviny, to budu řešit až později.
nedelak (39)|30.12.2010 16:59
Mimochodem prodavač v Datartu po dotaz na nápis Network Player napsaný na BD550 tvrdil, že to po síti přehrává videa uložené v počítači a oni se na webu vyloženě chlubí DLNA: http://www.datart.cz/katalog/Blu-ray-prehravac-LG-BD550.html
Ale nevěřil bych mu ani nos mezi očima.
Ivo Mašek (10205)|30.12.2010 18:33
Tak jsem si na přehrávači zkusmo shlédl film "Černý jestřáb sestřelen", originál od SONY, .... a vše v pohodě. Ovládání, prostě vše jednoduché a funkční. (byla to dobrá koupě)
Blu-ray disky zatím nevlastním, ale těším se na obraz z nich.
Renoise (9)|30.12.2010 18:43
[quote=Ivo Mašek;318611]Tak jsem dnes zapojil ten zázrak BD560. Mám ho na TV přes HDMI_2.,
- Verze SW: BD.8.31.283.C
Toto je poslední verze z dnešního data 30.12.2010
[/quote]

To mi nějak nesedí, já mám už týden BD.8.31.325.C, což je předpokládám novější. Taky je fajn, že ti to šlo aktualizovat přes net, protože mě to 2x běželo děsně dlouho až to nakonec při stahování selhalo. A Youtube šel přitom bez problémů.
Ivo Mašek (10205)|30.12.2010 19:41
Opravdu, z dnešního dne, hned po prvním propojením s inetem aktualizace BD.8.31.283.C
losos (2977)|31.12.2010 01:39
Mám LG BD570 - bohužel mi z obchodu poslali nějakou verzi určenou pro německý trh, takže nemám češtinu.
Ale oželel jsem to, protože byl o něco levnější... (navíc mám slíbeno za asi 350 Kč, že mi tu češtinu v jednom servisu kdykoliv dohrají - tedy pokusí se o to. Zatím jsem toho nevyužil, asi se bez češtiny obejdu, ostatně jako dosud vždy...)

Píši proto, že při aktualizaci firmware jsem měl také zpočátku problém, možná záleží na hodinách...ráno to šlo úplně snadno a bez potíží..., takže zkoušet ráno...
Přehrál jsem si na něm z externího harddisku Avatara staženého z netu v MKV HD 1080p, délka 16 GB. Jedním slovem paráda ! (Myslím tím ten film ;) ) - mám LCD Philips 47PFL5403D, 2 roky stará TV, je fajn.

Update :
Původně bylo v přehrávači : Menu bez CZ
SW Version : BD.8.31.283.C
Driver Version : H80591

Po update 26.11.2010 : Menu také bez CZ
MAIN VER : BD.8.31.325.C
SERVO VER : H80594 (H08SAN)

České Menu má tento software : (sdělil mi to robxrob1 z TV Freak)
MAIN VER : BD.8.31.312.C
SERVO VER : H80594 (H08SAN)

Ten software s českým Menu lze přes net nahrát jen do přístrojů určených pro český trh, do mého se sám nenahraje...
deAngello (308)|31.12.2010 02:22
[quote=losos;318783]Přehrál jsem si na něm z externího harddisku Avatara staženého z netu v MKV HD 1080p, délka 16 GB. Jedním slovem paráda ! (Myslím tím ten film ;) )[/quote]

losos jj to sedí ...mám origo blu-ray Avatar a je to fakt prda - obrazově dokonalá pastva pro oči tak i originál zvuk v DTS-HD je naprosto perfektní
...mamina i dcerky po zhlédnutí zkonstatovaly, že ani v kině na 3D si filmek tak neužily B-)

- přehravač mám ze září 2010 (doposud jsem neaktualizoval)
MAIN VER : BD.8.31.288.C
SERVO VER : H80592 (H08SAN)
nedelak (39)|31.12.2010 04:43
Prosba pro adminy. Šlo by vyhodit zbytečnou anketu a přidat do jména tématu i "BD570" ?
Nejde mi zeditovat úvodní příspěvek.
Ivo Mašek (10205)|31.12.2010 08:49
[quote=nedelak;318787]Prosba pro adminy. Šlo by vyhodit zbytečnou anketu a přidat do jména tématu i "BD570" ?
Nejde mi zeditovat úvodní příspěvek.[/quote]
Doplněn do úvodního názvu tematu název BD570., anketu nejde jen tak smazat (takže jsem provedl pouze úpravu)
peter63 (11)|31.12.2010 18:48
Mam BD550. Obraz skvely, vadi mi, ze si nepamata poslednu poziciu u viac filmov, ale najvacsi problem mam s titulkami. Ani po auto update fw nie je moznost zvacsit font a este k tomu pri nastaveni CP1250 nezobrazuje spravne pismeno š. Existuje nejaky sposob ako to vyriesit? Da sa pripadne zmenit velkost fontu v mkv? Dik.
Hurikan (59)|1.1.2011 11:30
Tak jsem testoval BD570, nejsem žádnej expert ale vše fungovalo jak mělo, wifi nastavená v blesku rychle i to všechno vypadá pěkně, jen tam bylo v nabídce jen youtube, počasí a picasso nějaký!
Doporučuju
Renoise (9)|1.1.2011 19:01
[quote=losos;318783]
Ten software s českým Menu lze přes net nahrát jen do přístrojů určených pro český trh, do mého se sám nenahraje...[/quote]

Já to nakonec vyřešil aktualizací z CD, zkus si vypálit poslední český firmware BD.8.31.325.C, třeba to z CDčka nacucne :)
losos (2977)|2.1.2011 09:35
[quote=Renoise;319156]Já to nakonec vyřešil aktualizací z CD, zkus si vypálit poslední český firmware BD.8.31.325.C, třeba to z CDčka nacucne :)[/quote]

To nemohu udělat, protože žádný takový firmware nemám a ani nevím, kde bych ho nabral... ;)
Ivo Mašek (10205)|2.1.2011 10:12
Mrkni sem:
http://www.lg.com/cz/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=BD570&initialTab=drivers&targetPage=support-product-profile
Ovšem, jestli je to tenhle: LG_BD_5200B30.ROM-00.zip, nebo tenhle: LG_BD_5200B30.ROM-01.zip, tak to nemohu sloužit
losos (2977)|2.1.2011 11:16
[quote=Ivo Mašek;319276]Mrkni sem:
http://www.lg.com/cz/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=BD570&initialTab=drivers&targetPage=support-product-profile
Ovšem, jestli je to tenhle: LG_BD_5200B30.ROM-00.zip, nebo tenhle: LG_BD_5200B30.ROM-01.zip, tak to nemohu sloužit[/quote]

Tak k takovému experimentování nemám odvahu - soubor jsem si sice stáhnul, ale zatím jej nechám u ledu... ;)
Renoise (9)|2.1.2011 15:40
[quote=losos;319300]Tak k takovému experimentování nemám odvahu - soubor jsem si sice stáhnul, ale zatím jej nechám u ledu... ;)[/quote]

[STRIKE]Potřeba jsou myslím oba. Jestli budeš experimentovat je na tobě, já prostě stahnul zip s těmi dvěma soubory, rozbalil, vypálil na CD-RW, odpojil USB od přehrávače, strčil tam to RWčko a restartoval přehrávač. Po startu se to docela rychle aktualizovalo.[/STRIKE]

Beru zpět, sice jsem to tak udělal, ale netušim ODKUD jsem ty soubory stahnul, protože to bylo v jednom zipu a ne ve dvou. Jdu to zkoumat :)
Renoise (9)|2.1.2011 15:43
[quote=Ivo Mašek;318723]Opravdu, z dnešního dne, hned po prvním propojením s inetem aktualizace BD.8.31.283.C[/quote]

Dneska jsem teda znova zkusil jestli BD560 něco nevyčuchá přes net a ono ano, jenže je to trochu jinak. Poslední verze firmware je skutečně ta ...325.C, ovšem on se zvlášť ještě aktualizuje ovladač a ten existoval novější než jsem měl, číslo teď nevím.
Jestli ti to tedy stojí za to, zkus schválně znovu jestli ti přehrávač něco nenajde přes net, případně třeba ten postup s RWčkem co jsem dělal já.
Ivo Mašek (10205)|2.1.2011 16:07
[quote=Renoise;319367]Dneska jsem teda znova zkusil jestli BD560 něco nevyčuchá přes net a ono ano, jenže je to trochu jinak. Poslední verze firmware je skutečně ta ...325.C, ovšem on se zvlášť ještě aktualizuje ovladač a ten existoval novější než jsem měl, číslo teď nevím.
Jestli ti to tedy stojí za to, zkus schválně znovu jestli ti přehrávač něco nenajde přes net, případně třeba ten postup s RWčkem co jsem dělal já.[/quote]
No dneska už to propojovat nebudu (kluk kouká na TV, tak ho nebudu rušit). Ale každopádně to zase zkusím.
Když jsem to aktualizoval po netu poprvé, tak po kompletní aktualizaci jsem znovu najel na aktualizaci a řeklo mi to, že již žádná aktualizace připravena není. Je docela možné, že přes podporu na webu LG je ta aktualizace, o které píšeš. (ale upřímně řečeno, pokud mám možnost to tahat kablíkem přes inet, tak ten pokus s tím nahráním na CD z toho webu - do toho se mi moc nechce. něco jiného by bylo, kdybych neměl jinou možnost)
Ivo Mašek (10205)|3.1.2011 12:57
Tak jsem dnes provedl aktualizaci a hle ...... vše je jinak:-) . Teď to mám takto:
Verze ovladače: H80597
Verze SW: BD.8.31.325.C
nedelak (39)|3.1.2011 19:54
díky za editaci

Tak jsem dnes vybalil BD550 z Datartu za 2200,- .
Vyrobeno Indonesie, August 2010
Model píšou BD550, ale pod tím je na štítku Serv.No. BD551-P
Na štítku se sériovým číslem taky SVC CODE BD551. Na pytli, ve ktrrém to bylo zabalené, je taky BD551. Takže je to asi BD551.

Kdo máte doma BD550 nebo BD560, není to podle štítku taky nějaká jiná podverze?

podle menu
main: BD4.380.00
servo: H08LGN0809

Zapojil jsem síť a vykoplo to okno s aktualizací. Píše to verzi
H08LGN0809
BD4.380.00.00.C

našlo to novou verzi BD4.942.00.C.C

Upgrade se asi 4x nestáhl, tak to zkusím zítra znova ráno.
deAngello (308)|3.1.2011 23:45
[quote=nedelak;319685] Takže je to asi BD551. Kdo máte doma BD550 nebo BD560, není to podle štítku taky nějaká jiná podverze?[/quote]

to je ok - můj BD560 je BD561 (PBCZ....)
nedelak (39)|4.1.2011 12:21
Takže ráno aktualizace BD550 prošla napoprvé. Teď je z ní podle kontroly update:
Verze ovladače: H08LGN0809
Verze SW: BD4.945.00.00.C
Podle setupu je výpis zkráceně:
Main: BD4.945.00
Renoise (9)|4.1.2011 14:15
[quote=Ivo Mašek;319562]Tak jsem dnes provedl aktualizaci a hle ...... vše je jinak:-) . Teď to mám takto:
Verze ovladače: H80597
Verze SW: BD.8.31.325.C[/quote]

To bych řekl je už momentálně nejaktuálnější možný stav :)
xscape82 (11)|6.1.2011 22:48
Zdravím, můžu poprosit majitele bd560 zdali přehrávač umí:

- přehrávat soubory z PC v síti (příp. zdali obráceně vidí PC disk připojený k přehrávači)?
- downgrade DTS do sterea?
- vytvářet playlisty?
- náhodné přehrávání mp3?
- řazení podle abecedy (některé přehrávače s tím mají problém)?
- je rozdíl mezi BD570 pouze ve wifi nebo je rozdílů více, příp. které?

Předem moc děkuji všem za pomoc při výběru.
losos (2977)|6.1.2011 22:55
[quote=xscape82;320862]- je rozdíl mezi BD570 pouze ve wifi nebo je rozdílů více, příp. které?[/quote]
Já tě chápu a rozumím tvému dotazu, ale opravdu tedy nevím, jestli ti někdo dokáže přesně na tohle odpovědět, protože dost pochybuji, že by někdo měl oba dva typy doma a mohl je tak porovnat... ;)
SPAWN (744)|6.1.2011 23:33
Me by spise zajimalo jak si BD560/BD570 poradi s MKV kontejnerem a v nem ulozenym filmem ktery byl upraven jen hlavicce mkvmerge. Mysleno tim ze udelan Stretch 25​/23.976 a dealy 500ms poze v mkvmerge.A neni udelan na pevno. Tim padem to u multimedilanich center dela problem sekani obrazu a zvuku. Muze mi nekdo kdo ma tyto prehravace rict jak je to poreseno? PC s tim problem nema.
Ivo Mašek (10205)|7.1.2011 07:39
Film v kontejneru mkv to přehraje, i když jsem to sám na sobě nezkoušel. Ale mám info od jinud, že na zakoupeném stroji to zlobí, proto se musí provést aktualizace software. Tu jsem já provedl hned po vybalení a uvedení do provozu. Vlastně díky poznatkům jiných uživatelů.
Byl tam i údajně problém s titulky, které byly uvnitř kontejneru.
Maarty_86 (8)|9.1.2011 19:18
Zdravím,
uvažuji nad nákupem BR přehrávače a rozhoduji se mezi LG BD550 a Philips BDP2700 (oba momentálně v datartu za necelé 2200,-). Byl jsem rozhodnut spíš pro ten LG, ale co jsem tu tak pročítal byl tam problém v titulcích se zobrazovaním písmene "š" tak jsem se chtěl zeptat některého z majitelů, jestli už to nejnovější FW opravil, případně jestli model BD560 trpý tím samým. Dále by mě zajímalo jak je to s připojením na youtube, rád bych na přehrávači koukal na videoklipy, ale nějak si nedovedu představit jak zadat název interpreta přes DO :o) Díky předem za odpovědi
Ivo Mašek (10205)|10.1.2011 07:24
[quote]
Dále by mě zajímalo jak je to s připojením na youtube, rád bych na přehrávači koukal na videoklipy, ale nějak si nedovedu představit jak zadat název interpreta přes DO
[/quote]
U BD560 v přílohách
interpret1.jpg interpret2.jpg interpret3.jpg interpret4.jpg
Ivo Mašek (10205)|10.1.2011 07:27
[quote]
ale co jsem tu tak pročítal byl tam problém v titulcích se zobrazovaním písmene "š"
[/quote]
Je to asi tak 2 - 3 dny, co jsem si na BD560 pouštěl film v německém jazyku s českými titulky. Žádné písmeno nebylo zkomolené.
Maarty_86 (8)|10.1.2011 10:27
Díky za rychlé odpovědi, tak možná půjdu spíš do BD560 tam by mělo být všechno ok
Maarty_86 (8)|11.1.2011 09:02
Nebyl by tu někdo vlastnící BD550 abych zjistil jestli je u tohoto modelu stále problém se zobrazováním písmene "š" při titulcích?
xscape82 (11)|11.1.2011 19:19
Ja nakonec pořídil BD570 za 3500, mám ho asi hodinu, zatim wifi bez problému našla router a připojila se do sítě. HDD 2,5" 500 GB NTFS bez problému našel a přehrává video i HD. Cokoliv potřebujete vědět, tak se pokusím zjistit, napište.
nedelak (39)|12.1.2011 02:24
Tak jsem BD550 po týdnu zkušeností dnes donesl vrátit do Datartu.
Teda "BD550" v uvozovkách....
Ve skutečnosti to bylo BD551 a to je *****sky velký rozdíl, naprosto jiný přehrávač. Mechanicky i designem se od 560, 570 a "pravé 550" liší, mechanika je uprostřed místo na kraji a nemá to kryty, i čudlíky jsou venku.
BD551 je nejspíš něco na způsob BD530, osekaný stroj.
Nepřehrála tak 60% ze zkoušených MKV, zkoušel jsem 4 nebo 5 dostupných verzí firmware a nemělo to vliv. Nepřehrála ani Samsung Oceanci Demo, které myslím BD560 hraje bez problémů. A u zkoušenýho filmu se mi zdálo, že se občas lehce škubla, jak nestíhala.

Co je vlastně LG BX580? Stojí skoro stejně jako BD570. Je to jen BD570 s podporou 3D, nebo BX580 něco chybí?
Maarty_86 (8)|12.1.2011 07:25
Tak to díky moc za varování, zrovna z datartu jsem tu BD550 chtěl kupovat, byla přesně taková jak píšeš, tlačítka venku a mechanika uprostřed..Tak to radši těch pár stovek připlatím a koupím tu BD560, to by měla být jistota..
nedelak (39)|12.1.2011 16:21
Aby to nevyznělo blbě. Ta BD551 z Datartu rozhodně není špatný přehrávač, za těch 2100Kč toho umí dost.
Jen od něj nečekejte to, co píšou v popisu a to, co umí BD560.
BD551 nemá síťové funkce kromě update firmware a BDLive.
Neumí netcast, youtube, picassa atd
Samozřejmě neumí ani DLNA nebo přehrávání po síti, jak podavač tvrdil.
V práci vadilo, že při přehrávání audio CD neukazuje číslo stopy, že nemá přeskočení o skladbu vzad.
Při zkoušení jsem po okolí sehnal několik fullhd videí v MKV na vyzkoušení. Dost včetně Star Wars to vůbec nepřehrálo. Stejně tak nešlo Oceanic demo. Jen to napsalo, že "video možná nepůjde přehrát" a nešlo. Nešel ani Star Trek Enterprise v 720p.
Některé (Avatar) ale šly OK, titulky byly taky OK.
Nemám po ruce hd videa, tak jsem zkoušel různé krátké ukázky stažené z internetu.
Maarty_86 (8)|12.1.2011 16:48
To jo těch 2100kč je slušná cena, taky proto jsem do něj chtěl jít, ale po všech výše uvedených problémech si radši 500kč připlatím a půjdu do BD560, navíc vyžaduji podporu youtube, takže je to pro mě jasná volba
nedelak (39)|12.1.2011 17:16
Taky není pravda, že BD550-551 není český model, ale nějaký černý dovoz. Tištěný návod i menu je v češtině.
A třeba na polských stránkách BD550 je, i když je to ve skutečnosti 551.
Naopak na webu USA LG je ta skvělá 550, ale podle supportu se jim tam prodává taky i BD551.
Schválně jsem prošel web a supporty těchto států (kterým jsem rozuměl):
lge.cz
lge.sk
lge.pl
lge.de
lge.com/us
lge.co.uk
lge.com.au

Někde je BD550, někde BD551, někde oboje.
Firmware jsou záměnné. Zkusil jsem stáhnout fw pro BD551 z Německa i Austrálie a přehrávač zůstal v češtině. Všechny FW ale byly starší, než v945 stažená přehrávačem po lan.
Naopak firmware pro BD550 to nevzalo, pro BD560 taky ne.

Při hledání jsem našel návody na hack, jak do BD560 přidat funkce z BD570, to je další netcasty a DLNA:
http://bd560.000space.com/
http://bd560hack.000space.com/
Jenže zaprvé je mi to s BD551 k ničemu. Zadruhé nejde jen o patchlé firmware, ale musí se přeprogramovat board, takže jsem to nijak víc nezkoumal.
losos (2977)|12.1.2011 21:18
[quote=xscape82;322540]Ja nakonec pořídil BD570 za 3500, mám ho asi hodinu, zatim wifi bez problému našla router a připojila se do sítě. HDD 2,5" 500 GB NTFS bez problému našel a přehrává video i HD. Cokoliv potřebujete vědět, tak se pokusím zjistit, napište.[/quote]

Také mne dnes překvapilo, když jsem v obchodě uviděl 3D přehrávač, který vypadal úplně stejně jako BD-570 (měl i nálepku MKV) za tutéž cenu asi 3.500 Kč.
Na štítku na zadní straně má označení typ BX-582. Na čelním panelu se žádná informace vyčíst nedala - ale veliká nálepka 3D tam fakt byla...

Zkusili jsme na něm přehrát z USB Flash disku AVATARa v MKV H.264, délka 16 GB, šlo to normálně...
I Menu a ovládání má téměř stejné jako BD-570.

V obchodě jej měli připojený k 3D televizoru (za 25.000 Kč) a na ukázku na něm předváděli Shreka ve 3D. Bylo to pěkné...

Už se mi i podařilo nalézt takový televizor, který to MKV HD (H.264) umí přehrát také - nejde to ani zdaleka u všech typů, co v popisu mají uvedeno, že to umí - a u kterých jsem to zatím mohl vyzkoušet, např. 32PFL5405H... - zatím nevím, v čem je chyba - možná je to tím, že soubor mám na flešce naformátované v NTFS ?

A ten, který mou zkušební MKV HD nahrávku s Avatarem dokázal přehrát, je Samsung UE 32C4000, bohužel je jen HD ready (1366x768). Je vidět, že Samsung NTFS umí - pokud jde tedy o tento problém a ne o něco jiného...
Protože chci ale Full HD, tak budu pátrat a zkoušet dál - tentokrát už jen mezi Samsungy - příště zkusím LE32C550, případně i LE32C630 a LE32C650. Až budu mít nějaký výsledek, tak to sem opět doplním...