Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konverze videí

Buracek (11)|21.12.2010 15:21
Zdravím, mám takový problém. Mám videa z kamery ve formátech BUP, IFO, VOB a MOV a potřebovala bych je překonvertovat do formátu WMW. Našla jsem jediný program, který mi tyto formáty dokázal překonvertovat, ale byl shareware. Bohužel mi vložil do videí titulky, že jej nemám zaregistrovaný. Jiný program se mi nepodařilo najít.
Nedělám nic profesionálního, takže si vystačím s jakýmkoliv obyčejným, jen aby mi neházel nějaké odkazy do videí.
Děkuji moc za jakoukoliv radu na nějaký vhodný program na konvertování.
vivid.sk (11472)|21.12.2010 16:06
Aky mas dovod na konvertovanie do wmv? Ak mas video z kamery (prekladane), urcite by som volil iny sposob, preto sa pytam aky je dovod, a nasledne pouzitie.
Buracek (11)|21.12.2010 16:12
Projekt do školy. :) Potřebuji formát, který přečte windows movie maker.
MartasKP (710)|21.12.2010 16:24
A to je primo z kamery nebo z DVD?
Buracek (11)|21.12.2010 16:27
Jak se to vezme :D Já nemám z kamerou zkušenosti...Půjčovala jsem si jen ty malé cd, na které ta kamera nahrává. Jsem laik co se týče natáčení a práci s videi.
Pitomec (10211)|21.12.2010 16:38
[quote=Buracek;316658]Zdravím, mám takový problém. Mám videa z kamery ve formátech BUP, IFO, VOB a MOV a potřebovala bych je překonvertovat do formátu WMW. Našla jsem jediný program, který mi tyto formáty dokázal překonvertovat, ale byl shareware. Bohužel mi vložil do videí titulky, že jej nemám zaregistrovaný. Jiný program se mi nepodařilo najít.
Nedělám nic profesionálního, takže si vystačím s jakýmkoliv obyčejným, jen aby mi neházel nějaké odkazy do videí.
Děkuji moc za jakoukoliv radu na nějaký vhodný program na konvertování.[/quote]Nic obyčejnýho (a kvalitního) asi neseženeš, chce to Canopus ProCoder.
Buracek (11)|21.12.2010 17:36
[quote=Pitomec;316680]Nic obyčejnýho (a kvalitního) asi neseženeš, chce to Canopus ProCoder.[/quote]

Děkuji, vyzkouším :)
StD (8612)|21.12.2010 17:48
[quote=Buracek;316690]Děkuji, vyzkouším :)[/quote]

...a když budeš "zkoušet", tak si taky něco přečti o tom, co jsou to soubory IFO a BUP. Tam není co konvertovat... :-I
ai (2993)|21.12.2010 17:56
[quote=Pitomec;316680]Nic obyčejnýho (a kvalitního) asi neseženeš, chce to Canopus ProCoder.[/quote]

Proc myslis, ze Canopus Procoder je dobry na wmv ? Ja myslim, ze to udela stejne jako jine programky, maji prece stejnou engine od Microsoftu, nebo ma Prokoder vlastni ?

Jinak free reseni tu je , ale musel bys to trochu prostudovat. Coz si netroufam ti nabidnout, JEN to napisu:

Tu DVD strukturu nacist do DGindex a vytvorit d2v a audio, vytvorit avisynth skript a pak vlozit do WMNicEnc enkoderu.
A ten MOV nevim, co tam mas uvnitr, ale urcite se da vytvorit avisynth skript take.
Buracek (11)|21.12.2010 18:17
[quote=ai;316696]
Jinak free reseni tu je , ale musel bys to trochu prostudovat. Coz si netroufam ti nabidnout, JEN to napisu:

Tu DVD strukturu nacist do DGindex a vytvorit d2v a audio, vytvorit avisynth skript a pak vlozit do WMNicEnc enkoderu.
A ten MOV nevim, co tam mas uvnitr, ale urcite se da vytvorit avisynth skript take.[/quote]
Aha :D to jsem teda vůbec nepobrala :D
Jak říkám, jsem laik :) práci s videi nerozumím.
ai (2993)|21.12.2010 18:57
Ten movie maker nepobere ani mpg? Mozna free VOBEDIT by mohl vytvorit mpg bez rekomprese z toho DVD, uz si nepamatuju, ja pouze vzdy nekdy potreboval jen video a audio oddelene.
Pitomec (10211)|21.12.2010 19:10
[quote=ai;316696]Proc myslis, ze Canopus Procoder je dobry na wmv ? Ja myslim, ze to udela stejne jako jine programky, maji prece stejnou engine od Microsoftu, nebo ma Prokoder vlastni ?

[COLOR=red]Jinak free reseni tu je , ale musel bys to trochu prostudovat. Coz si netroufam ti nabidnout[/COLOR], JEN to napisu:

Tu DVD strukturu nacist do DGindex a vytvorit d2v a audio, vytvorit avisynth skript a pak vlozit do WMNicEnc enkoderu.
A ten MOV nevim, co tam mas uvnitr, ale urcite se da vytvorit avisynth skript take.[/quote]Já nepotřebuju shánět nějaký free řešení, když ProCoder mám a dle zkušeností podává nejlepší výsledky z běžně dostupných softů. Jinak je snad každýmu jasný, že placený encodér je placený právě proto, že je výsledek lepší než z nějakýho free softu 8-)
ai (2993)|21.12.2010 19:28
[quote=Pitomec;316711]Já nepotřebuju shánět nějaký free řešení, když ProCoder mám a dle zkušeností podává nejlepší výsledky z běžně dostupných softů. Jinak je snad každýmu jasný, že placený encodér je placený právě proto, že je výsledek lepší než z nějakýho free softu 8-)[/quote]
Ta veta , ze free reseni tu je a , ze by se muselo neco studovat atd. patrila tazateli vlakna, ne tobe. :-)

Tu kvalitu wmv v Procoderu taky vyzkousim, protoze jestli maji jadro prevzate od Microsoftu, tak by to melo byt skoro stejne jako i v tom free enkoderu, nebo jakemkoli jinem. Bez debaty je mpeg2 u Procoderu velice dobry, nejlepsi mozna, ale i toho wmv si nejsem jisty.
Pitomec (10211)|21.12.2010 19:33
Free řešení je vždycky, ale kvalitativně to bývá obvykle taky nejhorší.
StD (8612)|21.12.2010 19:33
Pěkný, pěkný, se tady pohádejte, když ani netušíte, co ta tazatelka chce mixovat dohromady... rozlišení na vstupu apod. (u toho vobu jsou možnosti omezené, ale u toho movu nikolivěk). V každém případě to nebude jednoduché a brzděte pudy.
vivid.sk (11472)|21.12.2010 19:36
[quote=ai;316712] ale i toho wmv si nejsem jisty.[/quote]

Je to tak. wmv je proprietarny kodek M$, tazko bude iny soft lepsi a iny horsi, ked sa pouziva len volanie kniznice.

Aspon vidno, ake sracky vyucuju na skolach. Same mikrosoftacke produkty, akoby nebolo plno lepsich a free enkoderov/kodekov, ako nejake WMV. WMV sa sice tvari, ze je free, ale skutocnost je ina. (mnohi si pamataju davnu aferku z Virtualdubom, ked mikrosoft ZAKAZAL v tomto free softe podporu asf)
Buracek (11)|21.12.2010 19:44
Nepotřebuji kvalitní video, jen nechci, aby mi v něm skákaly titulky.. To mi udělal program iSofter DVD Ripper.
S nekvalitním obrazem se klidně spokojím. :)
StD (8612)|21.12.2010 19:49
[quote=Buracek;316716]Nepotřebuji kvalitní video, jen nechci, aby mi v něm skákaly titulky.. To mi udělal program iSofter DVD Ripper.
S nekvalitním obrazem se klidně spokojím. :)[/quote]

Jak "skákaly titulky" co to je za blbost? Titulky jsou bitmapa a nemají co skákat, tedy jestli je nějaký genius nedal někam natvrdo a nezměníl parametr fps. A spokojovat se s horším obrazem? To jsi tady na špatné adrese. Nám jde všem o co nejlepší obraz a celkový vjem.
ai (2993)|21.12.2010 20:13
[quote=Pitomec;316713]Free řešení je vždycky, ale kvalitativně to bývá obvykle taky nejhorší.[/quote]

jj,to plati pro mpeg2,

pro h.264 uz ne, tam treba x264 je vynikajici ,az na ten cas enkodingu a teorie vetsinou k tomu, nejsou vetsinou na jeden klik, maji hodne free aplikaci venku, ktere jej pouzivaji, RipBot264, Staxrip, IpodME (ten je nejjednodussi) a dalsi, ... jejicj nazev je vetsinou matouci, protoze je samozrejme muze pouzit i home user s kamerou na vyrobu domacich videii nebo na net, nebo pres frame server z videoeditoru

wmv jak rikam, je treba vyzkouset, ale neverim, ze je nejaky zazracny wmv enkoder venku, protoze pouzivaji jen tem MS, ....., dalo by se to brat do dusledku, kde treba zalezi na deinterlace, jestli je, nebo resize a to prave ty jiste free reseni mohou zvladnout lepe nez Procoder ...
StD (8612)|21.12.2010 20:20
Tak stop, ať se tady nebavíme jak na istanbulském tržišti - nechť nejprve slečna buráček přesně specifikuje co má a čeho chce docílit. Tituly co je kradené jmenovat netřeba, stačí formáty a technické parametry.
vivid.sk (11472)|21.12.2010 20:32
[quote=StD;316724]nechť nejprve slečna buráček přesně specifikuje co má a čeho chce docílit[/quote]

slecna ma nejake voby a movy a potrebuje z toho vyprodukovat wmv (najlepsie nejakym free video enkoderom na 2 kliky vratane spustenia).

videohelp nasiel tieto:

http://www.videohelp.com/tools?convert=MPG%20to%20WMV
Buracek (11)|21.12.2010 20:36
sory..
Pitomec (10211)|21.12.2010 20:38
[quote=ai;316722]jj,to plati pro mpeg2,

pro h.264 uz ne, tam treba x264 je vynikajici ,az na ten cas enkodingu a teorie vetsinou k tomu, nejsou vetsinou na jeden klik, maji hodne free aplikaci venku, ktere jej pouzivaji, RipBot264, Staxrip, IpodME (ten je nejjednodussi) a dalsi, ... jejicj nazev je vetsinou matouci, protoze je samozrejme muze pouzit i home user s kamerou na vyrobu domacich videii nebo na net, nebo pres frame server z videoeditoru

wmv jak rikam, je treba vyzkouset, ale neverim, ze je nejaky zazracny wmv enkoder venku, protoze pouzivaji jen tem MS, ....., dalo by se to brat do dusledku, kde treba zalezi na deinterlace, jestli je, nebo resize a to prave ty jiste free reseni mohou zvladnout lepe nez Procoder ...[/quote]A to si fakt myslíš, že při encódování z VOBů a MOV do WMV ti stačí jakási knihovna od MS a toť vše? 9-) A právě ta poslední tvoje věta má znít přesně opačně :D
StD (8612)|21.12.2010 20:43
[quote=vivid.sk;316727]slecna ma nejake voby a movy a potrebuje z toho vyprodukovat wmv (najlepsie nejakym free video enkoderom na 2 kliky vratane spustenia).

videohelp nasiel tieto:

http://www.videohelp.com/tools?convert=MPG%20to%20WMV[/quote]

Kdybys' mi to nenapsal, tak to nevim, co?! Ale jaké. Tohle mi baví nejvíc, když se neví o čem jde pořádně řeč, ale každý má svůj názor plus tazatel prohlásí "sorry" nevím. Tak je to na LOCK! a na skládku.
ai (2993)|21.12.2010 20:47
ok, dal to neresim zde

K dotazu, ted jsem zkusil nacist VTS_01_1.VOB to TsMuxer http://www.videohelp.com/tools/tsMuxeR a zmuxoval do Ts, prejmenoval koncovku na mpg a to Movie Maker nacet !

U toho MOV nevim co je uvnitr ...
Buracek (11)|21.12.2010 20:49
Omlouvám se, problémy s internetem. Jendu zprávu jsem odeslala omylem dvakrát..proto sory.

Jinak pro ukázku:



...myslím titulky, jako jsou např. v 1:06
Pitomec (10211)|21.12.2010 20:52
[quote=Buracek;316671]Projekt do školy. :) Potřebuji formát, který přečte windows movie maker.[/quote]A proč proboha zrovna Movie Maker? Na přehrání je snad ve Widlích i WMP, ne?
StD (8612)|21.12.2010 20:53
Ty titulky jsou tam ale dané natvrdo do obrazu, tam už s tím nic nevymyslíš, pokud nemáš zdroj.
Buracek (11)|21.12.2010 20:54
No, pracuji s ním už poměrně dlouhou dobu, ale nikdy jsem tam nedávala přímo videa. Vždy jen práce s fotkami a hudbou :)
StD (8612)|21.12.2010 20:58
[quote=Buracek;316736]No, pracuji s ním už poměrně dlouhou dobu, ale nikdy jsem tam nedávala přímo videa. Vždy jen práce s fotkami a hudbou :)[/quote]

No a o které titulky ti jde? Ten probleskující timecode z kamery nebo ty, co jsou drobně napříč? Obávám se, že je tam máš už ve zdroji a s tím nic nenaděláš.
Buracek (11)|21.12.2010 20:59
Ty co jsou přes obraz napříč..
Buracek (11)|21.12.2010 21:01
Jinak přímo v těch videích z kamery nejsou, objevili se až po konvertování, jelikož program nebyl zakoupený a zaregistrovaný. Proto sháním jiný program, který mi to dělat nebude.
StD (8612)|21.12.2010 21:12
Tak to načti jiným free-prg - na ty voby ti stačí trio VobEdit / PGCDemux / IfoEdit plus DVDDecrypter, je-li to na placce. Na ty Movy to bude nejprve chtít zjistit, co je uvnitř, jestli avi nebo mpeg. A na nějaké zázračné "rippery", co ti dají jako vodoznak něco do obrazu se vy...