Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

redukce z 4-Pin konektor na 6-Pin konektor na propojeni TV s PC ?

Dzonis (3)|19.12.2010 22:11
Dobrý den, mám notebook s vystupem na 6-pin S-video konektor a tv se Scart vystupem. Koupil jsem si kabel na propojeni SCART s S-video ale je to 4-pin S-video.. Existuje nejaka redukce z 6-pin na 4-pin abych mohl kabel zapojit? Jde to nejak jinak? Předem díky moc za pomoc.
Pavel_tempx2 (829)|19.12.2010 23:21
S-video má jenom 4 piny, ten 6 pinový konektor je něco jiného...na to většinou bývá redukce přímo u počítače nebo u graf. karty, chce to pohledat někde na internetu v poč. obchodech
panasonic650 (1124)|20.12.2010 01:02
[quote=Dzonis;316314]Koupil jsem si kabel na propojeni SCART s S-video ale je to 4-pin S-video[/quote]

Posli link na toto cudo...
S_VIDEO.JPG
Dzonis (3)|20.12.2010 18:28
[quote=panasonic650;316341]Posli link na toto cudo...[/quote]
ano ten horni vystup na obrazku co si poslal to je to co mam v notasu. jak na to prosim?
panasonic650 (1124)|20.12.2010 21:57
To mam aj ja a na TV ten druhy a na NB ten prvy a ak ma pamat neklame tak to funguje. Aspon na starej CRT fungovalo na Plazmu som tusim este neskusal... Posli link na ten kabel co si kupil...

PS: Inac to je 7 kolik nie 6 ;)
panasonic650 (1124)|20.12.2010 22:09
Tak som si dal tu namahu a vyskusal to. Notebook so 7-pin S-Video som prpojil S-Video kablom co ma len 4-pin s S-Video konektorom na TV co ma len 4-pin a ide to. Takze posli link na to co si kupil pretoze ak sa dobre pamatam tak SCART moze byt aj "jednosmerny". To znamena ze ked kupis lacny tak ide signal (SCART-SCART) iba jednym smerom a opacne nie. Mozno si kupil opacne zapojenie.

VID toto : http://www.alza.sk/redukce-scart-3x-cinch-d44986.htm

EDIT2 : "Upozornenie:približne 50% televízorov na trhu nepodporuje scart / s-video, ale iba scart / composite a to preto, ze nemá na scart konektoru připojen 15 pin, na ktorý je v s-video konektora privádzaná farebná zložka (niektoré televízie sa dvoma scarty podporujú na jednom vstupu scart / s-video a na druhom scart / composite).Pre správnu funkciu stačí prepojiť vo scart konektore 15 a 20 pin. "
Dzonis (3)|21.12.2010 23:01
Strasne moc dekuji za pomoc, zkousel jsem to jak jste rikal uz predtim - zapojit konektor do 7-pin zapojeni ale jde pouze zvuk=3,5 jack co jsem zvlast zapojil do notebooku a obraz nejde cernobile ale skacou tam pruhy nahoru a dolu bez jakekoli znamky zobrazeni filmu.. i kdyz prepojim na notebooku horkou klavesou na zobrazeni jine obrazovky.. cim by to mohlo byt, popř. co potřebujete zjistit pro přesnější diagnostiku? předem díky moc .)

jinak ten kabel vypada nejak takhle - http://www.hama-shop.cz/dvd-kabel-scart-s-video35mm-jack-vidlice-5m/d-78411/

Edit: zvuk funguje, tedka sem zkousel i jinou televizi a dela to to samy.. neni mozny ze musim stahnout nejakej software aby mi to slo spojit s televizi?