Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samovolné přepínání vstupů TV se scart STB

Malvin (11)|19.12.2010 11:15
Ahoj,

mám LCD TV LG 42LD55O a chtěl jsem k ní levný STB pro možnost nahrávání do USB. Koupil jsem si DVB-T Tuner NAKAMI, který se zapojuje přímo do Scartu TV.
Bohužel vždy, když je STB zapnutý, nemůžu na TV použít jiný vstup než SCART, neboť se TV automaticky začne přepínat na scart a zpět v intervalu cca 2 sekund. Nedokážu toto nikde vypnout. Pořád se přepíná mezi vstupy. Je toto normální? Je problém na straně STB nebo TV?

Děkuji za rady. Když si s tím neporadím, zajdu STB vrátit.
tjurny (496)|19.12.2010 15:14
[quote=Malvin;316124]Ahoj,

mám LCD TV LG 42LD55O a chtěl jsem k ní levný STB pro možnost nahrávání do USB. Koupil jsem si DVB-T Tuner NAKAMI, který se zapojuje přímo do Scartu TV.
Bohužel vždy, když je STB zapnutý, nemůžu na TV použít jiný vstup než SCART, neboť se TV automaticky začne přepínat na scart a zpět v intervalu cca 2 sekund. Nedokážu toto nikde vypnout. Pořád se přepíná mezi vstupy. Je toto normální? Je problém na straně STB nebo TV?

Děkuji za rady. Když si s tím neporadím, zajdu STB vrátit.[/quote]
Podle me to neni normalni. Pokud jsi z tim stb spokojenej, tak vygoogli kterej pin ve scartu ma na starost prepinani vstupu, tusim ze osmicka a prestipni ho. je to prasarna ale budes met pokoj.
vsp (704)|19.12.2010 15:53
PIN 8:

0–0.4V → off
5–8V → 16:9
9.5–12V → on/4:3

zmer, kolik posila stb z pinu 8 (proti zemi), to by znamenalo, ze cyklycky zvysuje a snizuje napeti, coz je tedy bug stb

jeste muze byt vadna uroven napeti, kdyby kolisalo mezi 0-5V napr...

pokud napeti je trvale zvysene - stabilni, tak je chyba na strane TV
Malvin (11)|19.12.2010 16:23
Díky za rady. S tím kolíkem jsem to tušil. Večer to zkusím změřit, štípat ale nic nebudu. Škoda že nemám doma scart kabel. Na něm bych to i štípnul :)

EDIT. měřil jsem to a nic. Teda měřil jsem to vytažené z TV, napětí mezi pinem 8 a 21 a bylo to pořád 0V. STB jsem zapínal DO (zapnutí jsem odhadoval podle blikající flashky)
vsp (704)|19.12.2010 16:54
- napětí vysílá STB z pinu 8 a ne televize...
- když nemáš scart kabel, tak jaksi nechápu, co řešíš, TV se přece samo-zapíná jen přes SCART kabel
Malvin (11)|19.12.2010 17:42
[quote=vsp;316196]- napětí vysílá STB z pinu 8 a ne televize...
- když nemáš scart kabel, tak jaksi nechápu, co řešíš, TV se přece samo-zapíná jen přes SCART kabel[/quote]

- samozřejmě, měřím na STB
- teď zase nechápu tebe. Nepotřebuji SCART kabel. STB se strká přímo do TV