Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mpeg2 a timestamps

312_Mates (1)|23.4.2004 12:10
Zdravim. Mam stazene dva videoklipy a pri prehravani se mi obraz vzdy ve stejnych mistech trha - zkousel jsem to prehravat na ruznych prehravacich, kazdy si s tim poradil trochu jinak, ale to trhani tam porad je.
Nakonec jsem je vyzkousel otevrit VirtualdubemMOD. Ten video otevrel, ale vypsal mi varovani ze:
MPEG: Anachronistic or discontinous timestamp found in videostream 0 at byte position "blabla" (may indicate improper join)

Pri prehravani ve VirtualDubu uz video NEtrhalo. Coz je super, ale potreboval bych ty falesny znacky nejak z toho videa odstranit - nejlepe bez rekomprese. Nenapada nekoho jak?
d2-mac (9)|24.4.2004 05:07
Otestuj v mpeg2-vcr funkci MPEG GOP Fixer.
http://www.womble.com/
amonre (32)|25.9.2005 14:30
Ahoj,
narazil jsem ted na podobny problem. Pomohl ti to ten programek vyresit? Ted jsem si ho stahnul ale zatim cekam, zda mi prijde nejaky registracni klic, nebo tak neco.
diky
StD (8612)|25.9.2005 17:40
..střihat na klíčovém snímku!
amonre (32)|25.9.2005 18:23
Ja ani tak nemyslel ten problem s trhanim, jako tu varovnou hlasku ve virtualdubmodu: MPEG: Anachronistic or discontinous timestamp found in videostream 0 at byte position "blabla" (may indicate improper join)

Nekde na anglickem foru jsem nasel navod, ze mam vymazat uvedene snimky, coz je sice fajn, ale pokud jich je 10, tak se mi do toho rucne nechce.
StD (8612)|25.9.2005 18:25
Tak si to na zkoušku udělej několikrát a různě - uvidíš, co mu bude "chutnat" -- Mpeg2Cut...
Pears (1027)|11.10.2005 21:25
amonre
[quote]Nekde na anglickem foru jsem nasel navod, ze mam vymazat uvedene snimky, coz je sice fajn, ale pokud jich je 10, tak se mi do toho rucne nechce.[/quote]

Nemohl by jsi sem hodit link?
amonre (32)|12.10.2005 00:36
Paris
[quote]Nemohl by jsi sem hodit link?[/quote]

Bohuzel jsem tenkrat prosel tech konferenci strasny mraky a opravdu neni v mysch silach to znovu najit. Resi to ale ProjektX, nebo PVAStrumento (trivialnejsi), ktery zaznam opravi tj. rozdeli zvukovou a obrazovou stopu a provedou synchronizaci. Kdyz pak soubor nactu do Virtual Dubu, je vse v poradku. Chybova hlaska se uz nevyskytuje ani u zvuku, ani u obrazu a vse je synchronni. Jediny problem je se synchronem, kdyz zvuk komprimuju VBR.
midlander (18)|2.1.2009 23:30
Použil bych tohle vlákno... zas mi virtualdubMOD hodil oblíbenou hlášku o Anachronistic or discontinuous timestamp při natažení mpegu z televize. Obvykle to dělá když je chybka v nahraném mpegu, třeba kvůli krátkému výpadek signálu (pár kostiček, zachrčení, škubnutí obrazu a jede se dál). Což o to, klidně bych těch pár framů vymazal, ale jak podle "byte position 66598861, from 13627531 to 13890841" najdu dotyčné místo? Díky.
StD (8612)|3.1.2009 08:31
GSpot - a hledej "brouku". BTW, to číslo "od-do" jsou čísla Frames, to jako nápověda. A máš to tam graficky znázorněné, stačí jen scrollovat...
https://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=1141&d=1170841186
midlander (18)|3.1.2009 09:57
[QUOTE=StD;209830]GSpot - a hledej "brouku". BTW, to číslo "od-do" jsou čísla Frames, to jako nápověda. A máš to tam graficky znázorněné, stačí jen scrollovat...
https://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=1141&d=1170841186[/QUOTE]
Díky, GSpot pár chyb ukázal, ale chyba bude ještě někde jinde. Pozice které ukázal GSpot se jeví jako OK. Zato na začátku jsem našel místo kde chybí kousek zvuku v reklamě, v mpegu to pak pokračuje v pořádku, ale při převodu do avi se zvuk o cca 2 s posune. V tom místě přitom GSpot žádnou chybu nehlásí.
StD (8612)|3.1.2009 19:49
Bodejť by ne, když mu tam chybí "interleave audio" informace - navíc když to dál przníš do AVI... :-? To jako k čemu?? Na strašení dětí? Nech "as is", prostříhat, uložit.
Ovšem původní dotaz zněl na Timestamps. Tak si to nejprve pořádně sestříhej, nikoli ve VDM (VirtualDubMod aka VenericDiseaseManiac), ale ve Womble MVW - výsledek demuxovaný prožeň ReStreamem (přeuložit s vynulováním Timestamps GOPů a zrušením Sequence EndCodů). Teprve potom se s tím dá něco dělat, má-li to být ke koukání. A na jednoduchý Mux a DVD-authoring ti stačí IfoEdit zdarma.
midlander (18)|3.1.2009 20:30
:-) nj, já vim, je to zhůvěřilost. ale zabírá mi to moc místa. nehodlám tomu věnovat tolik péče, za to záznam z TV nestojí. oseknul jsem původní mpeg bez rekomprese a pak převedl už bez problémů.
StD (8612)|3.1.2009 20:37
...ale i tak tam máš porád ten původní zmetek (timestamp) furt. Když něco dělám, tak pořádně - taky pracujuji s TVzdroji, ovšem nikoli CZE - a jen to, co stojí za UCHOVÁNÍ, jinak je to ztráta času a jak už tady nesčíslněkrát připomínal Pitomec (kde je mu konec?) - na to co chceš pořiď DVD-rekorder - nahrát, zkouknout, smazat.