Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Pripojenie 5 TV

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Dobrý deň. Potreboval by som poradiť s pripojením 5 TV ku káblovke.
    Analógovú/DVB-T káblovku mám privedenú na strechu. Teraz mám na streche rozbočovač 1/2 a do domu mi idú dva káble. Jeden priamo do TV a druhý cez priechodziu zásuvku napája ďaľšie dva TV. Signál mám dobrý.
    Teraz by som potreboval pripojiť ďaľšie dva. Uvažujem nad dvomi alternatívami.
    1. Dám na strechu rozbočovač 1/4 a potiahnem k novým televízorom dva nové káble.
    2. Pred súčasný TV vložím rozbočovač 1/3 a napojím z neho dva nové televízory plus pôvodný. Toto riešenie mi pripadá lepšie. Nemusel by som ťahať zo strechy nové káble. Len neviem, čo spravia dva rozbočovače za sebou.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Zapojenie1.JPG 
Zobrazení: 148 
Velikost: 30.8 KB 
ID: 8378   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Zapojenie2.JPG 
Zobrazení: 157 
Velikost: 41.5 KB 
ID: 8379  
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

1 je správně (pokud tam rovnou nedáš rozbočovač 1/6 a neuděláš samostatný svod pro každou TV).

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

No, pripadá mi to profesionálnejšie. Ale je nejaký problém aby som to spravil druhým spôsobom? Je to ekonomickejšie a hlavne nebude mi visieť zo strechy toľko káblov.

Je tu pravidelně Avatar uživatele tesla15
    Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od Jozef035 Zobrazit příspěvek
    Dobrý deň. Potreboval by som poradiť s pripojením 5 TV ku káblovke.
    Analógovú/DVB-T káblovku mám privedenú na strechu. Teraz mám na streche rozbočovač 1/2 a do domu mi idú dva káble. Jeden priamo do TV a druhý cez priechodziu zásuvku napája ďaľšie dva TV. Signál mám dobrý.
    Teraz by som potreboval pripojiť ďaľšie dva. Uvažujem nad dvomi alternatívami.
    1. Dám na strechu rozbočovač 1/4 a potiahnem k novým televízorom dva nové káble.
    2. Pred súčasný TV vložím rozbočovač 1/3 a napojím z neho dva nové televízory plus pôvodný. Toto riešenie mi pripadá lepšie. Nemusel by som ťahať zo strechy nové káble. Len neviem, čo spravia dva rozbočovače za sebou.
    Pro stejný signál ve všech místnostech nutno použít 1/6 rozbočovač. Chcete-li zvýhodnit jednu z místností potom použije 1/2 ( z jednoho vývodu do hlavní TVP, další rozbočovač 1/3 nebo a to raději 1/4. Ztráty 1/3 nebo 1/4 jsou prakticky totožné. Existují aktivní rozbočovače, které signál zesílí. U DIGI vysílání se zesilovače pokud možno nedoporučuji.

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Jozef035 Zobrazit příspěvek
    No, pripadá mi to profesionálnejšie. Ale je nejaký problém aby som to spravil druhým spôsobom? Je to ekonomickejšie a hlavne nebude mi visieť zo strechy toľko káblov.
    Problém je v tom, že budeš mít dost odlišné úrovně signálů u jednotlivých TV. Záleží pochopitelně i na délkách jednotlivých svodů. Řešení 1 je prostě lepší.

Podobná témata

1. Pripojenie USB flash k TV
    Od bifrose v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 20-11-2011, 16:29
  2. Panasonic TX-P46VT20E USB Pripojenie
    Od CG v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 22-01-2011, 21:41
  3. Pripojenie veže 5.1 do zvukovky k PC
    Od vano v sekci Editace audia