Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Vánoční osvětlení

Jiří Piškula (30)|17.12.2010 09:25
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme do naší víkendové diskuze s tématem:

Vánoční osvětlení

V období Vánoc si lidé často zkrášlují své příbytky svítícími světýlky, řetězy a jinými vychytávkami. O tuto výzdobu se mnohdy s radostí starají muži. Až kýčovitě přemrštěné osvětlení vídáme např. v USA, u nás na to jdeme obvykle s citem.

Jaká máte doma vánoční světýlka?
Používate pro osvětlení stromečku žárovky nebo LEDky? Jakou mají barvu?
Kolik jste ochotní investovat do vánočního osvětlení?

Napište nám svůj názor, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko „Odpověď“, které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
panasonic650 (1124)|17.12.2010 09:39
Prvy krat cervene LED-ky na cervenom kably a musim povedat ze je to nadhera oproti svetielkam co sme pouzivali v detsve :) Skoda ze tie LED cencule (rampouch) su take drahe...
photo.jpg
mirekv (7169)|17.12.2010 11:45
Jednoduché, na Vánoce jsem buď v práci nebo u rodiny, takže tma.
JindraPce (60)|17.12.2010 12:09
to jsou ale poslední dobou témata :D

ale na Vánoce jedině svíčky a prskavky. V našem případě pak ještě oranžové pouliční osvětlení :(
Ivo Mašek (10205)|17.12.2010 12:37
Asi tak před 10 lety jsem kupoval umělý stromek 1,5 metru vysoký (borovice, na ní umělé šišky., možná si někdo pamatujete - jeden čas se to sem dováželo z Kanady) a ve výbavě byl i žárovkový řetěz (nečínský - tudíž jsem ještě neshořel :-D ).
[quote]ještě oranžové pouliční osvětlení [/quote]
Ještě jsi nedostal k vánocům prak? :-D
JindraPce (60)|17.12.2010 13:31
ne nedostal, ale tak pred 25 lety jsem si vyrobil prvni svuj z dobre rostleho klacku a babicciny gumy ze zavarovacky:). U rodicu by mel na pude nekde nejaky byt, to je dobry napad.

no a tech svetel je tam asi 15, to bych strilel dlouho:) a pak ty firemni poutace, to je taky desny. Nastesi bydlime v 7 patre, tak to svetlo neni primo do oci.
MartasKP (710)|17.12.2010 21:21
Zasadne klasicky svetylka,zadny vymozenosti moderni doby. Bohuzel klasicky svicky nejsou zrovna bezpecny.
Mozna prahistorickej nazor,ale vanoce by mely byt krasny sami o sobe bez nejakych vymozenosti moderni techniky a tomu se snazim i prizpusobit. pokud mozno co nejprirodnejsi ozdoby i svetla. Bohuzel se vanoce stavaji spis komercni jak dusevni svatky, krom toho,ze jsou duchovni svatky (ne teda pro me ateistu)
Maximalne me rozcilujou ty kyce blikajici za oknama nebo pred barakama nekterych zoufalcu. :-k:-!!!
ČR (0)|18.12.2010 16:11
U domu se hodí na dveře jakejsi věnec. Pokaždé to samé. Lidi na vsi maj každej rok na dveřích/za oknem stejné ozdoby. Z letošních Vánoc nadšen nejsem. Někdo si poháže řetazy na stromky před domem.
Kozousch (0)|19.12.2010 11:31
Léta jsme měli lucerničky po mých předcích ze zlatě pokoveného plechu a slídy s klasickými žárovičkami. Teď máme plastikový stromek, který vypadá jako shluk štětek na vymývání lahví, a na něm čínské LEDky s namodralým světlem jako na pitevně. Je to sice naprostá nechutnost, ale aspoň mám klid, protože dřív jsem každý rok od manželky už od půlky listopadu 3x denně poslouchal "dojeď koupit stromek, pak nebudou", přestože jsme nikdy bez stromku nebyli. Každý rok jsem úplně v pohodě koupil na štědrý den dopoledne krásný stromek a navíc za půlku nebo i třetinu běžné ceny. Kdo chce kam ...
vsp (704)|21.12.2010 00:53
Pak nebudou :-))


třeba stará v dětství byla (bez stromku) :-)
hustakF (15)|21.12.2010 13:50
Dřív jsme na stromek používaly starý řetěz se žárovkami, který vydržel 40 let. Ovšem jednoho dne na Vánoce se už nerozsvítil, výměna žárovek nepomohla a pátrat v kabelech se mně nechtělo.

Proto se koupila taková síť LEDek, která se hodí na stromek a zakryje asi půlku stromku. Svítí to dobře, není to ani agresivní a může se volit z mnoha režimů svícení až po "diskotéku", kdy to rychle bliká.
píďa_m (716)|23.12.2010 12:17
my doma stromek nemáme, ale kdyby byl, tak bych se dožadoval klasiky, tedy svíček.
Neregistrovaný (0)|3.1.2012 21:22
[quote=JindraPce;315672]to jsou ale poslední dobou témata :D

ale na Vánoce jedině svíčky a prskavky. V našem případě pak ještě oranžové pouliční osvětlení :([/quote]

Jo to je jak u nás doma - svíčky a prskavky. Stromek máme v pokoji do ulice, takže nám ještě svítí veřejné LED osvětlení Dokud není úplná tma, tak ani nemusíme svítit.
RossiD (1271)|4.1.2012 00:17
[quote=Jiří Piškula;315626]Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme do naší víkendové diskuze s tématem:

Vánoční osvětlení

V období Vánoc si lidé často zkrášlují své příbytky svítícími světýlky, řetězy a jinými vychytávkami. O tuto výzdobu se mnohdy s radostí starají muži. Až kýčovitě přemrštěné osvětlení vídáme např. v USA,[COLOR="Red"] u nás na to jdeme obvykle s citem[/COLOR].

Jaká máte doma vánoční světýlka?
Používate pro osvětlení stromečku žárovky nebo LEDky? Jakou mají barvu?
Kolik jste ochotní investovat do vánočního osvětlení?

Napište nám svůj názor, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko „Odpověď“, které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).[/quote]

Tak s tim nasim "citem" to vidim trosku jinak, vanocni amerikanismus je v nasi zemicce videt na kazdem kroku, clovek uz ani nevi kdo vlastne na Stedry den prijde - zda Santa Claus ci Jezisek.Bohuzel ta prava podoba ceskych vanoc, ta dle pana Lady je nenavratne v haji, prave diky onomu tlustemu chlapikovi v cervene kombineze rozvalujicim se na sanich tazenych soby.Muj vnuk si navic vanoce dokonce spojuje s kamionem Coca Cola !!!! Letos jsem mu vysvetlil, ze kamion zadrel motor a sobi jsou prezrani a maji vetry, tudiz nemohou letat a ze nastoupi nas Cesky Jezisek, ktery sic neni videt, ale donese o to vice darku :D:D:D
Pod stromeckem toho nasel tolik, ze Jezisek je pro nej o pristich vanocich prioritou cislo jedna !
Bohuzel ve skolce se na mne divaji ted trosku divne :(
Ivo Mašek (10205)|4.1.2012 07:23
Buď rád, že jenom křivě dívají :-D . Kdyby jsi dříve takhle ošklivě mluvil o soudruhovi Dědovi mrázovi, tak už sedíš na židli na Bartolomějský ............. :-D
RossiD (1271)|4.1.2012 08:15
Asi mas pravdu, ono staci v tehle dobe nepatricne hovorit o Mr. Santovi a co vice, menit nazor maleho kluka, ktery tuto "osvetu" pohotove preda svym kamaradum ve skolce /jen tak dal, ja se nedam :D / :o
Mno, kazdopadne je deda v soucasne dobe za blazna, protoze tvrdi, ze sobi "prdi" a nemohou letat - tudiz byly vanoce v ohrozeni - tod nazor rodicu, kterym splha po okapu figurka SC s pytlem na zadech a na balkone sviti neon obriho Santy se sanemi a inkriminovanym nafouklym zvirectvem jako memento ceskych svatku vanocnich.

[COLOR="Red"][SIZE="6"]
Rest In Peace Jezisku !!!!
[/SIZE][/COLOR]
Ivo Mašek (10205)|4.1.2012 08:26
No a to ještě možná Evropa (EU) vymyslí nějakého svého evropského dárce dárků ............ v rámci záchrany eura a EU :-D (to pak v tom bude ten správný guláš - kam se pak budou na to hrabat různí Bohové, Budhové, Aláhové, Mormoni, Jehovisti ............ čert ví, kolik těch bohů vlastně existuje :-E )
RossiD (1271)|4.1.2012 08:43
No tak EU uz nepomuze asi nic, zvlaste kdyz na nas Recti pratele poslou ty sve zastupitele :D:D:D:

[COLOR="Blue"]Achelóos
Adrásteia (mytologie)
Aglaia
Aiglé
Aiolos
Alléktó
Amfitríta
Anemoi
Apaté
Asklépios
Asópos
Bakchantky
Biá
Boreás
Chrýsáór
Dafné
Deimos (mytologie)
Diké
Dionýsos
Dióna
Dryády
Eileithýia
Erató
Eris
Erínye
Erós
Eufrosyné
Euros
Euterpé
Fantasos
Fobos (mytologie)
Fobétór
Foibé
Forkýs
Grácie
Harmonia
Hekaté
Hesperidky
Hygieia
Hymén
Hypnos (bůh)
Hébé
Hélios
Héraklés
Hóry
Iris (bohyně)
Kabeirové
Kairos
Kalliopé
Kallirhoé
Kalypsó
Kirké
Kleió
Kratos
Kybelé
Kéfísos
Kéres
Kétó
Litai
Létó
Megaira
Melpomené
Moiry
Morfeus
Máia
Mómos
Múzy
Najády
Nefelé
Nemesis (mytologie)
N pokrač.
Notos
Nymfy
Néreovny
Néreus
Níké
Peithó
Persefona
Plejády (mytologie)
Plútos
Polyhymnia
Priapos
Próteus
Psyché (mytologie)
Pásithea
Seléné
Serapis
Silénos
Styx
Tartaros
Terpsichoré
Thaleia
Thanatos
Thaumás
Thetis
Tísifoné
Týché
Zefyros
Zélos
Áté
Éós
Éósforos
Íasión
Ídaia
Ókeanovny
Úrania
[/COLOR]

Panbuh /cesky/ s nami /a zle pryc/ :D
JindraPce (60)|4.1.2012 08:54
[quote=Ivo Mašek;388651] ............ čert ví, kolik těch bohů vlastně existuje :-E )[/quote]

No bojím se, že ani ten čert to neví :D
mirekv (7169)|4.1.2012 10:30
Já bych to tak nebral, i u nás je dost bohů, oba Vaškové a velký zástup za něma.
Ivo Mašek (10205)|4.1.2012 10:55
No, ono nebýt toho prvního Vaška, tak jsme dneska možná velcí kamarádi s Ukrajinou, a nebo dokonce právoplatnými členy SNS.
No a co se týče toho druhého Vaška? já ho tedy nemusím, ale tobě se velmi divím - neb: jakou stranu neustále a do omrzení obhajuješ? (dodnes jsem nepochopil proč, ale to je jedno)
Ten první Vašek také prosazoval lidskost, duchovno a varoval před tím, aby toto bylo převálcováno mamonem, hromaděním majetků, stresem, neustálou honičkou za mamonem, závistí, atd., atd. Kdežto ten druhý Vašek by nejraději zprivatizoval i vzduch, který dýcháme. Protože trh prý všechno vyřeší. Někdo pochopil, někdo ne. Podívej se kolem sebe.
... ale já bych radši nechal Vánoce vánocema, a necpal do toho politiku