Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

e-trayz prenos dat po netu

1hroch (865)|17.12.2010 08:46
Prosim odbornici poradte!
Znamy mi umoznil pristup na jeho e-trayz - prihlaseni pomoci jmena a hesla. Vidim vsechny jeho adresare.
1. Upload na e-trayz jednotliveho maleho souboru (jednotky MB) probehne uspesne. Uploadnu soubor 1,9GB, vse se tvari, ze probehne korektne - zahlasi Dokonceno, ale soubor v e-trayz neni.
2. Pri pokusu Upload cele slozky stejny vysledek. Dokonce se stalo, ze probehl Upload, dole v liste prubehu stalo 100%, ale asi po 30 sekundach se spustil znovu cely Upload, na liste postupne indikace 110% az 200%. Zahlasil Dokonceno, ale soubory opet v cilovem adresari nejsou.
3. Pri pokusu o Download DVD z e-trayz podobna situace - male soubory (ifo, bup) bez problemu prosly, pri stahovani 1. vobu se stahovani zastavilo 32 sekund pred koncem stahovani souboru a dale nic.
Co delam blbe?
Dagy2 (3153)|17.12.2010 14:38
1/ čo je to za sieť? Je to celé kábel, alebo máš niečo cez WiFi?

2/ prečo to musí byť prístupom cez user/heslo?

3/ aký OS je na tvojom PC?
1hroch (865)|17.12.2010 16:39
1. PC - kabel - Router - kabel - poskytovatel Netu (Stejny vysledek byl Notebook (Vista 32 bit) - WiFi - Router - kabel - poskytovatel)
2. Netusim, v tomto se neorientuji, tak mi to nastavil majitel e-trayz
3. W7 64bit

Ted kuprikladu se mi podarilo od nej stahnout 1 vob. Zkousim Upload 1,9GB.
17:46 vytizeni site 0%, kouknu na e-trayz - uploadovaci obrazovka, kliknu, naskoci prvotni obrazovka s registraci, chce opet heslo, zapisu, dostanu se do uploadovaciho adresare, tam opet nic. Zkusim upload souboru 50kB, bez problemu probehne.
Vzdyt ten Linux v e-trayz by mel umoznit manipulaci se soubory do velikosti 2GB - nebo se mylim?
Dagy2 (3153)|17.12.2010 17:54
1. znamená, že ten etrayz je niekde preč a chodíš na neho cez tvoje inetové pripojenie?
Potom by 2 bolo asi logické.

Ja mám etrayz v domácej sieti a namapovaný tak, že po pripojení na sieť sa automaticky objaví ako disk.
Prenos dát je jedna z vecí, čo funguje úplne bezproblémovo.
1hroch (865)|17.12.2010 19:14
Dagy2:
1.Presne tak - e-trayz je na druhem konci mesta, navic mame rozdilne poskytovatele inetu.
2. On ma take domacnost prospikovanou vzajemnym propojenim - tam bez problemu.
3. Pri pokusu od nej stahnout film v mkv - cca 6GB z jeho adresare s filmy - stahlo se jen cca 600B - nazev filmu, pripona mkv. Zobrazil jsem obsah v Notepadu, je tam:


Warning: fopen(/home/Share/p_MKV/XXXXXXX/XXXXXX.1979.DTheater.720p.x264.CZ.mix.AC3 5.1.mkv) [function.fopen]: failed to open stream: File too large in /var/www/ibox/etrayz/webdisk/download.php on line 134



Warning: fpassthru(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/ibox/etrayz/webdisk/download.php on line 135



Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/ibox/etrayz/webdisk/download.php on line 135


a) Dnes se mi cvicne od nej podarilo stahnout po jednom 2 voby (a` 1024MB).
b) Data pro nej jsem rozdrobil na 200MB casti. Jednu cast jsem k nemu prenesl uspesne, ted jsem zadal prenos 10ti 200MB kousku davkove. Cekam na vysledek.

Doby odezvy na jakykoliv prikaz pro e-trayz jsou katastrofalne dlouhe - to je 21. stoleti?
Nechapu, proc se vsichni pidi po nejakem streamovani, i prehravani napr. Youtube je cekani na smrt - 10 sec prehrava, 30 sec loaduje, 10 sec prehrava. Snad pripojeni 12Mbs by mohlo stacit!?
I doma nakonec dam prednost zvednuti sve line tluste p.dele ze zidle, vezmu extHDD a data mezi Notasem a PC prenesu na nem, bez premlouvani Billa, aby me nekam pustil a pak jeste cekal na vlastni prenos.
kuko61 (257)|17.12.2010 19:32
cez co kopirujes tie subory? ak cez web rozhranie, tam je obmedzena maximalna velkost suboru na 2GB (vraj je to obmedzenie prehliadacov). Skus uploadovat a downloadovat cez FTP, tam by problem nemal byt...
1hroch (865)|17.12.2010 19:37
kuko61: Diky moc za radu. Bohuzel na me mluvis cizi reci. Muzes, i pres SZ, me nejak navest jak pres FTP? Do ted jsem si vzdycky vystacil s normalnim pripojenim.
kuko61 (257)|17.12.2010 20:32
FTP je protokol na prenos dat a na pripojenie sa pouziva FTP klient ( http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/ftp_klienti/ ) Aj Total Commander ma integrovaneho FTP klienta.
Na eTrayz sa da pripojit pomocou FTP klienta, ale ako presne treba siet nastavit na strane eTrayz, to ti neviem povedat, to by mal nastavit ten tvoj znamy. Treba na routri nastavit port forwarding, aby si sa vedel pripojit na eTrayz, ked v FTP klientovi zadas znameho IP adresu...
1hroch (865)|17.12.2010 20:52
kuko61: Diky moc, vyzkousim, ale pokud bude treba neco nastavovat na e-trayz, tak az pristi tyden - majitel NASu je ted pracovne u Vas na vychode.

Vysledek davkoveho prenosu (Upload Multifile) 10ti 200MB souboru opet 0. V cilovem adresari nic neni.
1hroch (865)|17.12.2010 21:41
Znovu jsem zkusil prenest nekolik souboru v davce, takhle to skoncilo.
Co dal?
Jakym zpusobem zavrit?
Ma regulerni ukonceni takto vypadat?
Pri prenosu jednotliveho souboru se zobrazi okno s napisem - upload uspesne proveden - nebo neco v tomto smyslu, po jeho zavreni se zobrazi cilovy adresar. Pri davce je toto konecn stav.

Edit: Po dokonceni uploadu jsem nechal v klidu cca 1/2 hodiny, pak zavrel okno krizkem vpravo nahore - svete div se - soubory se prenesly do ciloveho adresare!
e-trayz.jpg
1hroch (865)|20.12.2010 21:54
Asi to byla nahoda, ci nejaka vyssi dobra shoda okolnosti - dalsi pokusy bez uspechu.
1hroch (865)|20.12.2010 21:56
Navazano spojeni FTP. Proc je prenosova rychlost tak silene nizka?
Prijimaci strana 55Mbs, vysilaci 12Mbs
Image1.jpg