Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachytavani primo z VGA/DVI vystupu karty

imported_ray (2)|25.2.2005 10:12
Hoj,

potrebuju zachytit obrazovku pocitace v co nejlepsi kvalite - cca 1024x768 pri 50FPS (vystup je na LCD monitor). Hledal jsem hledal, ale nenarazil jsem na nic co by mi zde ve foru pomohlo. Pokud jsem prehlidl, staci mi link, diky :)

Jde mi o to jakou kartu pouzit, aby se dala sehant i nas a nestala sesitky tisic. Druhej komp na to zachytavani bude dediicated, takze to nemusi mit na HW urovni vsechny mozny blbosti... na druhou stranu, bitrate tydle kvality je celkem vysokej a prutok PCI neni 2x velkej....

Na par karet jsem narazil, ale prozmenu jsem nezjistil jejich cenu, nebo kdo je v CR dodava... Karta na zachytavani DVI musi bejt prece uplne trivialni, zadny predniky, zadna synchonizace, ....

Pripadne, jesli ma nekdo zkusenost se zachyavanim obrazovky kompu, budu rad za hinty.

Diky
R.
ODSakEda (2278)|25.2.2005 18:56
Já používám virtuální recorder plochy: CamStudio: http://www.slunecnice.cz/product/CamStudio/
imported_ray (2)|26.2.2005 09:37
[quote=ODSakEda]Já používám virtuální recorder plochy[/quote]

Diky, vyzkousel jsem. Ale nevypada to mco dobre.. Kompem to nejspise nebude (mam dualni desku), spise tema updated regioana, ktery v kombinaci s HW akceleraci. Ten program pomerne 'nema' narok to vsechno stihnout posnimat, jeslize mu to widle poslou na kartu. Prenos z ty karty zpet pak taky chvili trva, ..

Graberu jsem zkousel nekolik, ale v podstatne zadnej neudela ani 'jemnej' pohyb kursoru, a jakmile je nekde na obrazovce treba audio analyzer (ten ma 50FPS) , tak to prestava stihat. Rekneme, ze by tim clovek chtel delat bud nejakej help k ovladani necemu, nebo si zachytavat video, u kteryho je jednodusi odchytit is ho v digitalni kvalite, nez aby se porad placal s licencema a tak podobne...

Timhle vsim by to externi zachytavani netrpelo... Treba tahle karta vyapda pekne,ale netusim kde se da sehant a kolik stoji.

http://www.unigraf.fi/index.php?page=65

Nebo neco podobneho tomuhle... To DVI je digitalni, tak prece nemuze byt takovej problem to proste ulozit :)

R.
ODSakEda (2278)|26.2.2005 11:21
Mno já ještě u licnecovanejc videí spojím TV OUT grafárny Video IN TV karty a dám record a je to, ale jen 25fps, ale je to výdrb, neb např. realplayer a pod. strímované live video (hlavně sex a zprvodajství) z netu jaksi ani tento recorder nezachytí (jen černou plochu)!