Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc se zapojením od odborníků

c12345 (46)|15.12.2010 20:37
Dobrý den,
V současné době mám řešené zapojení na dva CRT televizory takto jeden kabel od zásuvky k první televizy v obýváku (settobox 5OOO) kde u tohoto settoboxu to mám rozdvojené a vedeno dále do další televize k dětem do pokoje. Takže já mám v obýváku digitál a děti v pokoji analogovou nabídku. V zhledem k tomu že si hodlám zakoupit televizor Samsung LE46C650 tak rovnou bych chtěl vyměnit veškeré rozvody a hodlám to zapojit takhle : do zásuvky UPC rovnou dát rozbočovač (nějaký kovový samozřejmě) na F konektory a zkrátka jednu cestu vést k první (nové televizy) a druhou cestu rovnou od rozbočovače na druhou televizi do dětského pokoje. Vzdálenost od zásuvky jk první televizi cca 7 m a ke druhé cca 2O m. Chtěl bych se zeptat zda to takhle je lepší než to rozbočovat až u settoboxu a zda i v dětském pokoji prozatimně jim půjde televize (analog) protože chci koupit modul do nové televize a starý settobox dát dětem do pokoje. Chtěl bych znát vaše názory samozřejmě kabel bude nějaký kvalitnější asi Belden.

2/možná laická otázka jak dám rovnou rozbočovač na F konektory do té UPC zásuvky když na rozbočovači i na zásuvce (laicky to napíšu je otvor se středovou dírou) existuje mezi to nějaká spojka, aby to šlo našroubovat , nebo to řešit přechodkou F-IEC samec samice a normálně to do sebe zasunout a dole už je mi to jasný dvakoaxiáli na F konektory... a nebo to rozbočit až někde kousek pod tou zásouvkou UPC..... mějte se mnou trpělivost jsem laik
Ivo Mašek (10205)|15.12.2010 20:54
Spojka pro F-konektory existuje (příloha č. 1)
Rozbočovač dej hned k té bytové zásuvce. Existují i trojrozbočovače (příloha č. 2)
Pokud budeš chtít na všech televizorech sledovat digitál (a na každém si štelovat vlastní kanál), budeš muset mít od UPC buď externí STB pro každou televizi, nebo SMART kartu, pokud TV bude mít CI-slot a DVB-C tuner.
fspojka.jpg rozvod1.jpg
c12345 (46)|15.12.2010 21:06
Jasně takže pokud dobře chápu tak jste to myslel dát rozbočovač ne přímo do té účastnické zásuvky UPC ale kousek od ní (nevím zda by to šlo rozbočit přímo vsunutím rozbočovače do zásuvky)...... jinak počítám do té nové televize spárovanou kartu s modulem od firmy LIca a ten šmejd:) 5OOO Handan dát dětem do pokojíku....
Ivo Mašek (10205)|15.12.2010 21:14
[quote]Jasně takže pokud dobře chápu tak jste to myslel dát rozbočovač ne přímo do té účastnické zásuvky UPC ale kousek od ní[/quote]
Tak pokud bude možno ho fyzicky zasunout do UPC zásuvky, tak rovnou tam. (já tu zásuvku zrušil a příchozí kabel jsem zasunul rovnou do přívodu trojrozbočovače - ovšem to je na vlastní "nebezpečí", neb technici UPC by to asi bez té zásuvky neradi viděli :-D )
[quote]jinak počítám do té nové televize spárovanou kartu s modulem od firmy LIca a ten šmejd:) 5OOO Handan dát dětem do pokojíku.... [/quote]
Přesně tak. Já to mám podobně. V obýváku sice ne SMART, ale STB Kaon., a ten Handan5000 mají děti u sebe. Pak mám ještě v kuchyni (proto ten troj rozbočovač), tam je ovšem pouze to, co UPC vysílá v analogu
c12345 (46)|15.12.2010 21:17
Díky za rady a musím říci i bleskové :) jenom mě napadlo než dávat asi 1m koaxu na každé straně F konektory od účastnické zásuvky která je také na F konektor zda by to nešlo řešit spojkou F/IEC samec a samice naprasovat to do sebe dát rovnou do té zásuvky a ty dolní vývody na dvě televize už rovnou na F konektory s koaxem.... to mě tedy jen tak napadlo.
Ivo Mašek (10205)|15.12.2010 21:22
Nějak jsem to nepochopil. Každopádně tam musíte mít rozbočovač. (jestli myslíte ty koaxy vést z nějaké spojky, aniž by ve hře byl rozbočovač, tak takhle by to nešlo)
c12345 (46)|15.12.2010 21:29
ne tak jsem to nemyslel mám zkrátka účastnickou zásuvku na F konektor a a rozbočovač je také na F konektory. Že povedu od rozbočovače dvě větve je mi jasný.Ale jak napasovat ten rozbočovač případně přímo do té zásuvky (nevím jak tedy a nebo kousek koaxu našroubovat na zásuvku, na druhé straně rozbočovač a z něj dvě větve....k televizím..
Pitomec (10211)|15.12.2010 21:32
[quote=c12345;315331]Dobrý den,
V současné době mám řešené zapojení na dva CRT televizory takto jeden kabel od zásuvky k první televizy v obýváku (settobox 5OOO) kde u tohoto settoboxu to mám rozdvojené a vedeno dále do další televize k dětem do pokoje. Takže já mám v obýváku digitál a děti v pokoji analogovou nabídku. V zhledem k tomu že si hodlám zakoupit televizor Samsung LE46C650 tak rovnou bych chtěl vyměnit veškeré rozvody a hodlám to zapojit takhle : do zásuvky UPC rovnou dát rozbočovač (nějaký kovový samozřejmě) na F konektory a zkrátka jednu cestu vést k první (nové televizy) a druhou cestu rovnou od rozbočovače na druhou televizi do dětského pokoje. Vzdálenost od zásuvky jk první televizi cca 7 m a ke druhé cca 2O m. Chtěl bych se zeptat zda to takhle je lepší než to rozbočovat až u settoboxu a zda i v dětském pokoji prozatimně jim půjde televize (analog) protože chci koupit modul do nové televize a starý settobox dát dětem do pokoje. Chtěl bych znát vaše názory samozřejmě kabel bude nějaký kvalitnější asi Belden.

2/možná laická otázka jak dám rovnou rozbočovač na F konektory do té UPC zásuvky když na rozbočovači i na zásuvce (laicky to napíšu je otvor se středovou dírou) existuje mezi to nějaká spojka, aby to šlo našroubovat , nebo to řešit přechodkou F-IEC samec samice a normálně to do sebe zasunout a dole už je mi to jasný dvakoaxiáli na F konektory... a nebo to rozbočit až někde kousek pod tou zásouvkou UPC..... mějte se mnou trpělivost jsem laik[/quote]Rozbočit to můžeš jak u zásuvky, tak kdekoliv po cestě - a pokud ty TV budou "v řadě za sebou", tak je to dokonce lepší rozbočit po cestě, tj. u té první TV dát rozbočovač a pokračovat dál ke druhé.

Zásuvku nechat! Jestli je tam i net, tak by ti z UPC pěkně poděkovali :D
Ivo Mašek (10205)|15.12.2010 21:36
[quote]
a pokud ty TV budou "v řadě za sebou", tak je to dokonce lepší rozbočit po cestě, tj. u té první TV dát rozbočovač a pokračovat dál ke druhé.[/quote]
No já radši z jednoho místa (abych měl všechno pohromadě na jednom místě, mám tam i inet zásuvku) Prostě takové centrum zapojení
Pitomec (10211)|15.12.2010 21:38
Z jednoho místa se to spíš dělá v RD, kde máš někde za dveřma rozvodnou krabici a z ní to jde do každé místnosti do zásuvky. Ale takhle v bytě je to jedno 8-)
c12345 (46)|15.12.2010 21:39
No takže je to asi jedno jestli to rozbočím hned u té zásuvky upc a nebo to rozbočím po cestě před první televizí nějak se s tím poperu:) Každopádně díky za fundované rady.