Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

2 satelity a 8 TV

fox (222)|15.12.2010 11:08
Zdravim,
potrebujem vyriesit prijem z 2 druzic (Skylink) pre 8 prijimacov. Ako to vyriesit (aby to nebolo moc narocne)? Predpokladam 1 parabolu (asi 85 cm EmmeEsse - hlinik, prip. navrhnite), bez pohonu.

Ake prijimace zvolit? Poziadavka: stabilita, bezproblemovost, pripojenie exter. HDD, LAN (pre pristup z PC), moznost pouzit 2 karty (aby sa neovplyvnovali), nezavisle nahravanie a sledovanie aj zakodovanych stanic, SCART, kompatibilita so Skylink kartami. Cena by nemala byt viac ako 200 €/kus.
Dagy2 (3153)|15.12.2010 16:43
Ak si na toto ukecal nejakých ľudí v bytovke tak z toho rýchlo zase vycúvaj.
Viedlo by to k susedským nezhodám, ktoré riešia Krimi noviny na JOJ.
Pytkin (7947)|15.12.2010 17:00
Dagy : o co islo na tej JOJke .. nechce sa mi to hladat .. daj lahky nastrel toho ..
fox (222)|15.12.2010 20:38
Ide len o jednu antenu pre 2 byty (z ciste technickych dovodov).
VlaDamorava (466)|15.12.2010 20:52
Dagy2 (3153)|16.12.2010 10:06
to Fox: ak sú to len 2 byty a jediný spoločný bod je parabola+LNB tak so zakúsnutím do spodnej pery by som to bral.


to Pytkin: je normálne, keď príde jeden majiteľ bytu s myšlienkou. Presvedčí ostatných o dobrej veci, poskladajú peniaze a začnú realizáciu. Často to potom celkom nejde podľa predstáv - či už firmou ktorá realizuje zákazku alebo tým, že počiatočné informácie neboli úplné.
Začne obviňovanie kto sa na tom nabalil, 1000odborníkov hneď vie prečo to nefunguje ako má apod. V niektorých bytovkách to potom končí v tých krimi novinách. Viem o čom hovorím, 5 rokov som viedol spoločenstvo a niekedy zostával stáť rozum. Takže so susedom navrhujem zdieľať maximálne jednu stranu plota ( alebo susedku :) )
Moja obava o foxove zdravie teda spočívala v nereálnej cene ak by ju sľúbil spolumajiteľom bytovky.
panasonic650 (1124)|16.12.2010 14:03
[quote=Dagy2;315434]to Pytkin: je normálne, keď príde jeden majiteľ bytu s myšlienkou.....[/quote]
Ja som mal taky napad ale som to rychlo vzdal este pred schodzou :) Staci sa zopar krat zucastnit a clovek sa zlakne... :D
Pytkin (7947)|16.12.2010 14:57
Jaj tak .. jasne .. to chapem .. kedysi som byval v panelaku a pamatam si na to peklo na domovych schodzach ..
VlaDamorava (466)|16.12.2010 15:59
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20520&page=2

[quote=VlaDamorava;232167]My do toho šli !! A další 3 paneláky na sídlišti.
Hvězdicový rozvod do 69 bytů, 12 programů v analogu (převedeno z DVB-S/T) a 4 satelitní pozice pro stávající nebo budoucí majitelé sat.přijímačů. Na balkonech žádná parabola (zateplení). V každém bytě účastnícka zasuvka s konektorem pro sat.přijímač/TV/R.
Cena na Moravě do 300 tisíc. V Praze by to bylo "asi" jiné.
[/quote]

Teď po spuštění Kojálu navíc 3 pakety DVB-T, celkem 11 programů.

Další paneláky teď šli do toho taky, bez převodu do analogu, cena kolem 120 tisíc - 48 přípojek.
fox (222)|16.12.2010 22:17
[quote=VlaDamorava;315335]http://www.antensat.eu/Katalog/Multiswitch/Manual/tech.jpg
http://www.parabola.cz/clanky/3575/multiswitch-diseqc-prepinace-konvertory-prijem-satelitni-tv-vice-ucastniky/
http://www.emp-centauri.cz/products.php?id_kateg=5&id_pkateg=12&id=231

"....nezavisle nahravanie a sledovanie aj zakodovanych stanic...."
Požadovana cena 5000,- Kč za 2-tunerový přístroj NEREÁLNA !![/quote]

Vdaka za typy. Nie som sice v tejto problematike odbornik, ale toto riesenie som predpokladal, len som si to chcel overit (este by pripadalo do uvahy riesenie s 8 DiSEqC prepinacmi 2/1 - ale vela kablov z paraboly a utlm alebo pouzitie Unicable, ale o tom viem velmi malo a asi by to bolo drahe).
Co sa tyka tych tunerov - cital som, ze niektore aj 1-tunerove dokazu sucasne 1 program nahravat a iny program sa da sledovat. Len su tam iste obmedzenia - na to, co to znamena v praxi by tu asi niekto vedel reagovat - rad sa necham poucit.
Pytkin (7947)|16.12.2010 22:47
no mozes pozerat 2 kanaly z jedneho transponderu .. napriklad JOJ a JOJ+ .. Alebo tusim STV1,2,3, Markiza, DOMA .. a podobne ..
vprint (136)|17.12.2010 10:48
fox - sorry za výraz, ale čo to je za blbosť, ísť do jednej paraboly. Nech si dá každý svoju a je pokoj. To je len o jednu viac - na každú švacneš quad lnb a je to. Čo ušetríš na jednej parabole, prerobíš na rozvodoch a prepínačoch.
Ja by som to potom riešil DM500s server na zdieľanie - to sa dá riešiť wifinou - a každý nech si potom kúpi toľko A200HD, koľko chce mať TV pripojených. Jedna stojí 105ečiek. Spýtaj sa lososa, on má s tým skúsenosti.
fox (222)|17.12.2010 12:00
to vprint: problem je v tom, ze som medzi budovami a na satelit nevidim - preto som nuteny ist aspon o poschodie vyssie odkial uz je ta moznost a pride mi prinajmensom hlupe, ked uz niekoho ziadam o pomoc, neponuknut mu neaku vyhodu. Inak by som to neriesil a dal by som si vlastnu parabolu (aj ked pravdupovediac, parabolami obsypane budovy sa mi hnusia, ale co uz ked sa ludia nevedia na nicom spolu dohodnut :().
panasonic650 (1124)|17.12.2010 15:33
[quote=fox;315670]ale co uz ked sa ludia nevedia na nicom spolu dohodnut :([/quote]
Staci si to tu chvilu citat a je ti jasne ze sa nedokazu dohodnut ani na tom ci je cierna naozaj cierna :D
vprint (136)|18.12.2010 01:02
[quote=fox;315670]to vprint: problem je v tom, ze som medzi budovami a na satelit nevidim - preto som nuteny ist aspon o poschodie vyssie odkial uz je ta moznost a pride mi prinajmensom hlupe, ked uz niekoho ziadam o pomoc, neponuknut mu neaku vyhodu. Inak by som to neriesil a dal by som si vlastnu parabolu (aj ked pravdupovediac, parabolami obsypane budovy sa mi hnusia, ale co uz ked sa ludia nevedia na nicom spolu dohodnut :().[/quote]

To je potom celkom v poriadku, keď mu teda ponúkaš určitú možnosť sat príjmu. Potom ale nerozumiem dvom veciam.
1. Prečo zrovna ty 4 prijímače a on tiež 4
2. Prečo by si mal ty riešiť celý komplet. Veď stačí mu tú možnosť ponúknuť a nech sa rozhodne sám, čo a ako.
Dagy2 (3153)|18.12.2010 11:17
to vprint - 2 otázky 2 možné odpovede:
alebo má fox málo adrenalínu
alebo je v tom predsa len tá suseda :)
vprint (136)|18.12.2010 19:10
Ááháááááá! No ja som dutá trúba maková, že mi to nedošlo, foxi, nedáš sem jej fotečku?
fox (222)|18.12.2010 19:41
[quote=vprint;315836]To je potom celkom v poriadku, keď mu teda ponúkaš určitú možnosť sat príjmu. Potom ale nerozumiem dvom veciam.
1. Prečo zrovna ty 4 prijímače a on tiež 4
2. Prečo by si mal ty riešiť celý komplet. Veď stačí mu tú možnosť ponúknuť a nech sa rozhodne sám, čo a ako.[/quote]

No to je jednoduche:
1. pocitam s TV v dalsich miestnostiach a sused tiez (aj ked to spociatku nebude plne obsadene) a kedze moznosti su 2, 4 alebo 8 na LNB resp. 4 pre quad, tak potom je to snad jasne.
2. neriesim cely komplet, spolocne - iba antena a bizuteria okolo, set-top-boxy, co som sa pytal, su zaujimave pre mna, co si da on, to neviem. Navyse, nie je to moc technicky typ.

To Daggy2: ani jedno, ani druhe :).
vprint (136)|19.12.2010 09:44
Mohol by si ešte napísať, ako je to s rozvodmi, niekedy to býva achillova päta celej veci. Či môžete ťahať 8 káblov no problemo, alebo treba zlučovať, atď atď, proste popíš lepšie celú situáciu.
fox (222)|19.12.2010 20:24
[quote=vprint;316098]Mohol by si ešte napísať, ako je to s rozvodmi, niekedy to býva achillova päta celej veci. Či môžete ťahať 8 káblov no problemo, alebo treba zlučovať, atď atď, proste popíš lepšie celú situáciu.[/quote]

Nemyslim, ze je dovod zlucovat - antena zboku balkona, 4 kable dole do bytu (budem to tahat vonkajskom (keby to slo vnutrom, bolo by to podstatne komplikovanejsie), 4 kable rovno do 2. bytu. Je tam kryty balkon, takze elektroniku by som chcel dat tam (ak s tym budu suhlasit, ale nepredpokladam, ze by nie).
Neake firmy mi navrhovali riesenie s DiSEqC modulmi, cim by odpadlo napajanie, ale mam obavy z utlmu. Nemate s tym niekto skusenost (vyrobca udava tusim 4-5 dB)?
Chcel by som sa este spytat na antenu - mal som vyhliadnutu 85 cm EmmeEsse - hlinik. Odhovarali ma, ze to, co sa dovaza, je dost tenke a za vetra sa deformuje. Ake mate skusenosti?
vprint (136)|20.12.2010 22:16
Ja mám tú najlacnejčiu parabolu akú som našiel za 19,50 s plastovým držiakom a ide spoľahlivo. Ale je trochu v závetrí. Aj keď je plech tenký a keď ju pomykám, tak sa ohýba, ide dobre. Oceľové paraboly majú lepšiu odrazivosť ako hliníky. AL sú vhodné na motory, kvôli váhe pri točení. Musíš uvážiť, aké počasie bude šibať do tvojej paraboly na mieste, kde ju chceš umiestniť, podľa toho zvoliť veľkosť - či 80ku, 85ku, alebo 90ku, aké silné musí byť rameno vzhľadom k jeho dĺžke a veľkosti paraboly, atď atď.
Ak teda ťaháš káble vonkajškom, tak je lepšie nezlučovať. Ak chceš aj A19 aj A23,5, tak zrejme budeš mať dvakrát 8lnb v okuliaroch, potom musíš diseqy použiť na prepínanie medzi LNB. Ale to je v poho, ja to mám tiež tak, všetky komponenty najlacnejšie a zatiaľ idú spoľahlivo. Ak sa niečo pokazí, kúpim, vymením. Ja tam mám na A23,5 quad a na A19 len sólo. Parabolu som nastavoval sám, LNB v okuliaroch tiež. Trocha nervov,a le inak OK. Diseqy nemusíš nakupovať hneď všetky, kúp len toľko, koľko je na začiatok treba, káble ponaťahuj všetky - zapájať zatiaľ nemusíš, ak chceš, zamotaj konce izolačkou. Budeš to mať pripravené, keď dokúpiš ďalšie STB, alebo sused.