Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Zachtavani TV signalu A/D prevodnikem digi kamery - prebuzen

Je tu pořád Avatar uživatele Saxel
    Registrace
    Jan 2005

Pri zachytavani TV signalu s jasnymi scenami s ostrymi konturami (obvykle v reklamach) to A/D prevodnik v kamere nejak nezkousne a v obraze se objevi rusive pruhy (jako kdyz ma pobouchanou synchronizaci). Ma s tim nekdo take zkusenosti nebo alespon napad jak to resit?
    Napadlo me zkusit snizit jas ve videosignalu. Nemate nekdo po ruce jednoduche schema?
    Jeste doplnim, ze jde o kameru JVC GR-D30.
    Odpovídat lze po přihlášení

mch mch je offline
    Nováček Avatar uživatele mch
    Registrace
    Jun 2004

Nejedna sa o tzv. ZEBRA efekt,kedy preexponovane casti vysrafuje.
    Pozri menu -> zebra...

Je tu pravidelně Avatar uživatele Whitejoker
    Registrace
    Mar 2004

Já to měl na zkopírovaném VCD s koncertem D. Landy. Vypadalo to jako by byly otočené půlsnímky - v jasných scénách (např. plameny) rozřádkované.
    Myslel jsem, že ti co to natáčeli, by už mohli vědět co s tím (vypadalo, že to není žádné domádo natočené někde tajně miniDV kamerou)

Registrace
    Jan 2005

Ne, zebra to neni. Nejakym prebuzenim se rozpadne radkova synchronizace obrazu. Uz jsem to ale vyresil. Do cesty videa jsem zaradil eliminator ochrany Macrovision, ktery jsem kdysi delal a kupodivu to problem zcela vyresilo. Dal jsem to nezkoumal.

Je tu pravidelně Avatar uživatele Whitejoker
    Registrace
    Mar 2004

Bezva.

Nebylo by nemístné tě žádat, aby jsi se s ostatními podělil o návod?
    Teda pokud to nemáš patentované, nebo jestli to není předmětem tvého podnikání

Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od Whitejoker
    Bezva.

Nebylo by nemístné tě žádat, aby jsi se s ostatními podělil o návod?
    To není problém. V podstatě jsem vycházel z Macrovision eliminatoru v.2.3 Antti Paarlahtiho: http://www.kolumbus.fi/pami1/macrovision/. Na těchto stránkách je jak popis teorie macrovision, tak schéma zapojení eliminátoru. Rozhodně však nedoporučuji pouštět se do stavby bez přístupu k osciloskopu. Separace synchronizace z video signálu je řešena obvody CMOS s derivačními a integračními RC články a nastavení správného časování by byl bez osciloskopu horor. Na internetu je ale možné najít vylepšená zapojení, kde je pro oddělení synchronizace použit obvod LM1881, který oživování eliminátoru velmi zjednodušuje.
    V zapojeních je pro určení řádků video signálu, které je potřeba vyklíčovat, použit CMOS čítač v kombinaci s JK klop. obvody. V nejnovějších konstrukcích je nahrazuje mikroprocesor - zapojení je pak ještě jednodušší, ale člověk musí umět programovat některý typ jednočipu.

Podobná témata

1. Utlumení signálu z mikrofonu do kamery
    Od hird v sekci Videokamery
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 12-11-2011, 14:27
  2. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 07-11-2011, 21:10
  3. DIGI TV na PC
    Od JALE v sekci DVB-S
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 24-01-2008, 00:16
  4. Zachtávání ve WinFast
    Od xdavidx v sekci Zachytávání videa
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 30-07-2005, 09:59
  5. Jakou dv kameru s A/D převodníkem do 35000?
    Od srovnalp v sekci Videokamery
    Reakcí: 28
    Poslední příspěvek: 09-09-2004, 10:33