Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40C6900 + CAM modul + Skylink Irdeto karta

maxipes6 (27)|14.12.2010 16:42
Dobry den.

Mam televizor Samsung LE40C6900 a chcem ho vyuzivat spolu s kartou Skylink, ktora uz bezi v systeme Irdeto a pozerat SD aj HD programi. Aky CAM modul by ste mi doporucili, ktory by najlespsie fungoval s touto kombinaciu ?

Chvilku som pouzival modul Eurocam, ale mal som s nim problemi: Niekedy po zapnuti TV ukazala, ze je program zakodovany a naskocil niekedy az po 5 minutach alebo ked som prepinal programi, hlavne na HD programi, trvalo to az 30 sekund alebo tiez niekedy cez pozeranie TV vyskocilo okno, v ktorom bolo nieco po anglicky asi na 5 sekund a potom zmizlo a obraz sa na chvilu skockovatel.

Dakujem za odpovede
dogs (351)|14.12.2010 22:29
Do Samsung TV mě byl doporučen tento modul...viz citace od podpory skylink.

[quote]co se týče CA modulu, doporučoval bych Irdeto Cryptoworks SMIT. Tento mi celkem bezproblémově fungoval ve všech přijímačích. Pro systém Irdeto - sys zatím nevím o žádném 100% funkčním modulu. Výrobci zatím pořád ladí SW.[/quote]

Pokud chceš jistotu napiš jim co máš za tv a oni ti do jednoho dne odpoví.
maxipes6 (27)|20.12.2010 15:10
Tak som nakoniec kupil modul Smit, ten nabieha do 30 sekund a tiez prepinanie programov ide supar, akurat vzdy po zapnuti TV sa zobrazia 2 tabulky (viz foto) a potom sa nastartuje. Niekedy sa pocas pozerania zobrazi tabulka 2 a po 5 sekundach zmizne. Neviete, co je v tych tabulkach a daju sa nejak odstranit ? Karta je este nezaregistrovana.
20122010060.jpg 20122010061.jpg
dogs (351)|20.12.2010 17:17
To první znamená že karta byla přijata (autentizace úspěch)
a to druhé - prosím čekejte zatímco je karta synchronizována
maxipes6 (27)|20.12.2010 18:09
Takze sa oby dve tie tabulky budu zobrazovat stale, ze ?
Pajdo (47)|20.12.2010 18:58
[quote=maxipes6;316424]Tak som nakoniec kupil modul Smit, ten nabieha do 30 sekund a tiez prepinanie programov ide supar, akurat vzdy po zapnuti TV sa zobrazia 2 tabulky (viz foto) a potom sa nastartuje. Niekedy sa pocas pozerania zobrazi tabulka 2 a po 5 sekundach zmizne. Neviete, co je v tych tabulkach a daju sa nejak odstranit ? Karta je este nezaregistrovana.[/quote]

Taky modul by som zahodil ...
dogs (351)|20.12.2010 19:04
[quote=maxipes6;316459]Takze sa oby dve tie tabulky budu zobrazovat stale, ze ?[/quote]

Tak já jsem teď zasunul modul, vložil kartu a mám vše kodované. Jakou máš kartu ? Už máš novou s logem irdeto ? Já ano a nějak mě to v modulu nechce chodit, jakou stranou má být zasunutá v modulu ?

Jinak zprávy modulu si můžeš vypnout v menu:

Nastavení - běžné rozhraní - nabídka CI - CI module - suppress Mesage - Are you sure to disable message display ? - potvrdit a zprávy se vypnou :-)
maxipes6 (27)|20.12.2010 21:22
Ak myslis ten modul Smit, tak tam mam kartu zasunutu kontaktmi k tej hrubsej strany CAM modulu. Ano, mam kartu s logom Irdeto. Osobne mi ide teraz vsetko v pohode.
Tie spravy som nenasiel, lebo ked prejdem do nabidky CI, tak polozku CI module tam nemam. Ja mam modul Smit, ktory je fialovy a je na nom este logo HD a CI+.
dogs (351)|20.12.2010 21:31
[quote=maxipes6;316525]Ak myslis ten modul Smit, tak tam mam kartu zasunutu kontaktmi k tej hrubsej strany CAM modulu. Ano, mam kartu s logom Irdeto. Osobne mi ide teraz vsetko v pohode.
Tie spravy som nenasiel, lebo ked prejdem do nabidky CI, tak polozku CI module tam nemam. Ja mam modul Smit, ktory je fialovy a je na nom este logo HD a CI+.[/quote]

Ty už máš ten fialový, to je ten nový. Já jsem blbec koupil ten zelený Smit. No zítra musím koupit jiný, aspoň vím, že ten fialový funguje. Hrubou starnou myslíš co ? Tam kde je potisk s logem ?
Je to tento ??
http://www.videotech.cz/images/sklady/cam_irdeto_smit_dekodovaci_modul.jpg

http://www.satcentrum.com/clanky/4268/seznamte-se-modul-irdeto-smit-pro-karty-skylink-irdeto-pi-sys/

Díky
maxipes6 (27)|20.12.2010 21:37
Jo, myslim tu hrubsiu stranu, na ktorej je potisk, ked sa pozries s boku, tak uvidis kotektory, ktore sa dotykaju karty. Ano, tento CAM modul mam a zatial musim uznat, az na tie hlasky ide v pohode. Pouzivam ho so Skylink Irdeto kartou a zatial ide docela v pohode, uvidim neskor. Aspon keby ze sa daju nejako vypnut tie okna s tymi informaciami.
dogs (351)|20.12.2010 21:39
Díky zítra ho koupím, ono stejně zatím nic jiného není, pak napíšu jestli jsem vyřešil ty zprávy.
maxipes6 (27)|20.12.2010 21:41
Jo, ja som vyskusal asi 5 modulov a nakoniec mi ide tento najlepsie.
vsp (704)|21.12.2010 07:18
a proc jste si nekoupili kartu Cryptoworks?

hybridni karty ICE si poridi leda sebevrah
dogs (351)|21.12.2010 10:37
nemám ICE, mám čistou Irdeto.
Kamarád objednával 2 přijímače i s kartama přímo od Skylinku ale vzhledem k tomu že Skylink nabízí kartu NEXT, tak mu jedna zbyla. Bohužel je to ta úplně nejnovější.
panasonic650 (1124)|21.12.2010 12:50
[quote=vsp;316588]hybridni karty ICE si poridi leda sebevrah[/quote]
Preco ?
vsp (704)|24.12.2010 12:41
protoze to je hybrid a to imho neni dobre, a Cryptoworks maji jiste vyhody oproti IRDETO :)..

dogs - NEXT ma smysl platit jen k placene nabidce (a ne k gratis programum, to by brzo prodelal kalhoty), no prave, bohuzel karty, ale Cryptoworks se daji jeste sehnat, navic umoznuji snadne sdileni a zadna Next neni potrebna (v ramci domacnosti samozrejme)
dogs (351)|24.12.2010 14:27
Next se mě netýká, to má kamarád na placenou nabídku. Kartu jsem dostal zadarmo, a sdílení nevím, mám kartu v TV, takže sdílení by stejně asi nešlo. Akorát u té nové karty a nového modulu se objevují zde uvedené hlášky. Kartě chvilku trvá než naběhne, nevadí mě to, pouze nefunguje nahrávání při vypnuté TV. Ale to mě u satelitu stejně moc nezajímá.
drda (25)|2.1.2011 14:39
ty hlasky me dost stvou poradilo se nekomu nejak vypnout?? co treba servisni menu??
dogs (351)|3.1.2011 02:25
Mám obavy že to je problém modulu a karty, software není odladěný. A nefunguje nahrávání ani u zapnuté TV.
drda (25)|14.1.2011 08:43
Je udajne novy modul který má certifikát http://www.omko.cz/?m=eshop&idm=katalog&k=1294906478&q=&kod=COMMNEOIRD

zkoušel už někdo nebo bude zkoušet??
dogs (351)|17.1.2011 11:26
Odpověď ze Skylink podpory:

[quote]Dobrý den, podívejte se prosím na - http://www.skylink.cz/web/document/cms_library/175.pdf[/quote]
lkudela (6)|16.3.2011 18:55
[quote=drda;323184]Je udajne novy modul který má certifikát http://www.omko.cz/?m=eshop&idm=katalog&k=1294906478&q=&kod=COMMNEOIRD

zkoušel už někdo nebo bude zkoušet??[/quote]>


Vyskusal som tieto CAM s C6900+Skylink Irdeto:
Smit Irdeto CI+ (fialovy) - nefunkcne nahravanie
Neotion Irdeto CI+ (certifikovany od Skylink) - funkcne nahravanie, prilis dlhe prepinanie kanalov, obcas kodovany signal (nekompatibilita CAM a TV)
Mascom Irdeto/Cryptovorks (SW 1.22 s podporou Skylink irdeto) - obcas kodovany signal (nekompatibilita CAM a TV)

Ked sa zobrazi kodovany signal, ukonci sa nahravanie TV alebo timeshift. Obratil som sa na zakaznicku linku Samsung, odpoved, ktoru radsej nekomentujem, znela: Otestovane su moduly Cryptoworks s kartou Skylink Cryptoworks a ICE v rezime Cryptoworks, odporucame modul Smit Cryptoworks (zeleny).
dogs (351)|16.3.2011 20:32
Děkuji za testy, zrovna to řeším.
Měl jsem modul Smit Cryptoworks (zeleny), bohužel s kartou irdeto to nefungovalo, vráceno.
Koupil jsem modul Smit Irdeto CI+ (fialovy) - nefunguje nahrávání.

Takže pokud koupím Neotion Irdeto CI+ (certifikovany od Skylink) tak to bude nahrávat, ale občas bude zlobit ? Tak to ještě jde, doufám, že se při zapnutí nezobrazují ty otravné hlášky....
lkudela (6)|16.3.2011 22:09
Hlasky si u Neotion uz nepamatam (mal som ho len 2 dni), ale tusim sa dali vypnut, pri zapnuti asi len info o rozkodovani. Nahrava a obcas zastrajkuje, z 3 testovanych bol ale najpomalsi, ak nevadi dlhsie prepinanie kanalov (3-6 sekund), tak by mal byt v pohode, ak nebude vyhovovat, pri zakupnei cez e-shop sa da vratit. Co mi este pri tom module nefungovalo bola aktualizacia cez druzicu, nasiel aj novy FW, ale download 5 minut na 0% a skoncil s chybou (cez TV, mozno v externom tunery by problem nebol). Otazne co vylepsi novy FW, ak niekto vyskusa, napiste.

Relativne najlepsi z nich je asi MASCOM, hlasky sa daju uplne vypnut, pri spusteni len rozkoduje signal. Prepinanie 2s SD, 4s HD kanaly. Aktulizacia cez Notebook, cca 1 minuta, FW je dostupny na mascom.de (pre SMIT a NEOTION som aktulizacie nenasiel na nete). Nahravanie a obcasne problemy ako pri Neotion.
dogs (351)|16.3.2011 22:12
Takže myslíš že ten Mascom bude s čistou irdeto kartou pracovat dobře, respektive ze všech nejlépe ?
lkudela (6)|16.3.2011 22:34
Mam ho uz 3 tyzdne a zo vsetkych otestovanych spolupracuje s cistou Irdeto kartou najlepsie. Problemy ostatnych testovanych modulov vidim skor v TV ako v kompatibilite s Irdeto kartou, napr. SMIT v sat. tunery FERGUSON aj nahraval, v TV kvoli nedoriesenej certifkacii nie.
dogs (351)|16.3.2011 22:48
Díky za tip, verzi SW asi při koupi nijak nezjistím...
panasonic650 (1124)|17.3.2011 00:24
[quote=lkudela;335487]Relativne najlepsi z nich je asi MASCOM, hlasky sa daju uplne vypnut, pri spusteni len rozkoduje signal. Prepinanie 2s SD, 4s HD kanaly. Aktulizacia cez Notebook, cca 1 minuta, FW je dostupny na mascom.de[/quote]
Vies poslat link na postup ? Dik.
huffyk (12)|17.3.2011 13:04
[quote=lkudela;335487]Hlasky si u Neotion uz nepamatam (mal som ho len 2 dni), ale tusim sa dali vypnut, pri zapnuti asi len info o rozkodovani. Nahrava a obcas zastrajkuje, z 3 testovanych bol ale najpomalsi, ak nevadi dlhsie prepinanie kanalov (3-6 sekund), tak by mal byt v pohode, ak nebude vyhovovat, pri zakupnei cez e-shop sa da vratit. Co mi este pri tom module nefungovalo bola aktualizacia cez druzicu, nasiel aj novy FW, ale download 5 minut na 0% a skoncil s chybou (cez TV, mozno v externom tunery by problem nebol). Otazne co vylepsi novy FW, ak niekto vyskusa, napiste.

Relativne najlepsi z nich je asi MASCOM, hlasky sa daju uplne vypnut, pri spusteni len rozkoduje signal. Prepinanie 2s SD, 4s HD kanaly. Aktulizacia cez Notebook, cca 1 minuta, FW je dostupny na mascom.de (pre SMIT a NEOTION som aktulizacie nenasiel na nete). Nahravanie a obcasne problemy ako pri Neotion.[/quote]

mozem potvrdit rovnaku skusenost aj na DVD rekorderi s DVB-S2. Neotion ide pomaly ako... Mascom nemam problem. Skusal som aj upgrade cez notebook ale na ziadnom mojom notebooku sa mi nepodarilo rozchodit ten ich PCMCIA driver pod WinXP :(. Nakoniec ale zbehol aj upgrade cez SAT.

btw. to zasekavanie Neotion bolo podla mna kvoli upgrade. Dochadzalo k tomu len na SK kanaloch (z ktorych sa ma tahat upgrade). Skylink to uz fixol. Kazdopadne prepinanie program je najpomalsie a CI+ nepotrebujem (snad to nebudu uzivatelov nutit ale CI+ sa radsej vyvarovat... nepotrebujem aby mi skylink riadil co mozem a co nemozem nahravat, pretacat atd.)
lkudela (6)|22.3.2011 20:06
[quote=panasonic650;335500]Vies poslat link na postup ? Dik.[/quote]

https://www.mascom.de/index.php?id=31
Staci stiahnut Alpha Crypt Update Cryptoworks, popis v nemcine, cez google mozne prelozit. Vo win XP - vlozit modul do CI slotu, pre instalaciu vybrat priecinok Win2000XP, kde su potrebne subory. Potom spustit AlphaCryptUpdate_Cryptoworks.exe, zvolit start update, pockat na 100% priebeh.
panasonic650 (1124)|23.3.2011 00:19
Dik moc
JMS (33)|24.3.2011 07:37
Ahoj, vím že máte diskuzi na téma SAT, ale přesto mě to nedá abych se nezeptal na zkušenosti s touto TV. Nenašel jsem jiné vlákno zaměřené na řadu C6900.
Zajímalo by mě:
1. při zapnutí externího zařízení (Xbox, DVD, ...) připojeného přes HDMI, Scart - dojde k automatickému přepnutí?
2. jaké formáty video souborů podporuje při přehrávání z NAS DLNA Server (ne z PC, ale samostatný server - v mém případě Synology DS211j)?
3. rychlost změny programu při přepnutí na DVB-T a DVB-S?
Za informace předem děkuji
xpirin (4)|21.7.2011 19:22
Ja som skusal CAM Mascom s kartou Skylink Irdeto v TV D8000 a musel som ho vratit, pretoze sa casto pri prepinani kanalov stavalo, ze nerozkodoval program. Takze tento modul v "D" rade neodporucam.
konas (66)|22.7.2011 00:09
Každopádně bych doporučil certifikovaný modul Neotion.

http://eshop.skylink.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=558
sirdo (1320)|29.7.2011 11:29
[quote=xpirin;357837]Ja som skusal CAM Mascom s kartou Skylink Irdeto v TV D8000 a musel som ho vratit, pretoze sa casto pri prepinani kanalov stavalo, ze nerozkodoval program. Takze tento modul v "D" rade neodporucam.[/quote]

a mal si ho aktualizovany na v1.23?...
SlavoF (834)|29.7.2011 16:02
... a prepnutý do režimu I-Code ?
sirdo (1320)|29.7.2011 16:49
[quote=SlavoF;359302]... a prepnutý do režimu I-Code ?[/quote]

ked s tym CAMom nic nerobil v jeho menu, tak je standardne v I-Code rezime uz od vyroby...
SlavoF (834)|30.7.2011 16:08
ja som ho na 1.23 upgradoval a po upgrade bol nastavený na cryptoworks
sirdo (1320)|30.7.2011 23:49
[quote=SlavoF;359452]ja som ho na 1.23 upgradoval a po upgrade bol nastavený na cryptoworks[/quote]

zvlastne...
http://www.sortec.sk/index.php?lang=sk&menu=newsfeed&view=9
Pitomec (10211)|3.8.2011 11:46
[quote=SlavoF;359452]ja som ho na 1.23 upgradoval a po upgrade bol nastavený na cryptoworks[/quote]
Po upgradu je nastavený stejně jako před ním (takže tam měls asi předtím CW a tak to i zůstalo), po továrním nastavení se vrátí do I-Code.
korous (1)|3.8.2011 15:54
Nemáte někdo novinky, jak to vypadá s CAM Smit Irdeto, nejsou/nechystají se upgrady, které by řešily problém s nahráváním v této televizi?
sirdo (1320)|3.8.2011 23:00
[quote=Pitomec;360201]Po upgradu je nastavený stejně jako před ním (takže tam měls asi předtím CW a tak to i zůstalo), po továrním nastavení se vrátí do I-Code.[/quote]

pripadne ak ma CW-only kartu, tak aj ked je ten Mascom v I-Code mode, aj tak pracuje ako CW...