Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hluk v plazmě LG 42 pj 550

Frici (11)|14.12.2010 08:45
mám ju doma pár dní
počut z nej podla mna neprimeraný bzukot/asi zdroja /
ako komressor chladničky čo znemož=nuje sledovať tv pri nízkej hlasitosti zvuku ani z 3m
aké máte skúsenosti s podobným efektom ?
s prípadnými reklamáciami
pozerám často tv pri nízkej ale zrozumiteľnej hlasitosti / na LG level4-7 /
a nechcem k tomu mať zvuk ako z chladničky mám na to nárok ?
dakujem za názory
zanelbra (9)|14.12.2010 11:06
neviem či ti to pomôže, ale čítaj toto
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=26155
nejen (31)|14.12.2010 12:21
mam tuto telku doma asi 3 mesiace,mierny bzukot pocujem ale len do vzd. 0,5m maximalne.Pri sledovani zo vzd.3m a nastaveni hlasitosti na cca 5-8 samozrejme je vsetko OK. Ak ten zvuk pocujes aj pri 3m vzd. reklamuj to !!! Inak pri prehrávaní filmov z USB kluca alebo HDD je zvuk z reprakov TV dost slaby,zosilnuje len do urcitej urovne a potom nic. Pomoze len asi vytiahnut zvuk z TV a cez vezu.
Peter
stev (45)|14.12.2010 13:58
tzv buzzzing u plazmy je dost casty u panakov hlavne g-ckova rada uplne bezne :-( takze skus reklamaciu ale neviem ci stym uspejes.
deco (55)|14.12.2010 15:56
Reklamovat(alespoň to zkusit),mám ji 3 měsíce a je zatím naprosto tichá.
Frici (11)|15.12.2010 07:34
[quote=deco;315011]Reklamovat(alespoň to zkusit),mám ji 3 měsíce a je zatím naprosto tichá.[/quote]

dakujem za odpovede,
+ maličkosť? výrobca píše spotrebu v stand by tj.vypnutom režime 0,2W
ja som nameral odber 5,2W ! to je 23 eu ročne za spotrebovanú energiu a za to že si len tak nečinne stojí

Ps . a to prepinanie formatov krizom krazom je uz len ceresnicka na torte
skoda ze som necital pozornejsie info zwebu nikdy by som LG do bytu nepusti
Mikeson (20)|16.12.2010 08:08
Mam ji doma tak 6tydnu a zadny bzukot neslysim.
Frici (11)|16.12.2010 19:42
[quote=Mikeson;315404]Mam ji doma tak 6tydnu a zadny bzukot neslysim.[/quote]
LG je to loteria

predajca dnes ku mne vyhnal servisneho technika od LG
ten skonstatoval ze je to sice hlucne ale primerany technologicky /prevadzkovy hluk |
zariadenia co je spomenute aj v navode , nic nemeral
no co asi mal povedat?
ze LG to nezvladlo a vyraba nepodarky ? lebo to je pre mna nepodarok mimochodom som bol kuknut predosli model u kamosa
nebolo nic pocut ani bzum......
ja mam doma tv co mozem pocuvat od hlasitosti level 8 inac je to chladnicka
NIKDY VIAC LG hanba im
stev (45)|17.12.2010 09:10
bzuci aj panasonic takze lie len lg bud mas stastie a natrafis na dobry kus alebo smolu.skoda ze s reklamaciou je taky problem
David Lister (405)|17.12.2010 09:27
Když je tady to téma - jak, jako majitelé téhle TV, hodnotíte úroveň černé barvy (samozřejmě za ideálních pozorovacích podmínek - tedy večer) a zda někdo z vás registruje phosphor trailing, případně zda se "vypalují" černé pruhy při delším sledování formátu 4:3 bez roztažení na celou TV a následně přepnutí obrazu přes celou plochu?
deco (55)|17.12.2010 15:18
Jak moc má být černá černou to nevím,pro mě je dost černá.S vypalováním
pruhů nebo něčeho jiného problémy nemám a navíc to mám asi zatím kliku
je absolutně tichá.Obraz v HD roz. (např. nova-zprávy)je pro moje oči supr.
Frici (11)|18.12.2010 09:13
[quote=deco;315712]Jak moc má být černá černou to nevím,pro mě je dost černá.S vypalováním
pruhů nebo něčeho jiného problémy nemám a navíc to mám asi zatím kliku
je absolutně tichá.Obraz v HD roz. (např. nova-zprávy)je pro moje oči supr.[/quote]
mam ho kratko obraz je v pohode, ten hluk zdroja je hrozny a to som hluchy bubenik
mam moznost vymenit xa dalsi kus co bude asi z tej istej serie velka loteria , alebo vratit a peniaze naspat { predajca delklaruje tuto moznost do 30 dni }
dilema ako bejk
ps.problem je ze to opusti vyrobu , kludne kupim Panasonic ale Zase loteria ?????
brrrrrrrrrrrrr
deco (55)|18.12.2010 12:07
Asi tak,už to tady psal stev,např. o problémech s hlukem u Pan. G20 je toho na foru napsáno dost.
juurosik (117)|18.12.2010 18:47
[quote=deco;315892]Asi tak,už to tady psal stev,např. o problémech s hlukem u Pan. G20 je toho na foru napsáno dost.[/quote]
no ja mám Panákov dvoch:
42s10E 11 mesiacov a 37X20 2 týždne a keď dám " MUTE" , tak okrem lietajúcej muchy (obrazne - muchy nechovám ) počujem nič !!!!!!!!!!!! a obraz po našteľovaní a zahorení very good.
Treba si asi vybrať - ja som vyberal TV a nie monštrum ( prehrávač multimédií, internetový prehliadač, databankový server, telefón po skype, atď. ) za veľa ďengov, čo vie všetko ale iba na papieri a nič poriadne. Ale komu niet rady??????? - nech si pomôže sám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vivid.sk (11472)|18.12.2010 20:20
juurosik, ty si dajaky moc mudry ..... kedze je dokazane, ze je brum vecou kusu, tak si odpust tie tvoje nezmysly v druhej casti prispevku. Zadalsie, kazdy sme inak citlivy na brum v TV. Robotnik so zbijackou ma inak citlive usi ako dirigentv vo filharmonii .... Taktiez je dolezite umiestnenie TV a vzdialenost sledovania. Vsetky tieto aspekty maju vplyv na vnem brumu.

Zadalsie - kazda plazma jemne brumi (v zavisnlosti od svetlosti sceny). Je to vecou technologie. Pocut by to malo byt len priamo pri paneli.

Pan: G20 hdtvtest.co.uk review:
[code]
Background Noise

Our review unit emitted a soft buzz from the front of the screen. Like most plasma televisions, the brighter the on-screen content, the louder the buzz, but we were never really bothered by the plasma buzz on the Panasonic G20 at normal TV volume and sitting distance.

[/code]
Frici (11)|19.12.2010 09:12
[quote=vivid.sk;315986]juurosik, ty si dajaky moc mudry ..... kedze je dokazane, ze je brum vecou kusu, tak si odpust tie tvoje nezmysly v druhej casti prispevku. Zadalsie, kazdy sme inak citlivy na brum v TV. Robotnik so zbijackou ma inak citlive usi ako dirigentv vo filharmonii .... Taktiez je dolezite umiestnenie TV a vzdialenost sledovania. Vsetky tieto aspekty maju vplyv na vnem brumu.

Zadalsie - kazda plazma jemne brumi (v zavisnlosti od svetlosti sceny). Je to vecou technologie. Pocut by to malo byt len priamo pri paneli.

Pan: G20 hdtvtest.co.uk review:
[code]
Background Noise

Our review unit emitted a soft buzz from the front of the screen. Like most plasma televisions, the brighter the on-screen content, the louder the buzz, but we were never really bothered by the plasma buzz on the Panasonic G20 at normal TV volume and sitting distance.

[/code][/quote]
v podstate by som suhlasil ....
dal som maly test Tv mam 3.2m od hlavy na sedacke
z 10 ludi to pocuje 5 a trom to vadi
len ido o tu loteriu kusovu ked kamosovi teni isty model kupeny z inej varky bzuci o hodne menej to by som to aj akceptoval ,
vymenou za iny kus z jednej serie {co je na predajni } je mala pravdepodobnost ze si pomozem
a do nemoty mi nebudu vymienat
darmo asi je taka doba konzumu ked zakaznik je to posledne o co ide vyrobcovi
tych20- 30 % co pocuju si kupuje loteriu ..........
a to 3D marketingove sialenstvo to uz je fakt pre tych co nevedia co s peniazom......
zlate CRT Panasonic ked ide pocujem muchy zyvat na stene
vivid.sk (11472)|19.12.2010 22:00
[quote=Frici;316085]
zlate CRT Panasonic ked ide pocujem muchy zyvat na stene[/quote]

To zasa nie. CRT pistia na 15khz (tiez niektore viac, niektore menej), ale pistia vsetky! Tym skor narodenym to uz nevadi, kedze tu frekvenciu uz nepocuju.
Frici (11)|20.12.2010 20:01
[quote=vivid.sk;316310]To zasa nie. CRT pistia na 15khz (tiez niektore viac, niektore menej), ale pistia vsetky! Tym skor narodenym to uz nevadi, kedze tu frekvenciu uz nepocuju.[/quote]
ano len
10 db pri 15 khz nie je ten istý hukot ako 30 db pri xxx hz
v tom je tá vec .......
´tažko ma niekto presvedčí o serioznom prístupe k zákazníkovy /asi okrem High endu ?) v dnešnom
globálnom množstevnom buzinese.......
rudlus (539)|20.12.2010 20:51
piskot crt mne osobne teda dost vadil pretoze mam asi usi ako netopier.kazda kupa noveho kusu tv je loteria.co som sa ja nacital o mojom terajsom tv ako huci brumota,piska,ze kupim s podradnym panelom atd...podla tychto ludi by som si asi nekupil ani snurku do topanok.Ked sa chyba najst chce tak sa vzdy nejaka najde.
proste ked ti budu davat novy kus nech ti ho pustia niekde v kancli a mas pokoj.myslim ze kazdy dobry predajca si rychlo zrata kolko by sa najedoval vymenami a reklamaciami.niekomu ten tvoj vrateny sa preda a jemu to mozno vadit nebude alebo to ani nebude pocut
zdendast (2)|20.12.2010 20:55
a jake ma te pripojeni neni to nahodu kabelova televize?...
Frici (11)|21.12.2010 06:42
[quote=rudlus;316514]piskot crt mne osobne teda dost vadil pretoze mam asi usi ako netopier.kazda kupa noveho kusu tv je loteria.co som sa ja nacital o mojom terajsom tv ako huci brumota,piska,ze kupim s podradnym panelom atd...podla tychto ludi by som si asi nekupil ani snurku do topanok.Ked sa chyba najst chce tak sa vzdy nejaka najde.
proste ked ti budu davat novy kus nech ti ho pustia niekde v kancli a mas pokoj.myslim ze kazdy dobry predajca si rychlo zrata kolko by sa najedoval vymenami a reklamaciami.niekomu ten tvoj vrateny sa preda a jemu to mozno vadit nebude alebo to ani nebude pocut[/quote]
máte konkrétne tento model?
podla doterajsej "ochoty" predajcu budem rád ked mi vôbec dá šancu vymenit za iný kus :-((((
nie to ešte niečo skúšať na predajni
dnes sa to predáva ako banány sa patričnou odbornostou zelovócu
Frici (11)|23.12.2010 08:27
[quote=Frici;316582]máte konkrétne tento model?
podla doterajsej "ochoty" predajcu budem rád ked mi vôbec dá šancu vymenit za iný kus :-((((
nie to ešte niečo skúšať na predajni
dnes sa to predáva ako banány sa patričnou odbornostou zelovócu[/quote]
takže další kus výmena....
to isté pocitovo ešte horšie..ako ten prvý
neviem ako dalej ....
takže asi prestávam verit že niekomu nebzučí...?
len je asi veľa nepočujúcich .alebo majú doma doma rámus ...
teším sa na to ticho ked to vypnem ......brrrrrr vrrrrrrrr dzzzzzvvvvv................
deco (55)|23.12.2010 08:43
Tak mě to teď nedalo zapnul jsem tv a musel jsem přiložit ucho k tv ,abych slyšel slabé bzučení při vypnutém zvuku.Největší rámus teď ráno mi dělá počítač.Tu tv máš koupenou z obchodu nebo z internetu?
Frici (11)|26.12.2010 08:53
[quote=deco;316977]Tak mě to teď nedalo zapnul jsem tv a musel jsem přiložit ucho k tv ,abych slyšel slabé bzučení při vypnutém zvuku.Největší rámus teď ráno mi dělá počítač.Tu tv máš koupenou z obchodu nebo z internetu?[/quote]

Tv mám z obchodu -už mám druhý kus je ešte horší ako bol prvý -počujem zdroj až do hlasitosti 13-15 technik od LG to ani nemeral , skonštatoval že je to v norme lebo hygienické normy to nepresahuje......................tak som ho poslal aj s pozdravom do LG niekam
to je asi vec štastnej loterie ? je to smutné že takéto hučiace chladničky s obrazom /ten je ok/
vylezú z fabriky
Fakt neviem čo urobit ale toto doma neostane !
deco (55)|26.12.2010 09:56
Když ti ji opět vezmou zpět ,ber jinou značku a uvidíš.Asi bych tv zkoušel
zrovna v obchodě,pokud budou ještě ochotni.Asi mám opravdu kliku ,že mám
absolutně tichý kus.