Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DV AVI do prehratelného formátu

janhonza (18)|12.12.2010 14:24
Zdravím,

pročítal jsem hodně článků na tomto webu ale nedošel jsem přesně k tomu co hledám.
potřeboval bych DV avi formát převést do formátu bez ztáty kvality pouze s přehratelným formátem pro diskový přehrávač Xtreamer Pro.
znamená to, že nechci ztratit kvalitu ani velikost...
nechci převádět 20gb soubory na 4gb sobour a tím snižovat velikost na úkor kvality......vše bude náhráno na HDD kde je místa spousty..
poradíte mi prosím vhodný formát souboru a program který mi toto umožní
Díky
Pitomec (10211)|12.12.2010 16:02
Pokud bez ztráty kvality a bez možnosti to přehrát, tak to nechat v původním formátu. Pokud se ztrátou kvality, ale s možností to přehrát, tak převod do MPEG-2 v Canopus ProCoderu 3.
janhonza (18)|12.12.2010 16:55
[quote=Pitomec;314484]Pokud bez ztráty kvality a bez možnosti to přehrát, tak to nechat v původním formátu. Pokud se ztrátou kvality, ale s možností to přehrát, tak převod do MPEG-2 v Canopus ProCoderu 3.[/quote]

Díky za rychlou odpověď.

zkusím předělat v programku který se uvedl...myslel jsem, že bude existovat formát, který dokáže toto mult. centrum přehrát a nebudu muset zbytečně šahat do kvality...

mpeg 2 mi předělal 5gb soubor na 1gb....cca 20minut videa......tak až to dotvoří tak zkusím přehrát na TV jak to bude vypadat....

Je dnes něco jiného co je kvalitnější než mpeg2....jestli funguje určitá reciprocita tak doufám, že nebude 5x horší kvalita když je 5x nižší velikost výsledného souboru...
StD (8612)|12.12.2010 17:00
[quote=janhonza;314498]Díky za rychlou odpověď.

zkusím předělat v programku který se uvedl...myslel jsem, že bude existovat formát, který dokáže toto mult. centrum přehrát a nebudu muset zbytečně šahat do kvality...

mpeg 2 mi předělal 5gb soubor na 1gb....cca 20minut videa......tak až to dotvoří tak zkusím přehrát na TV jak to bude vypadat....

Je dnes něco jiného co je kvalitnější než mpeg2....jestli funguje určitá reciprocita tak doufám, že nebude 5x horší kvalita když je 5x nižší velikost výsledného souboru...[/quote]

Ty uvažuješ úplně zcestně. Každá rekomprese je sice nějak ztrátová, ale od té velikosti výsledku se to neodvíjí. Rozhodující je TO, co tomu enkoderu zadáš TY SÁM ZA PRAVIDLA (mantinely), jak se má chovat. Klidně se s tebou vsadím, že z toho tvého 5GB videa udělám v tomtéž Mpeg-2 10GB soubor, také hratelný...
Pytkin (7947)|12.12.2010 17:09
ja by som to previedol do H264 (mpeg4) .. Adobe Media Encoder ma tusim rovno preset na to ..
ai (2993)|12.12.2010 17:13
V tom Procoderu nastav ten mpeg2 na CBR 8000 kbps, audio nejakych 192 nebo 224 kbps, zachovej prokladani, ta hranice 8000 je dobra kvuli DVD prehravacum, protoze pak muzes z toho udelat i DVD. Nema cenu se honit za nejakym 15000 kbps u SD rozmeru. Ten Procoder je dobry. Zachovej i ty originaly DV avi, ja je archivuju take, mozna ze v budoucnu to prehravace zvladnou ? :-) .
Pytkin (7947)|12.12.2010 17:15
ten MPEG4 bude v podobnej kvalite na 3Mbitoch ..
StD (8612)|12.12.2010 17:27
[quote=Pytkin;314504]ten MPEG4 bude v podobnej kvalite na 3Mbitoch ..[/quote]

To je sice nakrásně pravda, ale nás tradicionalisty tím nepřesvědčíš a jemu (tazateli) jsi nenapsal, jak to má konkretně nastavit, aby mu ty 3 Mbity stačily. A vůbec, jak ví tvá křištálová koule, že má k disposici ten tvůj Adobe Media Encoder? Já se obávám, že si netyká ani s tím Pitomcem zmiňovaným Procoderem. Ať tady zase zbytečně nevíříme mraky, ze kterých nezaprší.
janhonza (18)|12.12.2010 17:29
[quote=ai;314503]V tom Procoderu nastav ten mpeg2 na CBR 8000 kbps, audio nejakych 192 nebo 224 kbps, zachovej prokladani, ta hranice 8000 je dobra kvuli DVD prehravacum, protoze pak muzes z toho udelat i DVD. Nema cenu se honit za nejakym 15000 kbps u SD rozmeru. Ten Procoder je dobry. Zachovej i ty originaly DV avi, ja je archivuju take, mozna ze v budoucnu to prehravace zvladnou ? :-) .[/quote]


Pokusím se to vytvořit jak radíš...DV avi soubory určitě zazálohuji...a zkusím předělat do mpeg2...

viděl jsem hodně příspěvků do čeho co předělat ale samozřejmě každý má trochu jiný názor a začínal jsem se v tom jako začátečník ztrácet. chtěl jsem formát který bude téměř beztrátový co do kvality...místo na HDD je spousty a na rodinná videa se chci divat v co nejlepší kvalitě...

děkuji všem za rady..kdyby se nějaký problém vyskytl, dovolil bych se Vás ještě oslovit...
ai (2993)|12.12.2010 17:29
v cem jsi to delal predtim?
janhonza (18)|12.12.2010 17:31
[quote=ai;314510]v cem jsi to delal predtim?[/quote]

video jsem vždy stahoval s pinnacle ver. 12
StD (8612)|12.12.2010 17:44
[quote=janhonza;314509]Pokusím se to vytvořit jak radíš...DV avi soubory určitě zazálohuji...a zkusím předělat do mpeg2...

viděl jsem hodně příspěvků do čeho co předělat ale samozřejmě každý má trochu jiný názor a začínal jsem se v tom jako začátečník ztrácet. chtěl jsem formát který bude téměř beztrátový co do kvality...místo na HDD je spousty a na rodinná videa se chci divat v co nejlepší kvalitě...

děkuji všem za rady..kdyby se nějaký problém vyskytl, dovolil bych se Vás ještě oslovit...[/quote]

Neděkuj, klidně si dovoluj ale hlavně sám zkoušej. Tvé oči na tvém zařízení to pak uvidí nejlépe, co je lepší. Já třeba mám pro špatný zrak ostření na takové mezi, že se to jiným nelíbí, ale mě to tak vyhovuje.
ai (2993)|12.12.2010 17:46
jo, tak tam asi enkoder neni ten nejlepsi, vpodstate skoro nebudes verit, jak kvalitne se da udelat mpeg2

Pytkin - ja ti verim, H.264, dokonce free reseni, video bych udelal 50p, kvalitnim bob deinterlacerem , ale krome toho, ze to je pomalejsi, coz ani tak nevadi, ta vyroba DVD u toho mpeg2 je velke plus

EDIT: a jeste jsem vlastne zapomel na jednu dulezitou vec, ktera je taky neprijemna pri prevodu DV do mp4, DV avi neni square pixel, tedy tam zase musis jeste delat resize na square pixel , aby byly proporce zachovany ...
janhonza (18)|12.12.2010 17:53
[quote=StD;314520]Neděkuj, klidně si dovoluj ale hlavně sám zkoušej. Tvé oči na tvém zařízení to pak uvidí nejlépe, co je lepší. Já třeba mám pro špatný zrak ostření na takové mezi, že se to jiným nelíbí, ale mě to tak vyhovuje.[/quote]


[quote=ai;314521]jo, tak tam asi enkoder neni ten nejlepsi, vpodstate skoro nebudes verit, jak kvalitne se da udelat mpeg2[/quote]


zkusím udělat jak v pinnacle výstup a porovnat s procoderem jak mi bylo poraděno (dle AJe, by měl být procoder3 kvalitnější...) ...je pravda že každý má trochu jiný vnímání ale nechtěl jsem začínat úplně od začátku tzv. pokus/omyl....kór když mám 8let starou masinu která každý takový převod chroustá určitou dobu....
StD (8612)|12.12.2010 18:08
[quote=janhonza;314524]....kór když mám 8let starou masinu která každý takový převod chroustá určitou dobu....[/quote]

Na čem myslíš, že to ty hodiny chroustá (v noci) u mne? Mašina, ze které píšu, je Athlon XP+ 2200 a druhá, na které "rychleji" enkoduji, je Athlon X2 3000 (a to mám i 4000 koupenou ve šperkovnici, ale jsem líný to rozebírat a přehazovat...). Obojí s jedním GB DDR1 RAM a jde to.
janhonza (18)|12.12.2010 18:38
tak jsem otevřel procoder a jako target mám vybrat presně jaký výstupní formát...

je zde spousty možností které nabízejí mpeg2...můžete prosím poradit co kde nastavit aby to bylo co nejkvalitnější..

díky moc
StD (8612)|12.12.2010 18:42
[quote=janhonza;314537]tak jsem otevřel procoder a jako target mám vybrat presně jaký výstupní formát...

je zde spousty možností které nabízejí mpeg2...můžete prosím poradit co kde nastavit aby to bylo co nejkvalitnější..

díky moc[/quote]

DVD Mastering Quality profil a potom si tam můžeš přenastavovat vše podle libosti.
Pytkin (7947)|12.12.2010 20:05
[quote=StD;314508]To je sice nakrásně pravda, ale nás tradicionalisty tím nepřesvědčíš a jemu (tazateli) jsi nenapsal, jak to má konkretně nastavit, aby mu ty 3 Mbity stačily. A vůbec, jak ví tvá křištálová koule, že má k disposici ten tvůj Adobe Media Encoder? Já se obávám, že si netyká ani s tím Pitomcem zmiňovaným Procoderem. Ať tady zase zbytečně nevíříme mraky, ze kterých nezaprší.[/quote]

Ved som mu pisal ze je tam preset na to .. vola sa DV AVI HIGH QULAITY .. lepsi nazov snad sa uz ani nedav vymysliet :)

JO ci ma Media Encoder alebo Procoder .. To uz sa musi vyjadrit sam .. Nenapisal nam sem , co pouziva ..
Pitomec (10211)|12.12.2010 20:06
[quote=janhonza;314537]tak jsem otevřel procoder a jako target mám vybrat presně jaký výstupní formát...

je zde spousty možností které nabízejí mpeg2...můžete prosím poradit co kde nastavit aby to bylo co nejkvalitnější..

díky moc[/quote]Já to mám většinou takto: http://elnc.sweb.cz/ProCoder.jpg, ale můžeš tam dát [COLOR=#ff4400]Mastering Quality[/COLOR][COLOR=black], jak píše StD[/COLOR]
janhonza (18)|12.12.2010 20:14
[quote=Pitomec;314556]Já to mám většinou takto: http://elnc.sweb.cz/ProCoder.jpg, ale můžeš tam dát [COLOR=#ff4400]Mastering Quality[/COLOR][COLOR=black], jak píše StD[/COLOR][/quote]

super,

takto jsem to nastavil v mastering quality...má to o 400mb vetší velikost než z pinnacle 12...jdu porovnat rozdíl mezi Pinnaclem 12 (kterou jsem do teď používal) a tímto novým procoderem...
StD (8612)|12.12.2010 20:19
[quote=janhonza;314558]super,

takto jsem to nastavil v mastering quality...má to o 400mb vetší velikost než z pinnacle 12...jdu porovnat rozdíl mezi Pinnaclem 12 (kterou jsem do teď používal) a tímto novým procoderem...[/quote]
Táák, používej vlastní oči pro srovnání. Já to tak taky před lety dělal a teď už mi nic jiného nezbývá, než používat to, co jsem si jednou uložil. O vidění jsem téměř přišel a zaměstnavatel mě vykopl. Takže vše jen zpaměti.
Pitomec (10211)|12.12.2010 20:24
[quote=janhonza;314558]super,

takto jsem to nastavil v mastering quality...má to o 400mb vetší velikost než z pinnacle 12...[COLOR=red]jdu porovnat rozdíl mezi Pinnaclem 12 (kterou jsem do teď používal) a tímto novým procoderem[/COLOR]...[/quote]To je ztráta času, ProCoder je jasně lepší.
janhonza (18)|12.12.2010 20:42
tak jsem srovnal a procoder 3 naprosto vede...opravdu veliký rozdíl...

jenom jsem někam vytratil audio......je to němý film...jdu udělat ještě jednou přesně dle printscreenu a bude vyřešeno..

díky ještě jednou za pomoc
StD (8612)|12.12.2010 20:48
[quote=janhonza;314562]tak jsem srovnal a procoder 3 naprosto vede...opravdu veliký rozdíl...

jenom jsem někam vytratil audio......je to němý film...jdu udělat ještě jednou přesně dle printscreenu a bude vyřešeno..

díky ještě jednou za pomoc[/quote]
Audio máš ve wavu pod stejným jménem oddělené pro mux přesně jak má být.
Pitomec (10211)|12.12.2010 20:53
[quote=janhonza;314562]tak jsem srovnal a procoder 3 naprosto vede...opravdu veliký rozdíl...

jenom jsem někam vytratil audio......je to němý film...jdu udělat ještě jednou přesně dle printscreenu a bude vyřešeno..

díky ještě jednou za pomoc[/quote]Jestli to máš jako Program Stream (viz obrázek), tak tam to audio musí být.
panasonic650 (1124)|13.12.2010 00:05
budes odkladat aj original DV AVI ? kolko to zozerie ?
ai (2993)|13.12.2010 00:36
zhruba 25 Megabitu na jednu sekundu
janhonza (18)|13.12.2010 12:59
tak vše již funguje tak jak má...

moje zkušenosti s procoderem 3

kvalita oproti pinnacle 12 je opravdu vyditelná...dokonce jdou udělat malé úpravy na začátku a konci videa (dají se smazat začátky a konce videa pokud už nemají s projektem nic společného)

na složitější úpravy například vymazání scénku ze středu videa jsou určitě jiné prográmky ale na převedení do mpeg2 je plně dostačující.

můžu všem začínajícím jenom doporučit a poděkovat všem za pomoc
panasonic650 (1124)|14.12.2010 00:11
Inac neuvazoval si nad strihanim v DV AVI a PS12. Vysledok vyexportovat v DV AVI ako subor. A az potom to zakodovat do MPEG2 ? Pri editacii v DV AVI nestracas kvalitu a to podstatne... encoding mas lepsim programom aky zvlada PS12. Len napad ;)