Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 36

Téma: prirucka ako spravne kamerovat...

Je tu občas
    Registrace
    Apr 2004

Budu trochu oponovat Edovi - má v tom elaborátu asi 100x slovo zům (zoom, transfokátor, trafo - jak je libo). Tak na to ÚPLNĚ zapomeň (pro začátky). Pokud uvidíš v hledáčku symbol [color=red]REC[/color], tak na zoom nesahej. Použij ho JENOM k zarámování záběru. Ty odskoky s odzoomováním - jak ti radí Eda je největší zhovadilost, kterou bys v životě natočil. Pokud měníš ohnisko objektivu a natáčíš tentýž objekt, musíš změnit osu pohledu kamery aspoň o 30°, jinak to bude střih po ose a to je VELKÝ HŘÍCH.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

presne, vsimni si ze ve filmech se transfokator prakticky nepouziva (tim myslim pohyb transfokatoru), obcas se pouzije pro dosazeni dramaticky efektu nebo se pouziva treba "odjezd" ale sceny se zoomem se u vetsiny del da spocitat na prstech ruky a byvaji sekundovou zalezitosti, sam sem na to prisel az po par letech s kamerou a vyplatilo se to...

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Myslim, ze pri nejakom ( a nie len ) prihovore, ak citis zvysenie dramatickosti slov ( situacie ), je mierne nazumovanie na urcity cas v poriadku ( ak pravda netrpis Alzheimerom )

Registrace
    Mar 2004

odzůmovat, pomalu přejet jinam a pomalu zase zazoomovat,
    fuj toho sem si nevsim, takovejm kameramanum se rika kropiči, humus

Je tu pravidelně Avatar uživatele ViKinG
    Registrace
    Mar 2004

Proto já mám ještě jednu zásadu. Neukazuju svoje home made video výtvory NIKOMU kdo skutečně "kamerovat " umí. Všichni ostatní jsou nadšeni (více či méně) a nikdo mi výtvory nekritizuje. A já vím, že se sice nezlepším (aspoň ne nijak podstatně) ale nemířím mezi profi, poloprofi a ani mezi z jedné tisíciny profi. Všechny co se chtějí zlepšit od této cesty odrazuji, ta je jen pro takové jako jsem já .
    A navíc jsem takový malý kropič . Nějak mi ten zoom fascinuje .

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

clee to tedy protestuji Clee!

Kropič te ten co furt zbrkle panoramuje... Já radil: když už to nejde jinak(!) a nejde přerušit záznam kvůli zvuku(!) tak pomalu, velmi pomalu z detailu odjet, poté teprve zase pomalu přejet jinam a opět pomalu, velmi pomalu zazoomovat, jen jeli opět nutný detail s ohledem na drobnost objektu! S tím, že to doporučuji vyjímečně! Tak to laskavě nezjednodušij na nějakýho kropiče! Dík! Snat hnet v úvodu preferuji nezoomovat a stativ?!

DUsoft -právě proto mám 100 slovo zoom, jako varování, neb právě s ním se mnohý snaží furt neobratně a rychle vrtět a tak radím, když už(!), tak pomalu VELMI pomalu! Proto jej zminuji! Ne jako výzvu: zoomuj!...

Registrace
    Mar 2004

no a rika ti neco strih a postprodukce? striham dost koncerty, a tam dost vyuzivam toho ze zaber do publika nebo zezadu na kytaristu je z jiny casti koncertu tudiz "nesedi" do zvuku, osobne preferuju dynamickej strih takze zoom zasadne rychlej a v zaberu do dvou sekund maximalne, vetsinou min, to co popisujes ty je kropeni, ktery sleduju skoro u kazdyho zacinajiciho kameramana, podivej se na tv, videls tam nekdy neco podobnyho?

Registrace
    Aug 2004

clee -live muzika, tím spíše rychlá nebo dokonce mnou oblíbený rock snese divočinu to jo, jinak je to nuda! Ale jednak amatér s jednou kamerou to má těžký, jdeli i o zvuk při recitaci či přednášce a jednak se u mírumilovných scén ani nehodí rychle najíždět a odjíždět, nehledě na to , že pak často přejede, kdy amatérský kamery zůmují velmi nelineární rychlostí... a také oponuji s tím v TV: když už, tak např. v přírodopisných filmech se jen velmi pomalu zůmuje a velmi pomalu panorámuje do stran, jinak se detaily v pozadí zozmažou, nebo je oko nestačí registrovat! Dokonce z teho po delší době koukání může rozbolet někoho hlava!

Registrace
    Mar 2004

pri recitaci nebo prednasce ma kamera sedet na stativu nebo na rameni, zoomy na drzticky malejch fakanu a svenky pres upoceny publikum behem prdly besidky mam hrozne rad, skvele se s tim pracuje

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

najazdy a odjazdy sa okrem toho nerobia zoomom, ale pohybom kamery pri fixnom ohnisku (pokial to ide)

Banned
    Registrace
    Feb 2007

...a pokial pri tom najazde menis aj ohnisko/zoom, vznikne ti zaujmavy efekt...

Registrace
    Mar 2004

jj pan prstenu, FOTR, scena na ty silnici, zaber na froda kdyz se blizi nazghul

Registrace
    Aug 2004

Hawkey -to mi je jasný, že je lepší chodit s kamerou než zůmovat! Ale někdy je to nevkusný, lézti lidem do ksichtu s kamerou a být na podiu s kamerou a narušovat např. divadelní a pod. akce!...

Někteří novynáři tak povyšují svoje ego, tedy hlavně aby jejich záběru byli sice dokonalé a jako živé, ale ta drzost mě někdy zaráží až uráží, jak se tam motaj a zavazí před účinkujícími...

I takto sadá:
    (ze stativu a přes celé hlediště velkého letního KINA -ze školní pěvecké soutěže-stará dobrá SONY D8, 0,8Mpix, optika 25x zoom + microphone zoom!)

Registrace
    Mar 2004

tfuj, jednu kameru pod stage, druhou na stage a tou zabirat i publikum, jinak bych tam ani nelez

Registrace
    Aug 2004

clee -to bylo na mě???

Ja tedy doplním o co go: akci jsem především a "pouze" ozvučoval a kameru jsem vzal jen tak navíc, pro sebe jako jednoduchej dokument! Víš co je dokument doufám?! Prostě ten nepotřebuje žádný kudrlinky, maximálně jednoduchej střih mezi výměnou účinkujících a hotovo. A než roztřepaný záběry z ruky většiny rodičů co měli s sebou také kameru, jsem ji já měl pěkně schovanou na stativu vedle racku a příliš jsem se o ni ani neměl čas starat! A ani nebylo mezi slunečníky pro porotu příliš místa na jiný záběry...
    A než někde zboku, aby nezavazela vepředu(nebo aby ji někdo neshodil, nebo neukrad...), tak raději zezadu uprostřed a většinou jen v podobném záběru jako je ten 1. nebo ještě tak 2., což součastně bylo i s čistším nezkresleným zvukem (dále od beden) a i "jen" přes interní zoom mikrofony kamery a přitom bez vrčení a tuposti na vyšší tony (činely, sykavky) současných miniDV dlanovek... v podobné cenové relaci jako tadle starší SONY!

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jak správně na postprodukci?
    Od radek.kovacik v sekci Editace videa
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 13-02-2012, 18:14
  2. Jak správně nastavit KMPlayer
    Od kadett v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-11-2010, 21:15
  3. Uzivatelska prirucka Vegas