Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 16

Téma: 15m HDMI 1.3 kabel projektor-receiver

Nováček Avatar uživatele peterk1975
    Registrace
    Oct 2010

Prosim o doporucenie overeneho 15m HDMI 1.3 kabla (vyrobca a typ), ktory by 100% fungoval na prepojenie receivera s projektorom bez repeatera ci zosilovaca. Mam predbezne vyhliadnuty Profigold PROV1015, ale niet nad osobnu skusenost. Viem ze viaceri skusali aj niekolko roznych kablov kym nasli ten spravny.... DAKUJEM !
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2006

nevim zda to jeste vyuzijes ty, ale treba se to bude hodit i nekomu dalsimu. Mam vyzkouseny tento: http://www.alza.cz/hdmi-v1-4-hdmi-m-...5m-d170643.htm
    Bez problemu...

Nováček
    Registrace
    May 2007

Ode dneška vlastním výše odkazovaný 15m kabel. Propojení PC - Benq W1000+ , je tam ještě redukce dvi/hdmi. No úplně bezproblémové to není, 1080p / 60Hz jsem prostě nedal. Fungují nižší rozlišení na 60Hz, nebo ustojí 1080p / 25Hz (případně 24Hz).
    V případě nejvyššího - 1080p / 60Hz je zařízení detekováno správně, ale Benq píše "no signal".

Píšu to pouze jako upozornění, možná bez redukce by vše bylo OK, snad brzy vyzkouším.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

A v pripade kratkeho kabla funguje korektne 60p?

Nováček
    Registrace
    May 2007

Ano, mám tu 2m kabel dvi-hdmi a vše naprosto OK. Buď to "kurví" ta redukce, a nebo je 15m už moc. Při pokusu 1080p / 50Hz obraz občas vypadne a je do fialova.
    Každopádně až to zkusim s jinou kartou bez redukce, dám vědět výsledek. Může se tu hodit.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2006

Ja pouzivam prime propojeni HDMI/HDMI propojeni receiver - projektor. Vetsinu casu pouzivam 50Hz/24Hz ale i 60Hz mam vyzkousene a zatim se mi nestalo ze by kdykoliv vypadl nebo pri prepnuti frekvence nebyl signal nadetekovan.

Urcite to zkus bez te DVI/HDMI redukce. Urcite nejen me by zajimalo zda je to tim. Jeste bych zkusil zda takovy signal misto projektoru zobrazi napr. TV nebo jine zobrazovadlo s hdmi vstupem (pokud mas)

Nováček
    Registrace
    May 2007

Mám monitor s hdmi (k dodaný němu výše zmíněný 2m kabel) a na tom 15m s redukcí na 60Hz také nešel.
    Ještě zkusím vzít kabel s projektorem do práce - hafo SAT-receiverů, pár TV a řádně otestovat.

Nováček
    Registrace
    May 2007

Další funkční režim je 1080i 60Hz. Ještě je možnost zkrátit kabel o cca 3m, více už by mi nevyšlo. Zatím mě to však neomezuje ve sledování filmů, správné frekvence si PC řídí samo, viz příloha.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: mpchc.png 
Zobrazení: 196 
Velikost: 64.2 KB 
ID: 8889  

Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2006

Jak to dopadlo s tim testovanim v praci? Kabel fakt nejde nebo problem pouze s redukci?

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

ja som mal podobný problém s redukciou bola síce na opačnom konci ale robilo to rušenie v obraze(modré bodky) 10m hdmi no name kábel za 20€ som skúšal s notebookom na plazme aj lcd a tam problém nebol, mám tu dole v podpise aj fotky viď. P1. Momentálne osadený v P2 bez žiadnych artefaktou a rušenia.

Nováček
    Registrace
    May 2007

Tak na testování nebyl v práci vůbec čas.
    Teď mám kartu s hdmi, takže jedu bez redukce. 1080p/60Hz už drží, ale je tam rušení v podobě bílých teček, viz příloha. Někdy je rušení málo, někdy hodně. Takže redukce měla vliv, ale délka kabelu také. Ještě mě čeká zkracování o 3 metry, pak už snad...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC_1089.jpg 
Zobrazení: 211 
Velikost: 1.19 MB 
ID: 9243  
    Naposledy upraveno uživatelem Johnyn: 04-02-2011 v 20:55

Nováček
    Registrace
    May 2007

Kabel zkrácen na cca 12m a je po problému Pro masochisty mohu dodat pár fotek z pitvy...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jun 2007

Hehe, to si docela divoch to zkracovat, jsem si myslel ze to bude spis horsi nez lepsi, ale je videt zes to delal hodne peclive a precizne

Jinak takhle obecne doporucovat kabely se vicemene neda, protoze identicky kabel se stejnou grafickou kartou a na konci TV funguje, ale projektor ne.

Chci tim rict ze dost zalezi zarizenich na obou koncich, neni to jen samotnym kabelem a jeho utlumem, i kdyz samozrejme u nejlepsich kabelu je nejmensi riziko, ale k jistote to ma HODNE DALEKO.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Johnyn: nebylo to spíš vadou nebo nedbalou montáží původního konektoru? Je fakt, že délky 10-15m jsou už hraniční.

Nováček
    Registrace
    May 2007

Nene, já neměnil konektor/y. Prostě jsem vystříhl 3m kabelu a napojil. Nejrychlejší a nejlevnější varianta. Ono sehnat pájecí hdmi konektor na kabel neni sranda, nebo neumím hledat.

Já po této zkušenosti žádné hdmi kabely nikomu doporučovat nebudu - ani jsem to dosud nedělal - je to prostě loterie. Opravdu je to kromě kvality kabelu a ne/použití redukce i o příslušných zařízeních. Není TV jako TV. V GK budou také rozdíly. U původní karty měly vliv i frekvence jádra/pamětí!

V projektoru je zesilovač na hdmi vstupu - stupně 1-3. I teď musím jet na "trojku" při těch 60Hz. Jinak stačí 1 (default).

Původně jsem chtěl vyrobit vlastní kabel, ale u nás jsou asi dostupný v metráži pouze Oehlbach a SupraCables. Taskera jsem nenašel. Za ty tisíce si ten kabel můžu jít rovnou koupit hotovej...

edit: Když už se tady řeší kabely a jejich délka, tak bych nezapomínal ani na konektory. V mém případě je kabel jak v projektoru, tak v GK trochu navolno. Stačí málo a rušení je při dané délce kabelu na světě. A naopak, ve "správné" poloze přenese obraz bez vad i na defaultní - 1 nastavení vstupního zesilovače projektoru. Přišel jsem na to náhodou, když po zapnutí původně čistý obraz vykazoval opět rušení. Teď po fixaci kabelu je vše naprosto OK. Nicméně zkrácení kabelu bylo i tak nezbytné.
Název: DSC_1092.jpg 
Zobrazení: 173 
Velikost: 549.6 KB 
ID: 9664   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC_1093.jpg 
Zobrazení: 197 
Velikost: 455.6 KB 
ID: 9665   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC_1094.jpg 
Zobrazení: 183 
Velikost: 391.6 KB 
ID: 9666   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC_1095.jpg 
Zobrazení: 174 
Velikost: 417.3 KB 
ID: 9667  
    Naposledy upraveno uživatelem Johnyn: 15-02-2011 v 16:59

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Xtreamer PRO - HDMI CEC (ovládanie/komunikácia cez HDMI kábel)
    Od RoStaSR v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 20-05-2011, 14:26
  2. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 14-02-2010, 11:51
  3. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 27-01-2009, 09:42
  4. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 20-01-2009, 14:37
  5. Poraďte AV receiver s HDMI...
    Od bugr v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 4