Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD 40-42" s obrazom plazmy

Dini369 (27)|7.12.2010 16:39
Zdravim vsetkych.
Rad by som si kupil TV, ale kedze je toho vela na vyber, chcel by som Vas poprosit o radu, ktory TV kupit. Poziadavky / uvahy:
1. rozlisenie fullHD s uhloprieckou 40-42" (pozorovacia vzdialenost cca 2,5m)
2. kvalitny obraz
3. 2Dzobrazeni , nie 3D (zatial sa mi nechce platit za 3D, uvidme ako sa tento trh vyvinie, ale zatial zbitocne drahe)
4. zdroj signalu:
a) docasne analog (asi pol roka), potom digital - terestrial
b) prehravanie DVD, BR, MKV suborov (vacsina casu)
c) chcel by som to pouzivat aj ako PC monitor
5. mal by mat DVB-T a DVB-C tuner
6. prehravanie multimedialnych suborov nie je nutne, budem pouzivat externy prehravac

Moja hlavna poziadavka je kvalita obrazu. Preto som rozmyslal, nad plazmou Panasonic 42G20. Zial to koliduje s poziadavkou pouzivania ako PC monitor (vypalovanie obrazu). Preto sa chcem sptat, predava sa LCD s obrazovou kvalitou plazmy (alebo aspon prblizujucej sa)??? Cenovo by som to predstavoval cca 1000 az 1200 eur. Preferujem tieto znacky:
c) Philips napr. videl som 42PFL7675H - zial tam bola zapojena hracia konzola, takze obraz neviem posudit
d) Sony napr. videl som 40EX715AEP - obraz sa mi zdal byt najlepsi z toho co mali vystavene, jednine negativne co som si vsimol - horsie pozorovacie uhly oproti inym LCD, ocenujem, ze je matny, paci sa mi tensi ramcek (705 vizerala hrozne)
f) Sharp - zial som videl iba lacne modely, ale co napr. LC-40LE824E? Aky je rozdiel medzi 824 a 924?

A este posledna podotazka. Neviete kolko bitove paneli sa montuji do tychto televizorov? Vyrobca sa v minulosti chvalil, ze pouziva 10-bit panel, ale dnes uz to v meterialoch nie je vidiet.

Za vsetky postrehy dakujem.
Pitomec (10211)|7.12.2010 16:55
Používat TV jako PC monitor je úplně mimo mísu, protože to budeš sedět 3m od PC? Jinak vypalování je přežitek, protože i na tom PC snad pořád nekoukáš na to stejný, ne?
jarod72pm (841)|7.12.2010 17:35
Takže obrazově blízko plazmy jsou modely:
LG 42LE5300 a 5500 pak dražší modely 7500 a 8500
Sharp LC-40LE810E a vyšší řady
Samsung le40c750
Philips 40pfl7605h a vyšší řady

Všechny TV nabízí velmi vydařený obraz nejen v HD ale i v SD signálu i analogu.
(analog je však nesrovnatelný s Plasmou tam je rozdíl dost viditelný!)abys nebyl překvapený!
Jinak ostatní LCD nad 20000.- jsou už vydařené kousky ( beru to bez 3D modelů a větších uhlopříček )

ps: většinou u těchto TV je už 10bit a vyšší rozhraní.
Dini369 (27)|8.12.2010 09:32
Pitomec: Vacsinu casu by som ho chcel pouzit na prehravanie DVD, BR, MKV. Netvrdim, ze ho budem vacsinou pre PC. Ale v zasade nevidim problem sediet 2,5m od pocitaca. V dnesnej dobe bezdratovych mysi a klavesnic.

jarod72pm: Na diskusiach som cital, ze kvalita obrazu Samsung le40c750 uz nie je to co byvala le40c650. LG televizory su mi nesimpaticke. Mozno sa budete codovat, ze mam taky subjektivny nazor na LG, je to vec vkusu. A Sony ste vobec nespomenuli. Nemate s nimi skusenosti, alebo ich nedoporucujete? Viac ako 10-bit panel neviem ci ma zmysel (30-bit farby). EIZO monitory maju 10-bit panel a 13-bit spracovanie obrazu. Farby su perfektne.
jarod72pm (841)|8.12.2010 09:54
Po pravdě řečeno u LCD Sony ujel vlak a nemá co nabídnout i obraz je jen takový průměr a ničím nevyniká,ano Samsung je udajně letos horší jak minulý rok ale stále si drží vysokou laťku a jde doladit pravda ne každému sedí obrazovka do chladných barev,LG jsou jak pro koho třeba pro mě je to TV co má nejlepší poměr cena/výkon.Eizo monitory jsou hodně přeplacené za značku ne za použitou technologii.
Ale ano pokud ti jde o značku bez limitu a vrchol LCD pak si nachystej i 100000.- modely pioneer či loewe
jsou někde jinde a s přehledem ti nabídnou maximum co dnes lze z LCD dostat.

ps: Zrovna tento model Plasmy (Pan. G20e) patří už do kategorie velmi vydařených TV za unosnou cenu pokud chytneš model který nehučí (tobě jistě nebliká ,mě bohužel ano) tak bych ho použil i na monitor jde o to pokud tam nebudeš mít puštěný obrázek 10 hodin ale obrazovka bude aktivní tak vypalování bych se nebál )
Dini369 (27)|8.12.2010 10:55
Podla mojich informacii, SONY je konzervativna znacka. Nikdy nemali implementovane tie najnovsie technologie. Zato dokonale dotiahnute to, co prave predavali. Aj dizajn maju konzervativny. Ked som sa bol pozriet na LCD, pozeral som aj plazmy. A prave som si na bielych plochach vsimol mihotanie (blikanie). Neviem, ci by mi to vadilo. Mozno nie. Skor by mi vadil hluk z ventilatora. Nevies, ci tie novsie Pan. 42GT20e su bez ventilatora a ako su na tom s blikanim?
jarod72pm (841)|8.12.2010 14:13
S tím ti nepomůžu nejsem odborník na Plasmu ale možná prodejce ti to řekne navíc máš možnost přímo posoudit jak "bliká".
(měl jsem pocit že nové neopdp už nemájí ventilátor aspoň jsem nic neslyšel krom trafa)ale podstatně míň topí.
Pitomec (10211)|8.12.2010 14:19
Netopí prakticky vůbec, resp. teplota je stejná jako u LCD. Zase se straší nesmyslama 9-)
SPAWN (744)|8.12.2010 14:38
[quote=Dini369;313300]Podla mojich informacii, SONY je konzervativna znacka. Nikdy nemali implementovane tie najnovsie technologie. Zato dokonale dotiahnute to, co prave predavali. Aj dizajn maju konzervativny. Ked som sa bol pozriet na LCD, pozeral som aj plazmy. A prave som si na bielych plochach vsimol mihotanie (blikanie). Neviem, ci by mi to vadilo. Mozno nie. Skor by mi vadil hluk z ventilatora. Nevies, ci tie novsie Pan. 42GT20e su bez ventilatora a ako su na tom s blikanim?[/quote]

Sony ma obraz kvalitni ale ne za 20tis. Je to dobra znacka ale zaspala v potpore mutimedilanich formatu jak u TV tak blu-ray prehravacu. Ale to se da vyresit jinak. :D

Musim te sklamat ale obraz jaky ma plazma na LCD nikdy nedocils. Proto ze z principu to neni mozne je to jina technologie.

Panasonic 42GT20e nehuci, netopi, neblika je to 3D Ready PDP TV.

Pekna recenze je na. http://www.digizone.cz/clanky/panasonic-tx-p42gt20-nijak-levna-ale-paradni/
SPAWN (744)|8.12.2010 15:01
[quote=jarod72pm;313352]S tím ti nepomůžu nejsem odborník na Plasmu ale možná prodejce ti to řekne navíc máš možnost přímo posoudit jak "bliká".
(měl jsem pocit že nové neopdp už nemájí ventilátor aspoň jsem nic neslyšel krom trafa)ale podstatně míň topí.[/quote]

Tak kdyz o tom nemas ani paru (mysleno PDP) tak tady laskave nepis prosimte uz zadne blbosti jako je - topeni, blikani a ja netusim co vas jeste uci a vcem jeste pospinit plazmu.

Jsou mezi nam i taci co maj CRT, LCD, PDP, a muzem porovnavat narozdil od nekoho ca ma jen ne podle vseho jen LCD.

Jen je spodivem ze to blikani si nevidel na tom CRT co mas v liste. :D To musel byt hodne lety utrpny zatek nez prisla spasna LCD. :D
Dini369 (27)|8.12.2010 15:08
Nechce sa mi moc ist do plazmy a riesit zahorovanie a vypalovanie ako napr. "lada32" https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25916&page=2
Asi predsa to bude LCD. Rozmyslam nad Sharp 40LE810E, 40LE824E. 40LE810E ma LED zo zadnej strany panelu? 40LE824E ma edge LED.
jarod72pm (841)|8.12.2010 15:21
[quote=SPAWN;313366]Tak kdyz o tom nemas ani paru (mysleno PDP) tak tady laskave nepis prosimte uz zadne blbosti jako je - topeni, blikani a ja netusim co vas jeste uci a vcem jeste pospinit plazmu.

Jsou mezi nam i taci co maj CRT, LCD, PDP, a muzem porovnavat narozdil od nekoho ca ma jen ne podle vseho jen LCD.

Jen je spodivem ze to blikani si nevidel na tom CRT co mas v liste. :D To musel byt hodne lety utrpny zatek nez prisla spasna LCD. :D[/quote]

To CRT pane chytrolín je totiž 100Hz takže narozdíl od 50Hz nebliká
PDP krom toho že měla užasnou spotřebu a topila jak malé kamínka navíc ventilátorky pěkně hučeli
mě opravdu ničím neuchvátila (s tím topením byla na tom podobně jako staré LCD s lampama )

Takže příště se laskavě vykašli tu nekoho poučovat když sám nevíš která bije.Já ti to nežeru a nehodlám o tom diskutovat.
A LCD mají dnes stejně kvalitní obraz jak Plasmy akorát že vy Plasma honiči jste hodně naivní lidé ale dobře vám tak.
Mám doma LCD které se Plasmě vyrovná a v některých věcech je i lepší.
Na další hlouposti už nereaguju.
ps: sleduju že se s pitomcem umíte jen smát smailíkama to navíc nemáte? ...ubohé
SPAWN (744)|8.12.2010 15:46
[quote=Dini369;313368]Nechce sa mi moc ist do plazmy a riesit zahorovanie a vypalovanie ako napr. "lada32" https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25916&page=2
Asi predsa to bude LCD. Rozmyslam nad Sharp 40LE810E, 40LE824E. 40LE810E ma LED zo zadnej strany panelu? 40LE824E ma edge LED.[/quote]

Ono taky zalezi na jaky kus narazis. LCD je mozne dosahnout vadnych bodu mel jsem me takze vim ze to neni nic prijemneho kdyz ti ten bod sviti zelene na cernem pozadi.

Kdyz uz LCD tak Direct LED s Local Dimmin model LG 8500. Neni lepsi uz pockat na pristi rok?
Dini369 (27)|8.12.2010 16:07
SPAWN> Preco by som mal cakat do buduceho roka? Co bude na buduci rok?
Dini369 (27)|8.12.2010 16:19
SPAWN> A aky SONY ma podla teba dobry obraz? To, ze zaspali multimedia je mi jedno - externy prehravac. Ako som pisal na zaciatku videl som 40EX715 a obraz sa mi pacil.
Milan C (191)|8.12.2010 16:23
[quote=jarod72pm;313370]To CRT pane chytrolín je totiž 100Hz takže narozdíl od 50Hz nebliká
PDP krom toho že měla užasnou spotřebu a topila jak malé kamínka navíc ventilátorky pěkně hučeli
mě opravdu ničím neuchvátila (s tím topením byla na tom podobně jako staré LCD s lampama )

Takže příště se laskavě vykašli tu nekoho poučovat když sám nevíš která bije.Já ti to nežeru a nehodlám o tom diskutovat.
A LCD mají dnes stejně kvalitní obraz jak Plasmy akorát že vy Plasma honiči jste hodně naivní lidé ale dobře vám tak.
Mám doma LCD které se Plasmě vyrovná a v některých věcech je i lepší.
Na další hlouposti už nereaguju.
ps: sleduju že se s pitomcem umíte jen smát smailíkama to navíc nemáte? ...ubohé[/quote]

Vidíš, vidíš a my Ti nežerieme tie tvoje kecy o LCD a tiež o tom nehodláme diskutovať!!! Neustále útočíš na plazmy a nemáš o nich ani páru. Sám to tvrdíš v tvojom príspevku. Tak sa láskavo vyser na to!!!!!!!!!!!!!My ti to LCD nežeriemie, ako ty nám nežerieš plazmu. Holt , ale technologia nepustí....

Ty si tu za najmúdrejšieho, už to všetci vieme. Sám si to potvrdil!!!My ostatní sme tu asi za sprostých,že?

Ďalším a ďalším tu nadávaš do chytrolínov a sám si ním!!!!!

Okrem iného toto si napísal:

" S tím ti nepomůžu nejsem odborník na Plasmu ale možná prodejce ti to řekne navíc máš možnost přímo posoudit jak "bliká".
(měl jsem pocit že nové neopdp už nemájí ventilátor aspoň jsem nic neslyšel krom trafa)ale podstatně míň topí."

Nejsi odborník na plazmy.....měl sem pocit....., ako píšeš, ale stále vyrývaš do nich.Nevieš, nerieš! To sa jednoducho nedá pochopiť!!!!!!Nedá a nedá!!!!

Pokiaľ si dobre spomínam, povedal si, že končíč s útočením na plazmy. Každý nech má, čo mu vyhovuje. Či už to nie je zas pravda??????????Zas si začal TY!!!!
eldorado09 (1441)|8.12.2010 16:23
Sony robí kvalitné TV.
Pitomec (10211)|8.12.2010 16:47
[quote=jarod72pm;313370][COLOR=red]To CRT pane chytrolín je totiž 100Hz takže narozdíl od 50Hz nebliká [/COLOR]
[COLOR=red]PDP krom toho že měla užasnou spotřebu a topila jak malé kamínka navíc ventilátorky pěkně hučeli[/COLOR]
[COLOR=red]mě opravdu ničím neuchvátila (s tím topením byla na tom podobně jako staré LCD s lampama )[/COLOR]

Takže příště se laskavě vykašli tu nekoho poučovat když sám nevíš která bije.Já ti to nežeru a nehodlám o tom diskutovat.
[COLOR=red]A LCD mají dnes stejně kvalitní obraz jak Plasmy akorát že vy Plasma honiči jste hodně naivní lidé ale dobře vám tak.[/COLOR]
[COLOR=red]Mám doma LCD které se Plasmě vyrovná a v některých věcech je i lepší.[/COLOR]
Na další hlouposti už nereaguju.
ps: sleduju že se s pitomcem umíte jen smát smailíkama to navíc nemáte? ...ubohé[/quote]To červeně podtržený jsou bláboly, jako kdybys byl na nějakým fetu nebo měl vážnej úraz hlavy 9-)

P.S. A co máme dělat jinýho, než se těm tvým dementním a naprosto lživým příspěvků zasmát? :D
SPAWN (744)|8.12.2010 16:49
[quote=jarod72pm;313370]To CRT pane chytrolín je totiž 100Hz takže narozdíl od 50Hz nebliká
PDP krom toho že měla užasnou spotřebu a topila jak malé kamínka navíc ventilátorky pěkně hučeli
mě opravdu ničím neuchvátila (s tím topením byla na tom podobně jako staré LCD s lampama )

Takže příště se laskavě vykašli tu nekoho poučovat když sám nevíš která bije.Já ti to nežeru a nehodlám o tom diskutovat.
A LCD mají dnes stejně kvalitní obraz jak Plasmy akorát že vy Plasma honiči jste hodně naivní lidé ale dobře vám tak.
Mám doma LCD které se Plasmě vyrovná a v některých věcech je i lepší.
Na další hlouposti už nereaguju.
ps: sleduju že se s pitomcem umíte jen smát smailíkama to navíc nemáte? ...ubohé[/quote]

A ja myslel ze ses odbornik jen na LCD. :D A ty ses nakonec vseznalek. :D Ty mas 100Hz CRT a koupis si 50Hz hdready LCD s CCFL na SD!! :D Vzdit tady tvrdi zastnci LCD ze jim blika i CRT na 50Hz i na 100Hz. Tak v tom pripade ti nejsi soudny vubec posudit NIC!!! Placas tu jen blbosti bez padneho argumentu.

To chci opravdu za sve penize tak moc jako je: odezva, realistické barvy, s tim souvisi u cerna barva, plne pozorovaci uhly.

To si mam znovu poridit tvou podradnou technologii ktera se nemuze vyrovnyt v SD signalu kvalitni CRt? Ne ze bych SD sledoval ale nkedy se na neho kouknu jako 95% obyvatel CR/SK.

Tebe poucovat nebudu protoze ty sam velice inteligentni typek ktery netusi o cem je rec ale dokazu si prectavit co po vecerech u to LCD sledujes sedo-bila Pysna Princezna to asi nebude.

"Mám doma LCD které se Plasmě vyrovná a v některých věcech je i lepší." to asi bude ten perpetuum mobile za +-16tis. :D :D :D

Tohle vetou si mne jen ujistilo o tom ze ses LCDfantik.

Omlouvam se Jarino1978 ze jsem ho nazval fantikem. :-)
SPAWN (744)|8.12.2010 16:51
[quote=eldorado09;313390]Sony robí kvalitné TV.[/quote]

Spickove TV on o tom nema ani paru. :-)
Pitomec (10211)|8.12.2010 16:54
[quote=eldorado09;313390]Sony robí kvalitné TV.[/quote]Bohužel ve zdejších končinách je nikdo nikdy neviděl...
Pitomec (10211)|8.12.2010 16:55
[quote=SPAWN;313400]A ja myslel ze ses odbornik jen na LCD. :D A ty ses nakonec vseznalek. :D Ty mas 100Hz CRT a koupis si 50Hz hdready LCD s CCFL na SD!! :D Vzdit tady tvrdi zastnci LCD ze jim blika i CRT na 50Hz i na 100Hz. Tak v tom pripade ti nejsi soudny vubec posudit NIC!!! Placas tu jen blbosti bez padneho argumentu.

To chci opravdu za sve penize tak moc jako je: odezva, realistické barvy, s tim souvisi u cerna barva, plne pozorovaci uhly.

To si mam znovu poridit tvou podradnou technologii ktera se nemuze vyrovnyt v SD signalu kvalitni CRt? Ne ze bych SD sledoval ale nkedy se na neho kouknu jako 95% obyvatel CR/SK.

Tebe poucovat nebudu protoze ty sam velice inteligentni typek ktery netusi o cem je rec ale dokazu si prectavit co po vecerech u to LCD sledujes sedo-bila Pysna Princezna to asi nebude.

[COLOR=red]"Mám doma LCD které se Plasmě vyrovná a v některých věcech je i lepší." to asi bude ten perpetuum mobile za +-16tis.[/COLOR] :D :D :D

Tohle vetou si mne jen ujistilo o tom ze ses LCDfantik.

Omlouvam se Jarino1975 ze jsem ho nazval fantikem. :-)[/quote]LG 42LE5300 a Samsung LE32R86BD :D
SPAWN (744)|8.12.2010 17:00
[quote=Dini369;313388]SPAWN> A aky SONY ma podla teba dobry obraz? To, ze zaspali multimedia je mi jedno - externy prehravac. Ako som pisal na zaciatku videl som 40EX715 a obraz sa mi pacil.[/quote]

Kdyz se ti paci tak si ji vem. Dej na sebe, ja to taky udelal a jsem nadmiru spokojen!! Sice mam jinou technologii nez chces ty ale jsem spokojen s vyberem.

Uz jsem to tady psal me jsem LCD ale z mnoha duvodu jako napr. paleni oci jsem presel na PDP a bolest oci uz neni takova jako na LCD.
SPAWN (744)|8.12.2010 17:11
[quote=Pitomec;313404]LG 42LE5300 a Samsung LE32R86BD :D[/quote]

Ten nas kouzelnik asi z techto dvou TV udelal jednu se zanckou Loewe. :D
Pitomec (10211)|8.12.2010 17:18
Spíš Low-ende :D
stev (45)|9.12.2010 09:33
na PC jedine LCD plazma blika a pozerat na bieli text ktory blika fakt radost pre oci.a to nehovorim o vypaleni obrazu a buzzingu :-)
jarod72pm (841)|9.12.2010 09:41
Tak na PC by to bylo dnes už tak napůl ale je fakt že s LCD tam není žádný problém už několik let
taky by mě vadilo kdyby obraz blikal a tv u toho hučela s tím že obraz by byl takový nemastný neslaný tak to raději to LCD.
stev (45)|9.12.2010 09:50
jj na PC jedine LCD a mas po starostiach
Karel129 (503)|9.12.2010 10:35
[quote=jarod72pm;313599]
taky by mě vadilo kdyby obraz blikal a tv u toho hučela s tím že [COLOR=Red]obraz by byl takový nemastný neslaný[/COLOR] tak to raději to LCD.[/quote]
Ze te to porad bavi,tyhle hlouposti. :-I
Milan C (191)|9.12.2010 10:47
[quote=stev;313601]jj na PC jedine LCD a mas po starostiach[/quote]

Na PC ozaj len LCD...na ostatné plazmu, bez hučania a vypalovania obrazu a roznych mazaníc....mám už tretiu a v pohode. Obraz ako víno.
Z LCD Philips....napr. PHILIPS 40PFL6605H
Dini369 (27)|9.12.2010 11:48
Zatial dakujem vsetkym. Tak to bude LCD. Rozmyslam nad Sony 40EX715, Philips 40pfl7605h, Philips 40pfl8605h. Ktory z tychto?
eldorado09 (1441)|9.12.2010 11:52
Ja by som bral 7605H, ale aj s EX710/715 budeš spokojný.
Dini369 (27)|9.12.2010 15:16
Bez ohladu na velkost uhlopriecky by si radsej kupil 40PFL7605H alebo 42PFL7675H?
eldorado09 (1441)|9.12.2010 15:22
42" asi bude mať panel od LG (40" Sharp).
SPAWN (744)|9.12.2010 15:25
Philips ma panel od Sharpu.
Dini369 (27)|9.12.2010 15:34
A lepsi panel je Sharp alebo LG?
Dini369 (27)|9.12.2010 15:37
SPAWN> Kdyz uz LCD tak Direct LED s Local Dimmin model LG 8500. Neni lepsi uz pockat na pristi rok?

A preco na buduci rok? Co bude buduci rok?
SPAWN (744)|9.12.2010 15:54
[quote=Dini369;313726]SPAWN> Kdyz uz LCD tak Direct LED s Local Dimmin model LG 8500. Neni lepsi uz pockat na pristi rok?

A preco na buduci rok? Co bude buduci rok?[/quote]

Pridou invovane modely.

Tady mas info k te Lg 8500: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=24527

Ja bych sel do TV ktera si mi po obrazove strance zda prijatelna pro me oci. Volba je jen na tobe tady je hodne zastancu LCD vetsinou jsou to prevleceni prodejci elektro a PR manazeri.(Uz se o tom pise i na jinych webech). Kterym je poravde jedno co prodavaj ale je pro ne hlavni zisk. Je jasne ze v prodeji vede LCD proto ze se prodava od uhlopriocek 10" a vice. Zato u PDP je to znat az od 42". Bylo by vyborne zajit si ke znamemu domu se podivat na LCD/PDP a pak zajit do elektra a porovnat podminky.
jarino1978 (8045)|9.12.2010 16:24
[quote=Dini369;313094]Zdravim vsetkych.
Rad by som si kupil TV, ale kedze je toho vela na vyber, chcel by som Vas poprosit o radu, ktory TV kupit. Poziadavky / uvahy:
1. rozlisenie fullHD s uhloprieckou 40-42" (pozorovacia vzdialenost cca 2,5m)
2. kvalitny obraz
3. 2Dzobrazeni , nie 3D (zatial sa mi nechce platit za 3D, uvidme ako sa tento trh vyvinie, ale zatial zbitocne drahe)
4. zdroj signalu:
a) docasne analog (asi pol roka), potom digital - terestrial
b) prehravanie DVD, BR, MKV suborov (vacsina casu)
c) chcel by som to pouzivat aj ako PC monitor
5. mal by mat DVB-T a DVB-C tuner
6. prehravanie multimedialnych suborov nie je nutne, budem pouzivat externy prehravac
.[/quote]
1.
http://www.mall.sk/lcd-televizory-uhlopriecka-101-107-cm/lg-42le8500
http://www.mall.sk/lcd-televizory-uhlopriecka-101-107-cm/samsung-ue40c8000
http://www.mall.sk/lcd-televizory-uhlopriecka-101-107-cm/sony-bravia-kdl-40ex715
2. uvedené TV v bode 1 ho majú, osobne by som sa rozhodoval medzi LG a Samsung, ja by som zobral LG.
3. 3D je sprostosť
4. DVB-T prehodnoť a vymeň to za DVB-S , multimédia si porieš mediaplayerom . napr. WDTV Live, Xtreamer PRO
jarod72pm (841)|9.12.2010 17:35
[quote=Dini369;313725]A lepsi panel je Sharp alebo LG?[/quote]

Philips 42" má panel IPS od LG
Philips 40"(ledka) má panel UV2A od Sharpu

IPS má pro některé věrnější barvy a do uhlů neblednou ,panel od Sharpu má lepší podání černé a vyšší statický kontrast to je hlavní rozdíl těch panelů

co je lepší je hodně subjektivní
třeba LG taky pere do TV MVA panely jako Samsung (hodně podobné) ale rozdíl v obraze tam je.