Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přepínání zvukového výstupu při propojení PC a TV

Ales0s (35)|5.12.2010 22:48
Zdravím,

pořídil jsem novou grafickou kartu, která má HDMI výstup. Jediné, co mi oproti staré grafice vadí je to, že když chci koukat na TV, musím přepnout zvukový výstup na "NVIDIA HD audio", a když chci pak na pc poslouchat rádio tak zpátky na normální zvukovku.

Lze nějak udělat, aby do TV šel zvuk ze zvukovky, a ne přes grafiku? Protože kabel na zvuk už mám do TV natažený, stará grafika zvuk neuměla... Takže se mi zdá pohodlnější vypnout repráky než ro přenastavovat... Nebo kdyby šly oba výstupy zároveň, to by bylo stejné to samé.

Díky za odpovědi
vivid.sk (11472)|5.12.2010 23:12
Nejde uplne spravit co chces, ale postaci v aplikaciach nastavit primarnu zvukovku, ktora sa ma pouzivat. Vsetky dobre programy by mali mat moznost definovat vystup, kam sa ma primarne posielat audio.

V pripade, ze to aplikacie neumoznuju, tak nastavis primarnu zvukovku na NVIDIA HD Audio.
Ta bude hrat v pripade, ze bude pripojeny HDMI kabel. V pripade, ze ho odpojis z TV, nastaveny bude standardna zvukovka. Ale vytahovat kabel tiez nie je idealna volba...ale kedze mas v systeme defacto 2 zvukovky, tak si nepomozes.
Ales0s (35)|7.12.2010 06:53
A ještě se zeptám, lze někde nastavit, na jakém monitoru bude obraz při zapnutí PC? Myslím tím ihned po zapnutí, protože když zapnu PC, tak vše včetně nabíhání windowsů se zobrazuje na televizi, a teprve přihlašovací účty se zobrazí na monitoru a na televizi nic není... předchozí grafika to nabíhání zobrazovala na obou zároveň, což se mi zdálo lepší...

Dík
tomanovo (4)|7.12.2010 14:11
Pravděpodobně jsi již problém vyřešil přes nastavení hlavního monitoru na Nvidia kde si zvolíš preferovaný monitor.

Já mám taky jeden problém, ale se zvukem: propjil jsem PC a TV Samsung "6". Obraz běží perfektně, ale zvuk vůbec, ani nešumí. Použil jsem kabel s 3,5'' kolíkem na obou stranách. Na straně PC jsem použil zástrčku ve které je normálně kolík na repro bedny (smířil jsem se s tím, že je budu přehazovat). Na TV jsem to strčil do zdířky označené "Audio PC IN", a nic. Zkoušel jsem i změnu v nastavení zvuku Realtek a nic nepomohlo. Nevíte prosím někdo co jsem udělal špatně, nebo mám udělat jinak? Chyba v HW, SW, nastavení, . .? Díky moc za radu.
Ales0s (35)|7.12.2010 17:12
No právě že nevyřešil, protože to funguje až od spuštění windowsů, ale předtim než naběhnou tak to běží na televizi...