Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mastering DVD s defaultními titulky

utopenec (84)|4.12.2010 21:41
Dobrý den,
potřeboval bych radu, jak nejsnadněji - jakým programem zmasterovat DVD - jen jden mpeg2 stream patřičných parametrů a k tomu titulky, ale jde mi hlavně o to, aby ty titulky defaultně naběhly při vložení do DVD přehrávače a samozřejmě se daly i vypnout dálkovým ovládáním. Ideálně bez změny parametrů titulků jak byly vyrobeny v subtitleworkshop. V adobe encore to dokážu udělati pouze když je odkaz z menu ale ne u jediného videa. Díky za radu všem
arkij (540)|4.12.2010 21:50
co takhle google? Třeba tady máš návod.

http://www.grafika.cz/art/dv/videoformat-na-DVD.html
StD (8612)|4.12.2010 21:59
[quote=utopenec;312235]...a k tomu titulky, ale jde mi hlavně o to, aby ty titulky defaultně naběhly při vložení do DVD přehrávače a samozřejmě se daly i vypnout...[/quote]

V tom si poněkud protiřečíš - není problem vyrobit titulky s parametrem "Forced" (vynucené), ale ty už potom nelze vypnout během přehrávání...
utopenec (84)|4.12.2010 22:07
to STD: To jako fakt? Já tady nad tím dumám už snad 4 hodiny...
Kamarád mi dal nějaké anglicky namluvené firemní video k otitulkování a jeho představa byla, že když to dá do DVD přehráče tak automaticky české titulky naběhnout a když to bude někoho rušit tak si to vypne. Jak tedy jednoduše udělat vynucené titulky, v kterém softwaru to lze jednoduše zadat? Pak mě ještě napadá to udělat - do jednoho mpegu je dát natvrdo a druhý nechat bez nich, to pak potom ale půjde přepínat třeba jenom jako chapter a ne přes subtitle, máš nějaký jiný nápad? jak to udělat.
utopenec (84)|4.12.2010 22:25
Myslel jsem že to možné je, stejně jako u audiostopy, jedna začne hrát preferenčně a dále můžu měnit ovladačem během přehrávání dle libosti
StD (8612)|4.12.2010 23:41
Ráno ti sem hodím nějaký hint, teď jdu chrnět, už na to nevidím... :-(((
ai (2993)|5.12.2010 00:07
normalne si udelej to DVD v Encore , naimportuj titulky do filmu a dal nic, jen exportuj na disk VIDEO_TS, dulezite bude , ze tam budou titulky zmixovane do VOBu,
pak si otevsi PGCEDIT, stahnes tu, http://www.softpedia.com/progDownload/PgcEdit-Download-20131.html , stahni zip ,rozbal, a jen ho rozjed ten exe, nemusis nic instalovat,

V tom programu otevres to VIDEO_TS, najdes radek s title, to je ten tvuj film, poznas ho, podle casu filmu (v levem sloupci), najedes na nej, a v pravem sloupci do pre-commands napises jeden radek na urcite misto, dej sem fotku tech pre-commands, a ja nebo jiny ti rekne , kde presne co dopsat, pak ulozis DVD a vypalis to VIDEO_TS, bude se chovat presne tak jako chces
ai (2993)|5.12.2010 00:16
nevim jestli jsem to vyznelo zpravne , exportuj na hardisk samozrejme ne opticky disk, na DVD'cku zadnou zmenu neudelas, z Encore VIDEO_TS na hardisk, upravit v PGCEDIT a pak teprve vypalit
StD (8612)|5.12.2010 08:06
Koukám ai už mne předběhl, také jsem chtěl doporučit PGCEdit pro DVD mastrované různými prg, nicméně jen dodám, jak to dělám já ve Scenaristu.
Jakmile mám hotové titulky v bitmapách (pojmenovaných sérií čísel tak, jak jdou za sebou) vytvořím si navigační soubor *sst, který obsahuje všechny potřebné údaje o typu formátu, způsobu startu, poloze, barvách a časech zobrazení. Právě na druhém řádku Display_Start určuji jestli jsou to titulky zapínací (non_forced) nebo vynucené (forced).
Příklad takového souboru *.sst dávám do přílohy.
utopenec (84)|5.12.2010 10:45
díky, zde screen z pgcedit
pgcedit-precommands.jpg
StD (8612)|5.12.2010 10:53
[quote=utopenec;312349]díky, zde screen z pgcedit[/quote]

Teď musíš na ai chvilku počkat, má o 8 hodin méně než my... Jinak když na to koukám, to je navíc NTSC americká placka? Nebudeš to ještě předělávat do PALu?
Pitomec (10211)|5.12.2010 11:25
[quote=StD;312239]V tom si poněkud protiřečíš - není problem vyrobit titulky s parametrem "Forced" (vynucené), ale ty už potom nelze vypnout během přehrávání...[/quote]V Ulead Workshop lze navolit titulky jako Director's Comments, takže se spouští po vložení DVD, ale lze je i vypnout.
StD (8612)|5.12.2010 12:49
[quote=Pitomec;312362]V Ulead Workshop lze navolit titulky jako Director's Comments, takže se spouští po vložení DVD, ale lze je i vypnout.[/quote]

...v jakým formátu to ty titulky "papá"?
utopenec (84)|5.12.2010 12:51
O NTSC vím, udělám když tak obě verze, ale podle toho co na tom DVD je, je to myslím celkem jedno a novější DVD přehrávače snad u nás také NTSC bez větších problémů přehrají
Pitomec (10211)|5.12.2010 12:52
[quote=StD;312392]...v jakým formátu to ty titulky "papá"?[/quote]Já tam vždycky pracoval jenom s .txt
Pavel_tempx2 (829)|5.12.2010 13:18
na vytváření titulků používám Subtitle Workshop, je tam možnost uložit titulky ve formátu pro Adobe Encore DVD...uloží to jako TXT, potom se jenom musí změnit formát (z nějakého na UTF8 tuším)...vytvořit projekt v AE, vložit film v mpeg2 + titulky v TXT, dát oboje na timelinu, určit písmo + barvu + velikost titulků, zapnout titulky jako aktivní při přehrání (jdou potom vypnout přes ovladač) a hotovo ;)
StD (8612)|5.12.2010 13:22
[quote=Pavel_tempx2;312400]...vložit film v mpeg2 + titulky v TXT, dát oboje na timelinu, určit písmo + barvu + velikost titulků, zapnout titulky jako aktivní při přehrání (jdou potom vypnout přes ovladač) a hotovo ;)[/quote]
Brrrr, muxovat do Program Streamu! Z takový představy snad dostanu vyrážku... :-E
ai (2993)|5.12.2010 14:33
[quote=utopenec;312349]díky, zde screen z pgcedit[/quote]

1. zkopiruj si do mysi toto, bez uvozovek: "51 00 00 00 C0 00 00 00"
2.klikni na ten prvni radek, kde je set gprm(0)=(mov)0, tim ho jen zvyraznis do modra
3.klikni pravym na mysi a dej Paste after

to ti zkopiruje prikaz , ktery nastavi titulky na "on", kdykoliv nekdo zacne prehravat film, samozrejme, ze to jde vypnout na dalkovem ovladaci, nebo zase i zapnout, proste prepinat
utopenec (84)|5.12.2010 15:00
Super, díky všem - především Ai a StD. Udělal jsem, jak si řekl, uložil, z hardu přes softwarovej přehrávač bez problému funguje, jenom ještě prosím, když to budu pálit, ve složce Video_TS se mi objevila PgcEdit_backup, zde jsou uloženy ty změny? Musím ji též vypálit na DVD nebo můžu smazat? A ještě prosím pokud máš nějaké info na studium ovládání a možností programu jako je pgcedit, moc děkuju a zdravím
utopenec (84)|5.12.2010 15:08
Tak asi jen nějaká záloha změn - jak napovídá název :), DVD funguje aj bez toho.
StD (8612)|5.12.2010 15:23
[quote=utopenec;312427]...A ještě prosím pokud máš nějaké info na studium ovládání a možností programu jako je pgcedit, moc děkuju a zdravím[/quote]

To je snad ještě u wencaS -e, ne? Ten na to dělal češtinu. Mimochodem, nedávno se tu po letech zase ukázal...

http://www.wencas.cz/pgcedit
utopenec (84)|5.12.2010 15:49
to Ai : prosím tě na počítači je to funkční, DVD přehrávač (LG) ale defaultně titulky nepřehrává. Záleží tedy také na značce, nějakém vnitřním nastavení přehrávače. Máš s tím nějaké zkušenosti, jak to jde na jiných přehrávačích?
utopenec (84)|5.12.2010 15:52
ještě poznámka na compu to funguje jak má při přehrávání přes powerDVD
StD (8612)|5.12.2010 16:14
PwrDVD není zrovna "referenční" přehrávač. Zkus něco staršího, případně MediaPlayerClassic, ten je na titulky také echt citlivý.
utopenec (84)|5.12.2010 16:16
no a na závěr na DVD přehrávači panasonic to jede jak má, čímž končím své působení v tomto vlákně neboť problém jak je vidět je ještě mnohem složitější :). Ještě jednou všem díky za rady.
ai (2993)|5.12.2010 16:35
Prehravat by to melo, ten LG si zrejme sam upravuje co asi uzivatel by si pral, coz vzdy nedopada dobre, nebo proste tam maji chybu v jejich fw. Je to proste chyba prehravace. Prehravac by mel dodrzovat DVD strukturu.

Pokud na tom DVD jsou titulky, tak by uzivatel mel o nich vedet,
bud tedy z hlavniho menu nebo strucna zminka na zacatku filmu z forced subtitles treba. Prave z tohoto duvodu, kdy nektere prehravace hraji hokej .Ja bych se primlouval to dopsat v tom menu. To menu bude first play z infem a moznosti spustit film a nastavit titulky defaultne to budes mit on nebo to vypnout , co me tak napada treba ...
utopenec (84)|5.12.2010 19:08
Souhlasím, pro sebe bych to také tak udělal
hafca (211)|22.6.2013 20:45
Omlouvám se, že vytahuji tohle staré téma, ale nechci zakládat nové o tom samém.
Mám v PC uložené DVD filmy s titulky, které jsem chtěl přehrávat přes MMC. Přehrát sice jdou, ale nedokážu spustit titulky. Filmy nemají žádné menu kde by se daly zapnout a MMC je taky neumí samostatně zapnout.
Zkoušel jsem ty DVD upravit, jak je tu popsané od ai. Jenže struktura která se objeví v pgcedit je jiná, u některých filmů je jen jeden řádek. U jiných je to sice podobné popisu, ale stejně to nefunguje. Po vložení "51 00 00 00 C0 00 00 00" a následném uložení se už film nespustí.
Nemohl by mě někdo zkušenější poradit, kam přesně ten řádek vložit? Nebo poradit jinou, pokud možno jednoduchou metodu jak je implicitně zapnout?
ai (2993)|23.6.2013 00:02
Jak otevres ten pgcedit podivej se do leveho sloupce a najdi si tam ten film. To je radek, kde je napsano title, podivej se jaky je cas napsany vedle toho, tak poznas, ze to je tvuj film. Na to klikni a pak vpravo do sekce precommands zkopiruj ten radek, samozrejme nevim co tam je presne za kod. Vyzkousej v PC. Pokud to nejede tak postni snimek co PGCEdit pise v tom pre-commands, vsechny radky a nekdo ti rekne kam mas ten svuj radek umistit. Tam treba mohou byt podminky a skace se do filmu z ruznych radku, nebo tam je skript , ktery zase prenastavi titulky nez jak jsi nastavil pokud to mas v tom skriptu vyse.
hafca (211)|27.6.2013 17:45
Tak jsem to dělal a nechytám se. V prvním obrázku ani ve druhém. Druhý je už s tím přidaným řádkem a stejně titulky v MMC nejdou.
f1.jpg f2.jpg
ai (2993)|28.6.2013 00:02
Ty jsi to cele vymazal po te uprave.
Tam musis jen pridat ten radek do tech Pre-commands. Pridej to jako radek c.5 , ale zbytek vsechno nech jak to je. Nekde ve vlakne jsem psal jak to tam zkopirujes, ty treba najedes na radek c.4 a pak das pravy na mysi a Copy after myslim. To ti vyrobi radek c.5. Uloz DVD.
hafca (211)|28.6.2013 14:03
Asi jsem to špatně napsal. Ty obrázky jsou ze dvou různých filmů. V prvním jsem to zkoušel jak píšeš a nic ani když jsem titulky nastavil na forced. V druhém filmu jsem to dal jak je na obrázku a taky nic a forced taky nic. To MMC je asi nějak fajnové na titulky.

Edit
V PC titulky jdou v obou případech, jen musím film spustit v KMPlayer přes VIDEO_TS. Dřív tam stačilo dát otevřít složku a film se spustil.
ai (2993)|28.6.2013 21:52
no tak ten stroj neprehrava titulky v DVD navigaci, co to je za typ, mozna se nekdo ozve ...

rozeber to DVD na nejake mpg (pgcdemux) a vytahni titulky, zmixuj to do mkv, nebo pouzij na cele toto rovnou makemakv software, pokud ten prehravac nema problemy s titulkama u mkv
hafca (211)|29.6.2013 08:14
MMC je celkem chválené EVOLVEO Infinity TwinCorder HD. Když je u filmu menu, kde se dají titulky zapnout, tak je přehraje. Ale asi to budu muset opravdu převést do mkv, tam s titulky problémy nejsou.