Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

převod tv nahrávky na DVD

midas (4)|4.12.2010 12:05
poraďte pls,
nahrál jsem ze satelitní nova sport hd asi 2 hodinový pořad, velikost 10,5 Gb, přípona .rec , přijímač Topfield 2411. V PC už to mám přenesené. Potřebovat bych z toho vystříhat reklamy, začáte a konec a vypálit na dvd. Je mi jasné že se to musí nějak upravit, zmenšit atd. Existuje na to nějaký jednoduchý prográmek? nebo jich musí být více a když tak jaké? Prosím co nejjednodušši způsob a pokud možno v češtině. Nejsem žádný profík a tak každá maličkost pomůže.
díky za reakce
fandor1 (67)|4.12.2010 13:58
Také mám Topfielda a používám program VideoReDo Plus. Funguje bezvadně, dobře se vystříhávají reklamy. Ukládá do mpg a DVD pálím v Nero.
Podívej se na http://www.videoredo.com , tam si můžeš stáhnout i trial. Přes internet si jej můžeš i koupit přes kreditní kartu, pošlou ti mailem klíč. Myslím že se mnou komunikovali česky, už si to dobře nepamatuji. Program stál kolem 50 eur.
midas (4)|4.12.2010 17:09
díky za odpověď,
videoredo plus jsem zkoušel ale nahrávku mi to vubec nenačetlo. Buď děláme neco špatně, nebo soubor .rec , nebo nemam správnou verzi programu...nevim. Zkusim kouknout na ty stránky.
arkij (540)|4.12.2010 17:53
[quote=midas;312095]poraďte pls,
nahrál jsem ze satelitní nova sport hd asi 2 hodinový pořad, velikost 10,5 Gb, přípona .rec , přijímač Topfield 2411. V PC už to mám přenesené. Potřebovat bych z toho vystříhat reklamy, začáte a konec a vypálit na dvd. Je mi jasné že se to musí nějak upravit, zmenšit atd. Existuje na to nějaký jednoduchý prográmek? nebo jich musí být více a když tak jaké? Prosím co nejjednodušši způsob a pokud možno v češtině. Nejsem žádný profík a tak každá maličkost pomůže.
díky za reakce[/quote]

Kdysi jsem tady řešil podobný problém, mám sice jinej přijímač, nicméně třeba Ti to pomůže. Já stahuju nahrávku z ext.HDD pomocí prográmku Pc2Box (na odkazu jej dole najdeš) a ne do .rec ale do .mpg a pak ho v pohodě načtu do Womblu a tam udělám co potřebuju.

http://www.sl-ct.de/cat/shop_content.php?coID=23
fandor1 (67)|4.12.2010 18:12
arkij - on Topfield 5010PVR na vestavěný HDD ukládá ve formátu .rec. Na převod do PC musím mít program Altair (stažený z jejich webu) a ten potom upravuji ve VideoReDo Plus.
Dneska jsem juknul na web VideoReDo a tam už mají VideoReDo i pro HDV, které umí dokonce i soubory mts a mpg4 vůbec. Právě to chci vyzkoušet, trial funguje 14 dnů, upgrade z mojí staré verze je za cca poloviční cenu. Uvidím až vyzkouším.
arkij (540)|4.12.2010 18:15
[quote=fandor1;312171]arkij - on Topfield 5010PVR na vestavěný HDD ukládá ve formátu .rec. Na převod do PC musím mít program Altair (stažený z jejich webu) a ten potom upravuji ve VideoReDo Plus.
....[/quote]

Jo, každej ten přístroj to má trochu jinak.
StD (8612)|4.12.2010 20:07
[quote=arkij;312174]Jo, každej ten přístroj to má trochu jinak.[/quote]

...ale furt je to jenom Transport Stream. Stačí přejmenovat *.rec na *.ts a zmlsne si na tom cokoli, co to umí, včetně toho Womblu...
midas (4)|4.12.2010 20:45
VideoReDo je přes jejich web zavirovanej a AVG mě do něj nepustí. Soubor jsem přenesl z 2411 do PC přes LAN pomocí FileZilla, střih a převod do MPEG v AVR studio HD a vypálil přes Nero, kterej to upravil na velikost DVD. Výsledek tedy je, ale nevím jestli tou správnou cestou, jestli jsem třeba nepřišel o kvalitu víc než jsem musel. Navic střih v DVR studio je docela dost vidět.
StD (8612)|4.12.2010 21:05
[quote=midas;312210]VideoReDo je přes jejich web zavirovanej a AVG mě do něj nepustí. Soubor jsem přenesl z 2411 do PC přes LAN pomocí FileZilla, střih a převod do MPEG v AVR studio HD a vypálil přes Nero, kterej to upravil na velikost DVD. Výsledek tedy je, ale nevím jestli tou správnou cestou, jestli jsem třeba nepřišel o kvalitu víc než jsem musel. Navic střih v DVR studio je docela dost vidět.[/quote]

No to je tedy pěkný "drbání se levou rukou za pravým uchem" - a ještě něco nechat ve finále domršit Nerem, to bych tedy nechtěl vidět. Porovnával jsi si výsledek se vstupním streamem? :rolleyes:
midas (4)|4.12.2010 21:15
ještě ne, zítra to zkouknu. Proto jsem napsal sem, abych dostal návod na jednoduchej způsob. Jak říkám moc se v tom neorientuju. Můžeš pls popsat jak bys to udělal ty ?
StD (8612)|4.12.2010 21:25
No to ti mohu popsat velice jednoduše. Zachycený stream se v Dreamboxu uloží na pevný disk, když to chci zpracovat, tak se ze svého PC připojím přes router na ten HDD, zkopíruji si ten soubor *.ts k sobě na disk, otevřu to ve Womblu, ostřihám začátek/konec (případně reklamy pryč zevnitř) a uložím (BEZ REKOMPRESE!). Dál s tím pracuji buďto demuxem na A/V stopy samostatně nebo přeuložením do Program Streamu (*.mpg) a další "vylepšení" jinde... Vše v tom Womble MPEG Video Wizzard zmíněném už Arkijem.
Wintermute (265)|7.12.2010 22:48
Hehe, docela slušný zmatek.

Takže ty jsi pořídil záznam z Nova Sport HD (H264 1080i 10,5GB) a teď se toto pokoušíš nacpat na DVD, tedy předpokládám DVD-Video (MPEG2 576i/p 4.2GB). Z tohoto pohledu by bylo jednoznačně vhodnější rovnou pořídit nahrávku z Nova Sport SD a z této bez rekomprese rovnou během chvilky vyrobit DVD-Video. No nic, tak alespoň poučení pro příště...

Apropo, poslední VideoRedo V4 by mělo zvládnout zchroupat ten tvůj HD vstup a vyrobit SD DVD-Video prakticky v jednom kroku. Jen to nějaký čas potrvá (deinterlace, downsample, komprese, authoring) a doporučuji si pohlídat výslednou kvalitu. Já naposledy nebyl úplně spokojen s provedeným deinterlace/downsample a nicméně horší než Nero to snad nebude.

Instalačka stažená z oficiálního webu VideoReDo určitě nebude zavirovaná, to spíše tvé AVG má "své dny" a spouští falešné poplachy (známá to věc, žádné velké překvapení). :-)