Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast TV2000XP Expert a zachytavání videa z analog. kamery

ODY (7)|23.2.2005 10:39
Vlastním kartu Leadtek WinFast TV2000XP Expert se sedmi pinovým S-Video konektorem pro vstup videa. Dále vlastním videokameru SONY s video výstup (cinch). Při propojení přes redukci cinch/S-video (7pin) se mi obraz z kamery nezobrazuje. Jde mi pouze zvuk přes zvukovou kartu. Prosím o radu. TV-karta zakoupena v lednu a nainstalovány originální ovladače z CD (verze 5.13.01.3307 z 24.11.2004). Přehrávání TV a FM i zachytávání TV a FM funguje bez problémů. :-(
Ivo Mašek (10205)|23.2.2005 10:49
Videokameru jsem ještě přes tuto kartu nepoužil. V návodu se píše:
"Pokud je váš vstupní zdroj S-Video, nebo CVBS, zvolte příslušné nastavení videa". A to v druhé záložce, kde je roletové menu Video Standard.
Co ty na to ?
ODY (7)|23.2.2005 13:48
V nastavení Video standard na druhé záložce mi to nabízí pouze možnosti PAL, NTSC, SECAM.
ODSakEda (2278)|23.2.2005 14:34
ODY -Jakou redukci z S na Composit??? TV karta má nikoliv redukci z S-video na Composit, ale kousek kablíku na kterém je sice S-video IN a Composit IN, ale to (ten vícepinový konektorek) přímo na TV kartě není S-video IN, to je jen podobný konektor jako S-video a také scela jinak zapojený!!!

Prostě máli kamera jen Composit je nutné ji zapojit na Composit Video IN TV karty!

Zdroj pro nahrávání u TV karty zvolíš prostým zmačknutím klávesy v :-)

S-video OUT výstup má pouze dig. kamera nebo S-VHS videorcorder popřípadě DVD recorder!
ODY (7)|23.2.2005 23:34
Na kameře(typ C)
Na TV-kartě(typ B)
A redukce vypadá takhle ,
ODSakEda (2278)|24.2.2005 01:11
ODY a co tím chtěl básníku říct tím C a B???

Prostě z lepšího (z eSka) udělat horší (kompositu) jde, ale opačně jaksi NIKOLIV!!! Takže tvá kamera má jen(!) Composit video OUT (cinch) tak ji laskavě zapoj na TV kartu také na Composit (na tom kousku kablíku ke kartě co je na něm i S-video a onen Composit a dva audio vstupy (lepší je to ale přes zvukovku např. od Creative) a na druhým koci kablíku do TV karty je jen podobnej konektor jako S-video)! TV karta nemá na sobě žádnej S-video konektor přímo! Je to jen vícepinovej podobnej konektor!

Pak mačkej samostatně klávesu v (bez controlu, bez šiftu), prostě jen tak do ní tukej(musí být samozřejmě aktivní okno s TV aplikací!) a ono se to bude furt dokola přepínat (volit vstupní zdroj videa) mezi TV, Composit IN a S-video IN a tak to nech na tom Composit!
A nevím co furt řešíš s nějakou redukcí???
ODY (7)|24.2.2005 11:27
A jak myslíš, že to mám zapojené Einsteine? Jinak bych neříkal, že mi obraz nejde a nežádal o radu. Třeba je nějaký rozdíl v napojení jednotlivých drátů na konektorech. V balení jsem dostal pouze redukci vyobrazenou v předchozí zprávě a ne žádný kablík.
BOBA (590)|24.2.2005 14:45
Ody, máš kameru A/V in/ out ?
Joe-Joe (593)|24.2.2005 15:44
ODY
Teraz momentalne nestiham, ale urcite to vyskusam a dam vediet.
Tu kartu mam aj Hi8 Sony, len casu chyba. :-((
ODSakEda (2278)|24.2.2005 15:50
ODY -ale na obrázcích není TV karta Leadtek WinFast TV2000XP Expert !!! Ale nějaký Grafický karty!... Ta má taky úplně jiný zapojení! Jen to A je S-vodeo OUT! A s tím kablíkem co nemáš, to je tedy pěknej renonc!!!!!
Mrkni sem, co tam k temu Expertu má být! než něco spálíš!: http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=43310 -klikni si uplně dole na obrázek co má balení obsahovat, a ve druhé řadě vlevo dole je ta redukce-kousek speciálního kablíku s Composit a S-Video IN a Audio IN a na druhém konci onen vícepinový a nejspíš také speciálně zapojený konektorek podebný S-vidu a bez něho to prostě nepude!

Ta tvoje redukce je nesmysl!

Takže to asi tak zapojený jak jsem předtím psal nemáš co?! Einstejne... Teho Einstejna odvolán, jedině jestli se mýlím! A ty taky! :-)
ODY (7)|24.2.2005 17:53
Pro BOBA: na kameře mám pouze audio a video výstupy.


Pro ODSakEda: ten kablík vyobrazený ve tvém odkazu jsem tam neměl a místo toho jsem tam měl tu vyobrazenou redukci.
Ty vyobrazené typy konektorů vím, že nejsou od mé TV karty. Jsou z venku stejné na pohled (obrázky mých konektorů nemám k dispozici, tak jsem je nahradil jinýma), ale jak jsou zapojené uvnitř je jasné, že nevím.
Omlouvám se za Einsteina.
ODY (7)|24.2.2005 18:08
Toto je odkaz na stránky s obrazkama mé TV-karty, kamery a redukce, kterou jsem dostal k TV-kartě

http://www.volny.cz/davode/
Ivo Mašek (10205)|24.2.2005 19:23
A používáš ViVo kombajn, který je součástí tv karty ?

ODSakEda (2278)|24.2.2005 20:06
Ivo Mašek -no právě že nejspíš nepoužívá a pak je to celej problém!
Cpe jakousi redukci z (nebo do) Composit na jakejsi vícepinovej konektor podobný S-Video, která ke kartě není vůbec určená a každý takový vícepinový konektor je také u každého výrobce zapojen různě a zcela jinak, bez standartů!

A bacha na to Ivo, to nemá ani s ViVo (video IN vide OUT) co používaj grafické karty, které vyobrazoval výše, společnýho! Snat jen tvar a počet pinů, nikoliv však zapojení! (nejspíš si to myslel obecně?, ono i termín kombajn se myslí obrazně :-) )

ODY -taky odvolávám Ajnštajna, ale to platí až připojíš k tvý TV kartě onu Ivem vyobrazenou a mnou omýlanou redukci, na níž je tak jak na tvý kameře cinch s Composit video IN a tyto prostě s kamerou přímo spojíš A JE TO! :-) Tedy ještě klávesou V zvolíš u aplikace TV karty: PVR zdroj videa: Composit!
Ivo Mašek (10205)|24.2.2005 20:13
Myslel jsem to obecně, aby každý pochopil. Těmto "kabelovým shlukům" se obecně říká ViVo kombajn.
Ivo Mašek (10205)|24.2.2005 20:21
A zapojuje se to všechno takhle:

ODSakEda (2278)|24.2.2005 20:28
Ivo Mašek -jenže von jej asi nemá! někdo kdo mu dodal kartu, nebo někdo kdo ju předtím zkoušel a vrátil omylem nebo záměrně tuto redukci (kousek kablíku co na schematu nazývaj: AV Line IN) nedodal, nebo zaměnil za onen žlutej šulek co tam cpe a proto mu to nende... Doufám že to neodpálil?!

Banální důvod nefunkčnosti: někdo ho ojebal... :-I (tedy myslím o kablík...)
Ivo Mašek (10205)|24.2.2005 20:33
Počkáme, až se ozve. :-)
ODY (7)|24.2.2005 22:08
Jak jsem napsal. Mám pouze tu podělanou redukci a ne vivo kombajn. Budu ho muset asi sehnat. Dík.
ODSakEda (2278)|24.2.2005 23:18
Vyřešeno! (teoreticky...) :-D Prosím!
Ivo Mašek (10205)|25.2.2005 08:07
Mám pouze tu podělanou redukci a ne vivo kombajn. Budu ho muset asi sehnat. Dík.
Není to klasický ViVo kombajn, který se dodává k některým grafickým kartám. Na to pozor, až to budeš shánět.
Georg (5)|28.2.2005 20:20
Nevím mohuli zasahovat do této diskuze neboť jsem začátečník.Ale jedno bych k tomu rád podotkl.Tuto kartu jsm si koupil v lednu 2005.Velký problém jsem měl z dodanými ovladači na přidaném CD.Veškeré problémy zmizely až po stažení nových ovladačů od výrobce.A k tomu zvuku,ten kombajn mám a vše funguje bez problémů,kameru Canon mám propojenu s PC konektory cinc.Při použití kabelu s-video bude potřeba ale redukce,protože na kabelu jsou konektory,,samice,, a PC je vstup taky stejný.
A díky za všechny rady jež zde nacházím
Georg :-?
Ivo Mašek (10205)|28.2.2005 20:23
Nevím mohuli zasahovat do této diskuze neboť jsem začátečník.

Samozřejmě, že můžeš. Od toho tu jsme. :-)
Georg (5)|3.3.2005 21:00
Potvrdilo se pravidlo nekřič hop dokud jsi nepřeskočil.Koupil jsem si s-video kabel,propojil ho s kamerou(Canon G15 Hi).Obraz je velmi dobrý,ale nejde mi zvuk.Pokud zapojím kameru přez cince je to OK.Zkoušel jsem všemožné nastavení ale nic.Používám zvukovou kartu Sound Blaster Audigy 2ZS.Vypadá to jako by mi na tu zvukovku z toho s-video kabelu nešel signál.Je možné že bych měl smůlu a narazil na vadný kabel,nebo jsem nějaké zapojení přehlédl?
Georg :-((
mirekv (7169)|3.3.2005 21:09
Georg
Přes S-video kabel nejde zvuk. Ten musíš propojit zvlášť.
Milosbb (889)|3.3.2005 21:19
:-I :-I :-I

Aj to sa stáva.
Ivo Mašek (10205)|3.3.2005 21:24
Georg je nováček, časem se to naučí. Nikdo učený z nebe nespadl.
mirekv (7169)|3.3.2005 21:31
Jasně! :-)
ODSakEda (2278)|3.3.2005 21:44
:-)
Georg (5)|3.3.2005 22:15
To mě .
též napadlo,tak jsem zároveň propojil i ty cince,zvuk přez repro šel,ale v zachyceném obrazu při přehrávání nebyl
Georg :-)
Georg (5)|3.3.2005 22:30
Tak mě teď jestě napadlo,že ten VIVI kombajn má tři cince,zlutý,bíly-ty mám napojený z kamery na jack konektor a zde mi zvuk jde.Zkusím propojit ten třetí cinc se zvukovým vývodem z kamery.Uvidím zda je to to správné.
Georg :-)
ODSakEda (2278)|3.3.2005 22:42
Vždy je: žlutý video Composit, bílý(někdy černý) audio L a červený audio R

Máli kamera dokonce kvalitnější: S-Video OUT (Hi8, D8, miniDV a pod., mimo V8 a VHS a VHSC), zároven s S-Video se musí propojit kvůli zvuku vždy i s cinch konektory (červený+bílý)!
Carevic (9)|5.3.2005 11:14
Zdravím,

zakoupil jsem kartu Leadtek WinFast TV2000 XP a mám následující problém: Když vedu anténu přes video do karty, jsou kanály nalazené přes video černobílé - tj. obraz z VHS také. Zkoušel jsem i jiné propojení, ale nikdy nebyl obraz z VHS tak kvalitní jako tímhle způsobem, bohužel ten černobílý obraz..... :-(( Kde je chyba?

Dík za odpověď.
Ivo Mašek (10205)|5.3.2005 11:22
Chyba je buď v kabelech, a nebo ve videorekordéru (nastavení, videonorma,.....).
Co se týče tv karty, musíš mít správně nastavenou položku "Video Standart" v druhé záložce. Tam si zvolíš příslušné nastavení videa.
Carevic (9)|5.3.2005 13:03
[quote=Ivo Mašek]Chyba je buď v kabelech, a nebo ve videorekordéru (nastavení, videonorma,.....).
Co se týče tv karty, musíš mít správně nastavenou položku "Video Standart" v druhé záložce. Tam si zvolíš příslušné nastavení videa.[/quote]

Co nechápu, že do TV jde signál z RFout barevně, ale v PC je černobílej...
Jakou druhou záložku myslíš? Používám WinFast PVR.
Ivo Mašek (10205)|5.3.2005 13:10
Tato záložka:
Carevic (9)|5.3.2005 13:14
[quote=Ivo Mašek]Tato záložka:
[/quote]

Ano, to mám správně. Ostatní kanály jdou barevně, jen ty přes video (+VHS) jdou černobíle.... :-k
Ivo Mašek (10205)|5.3.2005 13:15
A můžeš měnit hodnoty v "Video Standart" ?
Carevic (9)|5.3.2005 13:17
[quote=Ivo Mašek]A můžeš měnit hodnoty v "Video Standart" ?[/quote]

Nemůžu. Mám napevno PAL a Overlay Mode.
Ivo Mašek (10205)|5.3.2005 13:26
Tak chyba bude někde na straně videa, nebo kabelů.
Protože, pokud je vstupní zdroj video (nebo kamera), lze měnit příslušné nastavení videa. Pokud je vstupní zdroj kabel (to mám já), nastavení nemůže být změněno.
Takže ta tv karta signál zpracovala, jako by to byl přímý kabel od zdroje tv, nikoli video, a nebo ti pravděpodobně z videa neleze barvonosná složka.

Když to zapojíš přímo na tv zásuvku, tak to vypadá jak ?
Carevic (9)|5.3.2005 13:36
[quote=Ivo Mašek]Tak chyba bude někde na straně videa, nebo kabelů.
Protože, pokud je vstupní zdroj video (nebo kamera), lze měnit příslušné nastavení videa. Pokud je vstupní zdroj kabel (to mám já), nastavení nemůže být změněno.
Takže ta tv karta signál zpracovala, jako by to byl přímý kabel od zdroje tv, nikoli video. Pokud tam leze "něco" na způsob NTSC........

Když to zapojíš přímo na tv zásuvku, tak to vypadá jak ?[/quote]

Ted jsem moc nepochopil...
Z videa a satelitu mi jdou kabely (+SCART) do jedné TV a z té pak rozbočkou a kabely do dalších 2 TV - signál je OK. Pokud ale vyndám kabel z druhé TV a dám ho do karty, je video signál i satelit černobíle. Ostatní kanály barevně.
Ivo Mašek (10205)|5.3.2005 13:43
A tááák :-)
Něco podobného se tu řešilo.
do jedné TV a z té pak rozbočkou
Tu rozbočku nadávej za TV, ale před všechny TV.

Když tak se mrkni sem:
http://masek.webzdarma.cz/Monitor/propojeni.html
Týká se to hlavně propojení grafik s TV, ale jako pomůcka to snad poslouží i pro tv karty.
Carevic (9)|5.3.2005 17:26
[quote=Ivo Mašek]A tááák :-)
Něco podobného se tu řešilo.
do jedné TV a z té pak rozbočkou
Tu rozbočku nadávej za TV, ale před všechny TV.

Když tak se mrkni sem:
http://masek.webzdarma.cz/Monitor/propojeni.html
Týká se to hlavně propojení grafik s TV, ale jako pomůcka to snad poslouží i pro tv karty.[/quote]

Promiň, řekl jsem to špatně. Mám to zapojené, jak říkáš - z rozbočky do všech TV.
Carevic (9)|5.3.2005 17:47
Jinak, teď jsem zkoušel další propojení - z TV přes SCART dö kombajnu v kartě a to samý. Normální kanály barevně, video černobíle...už fakt nevim.
Milosbb (889)|5.3.2005 20:36
A skusil si z videa priamo do toho kombajnu,teda nie cez TV ?Myslim scart-om.A antenu rozdelit este pred videom ? Teda jednu do TV karty a druhu do videa.
ODSakEda (2278)|6.3.2005 01:49
Carevic
-proboha ty tady motáš dokopy : anténu přes video do karty a video výstupy/vstupy!

1. Proč VHS do TV karty přes anténu???... Snat VHS recorder má video OUT a to pouze Composit! S-video OUT má aktivní jem S-VHS recorder!

2.ani neuvádíš, jestli jsi VHS a TV kartu propojil oním Composit (žlutý cinch) nebo S-video, neb S-video ti nutně musí jet černobíle z obyčejné VHSky!!! I telky!

Ty akorát motáš pokaždé jiné obecné názvosloví o propojení: anténu přes video do karty, Zkoušel jsem i jiné propojení, Z videa a satelitu mi jdou kabely (+SCART) do jedné TV a z té pak rozbočkou a kabely do dalších , kabel z druhé TV a dám ho do karty, je video signál i satelit černobíle, z TV přes SCART dö kombajnu v kartě

Jakou anténu?! Jaké jiné propojení? Jaké kabely?! Jakou rozbočku?! (anténní???) Jakej scart?! TV karta nemá SCART! Tedy musel jsi použít redukci! Jakou!!! Jmenuj co má ta SCART redukce za vástupy a do čeho to cpeš?! Jmenuj, jestli Composit, nebo S-video kabel, jmenuj barvy konektorů cinchů i na TV kartě a jejím kombajnu-cancouru kabelů-redukci!

Jestli je to zase problém s nepochopením S-video :(( ..., které je sice ostřejší, ale má jej plně aktivní jen dig. kamery a S-VHS a DVD recordery a playery! Neznamená, když vrazíš do telky či VHS redukci SCART/S-video, že to pojede-pojede, ale černobíle!...
Ivo Mašek (10205)|6.3.2005 09:50
Nechodí mu barvonosná, pouze jasová složka. Vždyť jsem mu to psal.
Carevic (9)|6.3.2005 12:25
[quote=ODSakEda]Carevic
-proboha ty tady motáš dokopy : anténu přes video do karty a video výstupy/vstupy!

1. Proč VHS do TV karty přes anténu???... Snat VHS recorder má video OUT a to pouze Composit! S-video OUT má aktivní jem S-VHS recorder!

2.ani neuvádíš, jestli jsi VHS a TV kartu propojil oním Composit (žlutý cinch) nebo S-video, neb S-video ti nutně musí jet černobíle z obyčejné VHSky!!! I telky!

Ty akorát motáš pokaždé jiné obecné názvosloví o propojení: anténu přes video do karty, Zkoušel jsem i jiné propojení, Z videa a satelitu mi jdou kabely (+SCART) do jedné TV a z té pak rozbočkou a kabely do dalších , kabel z druhé TV a dám ho do karty, je video signál i satelit černobíle, z TV přes SCART dö kombajnu v kartě

Jakou anténu?! Jaké jiné propojení? Jaké kabely?! Jakou rozbočku?! (anténní???) Jakej scart?! TV karta nemá SCART! Tedy musel jsi použít redukci! Jakou!!! Jmenuj co má ta SCART redukce za vástupy a do čeho to cpeš?! Jmenuj, jestli Composit, nebo S-video kabel, jmenuj barvy konektorů cinchů i na TV kartě a jejím kombajnu-cancouru kabelů-redukci!

Jestli je to zase problém s nepochopením S-video :(( ..., které je sice ostřejší, ale má jej plně aktivní jen dig. kamery a S-VHS a DVD recordery a playery! Neznamená, když vrazíš do telky či VHS redukci SCART/S-video, že to pojede-pojede, ale černobíle!...[/quote]

Omlouvám se za to plácání 5 přes 9, ale jsem lama. Video OUT nepoužívám proto, že je z něho nekvalitní obraz a hrozně setrhá při zachytávání.

Jinak, pánové, problém vyřešen a byla to blbost. Stačilo dát Scan for channels a video chodí barevně (černobíle jde, když dám auto fine tune).
ODSakEda (2278)|6.3.2005 14:22
Carevic: Video OUT nepoužívám proto, že je z něho nekvalitní obraz

To je samozřejmě blbost, spíše ti nestíhá PC, TV karta nebo ji máš blbě nastavenou... (nebo kdoví co ti leze z VCR nebo TV...)

Po anténním vstupu pouštět video z TV, VCR a pod. je samozřejmě zpátečnické a používalo se to jako nutný kompromis v dobách, kdy vyšly 1. VCR a TV neměli videovstupy a tak se naladily na ant. výstupy VCR!...

Jde o to, že przníš ono hotové video převodem: modulátorem na anténní sďgnál a TV karta jej dekoduje zpět na video!...

Je to ale tvoje věc! V hospodách a hotelích i panelákách se to tak ale dodnes používá, a využívá se stávajících anténích rozvodů, neb je to levné a bez nutnosti tahat další rozvody (stíněné 3 linky-video a audilo L+R, kdežto v kompromisním anténním signálu je to smícháno a zakodováno dokopy (pochybuju navíc, že je moduláter VHS nebo TV STEREO...), jako by jsi to chytal z antény...)
Carevic (9)|6.3.2005 15:56
[quote=ODSakEda]Carevic: Video OUT nepoužívám proto, že je z něho nekvalitní obraz

To je samozřejmě blbost, spíše ti nestíhá PC, TV karta nebo ji máš blbě nastavenou... (nebo kdoví co ti leze z VCR nebo TV...)

Po anténním vstupu pouštět video z TV, VCR a pod. je samozřejmě zpátečnické a používalo se to jako nutný kompromis v dobách, kdy vyšly 1. VCR a TV neměli videovstupy a tak se naladily na ant. výstupy VCR!...

Jde o to, že przníš ono hotové video převodem: modulátorem na anténní sďgnál a TV karta jej dekoduje zpět na video!...

Je to ale tvoje věc! V hospodách a hotelích i panelákách se to tak ale dodnes používá, a využívá se stávajících anténích rozvodů, neb je to levné a bez nutnosti tahat další rozvody (stíněné 3 linky-video a audilo L+R, kdežto v kompromisním anténním signálu je to smícháno a zakodováno dokopy (pochybuju navíc, že je moduláter VHS nebo TV STEREO...), jako by jsi to chytal z antény...)[/quote]

Ono z 10 let starýho videa leze opravdu kdo ví co...Že PC nestíhá je pravda, ale jen v prg. Unlead Video studio. Jakmile totiž ukládám s kodekem, hrozně se to trhá. Obraz je opravdu mnohonásobně horší než přes anténní vstup. Pro mě je tohle nejjednodušší řešení, protože nemusím přenášet video z jedné místnosti do druhé k PC nebo tam snad tahat kabely. Takhle jen vyndám 1 kabel z TV a píchnu ho do karty.