Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Led tv nebo Plazma tv???

slepecC (2)|30.11.2010 10:38
zdravím,
předem se omlouvám jestli zde již takové téma je. Prohledaval jsem forum, ale nepodařilo se mi najít odpopveď na muj dotaz.
Poslední dobou řešim problem jestli led tv nebo plazmu, jsem omezet cenou do 25 000 a chtěl bych uhlopříčku 47-50". Televize bude sloužit i jako monitor, tudíž hodně upravuji fotky,hraji hry a dívám se na full hd/HD filmy. Pokaždé když narazím na nějaké forum led vs plazma tak se chvilku přikloním k té pak k oné. Televizy budu mít od sebe asi 2m, takže na playmu dobrá vzdalenost si myslím. Jenomže se tky bojím u te plazmy když budu mít třeba 3h otevřený obrazek aby se nevypaloval obraz jak jsem už parkrát četl. Kdyžtak kdyby někdo mohl doporučit přímo nějaké modely, děkuji
geronimoh (2327)|30.11.2010 11:02
Možná se mýlím, ale nezaregistroval jsem, že by se už prodávaly LED televizory s úhlopříčkou 47-50". A ta cena by asi byla mnohem vyšší, než u PDP.
jarod72pm (841)|30.11.2010 11:05
V první řadě musíš vybírat svýma očima a nejlépe přímo v terénu obejít pár elektro a kouknout na TV jak vypadají zjistíš i přibližnou cenu navíc pokud ti to není proti srsti přes net objednáš většinou laciněji než přes kamenný obchod. Pokud si vybereš dva tři modely pak se dá podle výbavy a zkušeností případných majitelů TV zde poradit konečný vítěz,ale takhle od boku ti někdo bude nutit Plasmu a někdo LCD a nejde jednoznačně říct co bude lepší a proč,
doporučit ti může kde kdo cokoli jen potom abys doma nebyl překvapený!
slepecC (2)|30.11.2010 11:21
geronimoh: no třeba LG dělají ledku 119cm , ikdyž vím že kvalita nebude tak vysoká jako u jiných značek

jarod72pm: obešel jsme už všechno co tu je většího v okolí:okey, datart, electroworld.. Původně jsme chtěl playmu, ale opo obejití obchodů mi více padla led tv, tudíž když už mám něco nadhodit tak se rozhoduji mezi:

plazma: Panasonic TX-P50S20
ledka: Samsung UE46C6000, LG 47LE5300

hlavně bych potřeboval poradit nazor od někoho kdo pracuje s televizí protpojenou s PC
jarod72pm (841)|30.11.2010 11:26
Tak teoreticky by dnešní TV (LCD i Plasma)neměli mít problém s PC(mám lcd 82cm někdy jako monitor k pc a bez problémů už 3 roky).
Nevím jak se Plasma chová s PC ale co jsem viděl a mohu posoudit tak LG 47LE5300 je v podání barev velmi blízko k Plasmám a má dobrý obraz i pro rychlé scény a k PC bude sedět určitě dobře ,ale ostatní modely nedokážui posoudit.
geronimoh (2327)|30.11.2010 11:55
[quote=slepecC;310924]geronimoh: no třeba LG dělají ledku 119cm , ikdyž vím že kvalita nebude tak vysoká jako u jiných značek

jarod72pm: obešel jsme už všechno co tu je většího v okolí:okey, datart, electroworld.. Původně jsme chtěl playmu, ale opo obejití obchodů mi více padla led tv, tudíž když už mám něco nadhodit tak se rozhoduji mezi:

plazma: Panasonic TX-P50S20
ledka: Samsung UE46C6000, LG 47LE5300

hlavně bych potřeboval poradit nazor od někoho kdo pracuje s televizí protpojenou s PC[/quote]

Pak máš ale na mysli LCD televizory s LED podsvícením a ne LED televizory, to je úplně jiná technologie a mnoho lidí si to zásluhou klamavé reklamy plete.

Já jsem měl projekční televizor 50" propojený s PC přes VGA a teď mám 46" LCD televizor s CCFL podsvícením, také připojený k PC přes HDMI. Oba televizory používané bez problémů jako sekundární monitor pro PC ( přehrávaní filmů, videoklipů, fotek ). Vhodnější pro připojení k PC je LCD televizor, ale já osobně nemám s PDP zkušenosti, takže nemůžu soudit. Pokud jsi si už něco o technologiích LCD a PDP přečetl, tak víš, že každá má své výhody a nevýhody.
jupol (94)|30.11.2010 11:58
[quote=slepecC;310924]geronimoh: no třeba LG dělají ledku 119cm , ikdyž vím že kvalita nebude tak vysoká jako u jiných značek

jarod72pm: obešel jsme už všechno co tu je většího v okolí:okey, datart, electroworld.. Původně jsme chtěl playmu, ale opo obejití obchodů mi více padla led tv, tudíž když už mám něco nadhodit tak se rozhoduji mezi:

plazma: Panasonic TX-P50S20
ledka: Samsung UE46C6000, LG 47LE5300

hlavně bych potřeboval poradit nazor od někoho kdo pracuje s televizí protpojenou s PC[/quote]
Ak chceš používať TV aj k PC, tak plazmu by som rozhodne neodporúčal, nakoľko je tam vysoká pravdepodobnosť vypálenia. Mám 6 týždňov Samsung a som spokojný.
milk (16)|30.11.2010 17:12
Já mám také dilema a ž jsem opravdu v koncích První jsem chtěl plasmu LG 550,750 nebo 950,ale ta spotřeba a ted babo rad jestli lcd nebo led opravdu nevím co
SPAWN (744)|30.11.2010 17:56
[quote=milk;310996]Já mám také dilema a ž jsem opravdu v koncích První jsem chtěl plasmu LG 550,750 nebo 950,ale ta spotřeba a ted babo rad jestli lcd nebo led opravdu nevím co[/quote]

Kdyz Vam jde o spotrebu nekupujte ani LCD ani PDP a kupte si CRT. A nebo si kupte TV na baterky a mate to vyreseny. :-) Jak kdyz nekde slysim ze PDP moc cere tak tomu cloveku reknu a co doma mate krom TV? Jen PDP? a kolik mate dalsiho elektra nebo PC? Protoze nove PC zere ze by ste se divil. U LCD a PDP je to dnes stejne + -.
jarod72pm (841)|30.11.2010 18:26
[quote=milk;310996]Já mám také dilema a ž jsem opravdu v koncích První jsem chtěl plasmu LG 550,750 nebo 950,ale ta spotřeba a ted babo rad jestli lcd nebo led opravdu nevím co[/quote]

Tak spotřeba třeba u Plasem Pan.G20 je 4kč/4h u edgeLED LG le5300 je to 2,5kč/4h podle toho jak dlouho denně jede(jak je nastavena hlavně v jasu 50-75%) rozdíl dopočítáš.
PC+monitor = v klidu na internetu 30W+40W=70W

Pokud nemáš problém s Plasmou je pro běžné TV -film,sport ideální řešení hlavně u SD signálů
Pokud LCD pak hledej minimálně 100Hz ale spíš než SD (který musí být kvalitní) je na HD signál a PC jako monitor (to jestli je klasické podsvícení nebo led bych neřešil dnes je to velmi podobné a nějvětší rozdíl je opět pár wattů spotřeba + možná větší dyn.kontrast který mnohdy v reálu stejně nepoznáš)
geronimoh (2327)|30.11.2010 18:41
PC+monitor v klidu 70W spotřeba, to je nějak hodně málo. Můj PC v klidu bere asi 175W + monitor, ten jsem ani neměřil. Výkonné PC si něco zobne, tak to prostě je.
Co se týká spotřeby u nových modelů LCD a PDP, tak PDP má o něco vyšší spotřebu, ale pokud budeme počítat nějakých 3000 hodin za rok, tak rozdíl bude asi 800 - 1000 Kč a to je jako roční spotřeba VHS videorekordéru v pohotovostním stavu, nad kterým nikdo nepřemýšlí. V domácnosti bývají největšími žrouty staré ledničky, mrazáky a podobné spotřebiče.
milk (16)|30.11.2010 20:11
[quote=SPAWN;311004]Kdyz Vam jde o spotrebu nekupujte ani LCD ani PDP a kupte si CRT. A nebo si kupte TV na baterky a mate to vyreseny. :-) Jak kdyz nekde slysim ze PDP moc cere tak tomu cloveku reknu a co doma mate krom TV? Jen PDP? a kolik mate dalsiho elektra nebo PC? Protoze nove PC zere ze by ste se divil. U LCD a PDP je to dnes stejne + -.[/quote]

To je opět názor tím jsem to tak doslovně nemyslel ale když jsi vemu v potaz že plasma žere v průměru 300 watů a třeba lcd třeba 150 watů tak je to rozdíl a to nemluvně o tom že každej pojebanej rok se pořád ta elektřina zdražuje
Pitomec (10211)|30.11.2010 20:47
[quote=milk;311044]To je opět názor tím jsem to tak doslovně nemyslel ale když jsi vemu v potaz že [COLOR=red]plasma žere v průměru 300 wattů a třeba lcd třeba 150 wattů[/COLOR] tak je to rozdíl a to nemluvně o tom že každej pojebanej rok se pořád ta elektřina zdražuje[/quote]Kdes na těch nesmyslech byl? 9-)
tesla15 (505)|30.11.2010 20:56
[quote=milk;311044]To je opět názor tím jsem to tak doslovně nemyslel ale když jsi vemu v potaz že plasma žere v průměru 300 watů a třeba lcd třeba 150 watů tak je to rozdíl a to nemluvně o tom že každej pojebanej rok se pořád ta elektřina zdražuje[/quote]

Jedna cigareta 3,50 Kč., všem škodí! Pěkná PLAZMA všem slouží ! Špatný obraz oči unavuje, namíchnutý potom spát odcházíte. Pěkně probarvená děvčata vrací energii.
psv1 (458)|30.11.2010 20:58
[quote=geronimoh;310934]Pak máš ale na mysli LCD televizory s LED podsvícením a ne LED televizory, to je úplně jiná technologie a mnoho lidí si to zásluhou klamavé reklamy plete.

Já jsem měl projekční televizor 50" propojený s PC přes VGA a teď mám 46" LCD televizor s CCFL podsvícením, také připojený k PC přes HDMI. Oba televizory používané bez problémů jako sekundární monitor pro PC ( přehrávaní filmů, videoklipů, fotek ). Vhodnější pro připojení k PC je LCD televizor, ale já osobně nemám s PDP zkušenosti, takže nemůžu soudit. Pokud jsi si už něco o technologiích LCD a PDP přečetl, tak víš, že každá má své výhody a nevýhody.[/quote]

Můžeš prosím nějak definovat, co si představuješ pod pojmem LCD s LED podsvícením a LED televizor?
SPAWN (744)|30.11.2010 21:26
[quote=milk;311044]To je opět názor tím jsem to tak doslovně nemyslel ale když jsi vemu v potaz že plasma žere v průměru 300 watů a třeba lcd třeba 150 watů tak je to rozdíl a to nemluvně o tom že každej pojebanej rok se pořád ta elektřina zdražuje[/quote]

Tech 300Watu jako prumer konkretne u ktereho modelu? Jen tak pro zajimavost treba X89 W, C2 110 W, S20 117 W, G20 129 W, GT20 143 W. Co mi vadi je spise 320W u meho PC a to uz neni mladik. Novej stroj se dostane kldine i na 500W a dal. :D
vivid.sk (11472)|30.11.2010 21:34
Novej stroj se dostane kldine i na 500W a dal

nie je stroj ako stroj, notebooky i7 okolo 30W (65W max load). Ale ak mas doma server s 20 diskami a 200W grafikou, tak sa niet comu divit.


A co sa tyka spotreby plazmy, tiez by som to nejako neriesil, obecne su realne hodnoty mozno na urovni 1.5 nasobku adekvatne skalibrovanej LCD TV. Co je imho zanedbatelne.

Ambientne svetlo, AVR, satelit, pripadne ine spotrebice, pouzivane spolu s TV zozeru urcite viac.
obor (147)|30.11.2010 21:49
[quote=milk;310996]Já mám také dilema a ž jsem opravdu v koncích První jsem chtěl plasmu LG 550,750 nebo 950,ale ta spotřeba a ted babo rad jestli lcd nebo led opravdu nevím co[/quote]

Moja plazma, sposob vyuzivania - 10% cez den, 70% vecer pri umelom osvetleni, 20% potme. No a 90% z toho celeho casu zapnute AutoPowerSave a Inteligentny snimac - > potom dlhodoba priemerna spotreba 220w/h.
Ak by som mal cely cas zapnute THX Kino=vtedy su vypnute vsety setriace rezimy tak vtedy bude spotreba cez 300w. Z toho vidis, ze neda sa jednoznacne urcit tvoja buduca konecna spotreba, velmi zalezi na roznych faktoroch. Aspon teda u plazmy.
jarod72pm (841)|30.11.2010 22:28
Tak moje PC stav surf po netu
využití procesoru 1% -(max 95W) 9W real
RAM - 2-5W real
HDD - 10W real teoreticky stojí 1-2W?
základní deska někde kolem 20W
grafika - pokud podtaktujete a máte režim 2D a 3D zvlášť pak 2D se klidně dostanete i na 20W
+ monitor cca 38W plný jas ale real jas cca 50% 25W spotřeba +-
celkem spotřeba při surfu na netu asi 90W
při hře cca 250-300W

průměr u panasonic 42G20e plasma je 4kč/4 hodiny
průměr u LG led 42LE5300 je 2,5kč/4 hodiny
obojí měřeno a nastaveno jas 50%-75%, uspora střední.
Za rok plasma při 8hodinách provozu denně pěkně sežere ! děkuji nechci.
vivid.sk (11472)|30.11.2010 22:37
Za rok plasma při 8hodinách provozu denně pěkně sežere ! děkuji nechci.

Takze podme si to spocitat. Denne 8 hodin:
LG 1 rok = 1.825 Kc
G20 1 rok = 2.920 Kc

rozdiel 1.095 Kc

Ked si zoberiem hodnotu TV a jej obrovske moralne zastaranie v priebehu par rokov je tento rozdiel zanedbatelny.

To ako by si si kupil auto a pozeral na neho spoza okna, lebo je benzin drahy. Pritom, ze ti straca za prve roky zivotnosti obrovske % z kupnej ceny ta netrapi!


P.S. uplne postaci denne vypnut TV o par hodin skor, a si na rovnakej ciastke. Neviem si predstavit ze by som sa mal na cokolvek denne divat tak dlhu dobu (uplne staci, ze cumim vacsinu dna do PC).
avendersor (1)|30.11.2010 23:17
[quote=slepecC;310909]zdravím,
předem se omlouvám jestli zde již takové téma je. Prohledaval jsem forum, ale nepodařilo se mi najít odpopveď na muj dotaz.
Poslední dobou řešim problem jestli led tv nebo plazmu, jsem omezet cenou do 25 000 a chtěl bych uhlopříčku 47-50". Televize bude sloužit i jako monitor, tudíž hodně upravuji fotky,hraji hry a dívám se na full hd/HD filmy. Pokaždé když narazím na nějaké forum led vs plazma tak se chvilku přikloním k té pak k oné. Televizy budu mít od sebe asi 2m, takže na playmu dobrá vzdalenost si myslím. Jenomže se tky bojím u te plazmy když budu mít třeba 3h otevřený obrazek aby se nevypaloval obraz jak jsem už parkrát četl. Kdyžtak kdyby někdo mohl doporučit přímo nějaké modely, děkuji[/quote]

Ahoj
na upravu fotiek nieje vhodná ani jedná z technologií
-lcd tv používaju TN panel a ten nemá veľmy "fajnové" farby
-pdp tv má farby fajn ale nemožeš na nej zobrazovat dlhodobo statické obrazy

takže pokial trváš na úpravach fotiek najvhodnejšie by bolo kúpit si PDP 50"
(LG50pk350 asi najlepší pomer cena/výkon)
a za to čo ti ostane si kup nejaký 26-27" 1920x1200 lcd IPS
(proste nie TN) monitor na upravu fotiek
(ale asi sa do 25k nevojdeš)

dovody pre plazmu: výborné pozorovacie uhly, lepšie farby ako na (bežnom) LCD, plazma ma tú vlastnosť že aj z horšieho zdroja urobí pozeratelný obraz, odozva (niesu duchovia a oceníš to i pri hraní hier)

dovod pre druhý monitor: niekedy chce tvoja polovička pozerat tv a ty chceš robiť niečo iné (samozrejme mam teraz namysli niečo s počítačom ;-) ) -možno sa vám tento dovod zdá ako podružný ale nieje to tak, niektore veci na počítačí sa robia lepšie klasicky na stole pred klasickym monitorom, LCD s IPS (alebo inou nie TN technologiou) je najlepšie na upravu fotiek (po kalibrácií) myslím že za 10k by sa mal dat zohnat nejaky poloprofík...

EDIT:
tak som sa pozrel na ceny v najznámejších e-chopoch a 50" plazma pk350 je za 15,5k czk
horšie to je s monitorom ale našiel som 24" HP ZR24w S-IPS za cca 9,599 czk
nech už sa rozhodneš akokoľvek toto je moje odporučanie (aj napriek tomu že LG nemá suprovú povesť)
Karel129 (503)|1.12.2010 17:39
[quote=vivid.sk;311121]Za rok plasma při 8hodinách provozu denně pěkně sežere ! děkuji nechci.

Takze podme si to spocitat. Denne 8 hodin:
LG 1 rok = 1.825 Kc
G20 1 rok = 2.920 Kc

rozdiel 1.095 Kc

Ked si zoberiem hodnotu TV a jej obrovske moralne zastaranie v priebehu par rokov je tento rozdiel zanedbatelny.

To ako by si si kupil auto a pozeral na neho spoza okna, lebo je benzin drahy. Pritom, ze ti straca za prve roky zivotnosti obrovske % z kupnej ceny ta netrapi!
[/quote]
Co dodat,snad jen ze pochybuju ,ze ma nekdo prumerne 8 hod.pustenou TV.Mozna zena na materske po prvnim roku.8-)
[quote=jarod72pm;311115]
Za rok plasma při 8hodinách provozu denně pěkně sežere ! děkuji nechci.[/quote]
Tak ten rozdil 1095Kc-cca 91Kc za mesic ti nestaci ani kdyz jdes jednou za mesic na pivo,pokud ti tedy zbyde cas, kdyz koukas 8hod/denne na placku.9-)
richie_ke (78)|1.12.2010 23:20
[quote=slepecC;310909]zdravím,
předem se omlouvám jestli zde již takové téma je. Prohledaval jsem forum, ale nepodařilo se mi najít odpopveď na muj dotaz.
Poslední dobou řešim problem jestli led tv nebo plazmu, jsem omezet cenou do 25 000 a chtěl bych uhlopříčku 47-50". Televize bude sloužit i jako monitor, tudíž hodně upravuji fotky,hraji hry a dívám se na full hd/HD filmy. Pokaždé když narazím na nějaké forum led vs plazma tak se chvilku přikloním k té pak k oné. Televizy budu mít od sebe asi 2m, takže na playmu dobrá vzdalenost si myslím. Jenomže se tky bojím u te plazmy když budu mít třeba 3h otevřený obrazek aby se nevypaloval obraz jak jsem už parkrát četl. Kdyžtak kdyby někdo mohl doporučit přímo nějaké modely, děkuji[/quote]

tak ako odporucal avendersor vyssie
radsej to rozdelit .. na TV/filmy plazmu (ak tych fullhd filmov bude pomenej postaci dokonca aj HD ready plazma) a na upravu fotiek kvalitny monitor .. a vojdes sa s oboma do tvojej ceny bez obmedzujucich kompromisov ..
geronimoh (2327)|2.12.2010 17:18
[quote=psv1;311061]Můžeš prosím nějak definovat, co si představuješ pod pojmem LCD s LED podsvícením a LED televizor?[/quote]

Co to je za hloupou otázku ?
Na tom, co já si představuju nezáleží. LCD televizor s LED podsvícením má obrazovku z tekutých krystalů a LED-ky jsou použity pouze k podsvícení. LED televizor má obrazovku z polovodičových nebo organických LED-ek (OLED).

https://www.tvfreak.cz/zobrazovadla-vcera-dnes-a-zitra/3788
http://cs.wikipedia.org/wiki/OLED
http://cs.wikipedia.org/wiki/LCD
http://cs.wikipedia.org/wiki/LED_TV

Citace z posledního odkazu :
"LED TV (televize s LED podsvícením) je termín používaný společností Samsung, Panasonic, Toshiba, Philips, LG, ProScan a Vizio. Toto označení používají u svých LCD (displej z tekutých krystalů) televizorů, které používají LED podsvícení. Termín LED TV je zpochybňován, protože u televizorů se nejedná o obraz tvořený LED, ale pouze o podsvícení obrazových bodů, obrazové body se i u těchto panelů (televizí) skládají z tekutých krystalů (LCD)."
YABAKA (18)|2.12.2010 18:01
LED TV je jenom matení lidí
SPAWN (744)|2.12.2010 18:06
[quote=jarod72pm;311115]Tak moje PC stav surf po netu
využití procesoru 1% -(max 95W) 9W real
RAM - 2-5W real
HDD - 10W real teoreticky stojí 1-2W?
základní deska někde kolem 20W
grafika - pokud podtaktujete a máte režim 2D a 3D zvlášť pak 2D se klidně dostanete i na 20W
+ monitor cca 38W plný jas ale real jas cca 50% 25W spotřeba +-
celkem spotřeba při surfu na netu asi 90W
při hře cca 250-300W

průměr u panasonic 42G20e plasma je 4kč/4 hodiny
průměr u LG led 42LE5300 je 2,5kč/4 hodiny
obojí měřeno a nastaveno jas 50%-75%, uspora střední.
Za rok plasma při 8hodinách provozu denně pěkně sežere ! děkuji nechci.[/quote]

Jenom jeden HDD? :-) Ta sestava je tak +-3roky stara. Doma mas opravdu jenom jedno PC? A rekni mi poprvade ze to PC doma jede jen 8h. To by ta sestava musela byt preveleceny Notebook ktery zere max 75W. Ale i tak kdyz vemem ze ti to PC zere vkuse 300W/+-8h to je taky slusna palka nemyslis?

Ten prumer G20 si pocital z jake spotreby? Kdyz ji doma nemas!! :-)

Posledni vec kdo proboha sleduje 8hodin kazdy den TV. Rad bych znal ten kanal ktery ja tak atraktivni.Jsou mnohem lepsi moznosti traveni volneho casu nez sedet u TV. :D
panasonic650 (1124)|2.12.2010 19:38
[quote=SPAWN;311566]Posledni vec kdo proboha sleduje 8hodin kazdy den TV. Rad bych znal ten kanal ktery ja tak atraktivni.Jsou mnohem lepsi moznosti traveni volneho casu nez sedet u TV. :D[/quote]

Ja :) ... povedzme ze od 18:00 do 00:00 skoro kazdy den a cez vikend mozno viacej mozno menej... podla programu... Nie ze by tam islo nieco hodne pozerania ale ma ju pustenu ako kulisu...
Ivo Mašek (10205)|2.12.2010 19:50
[quote=YABAKA;311564]LED TV je jenom matení lidí[/quote]
V tomto případě ano (v Anglii to mají i nějak zákonně ošetřeno, aby nebyli lidé oblbováni). LED televize (skutečná) ale existuje. Ovšem nikdo si ji nekoupíte, neb je větší, než váš bejvák a je drahá, jako prase.
Až někdy navštívíte třeba hokejový stadion, kde nad kluzištěm je taková veliká kostka a na ní ze všech stran televize, tak to pak uvidíte nefalšovanou LED televizi.