Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 50PK350 optický audio výstup a přehrávaní .mkv na AVreceivru

kubrt2 (3)|29.11.2010 10:27
Dobrý den mám uvedenou plazmu LG50PK350 a z My Book Essential 1TB na ní přes USB přehrávám filmy ve fullHD (.mkv).Zvuk mi bohužel připadá otřesný a tak bych chtěl koupit AVreceiver (Pioneer VSX-819 nebo Yamaha RX-V 367) a propojit TV-AVR oprickým audio kabelem.Pošle mi TV audio signál do AVR bez problémů?(dekóduje se audio v TV nebo až v AVR?)
Zatím nemám domácí centrum a sledování fullHD filmů přes USB je jedíná cesta.
Děkuji za rady a názory.
dodomt (276)|29.11.2010 10:36
No zisti co dokaze dekodovat TV (DTS, hd dts, true hd) a podla toho budes vediet co dokaze pustit tv do avr. Ak TV nevie poslat tento druh zvuku do avr tak ten s tym tazko nieco spravy. Nezabudaj ze cez optiku dostanes max DTS (1500) HD dts a true hd len cez Hdmi.

Nezabudaj ze potrebujes aj repro nie len samotny avr.

dodo
kubrt2 (3)|29.11.2010 11:17
No právě že to co TV zpracuje nemůžu nikde najít :(
Jediné co jdem našel tak zvuk: Dolby Digital,Infinite Sound to je asi jak hraje ale nevim jestli to i posílá přes optiku....
mě by 5.1 stačilo zatím to chci jen nějak zprovoznit aby to šlo na AVR.
Mám totiž starší dom.kino(http://nadavi.com.ua/opin/aiwa/xh-dt7/opin-39.php?position_=8695) a to nemá optický audio vstup (jen výstup) tak tam nemám jak připojit tu TV.Nebo tě napadá nějaké jiné řešení jak to vymyslet?
Nejsem náročný posluchač a bude to jen na filmy.Rozpočet značně omezen - manželka je kategoricky proti investicím do audia :(
vivid.sk (11472)|29.11.2010 15:21
manželka je kategoricky proti investicím do audia
tak bud vymenis AVR, alebo manzelku :) (su to tvoje peniaze, alebo manzelkine, ked jej dovolis do toho kecat?)

ale k veci:

co sa tyka TV, posledne modely Samsug (rada C) a LG vedia posielat DD a DTS cez optiku von (over si konkretne LG v manuale, nezarucujem), takze naozaj postaci AVR s optickym vstupom a si za vodou.
Odporucam taky AVR, ktory vie spravit (manualnu) korekciu lipsync (audio/video posun), koli pripadnemu inputlagu.
kubrt2 (3)|29.11.2010 16:43
Našel jsem návod a je tam psané, že posílá ven DD takže by to bylo v pohodě.Nejvíce se mi zamlouvá ten Pioneer VSX-819H a pišou u něj i o tom "Lip Sync".Co vy řikate na ten Pioneer VSX-819H http://hifibest.com/?p=761.
vivid.sk (11472)|29.11.2010 16:57
v tejto cenovke je to jedno, co kupis. Ajtak bude zvuk zavisiet (primarne) od repro, ktore mas doma.

Daj pozor na to DTS pri LG. Vacsina HD ripov v mkv ma DTS zvuk. A predpokladam, ze sa ti to nebude chciet neustale konvertovat na Dolby Digital. (i ked je na to blbubzdorny nastroj, je to otravne).

Samozrejme, vzdy si mozes dodatocne kupit externy media player. Dnes uz za 100e kupis krabicku, ktora prehra "skoro" vsetko. Potom nebudes mat problem s posielanim DTS ani DD cez optiku.

Lipsync (s manualnou korekciou aspon +- 150ms je fajn).