Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký zvolit multimediální HD přehrávač

Donic (51)|27.11.2010 09:45
I když vím, že je to stále dokola opakované téma, chtěl bych poradit při koupi nějaké takového přístroje...Cenová hladina se může pohybovat do cca 7.tis.,uvažoval jsem o nějakém modelu HDI Dune,který by snad měl být kvalitní, ale trochu mi vadí, že neumí zobrazovat na svém displeji adresářovou strukturu a tím pádem se ani hudba nedá přehrávat bez zapnuté TV. Snažil jsem se informovat a hledat, jaký HD přehrávač má takový displej, ale přišel jsem jen na Popcorn Hour C-200. A ten neříkám, že je špatný, ale Dune by měl být rychlejší a spolehlivější (na mysli mám novinky Smart B1,D1,atd.)...ale jeho displej neumí zase zobrazit adresář...Dále by měl splňovat mj. i pevné uchycení pevného 3,5" HDD, aby nedocházelo k vrnění a vibracím - tj. aby byl pořádně přichycen. Mám s tím bohužel vlastní zkušenosti. Líbil se mi např. i MED500X, ale ten takový displej rovněž nemá.
Menu přístroje v češtině beru jako povinnost včetně rozšiřování v rámci firmware. Takže i když výběr multimediálních přístrojů je poměrně široký, mě bohužel moc variant nevychází...Různé jsou i procesory, zda je lepší CPU Sigma Designs nebo Realtek 400 MHz, to neumím úplně posoudit. Ale určitě bych chtěl rychlé přehrávaní MKV souborů větší než 15GB (Remux). Úplně lehké to není, ale díky za rady a doporučení. Ještě mě napadá Novatron IAMM NTR83D, který by měl mít dvou-palcový barevný displej, ale četl jsem někde o problémem s přehráváním některých souborů...Vím, že dost lidí tento problém vyřeší v návaznosti na finance koupí např. Xtreamer s pasivním chladičem, ale to je věc názoru...
vomic (671)|28.11.2010 09:59
Imho podle mého lepší kvalitní komplexní přehrávač bez displaye, než něco co sice má display ale jinak stojí za prd. On ten display nemusí být vůbec žádnou výhrou ... možná zjistíš, že než složitě nacvakáš na displayi cestu ke konkrétní hudbě máš rychleji zapnutou TV a vytvořený playlist(frontu) toho co chceš poslouchat a následně po spuštění jen tu tv vypneš.

Srovnej si a napiš jaké máš vlastně priority co je pro tebe důležitější a hlavní (hudba (mp3, dts,flac?)/ filmy / další možnosti a doplňky a případně jaké) a do čeho chceš zvukový výstup té hudby a jak posílat (do AV recievru s repro/zesilovač s repro/nebo jen do nějakých aktivních repráčků)?
Chceš mít soubory pouze přímo v tom přehrávači na HDD nebo bude přehrávač cucat data z něčeho co máš v síti (NAS/PC) ?
PV_ox (182)|28.11.2010 10:21
Já jsem dříve taky považoval displej u media přehrávače za důležitou věc, ale upustil jsem od toho, protože pokud se jedná o řešení např. do obýváku, tak jseš od TV a tím většinou od media přehrávače minimálně 2 metry a to na tom displeji vidíš prd nebo tam sice něco vidíš, ale to použití je tak nepohodlné a nepraktické, že si raději zapneš TV, vybereš co chceš přehrávat a pak ji zase vypneš.

Co mě přijde mnohem praktičtější a pohodlnější je ovládání media přehrávače z gauče přes displej telefonu. To umožňuje např. přehrávač XBMC pro HTPC na telefonech iPhone a telefonech s operačním systémem Android (http://code.google.com/p/android-xbmcremote/, http://code.google.com/p/android-xbmcremote/wiki/Gallery). Také by to měl myslím umět Xtreamer (http://www.xtreamer.net/ixtreamer/features/iphone-rc-interface.aspx), ale o tom by Ti asi více řekl někdo z mnoha jeho uživatelů tady. Možná to umí i nějaké další přehrávače, ale o tom nemám přehled.

Edit: Teď jsem si uvědomil, že to XBMC asi jde ovládat jen androidama, iPhonem asi ne. Asi jsem si to spletl s mým NAS serverem Synology, který spolupracuje jak s iPhonem tak android telefony.
vomic (671)|28.11.2010 11:08
[quote=PV_ox;310309]
XBMC + ovládání Android telefonem
[/quote]
Výborný postřeh :)

XBMC je asi naprosto nejlepší volba z mého pohledu a pokud máš Android telefon do těch 7K se vlezeš v pohodě.


OFFTOPIC: máš osobní zkušenost s tím ovládáním Synology? Využíváš to nějak prakticky?
Donic (51)|28.11.2010 13:15
Rovněž jsem nadále přemýšlel o tom displeji a zřejmě ho budu muset oželet...I v návaznosti na příspěvky zde diskutujících, raději vzít kvalitnější HDD multimediální přehrávač bez displeje a tu TV si zapnout (a poté vypnout). Ty priority budou asi takové - převážně HD filmy a občasně hudba (mp3,flac), soubory chci mít vesměs v daném přehrávači, o síti (NAS/PC) neuvažuji. V podstatě se jedná o řešení v obýváku.
Po prostudování materiálů a různých tipů je můj prozatímní favorit Dune HD Smart D1 s CPU Sigma 8642/3, do kterého mohu vložit HDD WD 1,5 TB, má řešeno pasivní chlazení bez větráku (tudíž nebude hlučný),a měl by mít v budoucnu funkční rožšiřování - tj. upgrade základní desky (až vyjde nový CPU od Sigma). I ta jeho cenová hladina je do cca 7.tis.Kč. Sice jsem ještě uvažoval i o Popcorn Hour C-200, ale ten Dune odhaduji na rychlejší a spolehlivější (toť pouze můj názor).
Máte nějaký jiný,zajímavý tip?
vomic (671)|28.11.2010 15:04
[quote=Donic;310370]Ty priority budou asi takové - převážně HD filmy a občasně hudba (mp3,flac), soubory chci mít vesměs v daném přehrávači, o síti (NAS/PC) neuvažuji. [/quote]

pokud jsou tvou prioritou filmy + mp3 a jsi ochotný obětovat o trošku víc než těch 7k pak jednoznačně doporučuji XBMC-live na IONu + 1,5TB externí usb disk ... sice je to trochu dražší než hotový přehrávač ale jeho možnosti jsou mnohem dále než u standartních jednoúčelovek (ASROCK ION330HT je například skvělá volba)
Ty peníze navíc určitě za to co získáš stojí.
BTW: podívej se na video XBMC co jsem hodil od pár topic zde na foru níže

http://www.asrock.com/nettop/overview.asp?Model=ION%20330HT

edit: nebo si sestav svůj mediální přehrávač ... do 7K se dostaneš i s 1,5TB HDD, pokud nevíš jak na to a co zvolit klidně ti pomohu s výběrem komponentů
Donic (51)|28.11.2010 15:24
Tak 1,5 TB HDD Western Digital už mám...Ale sestavit si svůj multimediální přehrávač přiznávám upřímně moc netroufám, ještě nikdy jsem to nedělal...Proto jsem chtěl raději koupit nějaký hotový...Ani nevím,zda bych ho úplně využil.
vomic (671)|28.11.2010 15:33
Když koupíš komponenty u nějakého slušného eschopu např. Czechcomputer ani nic sestavovat nemusíš, oni ti ho zdarma sestaví ... pak do něj jen zapojíš svůj HDD (což určitě zvládneš) a máš defakto vše co potřebuješ . případně když si koupíš ten Asrock je vše hotové a jen si na svůj disk koupíš USB rámeček aby jsi z něj udělal externí USB disk (já tedy externí disk doporučuji ... už pro to že ho můžeš v pohodě odpojit a připojit ke kompu pro jednoduší přenášení dat
PV_ox (182)|28.11.2010 20:36
[quote=vomic;310324]Výborný postřeh :)

XBMC je asi naprosto nejlepší volba z mého pohledu a pokud máš Android telefon do těch 7K se vlezeš v pohodě.


OFFTOPIC: máš osobní zkušenost s tím ovládáním Synology? Využíváš to nějak prakticky?[/quote]

Co se týče toho ovládání Synology, tak v Audio Station to ovládání nepoužívám, protože mám NAS server uložený v místnosti, která není běžně obývána, takže přímé připojení repro a vyhrávání na nich pro mě nemá jaksi význam;-), ale příští rok na jaře bych chtěl na barák instalovat kamerový systém a tam počítám, že v telefonu s Androidem využiju aplikaci DS cam na dovolených a víkendech, abych mohl občas zkontrolovat kamery a to ať už online nebo uložené záznamy z kamer nahrané při specifikovaných událostech apod.
peatro (1054)|28.11.2010 20:53
[quote=Donic;310392]Tak 1,5 TB HDD Western Digital už mám...Ale sestavit si svůj multimediální přehrávač přiznávám upřímně moc netroufám, ještě nikdy jsem to nedělal...Proto jsem chtěl raději koupit nějaký hotový...Ani nevím,zda bych ho úplně využil.[/quote]

kup si iXtremer mas tam moznost Iphone Ipad docking + ovladani pres iphone misto displeye
take ted v posledni dobe se rozjely diky komunite, kde je obrovska podpora, TV archivy Novy, Primy, CT, markizy, JoJky atd.
take umi v poslednich par dnech diky marovy CSFD kniznice + FDB.cz take.
Ma ze vsech prehravacu nejrosahlejsi internetove sluzby, dokonce umi mms protokol o proti DuNE
a stoji polovinu, rovnez ti prehraje 5.1 profil 16 reframes, DTS HD Thrue DD, takze o cip se nemusis strachovat
jediny rozdil proti Dune mas v licenci BD proti sigme 8643, takze slozku nebo BD-ISO ti Xtreamer prehraje jen film s jednoduchou navigaci bez bonusu a Internetovy prohlizec, ktery Xtreamer slibuje v pristim roce a na Dune to zatim funguje bez podpory flash
a gigabit sit na Dune pokud vim nefunguje do dnes, pisou pouze experimentalni
Donic (51)|28.11.2010 22:59
Máš na mysli Xtreamer SW nebo Xtreamer PRO? Ty běhají na CPU Realtek 128X...Já vím, že jsou levnější...ale ty internetové konektivity (Youtube, Picasa, CNN, Wheather) + internetová rádia moc nevyužívám...
Pytkin (7947)|29.11.2010 01:09
ma na mysli iXtreamer
vomic (671)|29.11.2010 09:40
[quote=peatro;310509]
take umi v poslednich par dnech diky marovy CSFD kniznice + FDB.cz take.
[/quote]

Pls hod mi sem link kde je o tom nějaká zmínka či návod jak knihovnu csfd rozchodit ... díky.
peatro (1054)|29.11.2010 20:11
[quote=vomic;310623]Pls hod mi sem link kde je o tom nějaká zmínka či návod jak knihovnu csfd rozchodit ... díky.[/quote]

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/23821-xtreamer-pro-media-player-amp-streamer
jarino1978 (8045)|29.11.2010 21:42
inak overená funkčnosť na 85-90 % ... ( fdb.cz + csfd.cz ) na XTR PRO. Používam ale web rozhranie JKBX...
rado101k (298)|29.11.2010 21:50
TVIX HD M-6600 podporuje ovladanie cez telefon z operacnym systemom Android....
a vraj to funguje celkom dobre....
mephis (25)|7.12.2010 07:28
TVIX HD M-6600 a TVIX HD SlimS1 lze také ovládat přes webové rozhraní pomocí Ipad, Iphone, Ipod.