Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: VD: Opět válka v Koreji?

26.11.2010 11:29
Jiří PiškulaJe před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme do naší víkendové diskuze s tématem:

Opět válka v Koreji?

Severokorejská armáda v úterý 23. 11. ostřelovala jihokorejský ostrov Jonpchjong, s 1200 obyvateli. Při incidentu poblíž sporné námořní hranice s KLDR zahynuli dva jihokorejští vojáci a dva civilisté, 20 lidí, včetně tří civilistů, bylo zraněno. Jihokorejské jednotky palbu opětovaly a nyní připravují společné vojenské manévry s armádou USA. Cvičení se zúčastní i letadlová loď s jaderným pohonem USS George Washington, která ve středu se šesti tisíci námořníky na palubě opustila domovský přístav v Japonsku. Nad poloostrovem se tak stále vznáší riziko vojenského konfliktu.

Příměří mezi Severní a Jižní Koreou bylo podepsáno v roce 1953 po tříleté válce, o které se můžete dozvědět více např. zde.

Obáváte se, že na korejském poloostrově znovu vypukne válka?
Myslíte, že by měli Jihokorejci postupovat rázněji než doposud, nebo je vhodnější diplomatické řešení?


Napište nám svůj názor, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé . Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko „Odpověď“ , které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
26.11.2010 11:33
StDChe che, to je jak ve filmu "Myš, která řvala" s Peterem Sellersem... :-E
26.11.2010 11:46
Ivo MašekTak ona to není zase taková legrace. Ve vedení KLDR jsou bez nadsázky pošuci. Protože bombardovat granáty civilisty v blízkém zahraničí a vyhrožovat další podobnou akcí - to chce mít fungl do čista vygumovanou lebku. A jsem přesvědčen, že po příští podobné akci už to jihokorejci nevydrží a ty rakety na lidovědemokratický Pchjonjang vypálí. Dle mě to měli udělat už dávno. S takovým tím diplomatickým vyčkáváním a zdrženlivostí má konkrétně náš stát dost neblahé zkušenosti. Odjakživa platilo, že na hrubý pytel patří hrubá záplata.
[quote]
Obáváte se, že na korejském poloostrově znovu vypukne válka?

[/quote]
Pokud nedají severokorejci pokoj, tak válka vypukne. A protože KLDR už nemá žádnou zahraniční vojenskou podporu, která by stála za to, myslím, že tato válka i konečně zruší rozdělení jednoho státu na dva.
[quote]
Myslíte, že by měli Jihokorejci postupovat rázněji než doposud, nebo je vhodnější diplomatické řešení?
[/quote]
S volem nelze diplomaticky jednat. Stojí to čas, peníze a i lidské oběti. A v závěru je to k ničemu. Rázná akce a bude pokoj.
26.11.2010 01:48
geronimoh[quote=Ivo Mašek;309897]

S volem nelze diplomaticky jednat. Stojí to čas, peníze a i lidské oběti. A v závěru je to k ničemu. Rázná akce a bude pokoj.[/quote]

Pokud by to bylo tak jednoduché, tak už by se tak asi dávno stalo. Jenže Severní Korea má třetí největší armádu na světě připravenou a zfanatizovanou k totální válce bez pomoci Číny nebo Ruska a asi ani nebude váhat použít jaderné zbraně. \\/\\/\\/
26.11.2010 02:03
Ivo Mašek[quote]
Jenže Severní Korea má třetí největší armádu na světě připravenou a zfanatizovanou k totální válce bez pomoci Číny nebo Ruska a asi ani nebude váhat použít jaderné zbraně .
[/quote]
To je sice pravda, ale úroveň zbraňových systému je již zaostalá. Je jasné, že na obou stranách bude asi hodně obětí (na té východní více - to je dáno zbraňovým systémem), ale nelze se donekonečna nechat vydírat. To už jednou musí skončit.
Co se týče jaderných zbraní, je docela možné, že nebudou mít čas je vůbec spustit (bombardování příslušných objektů ponechá rakety v mrtvém stavu)
.... a nedělejme si nikdo iluze o tom, že američané nemají severní území (a nejenom to) perfektně zmapované. Dnešní válka by se vedla úplně odlišně, než někdy před 50-ti lety. Tedy u západních armád je to naprosto jisté. KLDR by v tomhle hořce zaplakala.
26.11.2010 02:29
Ivo MašekV KLDR je také několik desítek koncentračních táborů. Dále tam každoročně umírají stovky tisíc lidí hlady (to není fráze - tam skutečně umírají lidé hlady). S tou fanatickou podporou bych to moc nepřeceňoval. Zajisté tam budou i ti fanatici (viz Hitlerovo Německo), ale troufnu si říci, že většina severokorejců má toho režimu plné zuby. Jenže vnitřní odpor tam není možný. Sebemenší náznak, skutečně jenom náznak, a šup, z koncentráku už nikdy nevylezeš. Hlídání obyvatelstva je tam opravdu propracované do posledního detailu.
26.11.2010 02:45
geronimohPřesto, že tam lidé umírají hlady, jsou od mala vychováváni k fanatické poslušnosti vůdci a k nenávisti vůči USA a tato výchova má své výsledky. Za zničení USA obětují cokoliv, i vlastní život. Co se týká jaderných zbraní, tak pochybuji, že USA ví o každé střele. Například Indie vybudovala svůj jaderný program, aniž by si toho USA všimlo, prostě si propočítali přelety špionážních satelitů. V hornatém terénu KLDR se toho dá schovat spousta. V případě, že dojde na jaderné zbraně, odnese to celý svět.
26.11.2010 03:44
Pavel_tempx2podporovat válku jenom proto, aby se KLDR + Jižní Korea spojili je blbost...

ikdyž to tak možná nevypadá, tak KLDR je pořád podporována Čínou a zatím nejlepším byznysem (pro určité skupiny lidí) je válka, takže i pro Čínu by to bylo důležité

"Dle mě to měli udělat už dávno. S takovým tím diplomatickým vyčkáváním a zdrženlivostí má konkrétně náš stát dost neblahé zkušenosti. Odjakživa platilo, že na hrubý pytel patří hrubá záplata."

jj takže vrahy rovnou střílet? zajímavé, že nemáme trest smrti...

nikomu z vás to není podezřelé, že KLDR je jedna z posledních "vážných" hrozeb USA?
kolik ještě zbývá zemí na které USA může zaútočit? Irán, Sýrie a pak už leda Afrika
26.11.2010 06:00
GeorginekNastesti Cina se od toho distancuje a uz s tim nechce mit nic spolecnyho....

Zavrit hranice, prerusit veskerej obchod, veskery dodavky potravy, elektriky, humanitarnich zasob, prerusit veskerou dopravu (leteckou, namorni).... A az vyhladovej a budou vyhrozovat, poslat tam muze hodit par bombicek a je hotovo....
S takovym svinstvem jako je KLDR je lepsi vubec se nebavit a uz vubec ne nechat si diktovat podminky.
27.11.2010 01:10
aiJizni Korea operovala v mori a vlezla nebo strilela do zakazane zony, a az pak Severni Korea vypalila ....tedy to chybi v te puvodni otazce, tam to zacina az utokem Severni Koreje ......jen takova vsuvka......samozrejme , ze Severni Koreja je vred na mape, ale tedy kvuli objektivite by to tu melo byt napsano ...
27.11.2010 01:46
vspOT: Kazdej ma tu svoji pravdu. jako my si myslime, ze KLDR jsou hnupi, tak oni si mysli to samy o nas apod.

Ci si vzdelanej Cinan z jihu mysli o Tibetu? Ze dalajlama je darebak a ze Tibet patril pred 400 lety Cine, a to je asi pravda.

Vzdyt tady nerozumime ani tomu, co se delo/deje tady kousek na jihovychod od nas v Srbsku a tam, tak kdo nam dava pravo soudit nejake Korejce, ze?

nakonec pujde vzdycky o moc, dost lidi zastava nazor, ze prvni i druhou svetovou vyvolali bankeri a potazmo zbrojari ... A neco na tom bude. Bilderberg, vstup Usa do 1. i 2. WW apod...
27.11.2010 08:00
Ivo Mašek[quote=Pavel_tempx2;309952]podporovat válku jenom proto, aby se KLDR + Jižní Korea spojili je blbost...

ikdyž to tak možná nevypadá, tak KLDR je pořád podporována Čínou a zatím nejlepším byznysem (pro určité skupiny lidí) je válka, takže i pro Čínu by to bylo důležité

"Dle mě to měli udělat už dávno. S takovým tím diplomatickým vyčkáváním a zdrženlivostí má konkrétně náš stát dost neblahé zkušenosti. Odjakživa platilo, že na hrubý pytel patří hrubá záplata."

jj takže vrahy rovnou střílet? zajímavé, že nemáme trest smrti...

nikomu z vás to není podezřelé, že KLDR je jedna z posledních "vážných" hrozeb USA?
kolik ještě zbývá zemí na které USA může zaútočit? Irán, Sýrie a pak už leda Afrika[/quote]
Evidentně o KLDR nic nevíš. Maximálně to, co ti nakukali antiameričané. Jen tak namátkou:
Jak by se ti líbilo, kdybys pro odjezd z města do jiného města (obce) musel žádat stranického funkcionáře o povolení.
Jak by se ti líbilo, že po natočení anteny na jih a sledování jihokorejské televize, či po poslechu zakázaných rozhlasových stanic bys byl popraven.
Jak by se ti líbilo, kdybys po sebemenším nesouhlasu s čímkoli, co vypustí straničtí funkcionáři z úst, skončil v koncentráku.
Jak by se ti líbil absolutní zákaz rozhovoru s cizincem
Jak by se ti líbilo, chodit celý život v uniformě (i civilisté mají předepasanou uniformu)
Jak by se ti líbilo, kdys každý den musel dodržovat povinnou večerku v 22:00 hodin a za žádných okolností nesměl vylézt na ulici.
Jak by se ti líbilo umírání hladem
Jak by se ti líbilo, že kdybys náhodou, třeba v zamyšlení, minul bez poklony sochu největšího a nejlepšího vůdce a potom bys už domu nedorazil, ale skončil bys v koncentráku.
jo, a také nezapomeň vyhodit mobil a zruš si inet. A opovaž se si zajet do zahraničí.
... atd., atd. Te´d si hned nevzpomenu na další severokorejské vychytávky šťastného života.
Takže, milý kolego, už ses tam konečně odstěhoval?
Co se týče těch ústupků. Ano, náš stát také v minulosti neustále ustupoval a dobrovolně při tom přicházel o části svého území. A víš proč? No přece v zájmu udržení evropského míru. To pokračování ti snad nemusím psát.
Pohled do historie říká jasně: kdykoli se ustupovalo blbcům, tak to vždy skončilo velmi špatně a mnohem hůř, než kdyby se zasáhlo hned.
Já se tu samozřejmě nebudu hádat s lidmi, kteří mají evidentně odlišný názor na osobní svobody a demokratické principy vůbec. Kteří ani nemají tušení o existenci listiny práv a svobod. Kteří jsou ochotni tolerovat defacto Hitlera a Stalina (ti vůdci KLDR jsou totiž to samé). Kteří nemají příslušné znalosti z historie a nestudují to, nezajímají se o to. To totiž nemá cenu. Ztráta času. Ale vězte, že všem lidem, kteří se o to zajímají a tudíž logicky toho vědí trochu více, tu pak přijdete k smíchu.
27.11.2010 08:32
geronimoh[quote=Ivo Mašek;310090]Evidentně o KLDR nic nevíš. Maximálně to, co ti nakukali antiameričané. Jen tak namátkou:
Jak by se ti líbilo, kdybys pro odjezd z města do jiného města (obce) musel žádat stranického funkcionáře o povolení.
Jak by se ti líbilo, že po natočení anteny na jih a sledování jihokorejské televize, či po poslechu zakázaných rozhlasových stanic bys byl popraven.
Jak by se ti líbilo, kdybys po sebemenším nesouhlasu s čímkoli, co vypustí straničtí funkcionáři z úst, skončil v koncentráku.
Jak by se ti líbil absolutní zákaz rozhovoru s cizincem
Jak by se ti líbilo, chodit celý život v uniformě (i civilisté mají předepasanou uniformu)
Jak by se ti líbilo, kdys každý den musel dodržovat povinnou večerku v 22:00 hodin a za žádných okolností nesměl vylézt na ulici.
Jak by se ti líbilo umírání hladem
Jak by se ti líbilo, že kdybys náhodou, třeba v zamyšlení, minul bez poklony sochu největšího a nejlepšího vůdce a potom bys už domu nedorazil, ale skončil bys v koncentráku.
jo, a také nezapomeň vyhodit mobil a zruš si inet. A opovaž se si zajet do zahraničí.
... atd., atd. Te´d si hned nevzpomenu na další severokorejské vychytávky šťastného života.
Takže, milý kolego, už ses tam konečně odstěhoval?
Co se týče těch ústupků. Ano, náš stát také v minulosti neustále ustupoval a dobrovolně při tom přicházel o části svého území. A víš proč? No přece v zájmu udržení evropského míru. To pokračování ti snad nemusím psát.
Pohled do historie říká jasně: kdykoli se ustupovalo blbcům, tak to vždy skončilo velmi špatně a mnohem hůř, než kdyby se zasáhlo hned.
Já se tu samozřejmě nebudu hádat s lidmi, kteří mají evidentně odlišný názor na osobní svobody a demokratické principy vůbec. Kteří ani nemají tušení o existenci listiny práv a svobod. Kteří jsou ochotni tolerovat defacto Hitlera a Stalina (ti vůdci KLDR jsou totiž to samé). Kteří nemají příslušné znalosti z historie a nestudují to, nezajímají se o to. To totiž nemá cenu. Ztráta času. Ale vězte, že všem lidem, kteří se o to zajímají a tudíž logicky toho vědí trochu více, tu pak přijdete k smíchu.[/quote]

Je potřeba si uvědomit, že KLDR je ve válečném stavu s Jižní Koreou. A kdybychom bádali po původu tohoto konfliktu, tak Koreu uměle rozdělily vítězné mocnosti SSSR a USA na "severní" a "jižní" po porážce Japonska ve druhé světové válce.
Určitá zmiňovaná omezení svobod jsme zažili i my v předlistopadovém období v ČSSR - zákaz sledování zahraniční TV a rozhlasu, koncentrační tábory, tresty za nesouhlas s funkcionáři apod. a to jsme ve válečném stavu nebyli.
27.11.2010 08:39
Ivo Mašek[quote]
Určitá zmiňovaná omezení svobod jsme zažili i my v předlistopadovém období v ČSSR - zákaz sledování zahraniční TV a rozhlasu, koncentrační tábory, tresty za nesouhlas s funkcionáři apod.
[/quote]
Tohle vůbec s omezeními a hlavně následky neporovnávej s KLDR. U nás to v poměru k KLDR byla pohodová a láskyplná procházka růžovým sadem. To je prostě absolutně neporovnatelné. Nejblíže k režimu KLDR měli albánci za vlády Envera Hodži. Ale ani on nedosáhl tak vysoko, jako KLDR.
27.11.2010 08:56
Ivo Mašek[quote]A kdybychom bádali po původu tohoto konfliktu, tak Koreu uměle rozdělily vítězné mocnosti SSSR a USA na "severní" a "jižní" po porážce Japonska ve druhé světové válce.[/quote]
Nemusíme o ničem bádat. Historická fakta jsou jasná. A rozhodně k prvnímu konfliktu nedošlo z důvodu rozdělení státu na dva (obdoba Německa). To je nějaký zavedený klišé, nebo co. Pravda to prostě není.
Korejskou válku tehdy zahájil komunistický sever. A zahájil ji proto, protože severokorejci si špatně vysvětlili tehdejší projev nějakého amerického politika (snad ministra obrany), který na tiskové konferenci prohlásil, že Korea nepatří do amerického perimetru zájmů. A tady došlo k nedorozumění. A ačkoli Stalin varoval tehdejšího severokorejského vůdce, aby nic nepodnikal, ten ho neposlechl a vpadnul do jižní části státu.
27.11.2010 01:10
johnja bych nejdrive zkusil delsi dobu KLDR nepretrzite bombardovat hamburgerama, coca/pepsi colou a dalsim zadanym zbozim + nejaka propaganda / treba jak si zijou cinani, kdyz jsou to jejich pratele... /
to by v tom byl cert, aby casem nedoslo k destabilizaci soucasneho rezimu
27.11.2010 01:10
ČRDo roku 2100 by se mělo lidstvo dozvědet konečně pravou historii. To já tu už nebudu, ale o historii jsem se nikdy nezajímal. Na bonuswebu byl článek o severní Korei. http://bonusweb.idnes.cz/magazin/jak-se-hraje-v-severni-koreji-dic-/clanek.A091230_125718_bw-magazin_oz.idn

Naprostá katastrofa, vzhledem k tomu, že na jihu je to dobré, mělo by se tam něco dělat. Některé fotky mi dělají zle. Do té Koree by měl někdo vlítnout a cely to tam rozsekat, protože je chyba okolního světa, že jen nečinně přihlíží. Tadi ti debilové na východě se akorát množí a s.rou světovou rovnováhu. Mohla by aspoň vyjít hra jako výsměch těm idiotům ve vedení. Hra typu COD, kde bude tvrdý konflikt a pěkně chutná smrt klíčových poš.ků.
27.11.2010 01:21
Ivo Mašek

27.11.2010 01:25
Ivo Mašek
27.11.2010 01:26
Ivo Mašek

27.11.2010 03:39
ČRCo s tím? Jsou tam aj titulky. Hromada lidí na světě to už viděla. Měl by to vidět i Obama. Něco se s tím musí dělat. Lepší je žít někde v pohodě v Africe, než být obětí takové tyranie! 2 eura měsíční plat, snad není pravda. Zase ale ve videu není vše. Pořád se to točí kolem hudby, profesí je tam daleko více.
27.11.2010 03:42
ČRTen vůdce zná jako jeden z mála pravdu, zasloužil by trest jako na konci God of War 3.
28.11.2010 12:12
LIbor KoppNo, asi ten nejvetsi problem tkvi v Soulu. HINT: Zjistete si, jak je Soul daleko od hranic s KLDR...

Libor
28.11.2010 02:30
Pavel_tempx2[quote=Ivo Mašek;310095]
Korejskou válku tehdy zahájil komunistický sever. A zahájil ji proto, protože severokorejci si špatně vysvětlili tehdejší projev nějakého amerického politika (snad ministra obrany), který na tiskové konferenci prohlásil, že Korea nepatří do amerického perimetru zájmů. A tady došlo k nedorozumění. A ačkoli Stalin varoval tehdejšího severokorejského vůdce, aby nic nepodnikal, ten ho neposlechl a vpadnul do jižní části státu.[/quote]

A ještě tu pohádku jak válku ve Vietnamu zahájili komunisti ;)

Jinak ty osobní urážky jsou mi pro smích (doufám, že si dáváte za politické témata a urážky taky žluté a červené karty, nedávno mi bylo řečeno že tohle je technické fórum a né politické, ale asi záleží jak se to komu hodí) :D ani nemá cenu se rozepisovat, je totiž vidět že si pevně stojíte za svým názorem a nevidíte důsledky které by mohl mít, ale jo proč ne je to vaše volba (žije ve svobodné zemi) - mimochodem jsem tady nepsal žádné oslavné ódy na KLDR, ale holt někteří lidé mají hodně krátké vedení ;)
28.11.2010 08:22
Ivo Mašek[quote]
A ještě tu pohádku jak válku ve Vietnamu zahájili komunisti
[/quote]
Je vidět, že jste opravdu zarputilý antiamerikanista za každou cenu a radši budete slepý, než by jste viděl pravdu, protože stojí na straně USA.
Průvodci v KLDR (tedy severokorejci) , jako jediní na světě, všem turistům vypráví písničku o tom, jak jihokorejčani zahájili válku a zaútočili na sever. A pak je tu ještě jeden "průvodce" - to jste vy. Jak říkám, k smíchu (a možná i k pláči)
Prostudujte si skutečná fakta (zapomeňte na to, co do vás hustili soudruzi učitelé) a otevřte oči.
[quote]nevidíte důsledky které by mohl mít,[/quote]
A protože vy je vidíte, tak zhruba 20 milionům lidí za každou cenu musíme znemožnit žít ve svobodě, na lidské úrovni. Škoda, že tohle neudělal západ s náma, nezalígroval hranice a chcípněte si tu - my by jsme měli totiž v tom našem blahobytu problém, víte?
A sousední suverenní stát si má na své území beztrestně nechat házet granáty a mrzačit si civilisty a beztrestně má do omrzení trpět přeshraniční přestřelky, má si nechat likvidovat své lodě, má čekat, až se severokorejci naučí dělat řízené rakety, aby bylo posléze ještě veseleji, než je teď (aby prostě nebyla nuda) a navrch má nepříteli ještě pomáhat s potravinovou pomocí, aby nepřátelští vojáci byli stále při síle. Vaši mysl tu ani nebudu radši komentovat
Apropó: Miluji lidi, kteří rádi přijímají pomoc od jiných (a mnohdy to považují od těch jiných za povinost) a nijak je nevzrušuje, že ti jiní si musí slevit ze svých nároků., ale jakmile se chce pomoc i od těch, kterým bylo jinými pomoženo, tak najednou prrrr, jsou schopni najít těch pověstných 1000+1 důvod, proč nepomoci. To je typický čecháčkovský přístup. (také se tomu říká charakter)
[quote]Jinak ty osobní urážky[/quote]
To není urážka. To je konstatování vaší vzdělanosti v oboru historie. Normální člověk, který o tom nic neví, by alespoň mlčel, a nebo se snažil ty skutečnosti (ne demagogické lži) si zjistit a vzdělat se. Vy ne. vy tu radši budete plácat nesmysly.

Motto:
Komunistické historické masáže se bohužel mnoha jedinců drží víc než pověstná klíšťata. To se týká i asijských konfliktů, korejského a vietnamského. Jejich skutečnými viníky jsou komunistická rozpínavost a agrese. Hlavními válečnými zločinci byli rudí diktátoři Kim Ir-sen a Ho Či min a zvěrstva severovietnamských bolševických hord byla daleko horší než do omrzení omílané přehmaty americké armády jako My Lai.
http://www.valka.cz/clanek_12.html
http://www.valka.cz/clanek_794.html

[quote]
že tohle je technické fórum a né politické,
[/quote]
Jestli alespoň umíte číst, tak zjistíte, že pláčete na špatném hrobě.

A když už jste tu nakousl tu vaší velkou obavu z případného konfliktu, máte asi na mysli nějakou velkou válku mezi ČLR, Ruskem, KLDR vs. Jižní Koreou, USA, pravděpodobně některými státy NATO (spíše ale státy ANZUS). Tak to jste na velkém omylu.
ČLR ani Rusko by KLDR vojensky rozhodně nepodporovala. Oba státy mají politiky KLDR plné zuby (nemají nad nimi žádnou kontrolu) a nejradši by byly, aby se během dne vypařily a vše se "raz-dva" urovnalo. ČLR vyzývá k nekonečným mírovým rozhovorům z prostého důvodu: Po vypuknutí konfliktu by se do ČLR navalilo několik milionů severokorejských uprchlíků. A to je ten velký problém. Rusko by zřejmě čekalo něco podobného, ale v menší míře.
Možná by i "tajně" (ČLR, ale spíše Rusko) vojensky zasáhli v neprospěch KLDR, a to "nějakou" likvidací atomového arzenálu. Protože pravděpodobnost, že radiace (pokud by se nepodařilo eliminovat atomový arzenál - a Bůh ví, co to vlastně ve skutečnosti mají) by odcestovala nad ČLR a Rusko je opravdu velmi značná.
Myslíte si, že by se ten konflikt dotkl vašeho blahobytu? Nemusíte mít obavu. Nebo máte obavu z toho, že by jsme museli přijmout pár stovek severokorejských uprchlíků? Ani toho se nebojte. Oni totiž ti severokorejci budou mnohem pracovitější a platnější, než ta halda uprchlíků z Bangladéše apod., a rozhodně budou užitečnější, než ta ohromá kupa našich romských spoluobčanů, kteří dojí tento stát o sto šest.
28.11.2010 11:03
geronimohNa tomto vlákně je přesně vidět, jak je to s tou naší svobodou a demokracií. Kdo nešlape brázdu, není další cihlou ve zdi, je odlišný, musí být zlikvidován. Naše svoboda ale končí přesně tam, kde začíná svoboda někoho jiného, čili nemáme právo házet bomby na KLDR, protože z ní máme strach, nebo že jim chceme vnutit náš prohnilý umírající kapitalismus jako jediné možné zřízení. Mimo to si myslím, že válka nemá vítěze, až na ty, co se na ní obohatí a posílí svou moc. Co se výzbroje týká, tak KLDR na tom není zase tak špatně a je schopna zničit Jižní Koreu i s americkými jednotkami velmi rychle, ovšem není schopna vyhrát dlouhodobě vedenou válku. Jinak je zajímavé, že se nikdo nebojí mohutného zbrojení číny a dalších asijských zemí : http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/armady-jihovychodni-asie-mocne-zbroji_182684.html
28.11.2010 11:19
Ivo Mašek[quote]
čili nemáme právo házet bomby na KLDR, protože z ní máme strach
[/quote]
Zatím KLDR hází bomby na Jih (že by na to měli právo?)
[quote]Naše svoboda ale končí přesně tam, kde začíná svoboda někoho jiného[/quote]
To je svatá pravda. o tom žádná. Až se bude KLDR starat jenom o sebe a nebude ohrožovat okolí, tak potom se nebude nikdo navážet do ní. Ale on se přesto nikdo nenaváží. Zatím se KLDR fyzicky naváží do Jihu. Zdůrazňuji, že ne jen ústně, ale skutečně i fyzicky.
[quote]
Co se výzbroje týká, tak KLDR na tom není zase tak špatně a je schopna zničit Jižní Koreu i s americkými jednotkami velmi rychle
[/quote]
Zastaralá vojenská technika nemá šanci proti dálkově řízené vojenské technice a proti technice vyšperkované různými "maličkostmi".
[quote]
Jinak je zajímavé, že se nikdo nebojí mohutného zbrojení číny
[/quote]
ČLR nevede nepřetržité pohraniční přestřelky, neprovádí dělostřeleckou palbu na nějaký sousední stát a nevyhrožuje žádnou destrukcí sousední země. V ČLR už není Mao, a ačkoli je to totalitní stát, tak tamní vládci dávno pochopili, že blahobyt a životní úroveň se získává jinak, než válčením.
Jinak, mít za souseda KLDR, tak bych určitě zbrojil taky a opět bych začal stavět hraniční bungry a pevnosti.

KLDR je destabilizujícím prvkem v oblasti. Je to nebezpečná hrozba. Okolní státy musí kvůli tomu vynakládat spousty peněz na zbrojní arzenál (ty peníze pak chybí jinde). Opravdu, mít poblíž takovou KLDR, to je fakt terno.
28.11.2010 11:32
MartasKP[quote=Georginek;309992]Nastesti Cina se od toho distancuje a uz s tim nechce mit nic spolecnyho....

Zavrit hranice, prerusit veskerej obchod, veskery dodavky potravy, elektriky, humanitarnich zasob, prerusit veskerou dopravu (leteckou, namorni).... A az vyhladovej a budou vyhrozovat, poslat tam muze hodit par bombicek a je hotovo....
S takovym svinstvem jako je KLDR je lepsi vubec se nebavit a uz vubec ne nechat si diktovat podminky.[/quote]

Toto je snad nazor petiletyho ditete.Zni to sice jednoduse,ale ono az zacnou hladovet,tak si ty suroviny zacnou obstaravat svou cestou a ne kazdy dodrzuje embarga OSN.To nemluvim jen o nespolehlivych statech.
Prave naopak,SN by mely najit nejakou humalni a hladkou cestu,jak lidi v KLDR primet k vlastni reakci na vse co se tam deje.
Ono silove reseni povede k tomu co je v afganistanu a nebo Iraku. OSN a USA budou muset toto uzemi kontrolovat a spravovat.Mevim,jak by se ti libilo,kdyby CR musela posilat dalsi stovky vojaku do Korei,kdyz uz dneska se uzyvaji hlasi proti ucasti v Afganu.
28.11.2010 11:40
Ivo MašekÚstupky ale k ničemu dobrému nevedou a nikdy nevedly. Naopak, tam, kde se dělaly ústupky, to nakonec dopadlo mnohem a mnohem hůř, než si byl kdo schopen připustit.
Viz: ČSR a konec 30-tých let. (škoda, že jsme občané státu, který tohle zažil. My by jsme naopak měli být přívrženci rychlého a tvrdého zásahu., neb kdo jiný, než my, víme, kam to s ustupováním nakonec vždy povede)
28.11.2010 11:47
SPAWNAle ze si tu nikdo nepolozil otazku. Ja opravdu ve verejnem zajmu aby se KLDR a Jizni Korea spojili v jeden stat? Ja rikam ze NE. Protoze kdyz se poucime z minulosti tak zjistime ze Zapadnimu Nemecku to neprineslo nic pozitivniho a jeste dnes musi platic cca 2bil dluh.
28.11.2010 11:55
Ivo Mašek[quote]
Ja opravdu ve verejnem zajmu aby se KLDR a Jizni Korea spojili v jeden stat?
[/quote]
Záleží na tom, z jakého úhlu se na to díváš. Můžou být samozřejmě i dvě Koree. Ale té severní se stejně bude muset pomoci. je to v zájmu všech v té oblasti. A rozhodně je to devíza do budoucna. Ale ta pomoc má smysl jen a jen tehdy, pokud to bude svobodný stát na demokratických principech.
[quote]tak zjistime ze Zapadnimu Nemecku to neprineslo nic pozitivniho a jeste dnes musi platic cca 2bil dluh.[/quote]
No to je o té pomoci, kterou my umíme přijmout., ale neradi poskytujeme jiným. O tom jsem tu už psal, na reakci jednoho z předešlých userů
28.11.2010 12:54
Pitomec[quote=geronimoh;310323]Na tomto vlákně je přesně vidět, jak je to s tou naší svobodou a demokracií. Kdo nešlape brázdu, není další cihlou ve zdi, je odlišný, musí být zlikvidován. Naše svoboda ale končí přesně tam, kde začíná svoboda někoho jiného, čili nemáme právo házet bomby na KLDR, protože z ní máme strach, nebo že jim chceme vnutit náš prohnilý umírající kapitalismus jako jediné možné zřízení. Mimo to si myslím, že válka nemá vítěze, až na ty, co se na ní obohatí a posílí svou moc. [COLOR=red]Co se výzbroje týká, tak KLDR na tom není zase tak špatně a je schopna zničit Jižní Koreu i s americkými jednotkami velmi rychle[/COLOR], ovšem není schopna vyhrát dlouhodobě vedenou válku. Jinak je zajímavé, že se nikdo nebojí mohutného zbrojení číny a dalších asijských zemí : http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/armady-jihovychodni-asie-mocne-zbroji_182684.html[/quote]
To už kdysi říkal i Saddám a jak dopadl (nápověda: houpy, houpy) :D
28.11.2010 01:03
Pitomec[quote=SPAWN;310341]Ale ze si tu nikdo nepolozil otazku. Ja opravdu ve verejnem zajmu aby se KLDR a Jizni Korea spojili v jeden stat? Ja rikam ze NE. Protoze kdyz se poucime z minulosti [COLOR=red]tak zjistime ze Zapadnimu Nemecku to neprineslo nic pozitivniho[/COLOR] a jeste dnes musi platic cca 2bil dluh.[/quote]Pro Němce bylo samozřejmě pozitivní to, že jsou opět jeden stát a na historicky kratičké období 40 let (protože v celé éře Německa to je opravdu jenom zlomek času) zapomněli.
28.11.2010 04:09
LIbor KoppKdyz to tak ctu, jde na mne hruza, co je tady zastydlych komousu a uzitecnych idiotu. Obavam se, ze tech 40 let nam asi nestacilo...

Libor
28.11.2010 04:21
Ivo MašekTo musíš říci severokorejčanům. Tady jseš na špatné adrese.
Mě zase velmi překvapuje, že lidé ze státu, který velmi krutě doplatil na ústupky v zájmu něčího míru, jsou ochotni tytéž ústupky tolerovat a chovat se defacto jako Chamberlain a Daladier a ještě u toho možná mávat lejsterem o míru. Je mi smutno, že takoví lidé ještě existují.
Ale dá se to možná pochopit. těm lidem nepadají granáty na hlavu, nežijí v zemi, kde je neustálé napětí, nemusí doufat v příznivý vítr, když sever vypustí "řízené" rakety, atd., atd. A KLDR je od nás tak daleko. .....inu, jsme holt češi.
28.11.2010 04:55
MartasKPKdyz to tak ctu,tak si pripadam jak na zasedani rady bezpecnosti OSN :D ... ono to bohuzel s vyresenim korejske krize neni tak jednoduche.kdyby tomu tak bylo asi by tam "modre prilby" uz byly.
Bohuzel je KLDR svrchovana zeme a nikdo tam jen tak vpadnout nemuze a svrhnout rezim.Bere pak na sebe zodpovednost za budoucnost zeme.Coz se v pripade padu Sadama a ted v Afganu uz ukazalo.
Jakakoliv vojenska akce by navic nebyla jednoducha.Reci typu "vzdyt NATO ma nejmodernejsi techniku,co maji oni" jsou jen reci malych deti a nebo neznalku,kteri o tomto nevedi vubec nic.Co je vam moderni technika proti partyzanskemu typu boje.Obavam se,ze by korejci vybehli na jednu louku a sli si to ve ferovce rozdat s jednotkama NATO.Zakopali by se v lesich a horach a utocili by ze zalohy.Co by jim nakonec zbyvalo.
Zadalsi,vy jakozto MIRUTVURCE musite utocit jen na vojenske cile,oni jako umirajici zvire v kreci muzou utocit i na civilni,tedy na jihokorejske cile.
Kdo jste videl film Ceta,tak si asi dovedete predstavit,jake peklo by cekalo spojenecke vojaky v Koreji.tezko se da ocekavat,ze by se valka vedla podle mezinarodnich umluv a v duchu "fair play".
Krome toho jsou zde dva velci hraci,Cina a Rusko na jejichz nazor by museli spojene narody dat.Nepochybuji o tom,ze by hlavne Cina z tohoto chtela vytloct nejakej kapital.Myslim,ze i OSN nestoji o posilovani vlivu Ciny na mezinarodni scene.
Takze KOREJKA KRIZE je velice slozita vec a reseni zatim nikdo nenasel.Ani embargo nepomohlo,proto bylo omezeno.
28.11.2010 05:03
Ivo Mašek[quote]
Kdyz to tak ctu,tak si pripadam jak na zasedani rady bezpecnosti OSN
[/quote]
:-D:-D
[quote]
ono to bohuzel s vyresenim korejske krize neni tak jednoduche
[/quote]
Není, to v žádném případě. Proto se tu bavíme v rovině, co by se mělo stát, kdyby severokorejci nadále bombardovali suverení zemi Jižní Koreu a zabíjeli i civilisty (z KLDR totiž zaznělo, že jsou schopni to opakovat). To je totiž fyzické vyhlášení války. Tohle už nejsou jen obyčejné místní přestřelky mezi vojáky. Na to musí každý stát příslušně reagovat.
28.11.2010 05:13
StD[quote=MartasKP;310415]Kdyz to tak ctu,tak si pripadam jak na zasedani rady bezpecnosti OSN :D ... ono to bohuzel s vyresenim korejske krize neni tak jednoduche.kdyby tomu tak bylo asi by tam "modre prilby" uz byly.
Bohuzel je KLDR svrchovana zeme a nikdo tam jen tak vpadnout nemuze a svrhnout rezim.Bere pak na sebe zodpovednost za budoucnost zeme.Coz se v pripade padu Sadama a ted v Afganu uz ukazalo.
Jakakoliv vojenska akce by navic nebyla jednoducha.Reci typu "vzdyt NATO ma nejmodernejsi techniku,co maji oni" jsou jen reci malych deti a nebo neznalku,kteri o tomto nevedi vubec nic.Co je vam moderni technika proti partyzanskemu typu boje.Obavam se,ze by korejci vybehli na jednu louku a sli si to ve ferovce rozdat s jednotkama NATO.Zakopali by se v lesich a horach a utocili by ze zalohy.Co by jim nakonec zbyvalo.
Zadalsi,vy jakozto MIRUTVURCE musite utocit jen na vojenske cile,oni jako umirajici zvire v kreci muzou utocit i na civilni,tedy na jihokorejske cile.
Kdo jste videl film Ceta,tak si asi dovedete predstavit,jake peklo by cekalo spojenecke vojaky v Koreji.tezko se da ocekavat,ze by se valka vedla podle mezinarodnich umluv a v duchu "fair play".
Krome toho jsou zde dva velci hraci,Cina a Rusko na jejichz nazor by museli spojene narody dat.Nepochybuji o tom,ze by hlavne Cina z tohoto chtela vytloct nejakej kapital.Myslim,ze i OSN nestoji o posilovani vlivu Ciny na mezinarodni scene.
Takze KOREJKA KRIZE je velice slozita vec a reseni zatim nikdo nenasel.Ani embargo nepomohlo,proto bylo omezeno.[/quote]

No v zásadě máš sice naprostou pravdu, ALE... 1) Když jsem tu dával svůj první příspěvek na začátku s přirovnáním ke scénáři filmu "Myš, která řvala", měl jsem na mysli to, že to naprosto přesně vystihuje (i po těch cca 50 letech) dnešní situaci komunistické Koreje. 2) Jestli chceš vědět, jak probíhala válka v Koreji v 50. letech, tak si pusť třeba snímek "Men in War" nebo "Bridges at Toko-Ri", to ti dá mnohem věrnější obraz, tedy když si z toho vyfiltruješ hollywoodskou omáčku...
A ještě ti tam chybí jeden "drobný detail", a sice, že dnes už komunistická Čína de facto ovládá svět financí. Kdo myslíš, že má po uplynulá desetiletí největší obchodní přebytky a jeho peníze přes třetí osoby třeba také ohrožují stabilitu Eurošušňů... Jo, není to vůbec jednoduché a u :BB: nebo tady se to nevyřeší. Tady si o tom může každý jen přemoudřele žvanit jak v Hyde Parku. :-E
28.11.2010 05:17
StD[quote=Ivo Mašek;310417]:-D:-D

Není, to v žádném případě. Proto se tu bavíme v rovině, co by se mělo stát, kdyby severokorejci nadále bombardovali suverení zemi Jižní Koreu a zabíjeli i civilisty (z KLDR totiž zaznělo, že jsou schopni to opakovat). To je totiž fyzické vyhlášení války. Tohle už nejsou jen obyčejné místní přestřelky mezi vojáky. Na to musí každý stát příslušně reagovat.[/quote]

Čoveče kontroluj se! Copak nevíš, že tam válečný stav trvá dodnes a fungují jen na základě příměří podepsaného v Panmundžonu??? ;) Můj táta tam kdysi byl na inšpekci v rámci čs. pozorovatelské mise.
28.11.2010 05:32
Ivo MašekTo, že ty státy jsou ve válečném stavu, samozřejmě vím. Ovšem doposud si alespoň vyměňovaly letáčky, maximálně pár včeliček mezi pohraničníky. Ovšem, házet těžký kalibr na civilisty - to už jaksi přesahuje hranici "taky mír / taky válka".
28.11.2010 05:40
StD[quote=Ivo Mašek;310428]To, že ty státy jsou ve válečném stavu, samozřejmě vím. Ovšem doposud si alespoň vyměňovaly letáčky, maximálně pár včeliček mezi pohraničníky. Ovšem, házet těžký kalibr na civilisty - to už jaksi přesahuje hranici "taky mír / taky válka".[/quote]
Těch pár granátů je p*d proti této předchozí ráně:
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2010/03/26/AR2010032602026.html
a jelikož mám to privilegium, že denně dostávám tiskové svodky australského DoD, tak mám celkem přehled, o čem se tam v rámci ASEAN jedná, kdo s kým o čem a kdy. Můj názor je, nemá cenu spěchat a rachotit zbrojí. Čas (a hlad) pracuje pro nás. Jinak platí: Oko za oko, zub za zub.
28.11.2010 05:55
MartasKPStD : absolutne s tebou souhlasim,jsou to tady jen silacke hospodske reci.Bohuzel je ta situace tak slozita,ze vylodit tam 5 divizi marinaku nic nevyresi.Cela operace krom zivotu by byla draha i po strance logistiky.
Ty filmy jsem bohuzel nevidel a ani si nedovedu predstavit,jaky by to bylo peklo.Mam vcelku dobrou fantazii a zaroven jsem slysel vypraveni od lidi co byli na zahranicnich misich.
S tou Cinou to vim moc dobre.Toto by byl dalsi prispevek do cinske kasicky.Bohuzel je to svetova velmoc at chceme ci ne,ale proc posilovat jejich uz takhle velkou silu a vliv.
Nevim,jestli vyhladoveni je nejlepsi reseni,ale asi je lepsi nez vojenska konfrontace.

Ivo Masek : mas pravdu,ze toto je uz do nebe volajici.Bohuzel nevime co tomu predchazelo.Jak uvedle nekde drive ai.
28.11.2010 06:20
geronimoh[quote=Ivo Mašek;310328]Zatím KLDR hází bomby na Jih (že by na to měli právo?)[/quote]

Právo na to nemají, nicméně jsou ve válečném stavu a tuším že asi před 3 lety KLDR otevřeně prohlásila, že se příměřím již necítí vázána.

[quote=Ivo Mašek;310328]
To je svatá pravda. o tom žádná. Až se bude KLDR starat jenom o sebe a nebude ohrožovat okolí, tak potom se nebude nikdo navážet do ní. Ale on se přesto nikdo nenaváží. Zatím se KLDR fyzicky naváží do Jihu. Zdůrazňuji, že ne jen ústně, ale skutečně i fyzicky.[/quote]

Opět - válečný stav. Co dodat - válka je vůl.

[quote=Ivo Mašek;310328]
Zastaralá vojenská technika nemá šanci proti dálkově řízené vojenské technice a proti technice vyšperkované různými "maličkostmi". [/quote]

Že by byla obrana Jižní Koree při masívním útoku KLDR zničena v krátké době v řádech hodin přiznalo velení amerických jednotek v Jižní Korei.
KLDR se na válku připravuje dlouhou dobu a tomu odpovídá i její vojenská síla. Aniž bych byl fanda KLDR, nemyslím, že by bylo zase tak snadné ji porazit. Navíc je to země s jaderným arzenálem.

[quote=Ivo Mašek;310328]
ČLR nevede nepřetržité pohraniční přestřelky, neprovádí dělostřeleckou palbu na nějaký sousední stát a nevyhrožuje žádnou destrukcí sousední země. V ČLR už není Mao, a ačkoli je to totalitní stát, tak tamní vládci dávno pochopili, že blahobyt a životní úroveň se získává jinak, než válčením.
Jinak, mít za souseda KLDR, tak bych určitě zbrojil taky a opět bych začal stavět hraniční bungry a pevnosti.[/quote]

V prvé řadě Čína nezbrojí kvůli KLDR, ale k ochraně svých zájmů ve světě, jako je třeba získávání ropy a to hlavně před USA.

[quote=Ivo Mašek;310328]
KLDR je destabilizujícím prvkem v oblasti. Je to nebezpečná hrozba. Okolní státy musí kvůli tomu vynakládat spousty peněz na zbrojní arzenál (ty peníze pak chybí jinde). Opravdu, mít poblíž takovou KLDR, to je fakt terno.[/quote]

To jistě je, ale není to naše oblast a jestliže jsme neudělali nic k zastavení válek v zemích bývalé Jugoslávie ( pár našich vojáků s modrými přilbami, kteří do ničeho nezasahovali, nepočítám ). Dalšími destabilizujícími prvky na světě jsou ty země, které stále válčí a nikdo neví, kdo bude dalším cílem a to jsou například USA, Velká Británie ...
28.11.2010 06:24
Ivo MašekJá zastávám názor, že diplomacie je to první, co se má udělat a problém vyřešit mírově. Jenže pokud při různých jednání si jedna strana vystřelí, občas něco potopí, sem tam něco k sousedům odhodí, no tak tam diplomacie končí a nutně musí přijít jiný druh jednání. tedy fyzická konfrontace.
protože pokud si jedna strana vykládá nečinnost té druhé strany jako slabost (a KLDR si to tak asi vážně vykládá), tak potom se neštěstí jenom stupňuje a k té fyzické velké konfrontaci stejně dojde. Pouze už v té době bude zmařeno spousty a spousty nevinných lidských životů.

[quote]
Že by byla obrana Jižní Koree při masívním útoku KLDR zničena v krátké době v řádech hodin přiznalo velení amerických jednotek v Jižní Korei.
[/quote]
A právě proto by bylo dost blbý, aby se čekalo, až to spustí KLDR. Oni by to v závěru stejně prohráli, ale toho neštěstí a zbytečných lidských ztrát nevinných - to by bylo strašný. (ono se zbytečně neříká "Nejlepší obranou je útok")
28.11.2010 06:53
StD[quote=MartasKP;310435]StD : absolutne s tebou souhlasim,jsou to tady jen silacke hospodske reci.Bohuzel je ta situace tak slozita,ze vylodit tam 5 divizi marinaku nic nevyresi.Cela operace krom zivotu by byla draha i po strance logistiky.
Ty filmy jsem bohuzel nevidel a ani si nedovedu predstavit,jaky by to bylo peklo.Mam vcelku dobrou fantazii a zaroven jsem slysel vypraveni od lidi co byli na zahranicnich misich.
S tou Cinou to vim moc dobre.Toto by byl dalsi prispevek do cinske kasicky.Bohuzel je to svetova velmoc at chceme ci ne,ale proc posilovat jejich uz takhle velkou silu a vliv.
Nevim,jestli vyhladoveni je nejlepsi reseni,ale asi je lepsi nez vojenska konfrontace.

Ivo Masek : mas pravdu,ze toto je uz do nebe volajici.Bohuzel nevime co tomu predchazelo.Jak uvedle nekde drive ai.[/quote]
Kde by jsi těch 5 divizí chtěl vzít??? Pokud vím, tak 5 jich bylo naposledy na konci 2. světové války a teď pravidelně fungují jen 2 a občas (podle situace) mívají i pod tabulkovými stavy... Žiješ v dobách "míru".

Jinak já jsem ten, kdo už mnoho let volá lidičky, nekupujte ten čínský šmejd... A taky ho nekupuji, pokud existuje alternativa.
28.11.2010 07:45
MartasKPStD : nechytej me za slovo cece :D ... to bylo obrazne :) ..... to by ses divil jak zvesela kupujes cinske zbozi ... otevri pocitac a zacni pocitat :D ... je fakt,ze nekdy se tomu clovek nevyhne
28.11.2010 08:02
StD[quote=MartasKP;310475]StD : nechytej me za slovo cece :D ... to bylo obrazne :) ..... to by ses divil jak zvesela kupujes cinske zbozi ... otevri pocitac a zacni pocitat :D ... je fakt,ze nekdy se tomu clovek nevyhne[/quote]

Ale vyhne. Třeba onehdá jsem odložil nakládaný česnek pyšnící se portrétem našeho vladaře krále a císaře Franze Josefa II. s logem Kaiser Franz Josef, když pod ním bylo Made in China...
Třeba pevný disk nemám čínský ani jeden, paměti jedině Infinion Germany... na ventilátorech nemají co zkazit, ty stejně při druhém čistění vyhazuji.
28.11.2010 09:47
KOCOUR65je videt ze je to tu samej chrastic klicem - jen at dostanou ti samsungaci i s amiky pekne na prdel
28.11.2010 10:16
MartasKP[quote=KOCOUR65;310528]je videt ze je to tu samej chrastic klicem - jen at dostanou ti samsungaci i s amiky pekne na prdel[/quote]

A koukam,ze ty svou stranickou legitimaci od te doby co jsi na narodni tride kricel "jen jim dejte" patricne uschoval a cekas na to jestli nahodou neprijde opet tve vzsnene obdobi :D

[quote=StD;310484]Ale vyhne. Třeba onehdá jsem odložil nakládaný česnek pyšnící se portrétem našeho vladaře krále a císaře Franze Josefa II. s logem Kaiser Franz Josef, když pod ním bylo Made in China...
Třeba pevný disk nemám čínský ani jeden, paměti jedině Infinion Germany... na ventilátorech nemají co zkazit, ty stejně při druhém čistění vyhazuji.[/quote]

A ses si jist,ze Cinani nejsou subdodavately nebo montery? ... bohuzel diky levne pracovni sile v Asii
Nicmene se snazim stejne jako ty nekupovat veci MADE IN CHINA.Moc dobre to ale nejde :(
28.11.2010 10:30
StD[quote=MartasKP;310534]A koukam,ze ty svou stranickou legitimaci od te doby co jsi na narodni tride kricel "jen jim dejte" patricne uschoval a cekas na to jestli nahodou neprijde opet tve vzsnene obdobi :DA ses si jist,ze Cinani nejsou subdodavately nebo montery? ... bohuzel diky levne pracovni sile v Asii
Nicmene se snazim stejne jako ty nekupovat veci MADE IN CHINA.Moc dobre to ale nejde :([/quote]

Na kondicích je slovo "Japan" zárukou, odpory a ostatní, to mohou páchat. A u HDD je rozhodující montážní závod - u mne Thajsko a Singapur, dodavatel Japonsko a U.S. To ostatní si musí ošetřit oni sami. Stejně jako exemplární případ (causa precedens) Apple, když mu iPhone vyráběly v Číně otroci-děti... Před soudem je odpovědný kdo?
28.11.2010 10:48
Pavel_tempx2[quote=Ivo Mašek;310292]
To není urážka. To je konstatování vaší vzdělanosti v oboru historie. Normální člověk, který o tom nic neví, by alespoň mlčel, a nebo se snažil ty skutečnosti (ne demagogické lži) si zjistit a vzdělat se. Vy ne. vy tu radši budete plácat nesmysly.[/quote]

Nesmysly tu šíří někdo jiný a rozumní lidé si dokáží domyslet kdo. Navíc nemůžete ani trochu vědět co o historii vím, vaše dedukce jsou horší než žáka ZŠ ;)

[quote=Ivo Mašek;310292]
Jestli alespoň umíte číst, tak zjistíte, že pláčete na špatném hrobě.[/quote]

Pláču na tom nejlepším hrobě, protože když se tady minule diskutovalo na polit. téma, tak mi bylo někým sděleno (a uděleny červené karty):

Mod I.M.: O politice si diskutujte někde v politických magazinech a jejich forech. Toto je magazín a forum určené pro audi-vizuelní techniku.

ale ono asi hodně záleží na tom kdo má jaké pravomoce a pravidla se podle toho dají upravit, že? :D
takže očekávám rovné zacházení a všichni dostanou stejné postihy (nebo už se tady na fóru začíná přebírat politické chování?)

Edit:
kua člověk je proti válce (a přitom není pacifista) a už je hnedka nazývaný komunistou (asi někteří z vás mají komplexy z minulosti) :D

když jsme se tady bavili o 38 a 68 a bránění, tak všichni hned Ne Ne Ne, ale když je to Xtisíc km daleko, tak všichni Ano Ano Ano

jinak Čína nemá vliv jenom na €, ale hlavně na dollar ;) "Čína, která je největším věřitelem USA..."
28.11.2010 11:05
ČRPokud se tu bavíme o Korei, tak ti grázli si zaslouží atentát. Oddělat ho přede všema na ulici a lidem otevřít oči. Ten idiot jmenoval fotra věčným prezidentem, i když nežije.Ty videa o pár stránek dál jsou otřesná, toto svět nemůže tak nechat. Američanům a dalším zájemcům do války, bude stačit intro na PS3 V KILLZONE 2. Tato země je problémová a lidská tyranie. Nenechme idiota ničit životy miionů lidí. Nechal bych zmobilizovat celý vyspělý svět na tvrdý zásah. Tak tvrdý, že by tam z toho nezbylo nic než sračky. Ciťme se také dotčeni, byli jsme sužováni komunismem po tak dlouhou dobu, následky jsou nevratné. Mnoho lidských životů bylo nenávratně zničeno. V Afghánistánu je poušť, tam jsou samí pošuci, proto se tam toho moc zlepšit nedá. Korea má ale dobrou půdu, je to poslední komoušskej režim na světě. Celý svět se obává, že něco na někoho vypustí. Teď vypustili na jižního souseda. Už se nebudeme bát, už nebudeme sužováni komunistickým režimem, už se nebudeme dívat, jak někdo trpí. Zasáhneme. A to tak tvrdě, jak nikdy. A jednou provždy skončíme s komunismem. Teprve pak nastane očistec. Budem bojovat tak tvrdě, že po smrti začnem odznova. Videa pro zvýšení adrenalinu zde:D
Druhé video sledujte od 2:50.
28.11.2010 11:18
MartasKPTohle jsou presne slova 15ti letych pubertaku posedlych americkejma akcnima blbinama a pocitacovyma hrama.Nicmene ten atentat neni spatny napad,kdo ho udela? :D
28.11.2010 11:27
Pavel_tempx2[quote=ČR;310547]Nechal bych zmobilizovat celý vyspělý svět na tvrdý zásah. Tak tvrdý, že by tam z toho nezbylo nic než sračky. Ciťme se také dotčeni, byli jsme sužováni komunismem po tak dlouhou dobu, následky jsou nevratné. Mnoho lidských životů bylo nenávratně zničeno. [/quote]

to jako udělat z celé země spálenou zem? :D kdyby takhle postupovali amíci + spojenci někdy po roce 1968, tak tady dneska nikdo z nás není a píše se na fórum v němčině (neměcké, rakouské) a maďarštině :D

a Kim Čong-un studoval ve Švýcarsku a byl údajně i v Praze, takže ta příležitost tady byla :) jen na to mít ty správné gule :D

[quote=MartasKP;310550]Tohle jsou presne slova 15ti letych pubertaku posedlych americkejma akcnima blbinama a pocitacovyma hrama.Nicmene ten atentat neni spatny napad,kdo ho udela? :D[/quote]

poslal bych tam pisatele příspěvku :D ono kecy kecy, ale skutek utek :D
29.11.2010 01:27
MartasKP[quote=Pavel_tempx2;310557]
poslal bych tam pisatele příspěvku :D ono kecy kecy, ale skutek utek :D[/quote]

spis jeho deti aby si to mohl uzit
29.11.2010 04:26
vsp[quote=Pavel_tempx2;310557]a Kim Čong-un studoval ve Švýcarsku a byl údajně i v Praze, takže ta příležitost tady byla :) jen na to mít ty správné gule:D[/quote]

Studoval pod falešným jménem, neví se ani jeho rok narození (viz wikipedia) a dále je otázkou, kdo má či nemá zájem na KLDR...

Myslet si, že ti co tahají za nitky chtějí, aby všude bylo dobře, blahobyt a mír, je sice hezké, ale trochu infantilní.

Nakonec to stejně necháme vyhnít, a pokud má kapsu plnou nápadů, nechť začne něco dělat (třeba imigruje pár severokorejčanů u sebe doma).

http://www.nkeconwatch.com/north-korea-uncovered-google-earth/ zajímkavé info z Kldr.

Viděl jsem i pořad na HBO, jak Češi jeli na výlet do Kldr ...
29.11.2010 08:34
StDDnešní komuniké k situaci v oblasti zájmu:

[quote] [SIZE="4"]AUSTRALIA OBSERVES UNITED STATES-REPUBLIC OF KOREA NAVAL EXERCISE[/SIZE]

A representative from the Australian Defence Force has today observed the United States-Republic of Korea naval exercise in the Yellow Sea.

This naval exercise underlines the United States – Republic of Korea Alliance and contributes to peace and security on the Korean Peninsula.

Australia has observed this exercise in our capacity as a contributing nation to the United Nations Command Military Armistice Commission (UNCMAC).

Australia’s Defence Attaché to the Republic of Korea serves as a liaison officer to UNCMAC and – along with liaison officers from the United Kingdom and France – observed the exercise afloat the USS George Washington carrier group.

UNCMAC plays an important role in supervising the Armistice Agreement that ended the Korean War.

The involvement of UNCMAC liaison officers in this exercise highlights the importance of its role in supervising the Armistice Agreement.

Representatives from the Neutral Nations Supervisory Commission to the Armistice Agreement also observed the exercise.

[/quote]

Pramen: Defence Media Centre
29.11.2010 08:21
Ivo MašekJihokorejský president vyměnil ministra obrany (někdy minulý týden), a to z důvodu, že ten minulý neučinil nic, když padaly jisté "přebytky" na hlavy jeho spoluobčanů. Ten nový ministr obrany je údajně "jestřáb" (ostatně i jihokorejský president také není přívržencem "s*aní si na hlavu"). Takže další porce přebytků ze severu odhozená na jih už bude mít adekvátní odpověď. Rakety z jihu se rozletí na sever. Co potom bude asi následovat - to není zase tak těžké uhádnout.
Ono je to tak. Kdyby jste bydleli v domě, kde jeden soused by měl svérázné chování a soustavně by vás obtěžoval, otravoval, a podobné veselosti prováděl, tak by jste asi také donekonečna s ním neřešili problémy neustálou domluvou. Prostě by se jednoho dne stalo to, že milý soused by byl vystěhován. Prostě by jste se zbavili problému a je to tak správně. ... tedy až na jednoho zdejšího diskutéra, ten by se s ním zřejmě dohadoval donekonečna, ještě by mu půjčoval peníze na jídlo a hlavně i ten chlast (aby bylo ještě veseleji) a možná, kdoví, by mu snad i přepustil svůj vlastní byt a sám by odešel. :-D Inu, lidé jsou různí. Jsou i tací, kteří i dnes věří pohádkám o tom, jak slabý a špatně vyzbrojený Jih napadl velmi dobře vyzbrojený Sever. Ovšem, jak se takový Sever dostal až k Pusanu - no to asi bude další pohádka :-D Už se těším, jak si rozšířím obzory
29.11.2010 11:18
MartasKPDokoukam exhibici s nazvem EL CLASICO v podani Barcelony (no jsem zvedav jak zitra Murinho bude brecet a narikat na vsechno okolo :D ) a koukam,tady se zase valci :D

Ivo Masek : v hospode nebo na venkovske tancovacce si rozpory vyresime par fackama,neprizpusobiveho souseda taky srovna nejaka ta facka,popripade i vystehovani na ulici.Ovsem pokud ten soused ma deti,vystehujes je vsechny na ulici? Ty deti za to nemuzou,ze tata prijde o pulnoci s par promilema pod kuzi a dela doma BoRo.
Tak podobne je to i s tou "LIDOVE DEMOKRATICKOU" Koreou.
Myslim,ze drtiva vetsina lidi tady by nejradeji do ty Korei vlitla a mistni komouse vesela na poulicni osvetleni a pravem by si to asi zaslouzili,ale tak jednoduchy to neni.Kdyby to tak jednoduchy bylo,tak uz tam davno jsou.Bohuzel jsou tady nejaky pravidla a mezinarodni smlouvy,kteryma se civilizovanej svet ridi.V tomto pripade opravdu bohuzel.
navic si myslim,ze neni ani v zajmu americanu starat se o nejaky apendix Euro-Asijskeho kontinentu.Neco jinehop byl Sadam,tam byla ropa,co je tady.A nejaky balisticky rakety?Pokud by preletely ocean,tak je maji ctyrikrat zamereny a sestreleny.Tak proc se tim trapit :D a pak si pridelavat starosti a z rozpoctu sypat dalsi doliky do nastoleni nejakyho rezimu v severni Korei.
29.11.2010 11:25
StD[quote=MartasKP;310840]...co je tady.A nejaky balisticky rakety?Pokud by preletely ocean,tak je maji ctyrikrat zamereny a sestreleny.Tak proc se tim trapit :D a pak si pridelavat starosti a z rozpoctu sypat dalsi doliky do nastoleni nejakyho rezimu v severni Korei.[/quote]
Akurát ti asi jaksi uniklo, že třeba Írán nakupuje právě tam...
29.11.2010 11:27
MartasKPa nejen tam
30.11.2010 06:57
Ivo Mašek[quote]
Ovsem pokud ten soused ma deti,vystehujes je vsechny na ulici? Ty deti za to nemuzou,ze tata prijde o pulnoci s par promilema pod kuzi a dela doma BoRo.

[/quote]
Jenomže ta rodinka má bohaté přímé příbuzné a také má bohaté a laskavé známé. Takže "BoRo tatínek" bude zmizen a o děti, než dospějí, se postará to příbuzenstvo s těmi vlivnými známými. :-)

Já si studuji historii (především střední Evropu) už přes 30 let, je to můj velký koníček (ve škole a i dál jsem s tím měl velké potíže - já ještě chodil do soc. škol a tam pravdu sakra neměli rádi)., takže dobře vím, že to není tak jednoduché, jak tu o tom povídáme. To je mi naprosto jasný. Ale také velmi dobře vím, že politika ustupování je ta nejhorší, co může být. Protože se tím nic ve prospěch klidu nevyřeší a v závěru to je vždy horší, a to mnohem horší, než si kdo dovedl připustit. A tady zrovna narážím na náš vlastní stát, který je doslova učebnicovou ukázkou, jak to dopadne, když se v zájmu míru ustupuje. Má to velmi tragické následky.
Také proto nejsem příznivcem nějakých nekonečných jednání (a už vůbec ne takových, kde si jedna strana při jednáních ještě drze stačí vystřelit na partnera v jednání). Prostě pár pokusů - diplomacie nevyšla, tak nazdar. udělá se to jinak. Než bude pozdě, než to bude dražší a bolestnější.
30.11.2010 08:02
Ivo MašekKLDR také obchoduje s Iránem (jak tu už bylo řečeno) a v minulých 5 letech právě KLDR dodala Iránu pár nosičů pro jejich program.
Příloha č. 1 a 2 - doletový plán raket KLDR (až to budou mít všechno hotový, protože světové společenství je to nechá v klidu dodělat, v rámci zachování míru)
Příloha č. 3 - doletový plán Iránu (ten je celkem zajímavý)
30.11.2010 10:53
geronimohTak doletová mapa amerických raket je mnohem zajímavější a nahání větší hrůzu.USA navíc dodnes zůstává jedinou zemí, která jaderné zbraně opravdu použila. I ty jejich protitankové střely s ochuzeným uranem jsou pěkný svinstvo a zasažená technika se musí zakopávat mnohem hlouběji, než ohryzky z černobylských jablek.
Co se týká obchodu se zbraněmi, tak myslím, že platí, že peníze nesmrdí a že třeba Iránu prodají zbraně klidně i evropské země, kdyžtak přes nějakého prostředníka.
30.11.2010 11:06
Ivo Mašek[quote]
Tak doletová mapa amerických raket je mnohem zajímavější a nahání větší hrůzu
[/quote]
Hm. To u rusů je to stejné (to jenom připomínám, protože na tenhle mírotvorný stát se jaksi zapomíná - asi v tom antiamerikánském šílenství)
Jenže, v USA, ani v tom Rusku a ani v ČLR nejsou u vedení státu žádní magoři, fanatici, kteří by byli schopni jen tak zmáčknout ten knoflík (nehledě na to, že to nevisí na jednom jedinci). Ty státy, jako Rusko a USA jsou v inteligenci, schopnosti myšlení, ideologii, ... úplně jinde, než např. KLDR. Ten atomový arzenál, který tu budovalo Rusko spolu s USA měl úplně jiný záměr, než spáchat sebevraždu.
Problém ovšem je u států, jako KLDR, Irán, Pakistán. Ve vedení KLDR i Iránu jsou magoři a fanatici, zblblí svojí ideologií a v Iránu ještě navíc pomatení svým náboženstvím. Ta hrozba, že to bezmyšlenkovitě spustí tu skutečně je (srovnej s Hitlerem, stranou NSDAP a podobnými fanatiky - to všechno už tady bylo, jen neztratit paměť a poučit se z toho). U Pakistánu to momentálně nehrozí, ovšem nesmí se tam zhroutit vláda. Jak se dostanou k moci náboženští fanatici, tak bude po legraci
30.11.2010 11:19
geronimohZrovna Pákistánu já vůbec nevěřím a že je u moci momentálně proamerická vláda z něj důvěryhodnou zemi rozhodně nedělá. Hitler byl šílenec, přesto natolik soudný, že zakázal použití chemických a biologických zbraní, přesto že je nacisté vyvíjeli. Na Rusko se zapomíná, přesto, že nás přes dvacet let okupovalo. Kdokoliv má jaderné zbraně, je velkou hrozbou pro celý svět a je jedno, jak se ten stát jmenuje. Nikdy se nedá předem říct, co která země udělá, nebo neudělá. Kdyby tu někdo v osmdesátých letech psal, že v Jugoslávii se bude válčit, byl by za blbce. Afghánistán a Irák byli v té době spojenci USA a dnes je vše jinak....
30.11.2010 11:23
Ivo MašekTo, že na světě jsou místní války a že budou i nadále, to je fakt a nikdo to nezměníme. proto existuje seznam zemí, kam se v žádném případě nesmí dostat atom. Takže ať si tyhle země válčej, ale bez atomu. protože právě ten by byl pro ostatní nebezpečný.
30.11.2010 11:26
Ivo Mašek[quote]
Kdokoliv má jaderné zbraně, je velkou hrozbou pro celý svět a je jedno, jak se ten stát jmenuje.
[/quote]
To není tak úplně pravda. Příklad:
Dám pistol člověku, který je vzdělaný, má inteligenci, je normální, není to fanatik, .... prostě je to normální člověk. Tu pistol pravděpodobně za celý život nepoužije a možná i zapomene, že nějakou vlastní.
Dám pistol člověku, takovému typu, který v Ostravě pobodal tři děti. Jak myslíš, že to dopadne?
Chápeš, na co tím narážím?
30.11.2010 11:27
geronimoh[quote=Ivo Mašek;310925]To, že na světě jsou místní války a že budou i nadále, to je fakt a nikdo to nezměníme. proto existuje seznam zemí, kam se v žádném případě nesmí dostat atom. Takže ať si tyhle země válčej, ale bez atomu. protože právě ten by byl pro ostatní nebezpečný.[/quote]

To by mě zajímalo, co to je za seznam a kdo ho sestavil ? Podle mě by každá země sestavila úplně jiný seznam. Mimo to už země jako KLDR, Jihoafrická republika, Pákistán, Irán, Izrael apod. jaderné zbraně mají, tak už asi zbývají jen africké státy, ve kterých je každou chvíly převrat.
30.11.2010 11:32
geronimoh[quote=Ivo Mašek;310926]To není tak úplně pravda. Příklad:
Dám pistol člověku, který je vzdělaný, má inteligenci, je normální, není to fanatik, .... prostě je to normální člověk. Tu pistol pravděpodobně za celý život nepoužije a možná i zapomene, že nějakou vlastní.
Dám pistol člověku, takovému typu, který v Ostravě pobodal tři děti. Jak myslíš, že to dopadne?
Chápeš, na co tím narážím?[/quote]

V afektu ji použije 99 % lidí a je jedno, jaké má IQ, nebo vzdělání.
30.11.2010 11:34
30.11.2010 12:04
Ivo Mašek[quote=geronimoh;310930]V afektu ji použije 99 % lidí a je jedno, jaké má IQ, nebo vzdělání.[/quote]
takže ještě jinak:
V USA, v Rusku, v ČLR, a i jinde jsou lidská společenství, která už dávno pochopila, že život se žije tady, že jsme tu jen na krátké návštěvě, a tudíž si ten život chtějí krásně prožít, v pohodě, v blahobytu, ..... zkrátka, chtěj žít, ne přežívat. A už vůbec ne spáchat hromadnou sebevraždu
V zemích, kde panuje náboženský fanatismus (a ne jenom náboženský) mají na život zde diametrálně rozdílný názor, než my. Oni jsou přesvědčeni a i se tak chovají, že život v blahobytu a pohodě a různých nádherách přijde až po tomhle pozemském životě, a mnohdy je víra učí a utvrzuje v tom, že aby měli v tom životě, který přijde po smrti, skutečně to nejlepší, musí zabít co nejvíce nepřátel, tedy v jejich smyslu podání co nejvíce nevěřících, tedy co nejvíce nepomatených normálních lidí. Jistě i ty jsi viděl videa, kde tihle zfanatizovaní magoři řežou zaživa nožem hlavy různým zajatým civilistům, apod.
Tihle lidé, celá tato uskupení, nesmí v žádném případě mít možnost sehnat si atomový arzenál. nemusím jistě říkat, proč.
30.11.2010 12:07
geronimoh[quote=Ivo Mašek;310931]http://www.amo.cz.uvirt9.active24.cz/soubory/student-summit/12-rocnik/BGR_RB_Proliferace_jadernych_zbrani.pdf[/quote]

Dočetl jsem se v tom dokumentu o bezjaderných zónách, ale seznam zemí, kam se nesmí dostat atom, jsem nenašel, možná neumím hledat.

Podle mě se ani o jednom vlastníkovi jaderných zbraní nedá říct, že se ho nemusíme bát. Dlouhou dobu si země jako USA a SSSR po pokusech na vlastních vojácích myslely, že mohou jaderné zbraně používat v dělostřeleckých granátech, menších bobmbách a podobně a civilní obyvatelstvo masírovalo informacemi, že se před jaderným hřibem má schovat pod stůl. I já jsem absolvoval na základní škole nácvik, jak se chovat při jaderném výbuchu ( paradoxně na naší škole se vyučovalo lehnout si nohama k výbuchu a na sousední hlavou, aby prý jim to neroztrhlo nohy od sebe ) . 9-)9-)9-)

Nejnebezpečnější země je ta, která se domnívá, že může jadernou válku vyhrát, nebo ta, která prohrává konvenční válku a použije jaderné zbraně jako řešení "když nepřežiju já, tak nikdo". :mad::mad::mad:
30.11.2010 12:11
Ivo Mašek[quote]
Dlouhou dobu si země jako USA a SSSR po pokusech na vlastních vojácích myslely, že mohou jaderné zbraně používat v dělostřeleckých granátech
[/quote]
Vývoj jde dopředu. I poznání jde dopředu. (dneska ti málokdo řekne, že CRT TV je ta neskvělejší věc).
30.11.2010 12:21
geronimoh[quote=Ivo Mašek;310936]takže ještě jinak:
V USA, v Rusku, v ČLR, a i jinde jsou lidská společenství, která už dávno pochopila, že život se žije tady, že jsme tu jen na krátké návštěvě, a tudíž si ten život chtějí krásně prožít, v pohodě, v blahobytu, ..... zkrátka, chtěj žít, ne přežívat. A už vůbec ne spáchat hromadnou sebevraždu
V zemích, kde panuje náboženský fanatismus (a ne jenom náboženský) mají na život zde diametrálně rozdílný názor, než my. Oni jsou přesvědčeni a i se tak chovají, že život v blahobytu a pohodě a různých nádherách přijde až po tomhle pozemském životě, a mnohdy je víra učí a utvrzuje v tom, že aby měli v tom životě, který přijde po smrti, skutečně to nejlepší, musí zabít co nejvíce nepřátel, tedy v jejich smyslu podání co nejvíce nevěřících, tedy co nejvíce nepomatených normálních lidí. Jistě i ty jsi viděl videa, kde tihle zfanatizovaní magoři řežou zaživa nožem hlavy různým zajatým civilistům, apod.
Tihle lidé, celá tato uskupení, nesmí v žádném případě mít možnost sehnat si atomový arzenál. nemusím jistě říkat, proč.[/quote]

Na mě působí mnohem hrůzněji to, když US Army zničí celý obytný blok i s civilisty jen proto, že se tam mohou být partyzáni, než když zakuklenci podřezávají zajatého nepřátelského vojáka, i když obojí je hrozné. Stačí se podívat na počty mrtvých civilistů - nevinných obětí spojeneckých armád a islámských teroristů. Jen v Iráku je civilních obětí okolo milionu a obětí teroristů není zase tolik, aby kvůli tomu země, která podle tebe chce jen v klidu žít, vedla neustále války. Mě a nejen mě to přijde jako umělé vymýšlení hrozeb.
30.11.2010 12:41
Ivo MašekŠtít z civilistů je nejlepším pancířem
A tihle náboženští fanatici jsou bohužel takovými hrdiny, že své základny budují výhradně mezi civilisty.
Kdyby za 2. války brali spojenci civilisty, jako něco nedotknutelného a svatého, tak tu dnes umíme perfektně německy a zdravíme se zdviženou pravicí. Válka je svinstvo. Je to masakr.
[quote]podřezávají zajatého nepřátelského vojáka[/quote]
na inetu kolovala videa (možná že ještě kolují), kde ti hrdinové při "zpěvu" veršů z Koránu podřezávali civilisty, rukojmí. ne vojáky.
30.11.2010 12:59
geronimoh[quote=Ivo Mašek;310950] Válka je svinstvo. Je to masakr.

[/quote]

Přesně tak. :-(((:-(((:-(((
30.11.2010 02:06
Pavel_tempx2jenom se ujistím, že jsem tu diskuzi správně pochopil:
KLDR jsou náboženští fanatici? komunisti byl vždy proti náboženství :D

kolik civilistů jsou přijatelné ztráty v rámci boje proti nepříteli (1 člověk, 10lidí...100 lidí, 1 000, 10 000, 100 000???)
30.11.2010 03:03
Ivo MašekStalinští komunisté jsou stejně zvrhlými a dementními fanatiky, jako ti náboženští. Tam moc rozdílu není.
[quote]kolik civilistů jsou přijatelné ztráty v rámci boje proti nepříteli [/quote]
V českém pojetí ani jeden. V zahraničí se o českém národě říká, že je to národ, který se vzdává dříve, než vůbec dojde k boji. Však na konci 60-tých let K.Kryl zpíval v jedné písni: "Máme ohnutá záda a rejeme držkou zemi". Naši mentalitu vystihl naprosto přesně.
Byli jsme jediným okupovaným národem za 2. války, který velmi dobře a perfektně pracoval pro Říši. Sám Hitler se roku 1940 pronesl, že český živel je jako člověk na byciklu. Má ohnutý hřbet, ale šlape. Také němci změnili své plány a již neuvažovali o přesunu čechů na Sibiř. Češi byli totiž velice pracovití a německé věci svojí prací dobře pomáhali. Proto také Beneš musel vymyslet onen atentát na Heydricha, aby okupovaní češi měli oběti za boj za svobodu. Protože spojenci mu neustále předhazovali chování čechů v Protektorátu. je toho více, co se nehodí do zažitých klišé.
Studuj historii, a dozvíš se takových věcí, až ti bude hlava kolem. Pravda bývá velmi nepříjemná a o spoustě věcí se i dnes moc nemluví a lidé to nechtějí radši vědět. radši chtějí žít v omylech - je to příjemnější.
každý národ, který chce být svobodný, si tu svobodu musí vybojovat. Zadarmo ji nedostane a nikdo jiný to za něj neudělá. Ani mávání klíčkama nefunguje.
30.11.2010 04:10
KOCOUR65tady nekdo mele nesmysly o islamu - tak to je opravdu dobry o necem zvanit kdyz videl muslima mozna tak na obrazku
30.11.2010 09:01
ČRNa našich sportovních stránkách bylo video níže. Dokonale vystihuje atmosféru tady v těch blbých státech. Bůhví, co je tam učí v zeměpise. Třeba ani neznají svět. Jsou to opravdu fanatici. Samá poušť. Zničující prostředí, víra je to jediné, co tam drží morálku. Přesto jsou tam lidé, kteří dělají normální věci, takových je ale všude spousta. Bylo by naivní myslet, že tam každáý umí sestrojit bombu. Tito lidé by ale určitě byli nejraději po smrti. To ale i mnozí tady. Svět je na tom celkově katastrofálně. Video je německy, což je výhodné pro starší generace.
http://kulturistika.ronnie.cz/c-7240-kulturistika-v-afghanistanu.html
30.11.2010 10:01
martin_54Již dva roky nesleduji zpravodajství a jsem v pohodě. Před tím jsem byl 3x do hodiny na infarkt (přepínal jsem z jedněch zpráv na druhé) a teď... Pohoda - klídek. Faktem je, že před tím neutečeš úplně, neb např. titulky na webu nepřehlédneš, ale dnešní zpravodajství je jen jedna negace za druhou a proč si tím otravovat život.
8.12.2010 07:01
mirekvmartin_54
Dva roky nesleduješ zpravodajství... Co říkáš na dnešní odborovou stávku? Nebo nesleduješ?
8.12.2010 08:47
martin_54Nesleduji, ale vím o ní, neb mladší dítě šlo o hodinu později do školy a neměl oběd... Vraj Štrajk...
8.12.2010 08:55
martin_54Ono je to vůbec takový nalevačku. Ačkoliv jsem TV ani rádio dnes nezapnul, tak od kluka vím, že je stávka, od zákazníka "Corinthia" vím, že nejede metro, neb maji parkoviště plné hasičů, kteří odčerpávají vodu z kolejí.... atd. atd. Sice se těm věcem úplně nevyhneš, ale nenervuješ se denně několikrát a vesměs úplně zbytečně. Např. o té válce v názvu tématu jsem neměl ani tucha. Že se vybouralo tolik a tolik aut,, že zavraždili tolik a tolik lidí, že poslanci schválili či neschvalili to a ono, že si Helenka někde uprdla... to mě proste nezajímá. A i kdyby mě to zajímalo, tak nevím, co by mi to krom negací mělo dát. A VO TOM TO JE :-)
8.12.2010 09:23
mirekvOno je podle mě třeba zpravodajství sledovat, ale hlavně pochopit souvislosti, k čemuž už média prostor ani informace nedávají. Se stávkou v podstatě souhlasím, ale proč zrovna dnes, kdy je tu vláda, která je ochotná něco řešit? Kde byli ti stávkující, když věděli, že to jde do sraček, hlavně když jim bylo dobře?
8.12.2010 09:46
martin_54No on je hlavně problém, že u nás neexistuje seriózní zpravodajství... Vím o čem mluvím. Do hospody krom chodím mimo jiné s šefredaktorem celostátního deníku, foťáky z Četky a z Reflexu, sem tam zajde i moderátor hlavního TV zpravodajství či tisková mluvčí jednoho ministerstva. Prostě taková povedená partička... ;-) A od nich to mám z druhé strany. Jaké jsou na ně kladeny požadavky ze shora. Jejich slova: seriózní zprávy a zabývání se do hloubky? Nikoho nezajímá! Rychle něco akčního a pryč od toho, za dva dny po tom stejně neštěkne ani pes...
A pak se mi div, že nesleduji zpravodajství... ;-)
8.12.2010 09:50
mirekvnj, zpravodajství na zakázku. Vrtěti psem!
8.12.2010 09:52
martin_54[quote=mirekv;313491] Kde byli ti stávkující, když věděli, že to jde do sraček, hlavně když jim bylo dobře?[/quote]

Právě, že jim bylo dobře. Každý tu jen kecá a stěžuje si, to je prostě Česko. Umíme jen brát, ale když máme i minimum dát, tak remcáme. Já třeba nemám problém si za prací zajet i několik stovek kilometrů a třeba i o svátcích. A když to běžnýmu člověku řeknu, tak se jen diví a že on by se na to raději vy.... a zůstal doma na podpoře. Ale hned za rohem tě pomluví jaký jsi zloděj, neb máš barák, drahý auto apod. Na to co pro to musím udělat, že makám běžně do 3 ráno, to už prostě nevidí, protože nechce. To je jednoduší jít stávkovat a pomlouvat.
8.12.2010 10:34
MartasKP[quote=martin_54;313502]Právě, že jim bylo dobře. Každý tu jen kecá a stěžuje si, to je prostě Česko. Umíme jen brát, ale když máme i minimum dát, tak remcáme. Já třeba nemám problém si za prací zajet i několik stovek kilometrů a třeba i o svátcích. A když to běžnýmu člověku řeknu, tak se jen diví a že on by se na to raději vy.... a zůstal doma na podpoře. Ale hned za rohem tě pomluví jaký jsi zloděj, neb máš barák, drahý auto apod. Na to co pro to musím udělat, že makám běžně do 3 ráno, to už prostě nevidí, protože nechce. To je jednoduší jít stávkovat a pomlouvat.[/quote]

Castecne s tebou souhlasim.Kazdy bz dneska chtel mit praci primo u pr**le.Jet 20-40km za praci se nikomu nechce,to radeji bude na podpore a temhle bych tu podporu bez pardonu bral.Zase nadruhou stranu nemuzes chtit po delnickzch profesich aby jezdili stovky kilometru za praci. Ten pomer vynalozene prostredky vs. cista mzda musi byt vyrazneji v plusu aby ta rodina mela z ceho zit. Ale jinak s tebou souhlasim.

K tomu zpravodajstvi ... ono se nechce koukat na cernou kroniku s nazvem na TV ZNOVA ... tu jsem doma zakazal a kupodivu bez problemu :D
8.12.2010 11:38
Pavel_tempx2přesně jak píšeš, navíc když těch 40km jedeš 1,5h, to máš denně přes 3h na cestách + 9h v práci, půlka dne pryč (7-8h spánku) a člověku zbývá nějakých 5h...měsíčně dáš majlant za cestování a vyděláš si h...., bohužel to tak v některých částech republiky funguje,...lidi vstávají ve 4h ráno, aby stihli včas bus, který sice přijíždí asi o hodinu dřív, ale další jede až o dvě hodiny pozděj...zpět to bývá ještě horší...někteří makají za 8 až 9tis. čistého a jsou rádi že mají práci...o stěhování ani nemůže být řeč, protože většinou ti lidi bydlí ve svém domečku, který by střelili max za 700tis. a za to ani pořádně nekoupíš 2+1...kua to se jim to v Praze rozhoduje za poslanecké platy kolem 60tis. + náhrady...nechal bych je půl roku žít za těch 9tis (klidně i za 10tis.) a to by možná potom někteří změnili názor...žádné cestování autem, hezky busem, vlakem, čekat na zastávkách atd.
9.12.2010 06:04
MartasKPV ty 4 vstavam nekdy i ja,kdyz na me nezbyde auto :D ... bohuzel jsou i taci,kteri nepojedou ani do sousedni vesnice,protoze na podpore nemusi nikam jezdit.Kdyz pujdou pracovat vydelaji si o trochu vice nez na podpore ale musi pracovat a vstavat a drtivou cast z toho co si vzdelaji oproti podpore projedou. Matematika je to jasna a asi jejich postoje chapu,proc by za vicemene stejny penize se nekde meli honit,kdyz muzou byt v klidu doma. Kazdopadne temhle lidem bych tu podporu pak bral.Aby museli makat.Proc nekteri muzou jezdit tech 40km a oni nejsou schopni ujet ani polovinu.
----
Poslanci jsou zvlastni zivocisny druh ... to by byla jina kapitola :D
9.12.2010 01:21
Ivo MašekTeda, Mirku, co mají čeští odboráři společného s Koreou? :OO (dříve tedy měli, s tou severní, ale dneska???)
12.1.2012 11:21
Ivo MašekKLDR potrestá ty, kdo byli po smrti Kima málo smutní
:D:D:D
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/255974-kldr-potresta-ty-kdo-byli-po-smrti-kima-malo-smutni.html